خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 35
    1. Top | #16
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      برادر من سوم تجربیم
      خیلی تست فیزیک نمیزنم
      اصلاضعیفم توفیزیک همش توکانون درصدام تورنج 40/50هستش
      گاج روهم دارم/بهترین دبیروهم دارم/فک کنم مشکل من کم خوندنشه!
      بنظرت چطوری واسش برنامه بریزم که همه ی تستای گاجوتموم کنم؟هرروزبخونمش؟ی روزدرمیان؟چطور؟
      ممنونت میشم راهنماییم کنی

2. Top | #17
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط raminphys نمایش پست ها
      سلام . با توجه به اینکه فرمودید فیزیکتون قویه ، "خیلی سبز" و "الگو " میتونند گزینه های مناسبی باشند. البته من بیشتر خیلی سبز رو میپسندم. یه توصیه ای هم میتونم داشته باشم. به جای اینکه کتابهای زیادی بخونید ( و کلی وقت روی اونها بگذارید) سعی کنید مهارت و تسلطتون رو روی سوالهایی که قبلا حل کردید و مطالبی که خوندید بالا ببرید ، بهتر نتیجه میده

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

اول اینکه بفرمایید رشته تون چیه. دوم اینکه فرمودین در فیزیک ضعیف هستید یک جمله ی کلیه، حدود درصدهایی که تا حالا زدین (در آزمایشیها) رو بفرمایید که بتونم یه برنامه ی مطالعاتی پیشنهاد بدم، فیزیک پایه گاج هم اگه درست به کار گرفته بشه خوبه ولی یه مقداری بیشتر وقت میگیره ازتون.

موفق باشید
      رشته تجربی هستم و در حد ۲۰ درصد خیلی ها میگن فیزیک درسی هست که سوالاتش هر ساله تغییرات چندانی نداره و میشه راحت به درصد بالا رسید تو این درس درسته؟برای رسیدن به درصد ۴۰-۵۰ فقط تست های سراری رو بخونم خوبه؟

3. Top | #18
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hassaniiii نمایش پست ها
      رشته تجربی هستم و در حد ۲۰ درصد خیلی ها میگن فیزیک درسی هست که سوالاتش هر ساله تغییرات چندانی نداره و میشه راحت به درصد بالا رسید تو این درس درسته؟برای رسیدن به درصد ۴۰-۵۰ فقط تست های سراری رو بخونم خوبه؟

