خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 6 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 81
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات

عمق تاثیر معدل کتبی

سلام
      بچه ها من تقریبا تهِ معدل رو دراوردم در سایت گزینه ۲ دو تا کارنامه هست یکی با معدل ۱۸.۵۰ یکی با معدل ۱۰.۶۰
      رتبه کسی که معدلش ۱۰.۶۰ هست تو تخمین رتبه کانون که بدون معدل حساب میشه ۱۲۰۰۰-۱۳۰۰۰ عمق تاثیر معدل از نظر درصد ۷تا۱۰ درصد هستش اگر شما همون درصدای معدل ۱۰ رو بزارین ۷٪ کم کنین به همون رتبه میرسین در مورد کارنامه ی خودمم و کسایی که معدل پایین داشتن حساب کردم همین شد بطور میانگین ۵-۱۰ درصد معدل پایین درصد هر درس رو میاره پایین و شما اگر میخواین معدل رو جبران کنین با توجه به نمراتتون درصد هر درس رو ۷٪ بیشتر بزنین باز اگه کسی تو این زمینه آشنایی داره راهنمایی کنه

image.jpgimage.jpg

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوست عزیز این استدلال شما در مورد رتبه های بالای 15000 - 20000 صحیح هست. چون این افراد درصدشون در پاسخنامه کنکور پایینه.

در رتبه های پایین ( زیر 2000 ) تاثیر معدل خیلی شدیدتر بروز میکنه چون مثلا اگه کسی بدون تاثیر سوابق که رتبه 1500 آورده میانگین نمرات نهاییش 8 نمره کمتر از رقباش باشه رتبش تا بالای 2000 افزایش پیدا میکنه.

در رتبه های بالای 15000 ، اگگه رتبه کسی 500 تا اینور اونور بشه تاثیری در سرنوشتش نیست. ( فوق فوقش رشته ای که میخواد رو میتونه در دانشگاه کوچکتری بخونه ) ولی در بین رتبه های لب مرز، تفاوت خیلی زیادی بین رتبه 1800 و 2300 هست. رتبه 2300 احتمالا نتونه هیچ دندانپزشکی بدون سهمیه بیاره ولی رتبه 1800 میتونه شهرستان بیاره.

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

خلاصه بگم که اگه بخواین معدل 19.5 رو با معدل 10.5 مقایسه کنین: ( رقبای اصلی در کنکور معدل های بالای 19 دارن )

برای کسایی که کنکورشون درصدهای پایین میزنن ( مثلا میانگین تخصصی ها زیر 40 ) یه 8-10 درصد کم کنین.
      ولی برای کسایی که درصدهای خوب میارن ( میانگین تخصصی ها بالای 70 ) در هر درسی که نمره نهایی تون یه 9 نمره ای از رقبای اصلی کمتره، یه 15 درصدی کم کنین.

بعش درصدهایی که به دست میارین رو وارد تخمین رتبه کنین.

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط SNIPER نمایش پست ها
      دوست عزیز این استدلال شما در مورد رتبه های بالای 15000 - 20000 صحیح هست. چون این افراد درصدشون در پاسخنامه کنکور پایینه.

در رتبه های پایین ( زیر 2000 ) تاثیر معدل خیلی شدیدتر بروز میکنه چون مثلا اگه کسی بدون تاثیر سوابق که رتبه 1500 آورده میانگین نمرات نهاییش 8 نمره کمتر از رقباش باشه رتبش تا بالای 2000 افزایش پیدا میکنه.

در رتبه های بالای 15000 ، اگگه رتبه کسی 500 تا اینور اونور بشه تاثیری در سرنوشتش نیست. ( فوق فوقش رشته ای که میخواد رو میتونه در دانشگاه کوچکتری بخونه ) ولی در بین رتبه های لب مرز، تفاوت خیلی زیادی بین رتبه 1800 و 2300 هست. رتبه 2300 احتمالا نتونه هیچ دندانپزشکی بدون سهمیه بیاره ولی رتبه 1800 میتونه شهرستان بیاره.

خلاصه بگم که اگه بخواین معدل 19.5 رو با معدل 10.5 مقایسه کنین: ( رقبای اصلی در کنکور معدل های بالای 19 دارن )

برای کسایی که کنکورشون درصدهای پایین میزنن ( مثلا میانگین تخصصی ها زیر 40 ) یه 8-10 درصد کم کنین.
      ولی برای کسایی که درصدهای خوب میارن ( میانگین تخصصی ها بالای 70 ) در هر درسی که نمره نهایی تون یه 9 نمره ای از رقبای اصلی کمتره، یه 15 درصدی کم کنین.

