خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 29
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

اخه این کجاش انصافه؟ 20 درصد ظرفیت واسه اتباع کشورهای دیگه س ...

سلام من از 8 دی شروع به خواندن کردم روزانه حداقل 13 و حداکثر 15 ساعت دارم درس میخونم پشت کنکوری هستم و یکم دیربه خودم اومدم ولی الان دارم جبران میکنم راستش چند وقت پیشا برای تاثیر معدل داشتم سایتهای معتبر رو میگشتم که چشمم خورد به یه مطلب و خیلی اعصابم خورد شد 20% از دانشجوهای رشته های پرطرفتار مثل پزشکی و دندان و حقوق و مهندسی دانشگاه دولتی رو اتباع افغانی تشکیل میدند فکرش رو بکنید کسی مثل من باید از خاب و خوراکش بزنه و درس بخونه اون وقت تو مملکت خودم نمیتونم یه رشته خوب قبول شم چرا؟؟؟چون اینجور رشته ها رو یه مشت ادم وطن فروش اشغال کردند حتما حالا میگین خوب تو به فکر اون بقیه 80% باش اره ولی چرا؟میدونید 20% چقدر زیاده شماهایی که با رتبه ی ۲000 پشت کنکور موندید میدونید اگه این 20% مال ما بود چی میشد؟؟؟اون وقت میگند قانون هست
      ویرایش توسط Parniya : 29 دی 1393 در ساعت 17:25 دلیل: ویرایش عنوان

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      عزیزم خون خودت رو کثیف نکن
      شما دارید از پایین به بالا نگاه میکنید و از همه جا بی خبری ( مثل قوانین سیاست و مهاجرت و قوانین سازمان بین الملل و.... ) بهتره از بالا به پایین نگاه کنی -البته وقتی علم چیزی رو نداری صد البته نمی تونی خوب قضاوت بکنی
      ------
      ثانیا اون اماری که شما گفتید سند رسمیت نداره - لطفا منبع دقیق رو اعلام کن
      ثالثا - اون کسی که شما بهش میگید افغانی - اون یک انسان مثل خودمونه - کارت ملی داره - اینجا رو خوب دقت کن - کارت ملی داره شناسنامه داره رایانه میگیرن - یعنی یکی ایرانی کامل هستن -خیلی هاشون هم متولد اینجان و فقط میشه گفت اصالتشون افغانیه
      مطمن باش اون هم زحمت کشیده و درس خونده و پیشرفت کرده- حداقل این رو مطمن تر باش که هیچ پارتی نداره و بدون پارتی و با زحمت خودش میشه دکتر
      ------------
      رابعا اگه بخوای این طور قضاوت بکنی -پس دیگه واویلاست - میلیون ها ایرانی تو خارج از ایران زندگی میکنند و روزانه 100 الی 300 نفر هم دارن از ایران خارج میشن - سره این حساب کلاه اینا هم پس معرکست - چون با دیدگاهی که شما دارید ایرانی هایی هم که مهاجرت میکنن نه حق دارن دکتر بشن نه حق دارن مسولیت بگیرن و...

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      مگه افغانیا آدم نیستن؟! خب اونا هم تلاش کردن اونا هم زحمت کشیدن.

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.Dr نمایش پست ها
      مگه افغانیا آدم نیستن؟! خب اونا هم تلاش کردن اونا هم زحمت کشیدن.
      من نگفتم حیون هستند یا ادم نیستند بعدشم اینا اصلا یارانه نمیگیرند بعدشم این امار طبق وزارت اقتصاد هستش یه سر به سایتش.بزن خوب اگه خیلی زرنگ هستند چرا نمیرند کشور خودشون اونجا درس بخونند یا کار کنند؟؟ما به همچین ادمهایی میگین پناهنده وطن فروش ولی ما که میریم یه کشور میشیم مهاجر میدونی فرقش چیه؟ما 8 سال جلو دشمن ایستادیم عزیزم برای مردم خودمون نه برای بیگانه ها بعدشم ما کشور جهان سوم هستیم که خودمون مشکل کار داریم دیگه ظرفیت تبعه بیگانه نداریم بعدشم من موضوع رو راجع به دانشگاه شروع کردم نه راجع به سیاست و دولت شما یه نگاه به امار وزارت کار بنداز میفهمی حرفام رو باتشکر

5. Top | #5
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      دوست من نا عدالتی فقط تو این نیست که، مثل همین سهمیه منطقه 3 خودمون، اومدن منطقه 3 کردن که ناسلامتی مثلا رتبه 5 منطقه 3 با رتبه 5 منطه 1 با هم برابر حساب بشن، نه تنها اینجوری نیست، بلکه خیلی از دانشگاه ها هم مثل دانشگاه تهران بر اساس رتبه کشوری پذیرش میکنه، چرا باید جوری باشه 20 سهمیه شاهد، 40 منطقه 2، 30 منطقه 1 بتونن دانشگاه تهران قبول بشن، ولی 6 منطقه 3 نتونه قبول بشه، اگه سهمیه بندی درست بود، باید رتبه 5 جلوتر از رتبه های دیگه میشد، ولی اینجوری نیست، چرا، چون بر اساس رتبه کشوری پذیرش می کنن و رتبه کشوریه اون بالاتره، این که نشد عدالت .