مباحث که کاملا مشخصه ، فرم سوال ها تا حد زیادی معلومه. به طوری که مثلا اگه تستهای سراسری 10 سال اخیر رو ببینید خودتون به فرم سوالها پی میبرید. ولی مرور تسها بدون فهم مطلب اولیه خیلی تاکتیک مناسبی نیست. اگه فقط بخواین از کنکور به عنوان منبع استاندارد استفاده کنید (مثلا به علت کمبود وقت) معمولا به بچه ها یه روشی رو توصیه میکنم به این صورت»» اول یه مبحثی رو مطالعه میکنید (معمولا هم توصیه میکنم در این روش کتاب درسی رو به عنوان پایه ی کارشون ملاک قرار بدهند، در کنارش یه جزوه ی کاربردی و فشرده مفید باشه) بعد تستهای داخل کشور و خارج کشور دوسال از اون مبحث رو پاسخ بدهند و بررسی و تحلیل کنند مثلا نکاتش رو در بیارند میزان سختی و آسونیش رو تشخیص بدهند و... . و اگه اشکال و ضعفی داشتند رفع کنند و مبحث رو مرور کنند همین طور دوسال دوسال برند جلو تا برسند به دوسال اخیر (که معمولا نگهش میدارم برای اینکه در مرحله ی جمع بندی به عنوان مجموعه استفاده بشه) اگه این روش رو بکار بگیرید درمدت زمان کمی هم فرم سوالها دستتون میاد هم اینکه چطوری باید بیشتر سوالها رو حل کنید . هرجا هم که احساس کردید مطلب گنگ هنوز براتون و سردرنمیارید از صورت سوال! از یه کتابی که توضیحات و سوالهاش استاندارده (مثلا گاج) استفاده کنید.
      موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط doctor reza نمایش پست ها
      برادر من سوم تجربیم
      خیلی تست فیزیک نمیزنم
      اصلاضعیفم توفیزیک همش توکانون درصدام تورنج 40/50هستش
      گاج روهم دارم/بهترین دبیروهم دارم/فک کنم مشکل من کم خوندنشه!
      بنظرت چطوری واسش برنامه بریزم که همه ی تستای گاجوتموم کنم؟هرروزبخونمش؟ی روزدرمیان؟چطور؟
      ممنونت میشم راهنماییم کنی
      اگه مطمئنی مشکل اینه که وقت کم میذاری به نکات زیر لطفا توجه کن:
      اول و مهمتر از همه مطالعه ی یه مبحث بدون اینکه همراه با مطالعه سوال و تست مناسب و کافی حل کنی و بفهمیش، نه تنها مفید نیست بلکه بیشتر مضر است!! پس وقتی یه مبحثی رو مطالعه میکنید (چه خودت تنها و چه به همراه دبیر) حتما باید خودت چندتا مسئله حل کنی ، ربطش به نظریه رو کاملا بفهمی و بررسی کنی ببینی کجا رو بهتر فهمیدی و کجا رو کمتر سر درآوردی.
      بعدش اینکه وقتی یه مبحثی رو میخونی قبل از اینکه بخوابی (عموما تا 12 ساعت بعدش) باید یک بار دیگه مرورش کنی و اون بخشهایی که احساس میکنی از یادت رفته و یا درست نفهمیدیش به روشی که بالا گفتم مرور مفصلتر کنی.
      در مرحله ی بعد (یعنی بعد از مرور اول ) باید مبحثی که مطالعه شده و یک بار هم در همون روز مطالعه مرور شده ، در طی هفته (من معمولا میگم 3-5 روز بعد از روز مطالعه) یه بار دیگه مرور بشه و سوالاتش حل بشه (تو این مرحله دو جور میشه عمل کرد یکی اینکه از سوالات شروع کنی ببینی آیا بخشی هست که یادت رفته باشه -اگرچه به هرحال باید در انتهای کار یه بار همه ی مطالب اون مبحث رو مرور کنی و نصفه کار نذاریش!- یا اینکه اول یه مطالعه ی سریع و اجمالی از مبحث داشته باشی بعدش بری سراغ سوالها ) بعد از این هم به تثبیت مطالب در بلند مدت میرسیم که خودش قصه ی مربوطه رو داره ولی با این کارهایی که گفتم تا حد زیادی مشکل حل میشه
      این چقدر وقت بذاری هم بستگی به بازدهی مطالعه ات و اینها داره با توجه به توضیحاتی که دادم برنامه ات رو تنظیم کن باز هم سوالی بود بپرس
      موفق باشی

4. Top | #19
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      <br>&nbsp;\n
      برای اینکه درصدتون رو تثبیت کنید ( با توجه به اینکه گفتین فیزیکتون خوبه) باید نقاط قوتتون رو بشناسید و روش سرمایه گذاری کنید و تقویتش کنید مثلا اگه مسائل مربوط به یه مبحثی رو خیلی خوب حل میکنید و تسلط کافی رو روشون دارید ، سعی کنید همه ی تستهای کنکور مربوطه رو خوب یاد بگیرید ( هم داخل کشور و هم خارج از کشور) صرفا حل کردن هم نباشه سعی کنید سوالات رو تجزیه و تحلیل کنید 70 درصد یعنی 21 جواب صحیح بدون غلط خب :3
      تا سوال نور میاد سال اول
      فیزیک 2 : 1 سوال از کار و انرژی میاد ( معمولا آسونه فقط باید تشخیص بدی که از کار و انرژی باید استفاده کنی) 2-3 تا سوال هم از ویژگیهای ماده فشارو گرما و گازها میاد ( که بیشتر این سوالها سرراسته و حیفه از دستشون بدی بخصوص اگه در درک مفاهیم خوب باشی)
      فیزیک 3 رو انگار نخوندی چون توی متن چیزی نگفتی اما به هرحال:
      خازن و الکتریسیته ی ساکن 2 تا سوال ( معمولا یه مقداری بچه های تجربی مشکل دارند ، ولی حل سوالاتش چندتا لم داره که باید درست استفاده بشه ازش) جریان و مدار 3 تا سوال ( این رو هم بچه های تجربی معمولا یکمی مشکل دارند ، توصیه ی من اینه که خوب بفهمید این مبحث رو بعد اقدام به یادگیری فرمولها کنید تحلیل فرمولها میتونه خیلی کمکتون کنه به هرحال این مبحث خیلی آسون نیست)
      مغناطیس و القا 3 تا سوال میاد سوالها معمولا سرراست و روتینه ( دست کم دوتا از سه تا) برای قانون دست راست و قانون لنز باید همزمان هم سعی کنید استدلالات منطقی بیارید و هم برای خودتون رمز درست کنید که یادتون نره (این که هر چیزی جهت کدوم کمیت بود رو میگم)
      و اما فیزیک پیش :
      معمولا هرفصل 2 تا سوال
      در این بین 3 فصل آخر پیش 2 ( با اینکه به ظاهر حجم مطلب زیاده) به راحتی میشه یادش گرفت پس از دستش نده ، فصل نوسان هم سخت نیست سوالاتش هم روتینه 2 تا سوال هم ازش میاد ( حیفه آدم ازشون بگذره دست کم یکیش )