تاثیر معدل هیچ ربطی به رتبه نداره چون نمره ها تراز کشوری میشه و ربطی به این نداره که شما رتبتون مثلا ۳۰۰ هستش اکثر کسایی که دور شما هستن ۱۹ان پس معدل ۱۰ شما خیلی تاثیرش بیشتره جا به جایی تو رتبه با تاثیر معدل به رتبه ربط داره یعنی تو رتبه های بالاتر جا به جایی به مراتب بیشتره مثلا در رتبه های بالای ۳۰ هزار ممکنه ۱۰هزار رتبه رو جا به جا کنه در رتبه های زیر. ۱۰۰۰ ممکنه ۲۰۰-۳۰۰ تا جا به جا کنه که البته همین برای عوض شدن شهر یا حتی رشته کافیست بطور مثال شما رتبه ۲۰۰ میارین با تاثیر معدل میشه. ۵۰۰ یا کمی بیشتر خب این شهر شمارو عوض میکنه

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      متاسفانه سازمان سنجش هیچ کاری برا روشن شدن تاثیر معدل نمیکنه مثلا بیاد دوتا کارنامه با درصدای مشابه و معدل های متفاوت را مقایسه کنه تا همه براشون مشخص بشه

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات

دوست عزیز با تراز حساب میشه و نمیشه اینجور بحث کرد وقتی پای تراز میاد وسط بستگی ب خیلی چیزا داره ک چندتا20 چندتا 19 داریم اینا هم روی تراز تاثیر میذاره

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سازمان سنجش دو تا کارنامه میده ، یکیش با تاثیر معدل یکیش بدون تاثیر ... و هرکدوم رو که به نفع دانش اموز بود رو انتخاب میکنه ینی یکیش بشه 300 و یکیش 50 اون 50 رو انتخاب میکنن

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      الان دقیقا یکی دو ماهی هست که عضو انجمن شدم
      مبحث تاثیر معدل رو ازهمون اول پیگیر بودم - خوشبختانه یامتاسفانه علما و فضلا خیلی زیاد شدن و هر کسی یه چیزی میگه
      میخوام ببینم اخرسری کدوم حلال زاده پیدامیشه که کامل و شیوا واسم این موضوع روشفاف سازی کنه

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zibamehr1376 نمایش پست ها
      سازمان سنجش دو تا کارنامه میده ، یکیش با تاثیر معدل یکیش بدون تاثیر ... و هرکدوم رو که به نفع دانش اموز بود رو انتخاب میکنه ینی یکیش بشه 300 و یکیش 50 اون 50 رو انتخاب میکنن
      این حرف شما مال کنکور 92بود..از کنکور 93 هم تاثیر + بودهم --

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط poshtiban.c905 نمایش پست ها
      الان دقیقا یکی دو ماهی هست که عضو انجمن شدم
      مبحث تاثیر معدل رو ازهمون اول پیگیر بودم - خوشبختانه یامتاسفانه علما و فضلا خیلی زیاد شدن و هر کسی یه چیزی میگه
      میخوام ببینم اخرسری کدوم حلال زاده پیدامیشه که کامل و شیوا واسم این موضوع روشفاف سازی کنه
      دوران کنکور دوران حساسیه وخیلیا حساسن معدلم کم میشه بیشتر حساس میشن.فک نمیکنن اگه بخونن هیچ اتفاقی نمیفته.شما تلاشتو بکنی تاثیر برات خیلی کم میشه.خیالت راحت

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mpaarshin نمایش پست ها
      تاثیر معدل هیچ ربطی به رتبه نداره چون نمره ها تراز کشوری میشه و ربطی به این نداره که شما رتبتون مثلا ۳۰۰ هستش اکثر کسایی که دور شما هستن ۱۹ان پس معدل ۱۰ شما خیلی تاثیرش بیشتره جا به جایی تو رتبه با تاثیر معدل به رتبه ربط داره یعنی تو رتبه های بالاتر جا به جایی به مراتب بیشتره مثلا در رتبه های بالای ۳۰ هزار ممکنه ۱۰هزار رتبه رو جا به جا کنه در رتبه های زیر. ۱۰۰۰ ممکنه ۲۰۰-۳۰۰ تا جا به جا کنه که البته همین برای عوض شدن شهر یا حتی رشته کافیست بطور مثال شما رتبه ۲۰۰ میارین با تاثیر معدل میشه. ۵۰۰ یا کمی بیشتر خب این شهر شمارو عوض میکنه
      اشتباه متوجه منظور من شدین.
      نحوه ی تاثیر دادن معدل ارتباطی به رتبه نداره چون سازمان سنجش به طور یکسان برای همه 25% اعمال میکنه. ولی این که تاثیر معدل چقدر تراز شما رو کاهش بده و رتبه شما رو خراب تر کنه کاملا بستگی به بازه ای داره که شما توش قرار دارین. در واقع حرف های شما خودشون تایید حرفای بنده هست تقریبا.
      فقط این که در پست اول فرمودین تاثیر معدل 7 الی 10 درصد هست اشتباهه. تاثیر معدل رو نمیشه معادل با درصد به طور دقیق حساب کرد و اگه بخوایم حدودی اینکارو انجام بدیم در مورد رتبه های خوب، تاثیرش بیشتر از این 7-10 درصد میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط kinghossein1 نمایش پست ها
      دوست عزیز با تراز حساب میشه و نمیشه اینجور بحث کرد وقتی پای تراز میاد وسط بستگی ب خیلی چیزا داره ک چندتا20 چندتا 19 داریم اینا هم روی تراز تاثیر میذاره
      دققا همینطوره. اینطور نیست که بشه گفت کسی چند نمره گرفته باشه چقدر میشه ترازش. ولی کم و بیش میشه فت که در بازه های رتبه های سه رقمی تاثیر معدل های پایین خیلی خیلی مخرب تر از رتبه های بالای 20هزار هستش.