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Daghon
      نمایش مشخصات
      بنده های خدا باید مثله چی زحمت بکشن تلاش کنن
      به خاطر اینکه بتونن تویه 20% باقیمونده ی رشته ها قبول بشن بعد شما هم بیاید و اینجوری بگید در موردشون
      اگر زرنگن برن کشور خودشون درست بخونن؟ (پس ایرانی هایی که دارن تو دانشگاه های معتبر دنیا مثله آکسفورد و چی و چی درس می خونن اگر زرنگن بیان تو کشوره خودشون درس بخونن دیگه)
      در اصل شانس شما(ایرانی ها) در حالت معمول 5برابر یک افغانه
      چون احتمالا باید سهمیه به این صورت باشه که 20 نفر اول کنکور بخوان برن رشته ی x تو دانشگاه y و 6 نفر اول کنکور افغان باشن و مابقی ایرانی از اون 6نفر 4 نفرشون می تونن تو دانشاه y قبول بشن
      نه اینکه مثلا اگر 20 نفر اول ایرانی باشن و نفر 21وم افغان 19 ایرانی و 1افغان تو دانشگاه قبول بشه
      خودتون هم گفتید این سهمیه برای اتباع خارجی
      تبعه کسیه که از قبل اومده و تو این کشور ساکن شده و کلا زندگیش همین جاست و به قولی تقریبا اهل همونجاست
      نه اینکه یکی بخاطر دانشگاهش بیاد اینجا و درس بخونه و زندگی کنه
      خدا تو قرآن گفته اگر تو جایی مه زندگی می کنید مشکلی دارید و زندگی رو باستون سخت کرده مهاجرت کنید
      فکر کنم موقعی که داشت این حرفو می زد فکر اینجاهاش و نکرده بود!!
      چه ربطی به جنگ داشت این وسط حالا

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

سلام

من حرفاتون رو قبول دارم نمیگم که درفش کاویانی برداریم بریم تو کوچه و خیابون که اینارو بکشیم نه منم دلم بعضی اوقات براشون میسوزه ببینید ما کشورمون با مشکل اصلی بیکاری رو به روست خوب؟حالا اینا با درس خوندن و استخدام دولتی شدن جای ماها رو دارند میگیرند کافیه یه تحقیق ساده بکنید تابفهمید در ضمن بیشتر جنایت های کشور ما به دست افغانی هاست اتفاقا من خودم خیلی بدم میاد از اذیت و ایراد گرفتن کسی پدر مادر من هر دو پزشک متخصص هستند صبح میرند شب میاند منم خودم کاری به کار کسب ندارم ولی حرف من اقاجون یه کلمه اس ما این درصد رو خیلی راحت میتونیم بین بچه های ایرانی خودمون تقسیم کنیم همین بعدشم این 20% فقط مال دانشگاههای دولتی بود شما یه سر به امار دانشگاههای پیام نور و ازاد بزنید یا درصد کارگری هاشون من فقط دلم واسه بچه های ایرانی خودمون میسوزه همین وگرنه با کسی که پدر کشتگی ندارم

8. Top | #8
      کاربر فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      کنکور است و حاشیه هایش......!

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      اگه اینجوری بخوای حساب کنی دانشگاه تورنتو کانادا یا mit درصد خیلی زیادی از دانشجو هاش رو خارجی ها تشکیل می دن از اروپا هند افغانستان ایران و... پس بچه های کانادا هم باید بیان بگن واسه چی این همه خارجی پذیرش می دین که جا واسه خودمون نباشه
      نخیر اینجوری نیست این که نمی دونم ما جنگیدیمو اونا نجنگیدنو اونا جرم و جنایت می کنن و اینا همش حرف مفته مطمئن باش اگه وضعمون مثل قبل انقلاب بود و این تحریم و بدبختیا وجود نداشت الان بچه های سه رقمی واسه رفتن به شریف و تهران باید با تعداد خیلی بیشتری خارجی و اروپایی رقابت می کردن (با توجه به رنکینگ قابل توجه دانشگاه های ایران)
      می خوای تو بهترین دانشگاه این کشور تحصیل کنی پس باید از هرکس دیگه ای که تو این جهان هدفش مثل تو بهتر باشی
      You Can live your Dream

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      هه جالبه شما میدونی همین کانادا یا امریکایی که میگی کشورهای صنعتی هستند میدونی رتبه هاشون تو جهان مقام چندم رو داره؟؟؟؟میدونی ایران رتبه چندمه؟؟؟عزیزم یه سرچی تو گوگل بکن بعدشم بحث من اینه کشور ما ظرفیت تبعه نداره همین و همین خوبه دارید توش زندگی میکنید

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      کسی که بخواد درس بخونه جای فکر کردن به این چیزا میشینه تلاششو میکنه !!
      والا !!
      ^______________________^

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

Romantic
      نمایش مشخصات
      یـــه همکلاسی افغانی داشتم پارسال ، رتبه کنکورش یه چیزی تو مایه های شماره شناسنامه ی منه .

