خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 21
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

اشاره به سیستم عصبی انسان در قرآن!!! خییییلی باحاله!!!

سیتم عصبی پوست انسان در قرآن!!!
      -در سوختگی های درجه اول و دوم به دلیل اینکه سوختگی شدید نیست و هنوز اعصاب گرمایی پوست و سیستم عصبی آن فعال است درد به شدت احساس می شود.

cnbnmi01.gif cnbnma01.gif
      -اما در سوختگی درجه سوم که عمق سوختگی بسیار زیاد است همراه با بافت های پوست و گوشت سیستم عصبی آن نیز از بین می رود در نتیجه دردی سوختگی احساس نمی شود.
      cnbnma02.gif

در سوره انسا آیه 56 نوشته شده است:

إِنَّ الَّذِینَ کَفَرُواْ بِآیَاتِنَا سَوْفَ نُصْلِیهِمْ نَارًا کُلَّمَا نَضِجَتْ جُلُودُهُمْ بَدَّلْنَاهُمْ جُلُودًا غَیْرَهَا لِیَذُوقُواْ الْعَذَابَ إِنَّ اللّهَ کَانَ عَزِیزًا حَکِیمًا ﴿۵۶﴾

به زودى کسانى را که به آیات ما کفر ورزیده‏اند در آتشىدرآوریم که هر چه پوستشان بریان گردد پوستهاى دیگرى بر جایش نهیم تا عذاب را بچشند آرى خداوند تواناى حکیم است (۵۶)

-نکته اگر عذاب های جهنمیان از سوختگی های درجه سوم و چهارم بود،احساس سوختگی نمی کردند ولی در این آیه اشاره شده است که پوست آنها را بریان می کنند و سپس پوست را دوباره رشد می دهیند تا عذاب را بچشند،همانطور که میدانید پوست انسان در سوختگی درجه اول و دوم که هنوز بافت پوست کامل از بین نرفته ترمیم می شود ولی در سوختگی های عمقی تر قابل ترمیم نیست،به همین دلیل قرآن از واژه بریان کردن و جایگزین شدن پوست اشاره کرده است و به سوازندن اشاره نکرده است.زیرا در صورتی که بطور کامل سوزانده می شد احساس دردی وجود نداشت و پوست رشد نمی نمود.

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M.AMIN.D نمایش پست ها
      سیتم عصبی پوست انسان در قرآن!!!
      سلام.
      شرمنده برادر یه سوال دارم خدمتت.
      مگه جسم انسان به جهنم میره؟

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Pr.Reza نمایش پست ها
      سلام.
      ببخشید من جواب میدم.
      آره!
      بعضی افراد!

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Dr نمایش پست ها
      ببخشید من جواب میدم.
      آره!
      بعضی افراد!
      خواهش میکنم دکتر جون.
      حالا ببخش یه سوال دیگه دارم. مثلا چه افرادی؟

5. Top | #5
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      '' این اتش حاصل عمل خود انسان هاست و لذا از درون جان آنها شعله میگیرد '' دین وزندگی 2

آتش از درون شعله میگیره در نتیجه اول اعصاب میسوزن و میشه سوختیگی نوع سوم چهارم و هیچ دردی احساس نمیشه....

لطفن منو تو تگ نکن واسه اینا

ژان وال ژان: مرا برای دزدیدن تکه نانی به زندان بردند و پانزده سال در آنجا نان مجانی خوردم! این دیگر چه دنیاییست!!!
      بینوایان-ویکتور هوگو

6. Top | #6
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام.
      ۱ - تداوم بقا و ثبات آسمان و زمین، از نشانه هاى خداوند است. (و من ءایته أن تقوم السماء و الأرض بأمره)
      ۲ - قوام و ثبات آسمان ها و زمین، به فرمان خداوند است. (أن تقوم السماء و الأرض بأمره)
      ۳ - تمامى موجودات، در بقاى خویش، نیازمند به خداوندند. (أن تقوم السماء و الأرض بأمره) «السماء و الأرض» کنایه از عالم و آفرینش است.
      ۴ - ثبات و استقرار آسمان و زمین، به فرمان و قدرت خداوند و بدون اسباب و علل ظاهرى است. (و من ءایته أن تقوم السماء و الأرض بأمره) این که خداوند، برپایى و استقرار و ثبات آسمان و زمین را بدون اسناد به علتى ظاهرى، به امر و فرمان خود معرفى مى کند، حاکى است که آسمان و زمین، بدون علت ظاهرى برپا هستند.
      ۵ - خروج انسان ها از قبر در قیامت، به خواست و دعوت خداوند است. (ثمّ إذا دعاکم دعوة من الأرض إذا أنتم تخرجون) بنابر این که «من الأرض» متعلق به «تخرجون» باشد، نکته یاد شده، استفاده مى شود.
      ۶ - همه مردمان در روز قیامت، با یک نداى خداوند، به طور ناگهانى از دل خاک بیرون مى آیند. (ثمّ إذا دعاکم دعوة من الأرض إذا أنتم تخرجون)
      ۷ - مردگان، در قیامت، در پاسخ به نداى خداوند براى زنده شدن، خود، از قبرها خارج مى شوند. (إذا دعاکم ... إذا أنتم تخرجون)
      ۸ - معاد و حشر انسان ها در قیامت، جسمانى است. (إذا دعاکم دعوة من الأرض إذا أنتم تخرجون) «من الأرض» متعلق به «دعاکم» است، در نتیجه آنچه در دل زمین قرار دارد و بیرون مى آید، امرى جسمانى است.
      ۹ - احیاى زمین موات با نزول باران، دلیل قدرت خداوند بر احیاى مجددانسان ها در قیامت است. (و من ءایته ... و ینزّل من السماء ماء فیحیى به الأرض بعد موتها ... ثمّ إذا دعاکم دعوة من الأرض إذا أنتم تخرجون)
      ۱۰ - آسمان و زمین (هستى)، قبل از برپایى قیامت، فرو مى ریزند. (تقوم السماء و الأرض بأمره ثمّ ... إذا أنتم تخرجون) «ثمّ» براى تراخى است و آورده شدن آن بین دو جمله اى که یکى درباره ثبات عالم و دیگرى احیاى مردگان در قیامت است، نشان مى دهد که باید حادثه اى پس از قوام و ثبات عالم رخ بدهد و آنگاه فرمان حیات صادر شود. آن حادثه، به تناسب مقام، مى تواند فروپاشى عالم باشد.
      ۱۱ - استفاده از امور حسى و قابل درک، جهت اثبات امور غیر حسى - که درک اش سخت است - از شیوه هاى تبلیغى قرآن است. (و ینزّل من السماء ماء فیحیى به الأرض بعد موتها ... و من ءایته أن تقوم السماء ... ثمّ إذا دعاکم ... إذا أنتم تخرجون)