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      نحوه ی تاثیر دادن معدل ارتباطی به رتبه نداره چون سازمان سنجش به طور یکسان برای همه 25% اعمال میکنه. ولی این که تاثیر معدل چقدر تراز شما رو کاهش بده و رتبه شما رو خراب تر کنه کاملا بستگی به بازه ای داره که شما توش قرار دارین. در واقع حرف های شما خودشون تایید حرفای بنده هست تقریبا.
      فقط این که در پست اول فرمودین تاثیر معدل 7 الی 10 درصد هست اشتباهه. تاثیر معدل رو نمیشه معادل با درصد به طور دقیق حساب کرد و اگه بخوایم حدودی اینکارو انجام بدیم در مورد رتبه های خوب، تاثیرش بیشتر از این 7-10 درصد میشه.

دققا همینطوره. اینطور نیست که بشه گفت کسی چند نمره گرفته باشه چقدر میشه ترازش. ولی کم و بیش میشه فت که در بازه های رتبه های سه رقمی تاثیر معدل های پایین خیلی خیلی مخرب تر از رتبه های بالای 20هزار هستش.
      پس اینجور که شما میگین منی که ۲ ساله دارم واسه کنکور زحمت میکشی قطعا باید بیخیال رتبه زیر ۱۰۰۰ بشم مگر اینکه زیست و شیمیم رو بالای ۹۰ بزنم خب چه کاریه من که به هدفم نمیرسم دیگه چرا به خودم زحمت بدم
      تف تو این قانوناشون که هیچ جای جبرانی نمیزارن و انگار معدل نهایی چقدر بار علمی داره که اینهمه بهش ارزش میدن

پس اینجور که شما میگین منی که ۲ ساله دارم واسه کنکور زحمت میکشم قطعا باید بیخیال رتبه زیر ۱۰۰۰ بشم مگر اینکه زیست و شیمیم رو بالای ۹۰ بزنم خب چه کاریه من که به هدفم نمیرسم دیگه چرا به خودم زحمت بدم
      تف تو این قانوناشون که هیچ جای جبرانی نمیزارن و انگار معدل نهایی چقدر بار علمی داره که اینهمه بهش ارزش میدن

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      دوستان اینو الکی کرده 10.60 یارو معدلش 15.5 بوده من ته شو در اوردم اینم لینکش از گزینه2
      مشاهده کارنامه سراسری
      فقط یک تن فوش به اون که اینارو درس کرد بدید دوستان

http://gozine2.ir/SpecialForms/KarnamehSarasariHtml.aspx?IndexID=67174 این الکی اینو درس کرده دوستان یارو معدلش 15.5 بده نه 10 اینم لیکش

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط koenigsegg نمایش پست ها
      دوستان اینو الکی کرده 10.60 یارو معدلش 15.5 بوده من ته شو در اوردم اینم لینکش از گزینه2
      مشاهده کارنامه سراسری
      فقط یک تن فوش به اون که اینارو درس کرد بدید دوستان

مشاهده کارنامه سراسری این الکی اینو درس کرده دوستان یارو معدلش 15.5 بده نه 10 اینم لیکش
      چی میگی باو مگه بیکارم بشینم درست کنم یکم فشار بیار به مغزت این کارنامه که گذاشتی یکی دیگست سال اخذ دیپلم رو نگاه کن

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من فک کنم تاثیر معدل نه اون قدر کمه که با 1-2 تا تست جبران بشه نه اون قدر زیاده که کسی که معدلش بده بخواد نا امید بشه

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      تاثیر معدل به صورت درس به درس و تراز شده احتساب میشه نه اینکه درصد حساب کنن و..

تاثیر معدل به صورت درس به درس و تراز شده احتساب میشه نه اینکه درصد حساب کنن و..

صفحه 1 از 6 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)