پیش 1 هم که تکلیفش مشخصه (قبول دارم یکمی سخته در کل ولی معمولا سوالهای مربوط به معادله ی حرکت رو بدون دغدغه میشه جواب داد و روتینه )

در مورد اینکه چطوری باید سوالهای مربوط به روابط مثلثاتی در دینامیک و سینماتیک رو حل کرد توی یه تاپیک جداگانه مفصل توضیح خواهم داد انشاالله

موفق باشید

چکیده پایه تخت سیاه خوبه. ولی پیشش رو زیاد نمیپسندم خیلی. من معمولا برای جمع بندی سریع ، جزوه های خودم ( واسه بچه هایی که با خودم کلاس داشتند) و جزوه های گزینه دو رو پیشنهاد میکنم. باز هم تاکید میکنم کتاب ابزاره و ملاک موفقیت نیست. جمع بندی و تثبیت نهایی هم راه و رسم خودش رو داره ( جمع بندی و آزمون باید با هم باشه)
      موفق باشی
      برای پایه همون خلاصه نکات گاج رو بخونم کافیه؟پیش که دیگه 100 باید گاج خوند درسنامش خیلی کامله

5. Top | #20
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ali.z نمایش پست ها
      برای پایه همون خلاصه نکات گاج رو بخونم کافیه؟پیش که دیگه 100 باید گاج خوند درسنامش خیلی کامله
      خلاصه نکات برای جمع بندی خوبه ولی به نظرم هنوز وقت دارید وقت برای فهم مطلب بذارید یه نکته رو هیچ وقت فراموش نکنید اون هم این که نکات و فرمولها رو بدون حل سوال و تست نخونید ( چون ممکنه نه تنها مفید نباشه بلکه مضر هم باشه!) برای پیش گاج خوبه ، نشر "فار" هم کتاب خوبیه باز هم حرف همیشگیم رو تکرار میکنم کتاب یه ابزاره (و به اندازه ی کافی کتابهای مختلف مناسب موجوده در بازار) و نه ملاک موفقیت. و یادتون باشه بهترین سوالات برای تمرین، تثبیت و مرور مطالب سوالات کنکور سالهای گذشته است

موفق باشید

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      سلام.
      من فیزیک پیش رو از رو گاج میخونم و تقریبا تمومه...
      اما برای فیزیک پایه تاحالا هیچی نخوندم جز الکتریسیته جاری و نور.
      به نظرتون اگه برای پایه کتاب آبی 10سال کنکور رو بخونم کافیه یا کمه ؟؟؟
      دیدم که توی همین انجمن آقای حسین فرخی رتبه 201 تجربی میگفت که فقط جزوه معلمش + آبی کانون رو میخونده و درصدشم شده 90%
      توی قسمت مصاحبه با رتبه برترها هست...
      آخه گاج پایه هم حجمش زیادی زیاده
      رشته تجربی ...
      درصدم هم توی کنکور دارم برای بالای 70 تلاش میکنم ...
      ویرایش توسط joozef : 16 بهمن 1393 در ساعت 15:45