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Arman_b100 نمایش پست ها
      '' این اتش حاصل عمل خود انسان هاست و لذا از درون جان آنها شعله میگیرد '' دین وزندگی 2

آتش از درون شعله میگیره در نتیجه اول اعصاب میسوزن و میشه سوختیگی نوع سوم چهارم و هیچ دردی احساس نمیشه....

لطفن منو تو تگ نکن واسه اینا
      داداش مگه عصب فقط رو پوستته!!! ینی مثلا معدت عصب نداره که بخوای دردو از آتش درون معدت احساس کنی و وقتی لایه روییش از بین رفت دوباره به وجود بیاد؟؟؟؟
      دوما درون بدن چه ربطی به سطحی ترین لایه بدن ینی پوست داره؟؟؟
      سوما مگه انسان فقط از درون عذاب میشه؟؟؟ عذاب های مختلفی وجود داره و انسان متناسب با اعمالش به شیوه ی خاص عذاب میشه!!!!

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lahze نمایش پست ها
      ....
      ممنون که این همه نوشتی.
      ولی اینا رو توی 4 سال دبیرستان هم گفتن.و همه رو از بحرم.

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      اگر نمیدونید بدونید که اون اتشی خدا ازش حرف زده پوستو اعصاب نمیذاره واسه کسی خیالتون راحت. در ضمن خدا رو بهتر بشناسیدو انقد پایین نیاردیدش خدا خیلی برتر از این حرفاست .چشمهارو باید شست.

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط bbehzad نمایش پست ها
      اگر نمیدونید بدونید که اون اتشی خدا ازش حرف زده پوستو اعصاب نمیذاره واسه کسی خیالتون راحت. در ضمن خدا رو بهتر بشناسیدو انقد پایین نیاردیدش خدا خیلی برتر از این حرفاست .چشمهارو باید شست.
      اگه دقت کنی می بینی که آیه قرآنه !!!!!! حرف خود خداس و روش عذاب کردنش از زبون خودشه!!

11. Top | #11
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      ممنون که این همه نوشتی.
      ولی اینا رو توی 4 سال دبیرستان هم گفتن.و همه رو از بحرم.
      آره میدونم داداش
      پرسیدی مگ جسم میره جهنم واس همون گذاشتم جایی ک میگ دوباره زند میشید منظور جسم ک میره جهنم یا بهشت

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lahze نمایش پست ها
      آره میدونم داداش
      پرسیدی مگ جسم میره جهنم واس همون گذاشتم جایی ک میگ دوباره زند میشید منظور جسم ک میره جهنم یا بهشت
      ممنون

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر
      مدیر برتر

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      خیلی ببخشیدااا ولی جسم جهنم نمیره فکر کنم روح جهنم میره!!!!!استدلالتون رو درک نمیکنم...

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sorbi stars نمایش پست ها
      خیلی ببخشیدااا ولی جسم جهنم نمیره فکر کنم روح جهنم میره!!!!!استدلالتون رو درک نمیکنم...
      عزیزم دین و زندگی دوم اگه اشتبا نکن درس 8 رو برو نگا کن حتما
      متوجه میشی که جسم میره جهنم نه روح!!

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      واقعا لازمه برای شناخت و اثبات خدا مطالب علمی یا ریاضی(مثل تعداد شب برابر روز) درون قران پیدا کنیم
      قران خیلی مطالب مهمتری مثل عدل و عدالت داره
      لطفا خدا را از درونتون و اعتقادتون بیابید نه به وسیله ی اجسام خارجی

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)