خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

سوال در مورد تست گرامر زبان انگلیسی(راهنمایی میخوام)

سلام دوستان من این تستو الان زدم بین گزینه 3 و 4 شک داشتم زدم 3 درست بود ولی نمیدونم چرا گزینه 4 غلطه تو پاسخ تشریحی سوال فقط اینو نوشته بود عبارت توصیفی معلوم الان سوال من اینه از کجا بفهمم جمله واره توصیفیه یا عبارت توصیفی که اگه جمله واره توصیفی بود 4 درست بود ولی اگه عبارت توصیفی بود 3 درسته ... جواب و دارم ولی نمیتونم هیچ دلیل منطقی برای رد گزینه 4 بیارم الان یکی به من بگه چرا 4 حذف میشه؟

antarctica is covered by a huge ice cap.............70 percent of the earth s fresh wa

contains to contain containing which is contaning

این سوال از از گرامر درس 3 زبان پیشه چرا گزینه 4 نادرسته دلیلشو کامل بگین ممنون...کارناممون رو هم دادن زبان شدم 18 تو برگه(ابروی هر چی منحصرا زبانی رو بردم.:yahoo (94):..)ولی همش تستی خونده بودم ***** نصفش تستی بود!!!

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      which is containing غلطه کلا اصن! مث اینه که بگی which is having

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خیلی ممنون خیلی کمک کرد کلا پس contain هم مثل have دیگه چه فعل هایی هستن؟

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بیشتر از معنی شون باید متوجه بشی اگه یه لیست بلند بالا هم حفظ کنی باید کاربردی بلد بشی

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      با سلام .
      دوست عزیز در مبحث گرامر زبان چیزی داریم به نام main clause و subordinate clause . یعنی بند پایه و بند پیرو .
      بند پایه باید به تنهایی معنی دهد و یک جمله کامل باشد اما بند پیرو خیر . باید به عنوان یک شبه جمله باشد .
      فقط در صورتی میشه 2 تا main داشته باشیم که با یک حرف ربط مثل and به هم مرتبط شوند .

antarctica is covered by a huge ice cap

این جمله به تنهایی معنی کامل میدهد و بند پایه ماست .

پس باید در قسمت بعدی در صورتی که حرف ربط نداشته باشیم شبه جمله استفاده کنیم .

در گزینه 4 ضمیر موصولی which به عنوان فاعل در نظر گرفته میشود یعنی همان antarctica . و قسمت بعد از ان is containing خود یک فعل کامل است . یعنی فاعل + فعل که این یک جمله کامل میشود و به عنوان بند پایه تلقی میشود . در صورتی که ما نباید 2 بنده پایه بودن حرف ربط داشته باشیم .

به همین خاطر حالت استمراری ( reduced adj clause ) را بکار میبریم تا یک بند پیرو تشکیل دهیم .

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)