7. Top | #22
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط joozef نمایش پست ها
      سلام.
      دیدم که توی همین انجمن آقای حسین فرخی رتبه 201 تجربی میگفت که فقط جزوه معلمش + آبی کانون رو میخونده و درصدشم شده 90%
      رشته تجربی ...
      10 سال کنکور به عنوان بانک تست خوبه ولی نظر من اینه که در کنارش برای فهم مطالب باید از یه کتاب یا جزوه ی مناسب بهره ببرید. (گاج پایه خوبه با اینکه حجمش زیاده میتونید برنامه ریزی کنید و دست کم بخشهای مهمتر رو از روی گاج پایه بخونید) این رو در نظر بگیرید که همون طوری که همیشه گفتم کتاب صرفا یه ابزاره و ملاک موفقیت نیست. برای رسیدن به هدفتون بایست روش مطالعه مناسب جهت فهم، تثبیت و تسلط داشته باشید به همراه یه برنامه ی مناسب و متناسب با وضعیت و احوال خودتون ( با توجه به مباحثی که گفتین و درصدی که میخوای کسب کنی از نظر حجم مطالبی که خوندی عقب نیستی پس نگران نباش) در ضمن نگفتید تا حالا درصدهاتون در چه حدودی بوده ؟

سلام.
      رشته تجربی ...
      یه چندتا نکته هم میگم امیدوارم هم به شما کمک کنه هم به بقیه ی داوطلبها:
      چندتا نکته میگم امیدوارم راهگشا باشه براتون :
      1- وقتی یه مطلب رو مطالعه میکنید حتما همراه با مطالعه ی مطلب مثالهای کافی و تست استاندارد حل کنید (هیچ وقت به خودتون نگید مطلبی رو یاد گرفتید مگر اینکه بتونید سوالات مربوطه رو تحلیل کنید و جواب بدید بخصوص در درس فیزیک این نکته حیاتیه!)
      2- مبحث مورد مطالعه رو یک بار در روزی که مطالعه اش کردید ( قبل از اینکه بخواب برید) مرور کنید و طی یک هفته ی بعد (معمولا 3-5 روز از مطالعه ی اول) یک بار دیگه مبحث رو مرور کنید (مرور رو به همراه حل مثال و تست در دستور کارتون داشته باشید)
      3- به صورت سوالها بیشتر توجه کنید ( یکی از دلایل عمده ی اینکه بچه ها به سوالات اشتباه جواب میدن بی دقتی در خواندن صورت سواله)
      4- موقع تست زدن و تمرین حل کردن وقتی جواب سوالی رو بلد نیستید سریع به سراغ پاسخ نرید، یه مقدار با سوال کلنجار برید و تا جایی که میتونید سوال رو تحلیل کنید مثلا ببینید بین چیزی که سوال از شما میخواد با اطلاعاتی که داده چه رابطه ای وجود داره در بیشتر موارد با همین کار خودتون میتونید جواب رو بدست بیارید یا دست کم وقتی پاسخ رو میخونید کاملا یادش میگیرید
      5-بعد از مطالعه ی یه مبحث سریع به سراغ سوالهای سخت نرید از سوالهای ساده تر شروع کنید و حوصله داشته باشید کم کم سراغ سوالهای سخت تر برید این طوری هم ذهنتون آماده میشه و هم اعتماد به نفستون بالا میره

موفق باشید

8. Top | #23
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      10 سال کنکور به عنوان بانک تست خوبه ولی نظر من اینه که در کنارش برای فهم مطالب باید از یه کتاب یا جزوه ی مناسب بهره ببرید. (گاج پایه خوبه با اینکه حجمش زیاده میتونید برنامه ریزی کنید و دست کم بخشهای مهمتر رو از روی گاج پایه بخونید) این رو در نظر بگیرید که همون طوری که همیشه گفتم کتاب صرفا یه ابزاره و ملاک موفقیت نیست. برای رسیدن به هدفتون بایست روش مطالعه مناسب جهت فهم، تثبیت و تسلط داشته باشید به همراه یه برنامه ی مناسب و متناسب با وضعیت و احوال خودتون ( با توجه به مباحثی که گفتین و درصدی که میخوای کسب کنی از نظر حجم مطالبی که خوندی عقب نیستی پس نگران نباش) در ضمن نگفتید تا حالا درصدهاتون در چه حدودی بوده ؟

موفق باشید
      ممنون. درصدم توی قلمچی حدود 40-50 هست...

