خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 9 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 125
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lahze نمایش پست ها
      سلام شما اول باید کنکور بدید و در رشته پزشکی قبول بشوید .دوره پزشک عمومی بطور متوسط 7 سال است (مثلا در دانشگاه گیلان 6.5 سال و در کرمان 7.5 سال ولی بطور متوسط در اغلب دانشگاه های کشور 7 سال است شامل 2.5 سال علوم پایه, 1سال فیزیو پاتولوژی, 2 سال استاجری یا اکسترنی و 1.5 سال دوره انترنی).پس از فارغ التحصیلی,باید بطور متوسط دو سال دوره طرح را بگذرانید که شامل کار در شهرستانها و نقاط دور افتاده میشود.سپس شما باید در یک امتحان به نام امتحان دستیاری(رزیدنتی) شرکت کنید که ده ها برابر سخت تر از کنکور می باشد.رشته رادیولوژی در حال حاضر جزء یکی از بالاترین رشته های تخصصی می باشد و نمره بالایی می خواهد.معمولا شما باید در امتحان دستیاری جزء 100 نفر اول باشید تا بتوانید در رشته رادیولوژی یکی از دانشگاه های کشور قبول شوید که البته کار بسیار دشواری است و معمولا برای رسیدن به چنین رتبه ای باید 2 تا 3 سال پس از پایان دوره طرح درس بخوانید.پس از قبول شدن در یکی از رشته های تخصصی(مثلا در اینجا رادیولوژی) شما باید 4 سال دیگر در رشته رادیولوژِی درس بخوانید تا متخصص رادیولوژی شوید .سپس باز هم مثل پایان دوره عمومی باید 2 سال پس از اخذ مدرک تخصص در نقاط دور افتاده کار کنید(دوره ای که اصطلاحا به آن ضریب k گفته میشود).بطور کلی اگر شما تمامی مراحل را یک ضرب بگذرانید مثلا بلافاصله در کنکور و امتحان دستیاری قبول شوید (ومثلا پشت کنکور یا دستیاری نمانید) 15 سال طول میکشد تا از یک نوجوان شاداب و معصوم به یک متخصص رادیولوژی عصبانی,مغرور و پول دار تبدیل شوید !
      نقل قول نوشته اصلی توسط شاداب.. نمایش پست ها
      فک کنم شما اشتباه متوجه شدی منظور ایشون فک کنم رشته کارشناسی تکنولوژی پرتوشناسی -رادیولوی باشه ...درسته اقا محمد؟؟
      بله من این قسمتش رو نمیدونستم. توضیح کاملی بود. ممنون. نه منظور من همین دکتر رایولوژی هست که میتونی برای خودش مستقل کار کنه و مرکز رادیولوژی بزنه و دستیار کسی نباشه
      پس با این تفاسیر فکر و ذهنم به دندون باشه. حتی تو آزاد و بین الملل. چون به گفته ی شما دوستان 6 سال طول میکشه و این ایده آله.
      راستی اگر راجب مطب زدن یا نزدن بعد از اتمام دوره 6 ساله اطلاعاتی بدست آوردید اینجا بگید تا من هم بدونم
      برای قبولی در آزاد یا بین الملل چقدر رتبه نیازه؟

2. Top | #17
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lahze نمایش پست ها
      من کلی گفتم !!این نظرو از تو یکی از سایتا کپی کردم !!

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

وای پولدار
      پول کوجا بوده
      فعلا باید بدرسی :yahoo (21):

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      یعنی ب جز رشته ای ک من بالاتر نوشتم رشته ایم هست ک از طریق پزشکی باید رفت؟؟درسته؟؟ اونوقت فرقشون چیه؟؟!!!

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط شاداب.. نمایش پست ها
      یعنی ب جز رشته ای ک من بالاتر نوشتم رشته ایم هست ک از طریق پزشکی باید رفت؟؟درسته؟؟ اونوقت فرقشون چیه؟؟!!!
      اره کارشناس رادیولوژی نمیتونی مطب بزنی...فقط تو بیمارستانی
      یه متخصص رادیولوژی هم داریم ک باید پزشکی بخونی، بعدش رادیولوژی بخونی...
      هر شـــــب... دلم دریــــای آتیـــــشه
      از این بدتر مگه میـــــــــــــــــــــشه ؟؟
      حــــال هیچکی تو دنـــــــــــــــــــــــ یا
      بدتر از حـــــال مــــــــن نــــــــــیست
      درد رو زمین، بدتر از همیــــــــــــــــن
      درد تنها شدن نیســــــت..............

