خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 35
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

مشاوره فیزیک کنکور توسط رامین جعفرزادگان در همین تاپیک!

کنکوریهای عزیز اگر سوالی در مورد درس فیزیک کنکور داشته باشید خوشحال میشم بتونم کمکی کنم

2. Top | #2
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام به نظر شما فیزیک جامع خیلی سبز خوبه یا نه من فیزیکم قویه به نظر شما در کنار جامع خیلس سبز کتاب انتشارات خوشخوان هم بخونم

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohlia87 نمایش پست ها
      سلام به نظر شما فیزیک جامع خیلی سبز خوبه یا نه من فیزیکم قویه به نظر شما در کنار جامع خیلس سبز کتاب انتشارات خوشخوان هم بخونم
      ببخشيد نظر ميدم به نظرم من الگو بگير

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام من فیزیک خیلی ضعیفم چی کار باید انجام بدم به نظر شما فیزیک پایه گاج میتونه منو راه بندازه؟

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohlia87 نمایش پست ها
      سلام . با توجه به اینکه فرمودید فیزیکتون قویه ، "خیلی سبز" و "الگو " میتونند گزینه های مناسبی باشند. البته من بیشتر خیلی سبز رو میپسندم. یه توصیه ای هم میتونم داشته باشم. به جای اینکه کتابهای زیادی بخونید ( و کلی وقت روی اونها بگذارید) سعی کنید مهارت و تسلطتون رو روی سوالهایی که قبلا حل کردید و مطالبی که خوندید بالا ببرید ، بهتر نتیجه میده

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط hassaniiii نمایش پست ها
      سلام من فیزیک خیلی ضعیفم چی کار باید انجام بدم به نظر شما فیزیک پایه گاج میتونه منو راه بندازه؟
      اول اینکه بفرمایید رشته تون چیه. دوم اینکه فرمودین در فیزیک ضعیف هستید یک جمله ی کلیه، حدود درصدهایی که تا حالا زدین (در آزمایشیها) رو بفرمایید که بتونم یه برنامه ی مطالعاتی پیشنهاد بدم، فیزیک پایه گاج هم اگه درست به کار گرفته بشه خوبه ولی یه مقداری بیشتر وقت میگیره ازتون.

موفق باشید

6. Top | #6
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      [QUOTE=raminphys;361237]سلام . با توجه به اینکه فرمودید فیزیکتون قویه ، "خیلی سبز" و "الگو " میتونند گزینه های مناسبی باشند. البته من بیشتر خیلی سبز رو میپسندم. یه توصیه ای هم میتونم داشته باشم. به جای اینکه کتابهای زیادی بخونید ( و کلی وقت روی اونها بگذارید) سعی کنید مهارت و تسلطتون رو روی سوالهایی که قبلا حل کردید و مطالبی که خوندید بالا ببرید ، بهتر نتیجه میده

به نظر شما خیلی سبز جامع براب درصد بالای 90 درصد کافیه

[QUOTE=raminphys;361237]سلام . با توجه به اینکه فرمودید فیزیکتون قویه ، "خیلی سبز" و "الگو " میتونند گزینه های مناسبی باشند. البته من بیشتر خیلی سبز رو میپسندم. یه توصیه ای هم میتونم داشته باشم. به جای اینکه کتابهای زیادی بخونید ( و کلی وقت روی اونها بگذارید) سعی کنید مهارت و تسلطتون رو روی سوالهایی که قبلا حل کردید و مطالبی که خوندید بالا ببرید ، بهتر نتیجه میده

نقل قول نوشته اصلی توسط johnosa1995 نمایش پست ها
      ببخشيد نظر ميدم به نظرم من الگو بگير

نقل قول نوشته اصلی توسط raminphys نمایش پست ها
      کنکوریهای عزیز اگر سوالی در مورد درس فیزیک کنکور داشته باشید خوشحال میشم بتونم کمکی کنم

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      من فیزیکم شوتینگه

حدود20میزنم.چند آزمون اول سال تحصیلی رو گاج پایه خوندم تست زدم بازم درصدم همین 20-30بود

چ کنم؟؟؟؟؟فیزیک خیلی واسم مهمه
      :yahoo (21):اما بازم نیشه

تجربی میخونم

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      به نظر شما خیلی سبز جامع براب درصد بالای 90 درصد کافیه[/quote]