9. Top | #24
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      ممنون. درصدم توی قلمچی حدود 40-50 هست...
      خب نکاتی که عرض کردم رو بکار ببرید (لطفا همه ی نکات رو اجرا کنید چه هنگام مطالعه و مرور و چه هنگام پاسخ به سوال) انشاالله دست کم حدود 20 درصد پیشرفت خواهید داشت

10. Top | #25
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      کنکوریهای عزیز اگر سوالی در مورد درس فیزیک کنکور داشته باشید خوشحال میشم بتونم کمکی کنم
      سلام من اصلا و اصلا قانون لنزرو نمیفهمم و نمیتونم مثال حل کنم............. میتونید کمکم کنید یه راه حل بدید
      کدامین پل؟
      در کجای دنیا ؟
      شکسته شده که هیچکس
      به خانه آرزوهایش نمیرسد؟

11. Top | #26
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      کنکوریهای عزیز اگر سوالی در مورد درس فیزیک کنکور داشته باشید خوشحال میشم بتونم کمکی کنم
      درود استاد

سوالات فیزیک در سطح های بالاتر هم میشه بیان کنیم ؟ از کتابای هالیدی ، سری شومز .. اوهانیان ...

دستتون خیلی مرسی

هرروزی که بهترازروزهای قبلت باشه،تکه ای ازپازل رویاهای توست که سرجاش قرار میگیره، سعی کن هرروز بهترازروزقبل باشی تاپازل رویاهات روهرچه سریعتر کامل کنی

Sina
      CEO of Iramrich

by the way here's my channel : @MrRich

12. Top | #27
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط terme1 نمایش پست ها
      سلام من اصلا و اصلا قانون لنزرو نمیفهمم و نمیتونم مثال حل کنم............. میتونید کمکم کنید یه راه حل بدید
      شما به خطوط میدان عبوری از داخل حلقه‌ی جریان فکر کن.
      طبق قانون لنز، اگه خطوط میدان بیرونی عبوری از داخل حلقه کم یا زیاد بشه، جریان در حلقه طوری برقرار میشه که به کمک میدان خود حلقه، مانع کاهش یا افزایش تعدا خطوط عبوری از داخل حلقه بشه.

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      استاد تستای چند سال اخیر داخل و خارج چه کتابی داره ؟
      من
      گاج نقره ای میخونم !
      آزمونا فیزیک 80 به بالام ولی دنبال یه کتابم مثل خط ویژه که فقط تست های چند سال اخیر !! واسه جمع بندی ؟

شما چی پیشنهاد میکنید ؟ همون منتخب های گاج چطوره ؟

14. Top | #29

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام
      من امسال میرم سوم ، رشته امم ریاضی فیزیکه
      میخوام این تابستون حسابی پایه ی فیزیکمو قوی کنم
      چی بخونم ؟ چجوری بخونم ؟
      درک فیزیکمم خوبه !

15. Top | #30
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط windbag نمایش پست ها
      سلاممن امسال میرم سوم ، رشته امم ریاضی فیزیکهمیخوام این تابستون حسابی پایه ی فیزیکمو قوی کنمچی بخونم ؟ چجوری بخونم ؟درک فیزیکمم خوبه !
      اگه دوست دارید فیزیک رو مفهومی یاد بگیرید تا هم به درد دبیرستان و کنکورتون بخوره و هم به درد دانشگاه و بعد از اون، به نظر من میتونید از کتاب "فیزیک پایه " نوشته ی "فرانک.ج. بلت" که دوره ی چهارجلدیه و تمامی مباحث اصلی فیزیک رو پوشش میده استفاده کنید ( طبیعتا در گام ابتدایی باید مباحثی که مقدماتی ترند و در دبیرستان هم مطرح میشوند رو مطالعه کنید) ، نکته مثبت این کتاب ریاضیات ساده ( در حد ریاضیات دبیرستان!) و زبان ساده و روانشه که خوب به فارسی برگردانده شده . اگه مایل نیستید خریداریش کنید احتمالا میتونید در کتابخانه ی مدرسه یا کتابخانه های عمومی پیداش کنید! سوالی هم داشتید خوشحال میشم کمکتون کنم.
      مشاوره رایگان فیزیک کنکور و دبیرستان Tehranphys@gmail.com

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)