امسال رفت سوییس بورسیه شد !

اون افغانی که بخواد 1 سال بخونه و بیاد تو دانشگاه های ما ، رسماَ رد داده مخش !

والا ! اقامت بهترین کشورای دنیا به راحتی میتونن بگیرن ، بعد میان اینجا ؟!

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      مطمعنید اینجوریه!! من یکیو میشناسم افغانی هستن رتبشون خیلی خوب شد ولی با کلی هزینه پرستاری شهید بهشتی میخونن...

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Daghon
      نمایش مشخصات
      اون کشور هایی که می گید می دونید تو رنکینگ چندمنو و فلان و بهمان الکی به اینجا نرسیدن که
      آمریکا و ژاپن و چه چه کشورشون واقعا به دست مهاجرا ساخته شده
      اونا از ما بهترن چون به مهاجراشون بها می دن
      امکاناتشون رو در اختیارشون می زارن و در عوض ازشون استفاده می کنن برای پیشرفت خودشون
      درسته الان معضل بیکاری خیلی شدیده تو کشوره ما
      ولی همیشه برای کسی که به کارش اهمیت می ده توش مهارت داره هست
      همین کارگر های افغان رو اگر ببینید
      حقوقشون از ایرانی ها کمتره
      ولی چند برابر یه ایرانی کار می کنه
      تازه اگر ایرانیه یکی از همین ها نباشه که کله هدفش اینه که یه جا لم بده که صاب کارش نبینتش!!
      کشور های دیگه سعی می کنن از کشور های دیگه دانشجو بپذیرن تا رنکینگه علمیشون بالا بره و رقابت شدید تر بشه تو دانشگاشون
      بعد ما باید اینجا تبعه های کشورمون رو محدود کنیم که آقایون ناراحت نشن!

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      پرنیان بانو دلم به حالت سوخت .چون تو مملکت خودت خیلی ها بیشتر به حال دیگرون دل سوزوندن تا تو.ولی من حواسم هست که هیچوقت حرفی نزنیم که باعث اجحاف حق هموطن های افغانی مون بشه.یاد اون شعر محمد کاظم کاظمی افتادم.خیلی این شعر رو دوس داشتم.:
      غروب در نفس گرم جاده خواهم رفت‌
      پیاده آمده بودم‌، پیاده خواهم رفت‌ و....

برای اون بچه هایی میگم که فکر میکنن در دانشگاه های تاپ دنیا همین جوری بازه و همینجوری خوراکشون بچه های ایرانه.نه عزیزان من!اون دانشگاه های به خاطر اینکه دختر و پسرهای ما خیلی خوشتیپند اون هارو راه ندادن به دانشگاه های خودشون.اون کسایی که همینجور خودشون برای دانشگاه های ضعیف به پایین میرن ثبت نام میکنن خدا تومن(به دلار چند میشه؟) هزینه میکنن.خب این از این.ولی اون تعداد از بچه های ما که واقعا ثروتی هستن برای هر مملکتی که اونها اونجا باشن ,کلی سود و بازدهی دارن برای اون دانشگاهها.فکر کنم رفقای افغانی مون تو اینجا وضعشون اینطور نباشه که بیان یه کار خارق العاده ,مثل همون تیپ کارهایی که بچه های سرزمین من تو ناسا انجام میدن ,انجام بدن.یا اگر این دوست های افغانی مون یه همچی کار هایی کردن من خبردار نشدم همینجا از همه اونا از حامد کرزای از اشرف غنی احمد زی کلا بر و بچ افغانی عذر خواهی میکنم.(یعنی نکنم چیکار کنم .من تنها یه لشکر طالبان!الله اکبر).
      پس دو چیز کاملا مشخصه:اینکه بچه های پولدار و غیر پولدار افغان فرق نمیکنه همه جای ایران سرای اوناست میتونن راحت برن تو شریف تو پلی تکنیک تو دانشگاه تهران درس بخونن.بعد همه ی مخارجشون با ما!آغا میگم با ما!شما کارتون نباشه.آخه اینها قراره هر جا لازم شد یه رای گیری تو سازمان ملل جایی بود اینها حتما میان به نفع ما رای میدن.هیچ از روسیه و آمریکا هم نمیترسن.
      پرنیان خانوم عزیز شما چی؟شما هم حق رای داری تو سازمان ملل؟نه دیگه وقتی رای نداری بذار اونها تو اون دانشگاه ها تحصیل کنن,ما که ایرونی جماعت بخیل نیستیم.
      ولی تو دانشگاه های تاپ کانادا وآلمان شما پول هم بدی عمرا نمیذارن پاتونو بذاری اونجا.میگن برین شما هر چی پول مول دارین بیارین تا اجازه بذیم برین دانشگاه های رنکینگ nام مون.
      بچه ها یه بار گفتم بهتون خودمونیم ها!شمام به چه چیزهایی گیر میدین ؟بابا گناه داره بذارین اینجا تو شریف دکتراشونو بگیرن برن بقیشو تو آمریکا بخونن برگردن افغان خودشون.برای ما هم خدا قادره!والله.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)