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Mohammad نمایش پست ها
      سلام
      مقدمه:
      من 26 سالمه و لیسانس دارم. از راهی که رفتم و سرنوشتی که 6 سال پیش برای خودم انتخاب کردم پشیمونم
      و درصدد جبران اون هستم.
      سوال:
      با توجه به شرایط سنی نمیتونم پزشکی بخونم. اینه که میخوام از رشته های پیراپزشکی یکی انتخاب کنم
      لطفا بگید پولساز ترین رشته پیراپزشکی کدام هست؟ ممنون میشم اگر کسانی نظر بدند که واقعا در رابطه با سوال من اطلاعاتی دارند

اون رادیلولوژی ک درامد داره یکی از تخصصای پزشکیه اون یکی ک بدون پزشکی میری فایده ای نداره....دنبال پول هستی فیزیوتراپی و علوم ازمایشگاهی...بقیش مث پرستاری و هوشبری و اتاق عمل و اینا استخدامیه بدرد نمیخونه ولی فیزیو خودت کلینیک میزنی واسه ازمایشگاهم 3نفرمیشن ی ازمایشگاه میزنین ولی اینقدر پول داره ک بین 10نفرم تقسیم بشه بازم خییییلی میشه مخصوصا اگه توی شهرای کوچیک ازمایشگاه بزنی

6. Top | #21
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط kinghossein1 نمایش پست ها
      اون رادیلولوژی ک درامد داره یکی از تخصصای پزشکیه اون یکی ک بدون پزشکی میری فایده ای نداره....دنبال پول هستی فیزیوتراپی و علوم ازمایشگاهی...بقیش مث پرستاری و هوشبری و اتاق عمل و اینا استخدامیه بدرد نمیخونه ولی فیزیو خودت کلینیک میزنی واسه ازمایشگاهم 3نفرمیشن ی ازمایشگاه میزنین ولی اینقدر پول داره ک بین 10نفرم تقسیم بشه بازم خییییلی میشه مخصوصا اگه توی شهرای کوچیک ازمایشگاه بزنی
      فیزیوتراپی و آزمایشگاه هم باید دکترا بگیری؟ یا با لیسانس هم میشه این کارها رو کرد؟

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      رشته های پیراپزشکی به رشته هایی گفته میشه که کار های درمانی جزء حیطه وظایف ومحدوده کاری آنهاست ولی در سطح کارشناسی وکاردانی هستند.دندان و دارو در این محدوده نمی گنجند.رشته هایی مثل فیزیوتراپی ،کاردرمانی،بینایی سنجی،شنوایی سنجی و..(درسطح کارشناسی) ورادیولوژی،هوشبری ،پروتز دندان (کاردانی) از جمله رشته های پیراپزشکی هستند.از بین رشته های درسطح لیسانس ابتدا رشته فیزیوتراپی و در رده بعدی بینایی سنجی و کارشناسی تغذیه بازار کار خوبی دارند بدون نیاز به استخدام دولتی با وامی که به آنها تعلق می گیره وبا خرید ابزار لازم و اجاره یک محل میتوان سریع وارد بازار کار شد.ازبین کاردانی ها ،هوشبری بسیار روی بورس هست ودر بیمارستان های خصوصی سریع جذب میشید،یکی ازدوستام فارغ التحصیل این رشته است وخیلی از درامدش راضیه.کاردانی ساخت پروتز دندان هم اگر در کارتان مهارت داشته باشید از دتدانپزشکها خیلی سفارش برای ساخت پروتز های دندانی می گیرید ویا در کارگاه ها وشرکتهای ساخت پروتز جذب کار میشید.یکی از آشنایان ما هم کاردان پروتز دندان وبسیار پردرامد و راضیست با آنکه جایی هم استخدام نشده و در یک محل کوچک اجاره ای برای خودش کار میکنه و سفارش ساخت می گیره.با آرزوی موفقیت شما.

8. Top | #23
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      پول !!

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      آزمایشگاه با مدرک کاردانی در شهرستانها داخل آزمایشگاه های خصوصی مشغول بکار میشن ولی در تهران وکلان شهر ها گمونم لیسانس می خوان.من نمیدونم شما ساکن شهرستانید یا تهران. ولی در کل میدونم آزمایشگاه وقتی خوبه که بتونید دکترا بگیرید و برای خودتون آزمایشگاه بزنید.اگرنه با لیسانس و فوق دیپلم باید بصورت ساعتی برای دیگران کار کنید و درامد چندانی ندارید.اتفاقا از این رشته هم بین همکلاسی هام داشته ام که جز یکی که با آزمون وکلی دردسر و حتی پارتی توی بیمارستان تأمین اجتماعی استخدام شده دو نفر دیگه که بصورت ساعتی برای آزمایشگاه های خصوصی کار می کنن بسیار ناراضی و کم درامدند.ولی با فیزیوتراپی با داشتن فقط مدرک لیسانس میتونیدمستقل و برای خودتون کار کنید.