اگه یه جواب کلی بدم : درست به کار گرفته بشه بله. ولی مهمتر اینه که شما بتونید نقاط قوت و ضعفتون رو در فیزیک شناسایی کنید ( اعم از اینکه چه مبحثی رو مشکل در فهمش دارید یا در حل مسئله چه تیپ از سوالها قوی تر یا ضعیفتر هستید و بتونید روی نقاط قوتتون تکیه کنید و نقاط ضعف رو هم رفع کنید. نکته ای که اکثر نشرهای کمک درسی و کنکور ازش طفره میرند اینه که در عمل ، "خود شما" و "شناخت ، برنامه ریزی و تلاش شما" است که باعث موفقیتتون میشه ، و کتاب هرچه قدرهم دقیق و روان نوشته شده باشه صرفا یه ابزاره در دست داوطلب! که باید درست و مناسب به کار گرفته بشه

موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط DokToR zAhRa نمایش پست ها
      من فیزیکم شوتینگه

حدود20میزنم.چند آزمون اول سال تحصیلی رو گاج پایه خوندم تست زدم بازم درصدم همین 20-30بود

چ کنم؟؟؟؟؟فیزیک خیلی واسم مهمه
      :yahoo (21):اما بازم نیشه

تجربی میخونم
      گفتید گاج پایه رو خوندید. حالا من چندتا سوال از شما میپرسم
      1-به نظرتون خوندن ( و یاد گرفتن) یه مبحث یعنی چی؟ یعنی چه زمانی ما میتونیم بگیم که فلان مبحث رو خوندیم
      2- کدوم مباحث رو بیشتر ضعف دارید؟ و کدوم ها رو نقاط قوتتون میدونید؟
      3- چه تیپ سوالهایی به نظرتون راحت تر براتون قابل جواب دادن هستند ( مفهومی ، مسئله، مسئله ی همراه با شکل)
      4- دوست دارید (و انتظار دارید) به چه درصدی برسید در کنکور؟

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نظرتون راجبه 10سال کنکور قلمچی در مقایسه با گاج چیه؟؟؟/
      من مباحثو بلدم فقط میخام تست بزنم
      حوصله خوندن کتابای گاج ندارم چون سوالاش زیاده
      بنظرتون ابی قلمچی کافیه؟؟؟؟/

10. Top | #10
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MAHSA نمایش پست ها
      نظرتون راجبه 10سال کنکور قلمچی در مقایسه با گاج چیه؟؟؟/
      من مباحثو بلدم فقط میخام تست بزنم
      حوصله خوندن کتابای گاج ندارم چون سوالاش زیاده
      بنظرتون ابی قلمچی کافیه؟؟؟؟/
      به عنوان بانک سوال و تست هر دو خوب هستند (موازی هم هستند و یکیشون رو باید انتخاب کنید گاج رو بخاطر نوع چاپش که راحت تر خونده میشه معمولا! یه کمی بیشتر میپسندم) ولی نظر کلی من در مورد کتابها همونیه که در پاسخ دوستمون که در مورد کتاب خیلی سبز پرسیده بود گفتم. کتاب صرفا یه ابزاره نه ملاک موفقیت!

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hassaniiii نمایش پست ها
      سلام
      بله فیزیک پایه گاج اگر خوب کار بشود میتونه درصد فیزیک شما را از 10 به 50 برساند.
      برای درسی مانند فیزیک ابتدا بایستی مفاهیم را خوب یادبگیرید و لمس کنید چون فیزیک به معنای طبیعت هست.
      مثال میزنم:
      مثلا سرعت باعث میشه مکان جابه جا شود.
      شتاب باعث می شود سرعت جابه جا شود.
      حالا اینگه شتاب چه تاثیری روی مکان میذارد فرمول معروف منفی یک دوم آ تی دو .....
      یعنی اگر یک خودرویی سرعت الانش 40 باشد و شتابش نیز 10 باشد بعد از 5 ثانیه چندمتر جابه جا شده
      تصور کنید ماشینی با 40 میرفته و داره گاز هم میده ...
      سپس باید تست حل کنید.
      در شروع حل یک تست فیزیک نگاه کلی داشته باشید سریع درگیر جزیات نشو.
      وقتی می خواهید تست های فیزیک را حل کنید دنبال 3 چیز باشید
      1- هدف طراح چی هست و از ما چی میخواد؟ معمولا جمله های پایانی (مثلا میگه شتاب)
      2-یک نگاه به گزینه های بندازید چطوری هستند چون به شما دید میده
      3- ببینید چه داده هایی داده و فکرکنید که این داده ها چطوری می توانند به هم مربوط باشند.به داده ها رحم نکنید.یعنی چی؟ یعنی اگر مقاومت را داده و جریان را نیز داده و اختلاف پتانسیل قابل حساب شدن هست،سریع حسابش کنید و ادامه بدید.چون اگه حساب نکنید مرحله ی بعدی نیاز بشه مغزت حواسش نیست بابا اختلاف پتانسیل را داریم ادامه بده
      موفق باشید.
      به تبدیل واحدها خوب توجه کنید. اگر وقت کم دارید تست های 10سال اخیر را خوب یادبگیرید.وقتی یک تستی را نمیتونی حل کنی جواب را میخونی و میگی آره آره آره ...
      اینجوری نباش.یادبگیر-چرا داره این فرمول را استفاده میکنه؟چرا این را تبدیل واحد کرد؟چرا داره این را اونطرف می بره؟ میخواد به چی برسه؟؟؟..
      درصد فیزیک بنده 80 % بود.
      ویرایش توسط hamed2357 : 14 بهمن 1393 در ساعت 15:25

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اقای جعفر زادگان من فیزیکم خوب وقتی خوب میخونم میفهمم و سوالات کنکور رو عموما خوب جواب میدم. الان یه سری مباحث فیزیک مثل فیزیک 1 و یکم 2 و پیش 1 رو خوندم میخوام به درصد 70 برسم(تجربی) و مشکلم تو یه قسمت هایی از سینماتیک و دینامیک و همینطور کلا با سوالاتی که زاویه توشون مطرح میشه و به مثلثات ریط دارن مشکل دارم. بنظرتون چیکار کنم که 70 درصد برام قطعی بشه؟ من تا کنکور میتونم 150 تا 200 ساعت برای فیزیک وقت بزارم.

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط raminphys نمایش پست ها
      اگه یه جواب کلی بدم : درست به کار گرفته بشه بله. ولی مهمتر اینه که شما بتونید نقاط قوت و ضعفتون رو در فیزیک شناسایی کنید ( اعم از اینکه چه مبحثی رو مشکل در فهمش دارید یا در حل مسئله چه تیپ از سوالها قوی تر یا ضعیفتر هستید و بتونید روی نقاط قوتتون تکیه کنید و نقاط ضعف رو هم رفع کنید. نکته ای که اکثر نشرهای کمک درسی و کنکور ازش طفره میرند اینه که در عمل ، "خود شما" و "شناخت ، برنامه ریزی و تلاش شما" است که باعث موفقیتتون میشه ، و کتاب هرچه قدرهم دقیق و روان نوشته شده باشه صرفا یه ابزاره در دست داوطلب! که باید درست و مناسب به کار گرفته بشه

موفق باشی

گفتید گاج پایه رو خوندید. حالا من چندتا سوال از شما میپرسم
      1-به نظرتون خوندن ( و یاد گرفتن) یه مبحث یعنی چی؟ یعنی چه زمانی ما میتونیم بگیم که فلان مبحث رو خوندیم
      2- کدوم مباحث رو بیشتر ضعف دارید؟ و کدوم ها رو نقاط قوتتون میدونید؟
      3- چه تیپ سوالهایی به نظرتون راحت تر براتون قابل جواب دادن هستند ( مفهومی ، مسئله، مسئله ی همراه با شکل)
      4- دوست دارید (و انتظار دارید) به چه درصدی برسید در کنکور؟[/QUOTE]

1-به نظر من خوندن با یاد گرفتن فرق میکنه.مثلا من خودم خوندم مباحث فصل اول فیزیک3رو.تستاشم زدم.

همون موقع که در تب و تابه همون فصل بودم خوب بلد بودم همشو.اما چون مرور نکردم چیزی که یادگرفته بودم و خوندم فراموش شد

2-به نظر خودم اینطور نیست که کامل بلد نباشم یک مبحثو.یادگیریم ناقصه.بعد چند وقت نکاتشو فراموش میکنم[نتونستم راهی واسه این

پیدا کنم که رفع بشه]مبحث نیروهارو اغلب درست جواب میدم

3-مسئله.مفهومی هارو هم اگه کامل گرفته باشم مطلب رو میخورمشون

4-درصد60به بالا

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام برا جمع بندي و مرور فيزيك چكيده پايه و پيش تخته سياه خوبه؟؟؟