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      پیراپزشکی ینی چی؟
      پیراشکی؟

music only arash

11. Top | #26
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط pinkrose نمایش پست ها
      آزمایشگاه با مدرک کاردانی در شهرستانها داخل آزمایشگاه های خصوصی مشغول بکار میشن ولی در تهران وکلان شهر ها گمونم لیسانس می خوان.من نمیدونم شما ساکن شهرستانید یا تهران. ولی در کل میدونم آزمایشگاه وقتی خوبه که بتونید دکترا بگیرید و برای خودتون آزمایشگاه بزنید.اگرنه با لیسانس و فوق دیپلم باید بصورت ساعتی برای دیگران کار کنید و درامد چندانی ندارید.اتفاقا از این رشته هم بین همکلاسی هام داشته ام که جز یکی که با آزمون وکلی دردسر و حتی پارتی توی بیمارستان تأمین اجتماعی استخدام شده دو نفر دیگه که بصورت ساعتی برای آزمایشگاه های خصوصی کار می کنن بسیار ناراضی و کم درامدند.ولی با فیزیوتراپی با داشتن فقط مدرک لیسانس میتونیدمستقل و برای خودتون کار کنید.
      اصلن اینطور نیس ک علوم آزمایشگاهی بخونی آزمایشگاه بزنی! مجوز ازمایشگاه رو فقط به این دو میدن: تخصص پاتولوژی البته فک کنم اسمش این بود
      و یا ابنکه پنج تا متخصص جمع میشن کنار هم به همشون باهم ی مجوز میدن، انگل شناسی و این چیزا
      باید تخصص بگیری ک اونم لازمه اش پزشکی خوندنه!

12. Top | #27
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      راستی اینم اضافه کنم ک فیزیوتراپی نمیتونی با ی لیسانس مطب بزنی باید حداقل ارشد داشته باشی تا مجوز مطب بدن!

13. Top | #28
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadj07 نمایش پست ها
      راستی اینم اضافه کنم ک فیزیوتراپی نمیتونی با ی لیسانس مطب بزنی باید حداقل ارشد داشته باشی تا مجوز مطب بدن!
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadj07 نمایش پست ها
      اصلن اینطور نیس ک علوم آزمایشگاهی بخونی آزمایشگاه بزنی! مجوز ازمایشگاه رو فقط به این دو میدن: تخصص پاتولوژی البته فک کنم اسمش این بود
      و یا ابنکه پنج تا متخصص جمع میشن کنار هم به همشون باهم ی مجوز میدن، انگل شناسی و این چیزا
      باید تخصص بگیری ک اونم لازمه اش پزشکی خوندنه!
      ممنون از شما دوستان
      من تو شهر کوچیکی زندگی میکنم و امکان رفتن و زندگی در شهر بزرگ رو ندارم
      آیا این رشته در شهر کوچیک و البته در حال رشد و توصعه پول خوبی داره؟ میانگین درآمد ماهیانش مثلا چقدره؟
      خوب شد این تاپیکو زدم. کلی اطلاعات غلط داشتم در مورد پزشکی و پیراپزشکی

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      رشته های پیراپزشکی به رشته هایی گفته میشه که کار های درمانی جزء حیطه وظایف ومحدوده کاری آنهاست ولی در سطح کارشناسی وکاردانی هستند.دندان و دارو در این محدوده نمی گنجند.رشته هایی مثل فیزیوتراپی ،کاردرمانی،بینایی سنجی،شنوایی سنجی و..(درسطح کارشناسی) ورادیولوژی،هوشبری ،پروتز دندان (کاردانی) از جمله رشته های پیراپزشکی هستند.از بین رشته های درسطح لیسانس ابتدا رشته فیزیوتراپی و در رده بعدی بینایی سنجی و کارشناسی تغذیه بازار کار خوبی دارند بدون نیاز به استخدام دولتی با وامی که به آنها تعلق می گیره وبا خرید ابزار لازم و اجاره یک محل میتوان سریع وارد بازار کار شد.ازبین کاردانی ها ،هوشبری بسیار روی بورس هست ودر بیمارستان های خصوصی سریع جذب میشید،یکی ازدوستام فارغ التحصیل این رشته است وخیلی از درامدش راضیه.کاردانی ساخت پروتز دندان هم اگر در کارتان مهارت داشته باشید از دتدانپزشکها خیلی سفارش برای ساخت پروتز های دندانی می گیرید ویا در کارگاه ها وشرکتهای ساخت پروتز جذب کار میشید.یکی از آشنایان ما هم کاردان پروتز دندان وبسیار پردرامد و راضیست با آنکه جایی هم استخدام نشده و در یک محل کوچک اجاره ای برای خودش کار میکنه و سفارش ساخت می گیره.با آرزوی موفقیت شما.
      بابا چی به چی شد؟؟؟!!! اینایی ک گفتی نصفشون رشته های توانبخشیه!!!!!!!

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Mohammad نمایش پست ها
      ممنون از شما دوستان
      من تو شهر کوچیکی زندگی میکنم و امکان رفتن و زندگی در شهر بزرگ رو ندارم
      آیا این رشته در شهر کوچیک و البته در حال رشد و توصعه پول خوبی داره؟ میانگین درآمد ماهیانش مثلا چقدره؟
      خوب شد این تاپیکو زدم. کلی اطلاعات غلط داشتم در مورد پزشکی و پیراپزشکی
      در مورد چ رشته ای؟
      علوم آزمایشگاهی ک گفتم نمیتونی ازمایشگاه برا خودت بزنی...

صفحه 2 از 9 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)