15. Top | #15
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali.z نمایش پست ها
      اقای جعفر زادگان من فیزیکم خوب وقتی خوب میخونم میفهمم و سوالات کنکور رو عموما خوب جواب میدم. الان یه سری مباحث فیزیک مثل فیزیک 1 و یکم 2 و پیش 1 رو خوندم میخوام به درصد 70 برسم(تجربی) و مشکلم تو یه قسمت هایی از سینماتیک و دینامیک و همینطور کلا با سوالاتی که زاویه توشون مطرح میشه و به مثلثات ریط دارن مشکل دارم. بنظرتون چیکار کنم که 70 درصد برام قطعی بشه؟ من تا کنکور میتونم 150 تا 200 ساعت برای فیزیک وقت بزارم.
      <br>&nbsp;\n
      برای اینکه درصدتون رو تثبیت کنید ( با توجه به اینکه گفتین فیزیکتون خوبه) باید نقاط قوتتون رو بشناسید و روش سرمایه گذاری کنید و تقویتش کنید مثلا اگه مسائل مربوط به یه مبحثی رو خیلی خوب حل میکنید و تسلط کافی رو روشون دارید ، سعی کنید همه ی تستهای کنکور مربوطه رو خوب یاد بگیرید ( هم داخل کشور و هم خارج از کشور) صرفا حل کردن هم نباشه سعی کنید سوالات رو تجزیه و تحلیل کنید 70 درصد یعنی 21 جواب صحیح بدون غلط خب :3
      تا سوال نور میاد سال اول
      فیزیک 2 : 1 سوال از کار و انرژی میاد ( معمولا آسونه فقط باید تشخیص بدی که از کار و انرژی باید استفاده کنی) 2-3 تا سوال هم از ویژگیهای ماده فشارو گرما و گازها میاد ( که بیشتر این سوالها سرراسته و حیفه از دستشون بدی بخصوص اگه در درک مفاهیم خوب باشی)
      فیزیک 3 رو انگار نخوندی چون توی متن چیزی نگفتی اما به هرحال:
      خازن و الکتریسیته ی ساکن 2 تا سوال ( معمولا یه مقداری بچه های تجربی مشکل دارند ، ولی حل سوالاتش چندتا لم داره که باید درست استفاده بشه ازش) جریان و مدار 3 تا سوال ( این رو هم بچه های تجربی معمولا یکمی مشکل دارند ، توصیه ی من اینه که خوب بفهمید این مبحث رو بعد اقدام به یادگیری فرمولها کنید تحلیل فرمولها میتونه خیلی کمکتون کنه به هرحال این مبحث خیلی آسون نیست)
      مغناطیس و القا 3 تا سوال میاد سوالها معمولا سرراست و روتینه ( دست کم دوتا از سه تا) برای قانون دست راست و قانون لنز باید همزمان هم سعی کنید استدلالات منطقی بیارید و هم برای خودتون رمز درست کنید که یادتون نره (این که هر چیزی جهت کدوم کمیت بود رو میگم)
      و اما فیزیک پیش :
      معمولا هرفصل 2 تا سوال
      در این بین 3 فصل آخر پیش 2 ( با اینکه به ظاهر حجم مطلب زیاده) به راحتی میشه یادش گرفت پس از دستش نده ، فصل نوسان هم سخت نیست سوالاتش هم روتینه 2 تا سوال هم ازش میاد ( حیفه آدم ازشون بگذره دست کم یکیش )

پیش 1 هم که تکلیفش مشخصه (قبول دارم یکمی سخته در کل ولی معمولا سوالهای مربوط به معادله ی حرکت رو بدون دغدغه میشه جواب داد و روتینه )

در مورد اینکه چطوری باید سوالهای مربوط به روابط مثلثاتی در دینامیک و سینماتیک رو حل کرد توی یه تاپیک جداگانه مفصل توضیح خواهم داد انشاالله

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط johnosa1995 نمایش پست ها
      سلام برا جمع بندي و مرور فيزيك چكيده پايه و پيش تخته سياه خوبه؟؟؟
      چکیده پایه تخت سیاه خوبه. ولی پیشش رو زیاد نمیپسندم خیلی. من معمولا برای جمع بندی سریع ، جزوه های خودم ( واسه بچه هایی که با خودم کلاس داشتند) و جزوه های گزینه دو رو پیشنهاد میکنم. باز هم تاکید میکنم کتاب ابزاره و ملاک موفقیت نیست. جمع بندی و تثبیت نهایی هم راه و رسم خودش رو داره ( جمع بندی و آزمون باید با هم باشه)
      موفق باشی

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)