خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 7 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 98
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

Question راهنمایی کنید: که بتونم توی این 5 ماه حداقل 1000-1500 بیارم

سلام،من پشت کنکوریم،به دلایلی که الان جاش نیست توضیح بدم تا الان خوب درس نخوندم(نه اینکه کلا نخونم ها)،اما اونقدر نبوده که منو به هدفم که رتبه زیر 1000 شدن هست برسونه(حتما الان دارید به خودتون فکر میکنید چرا این روزا همه میخوان سه رقمی بشن و چرا همه عشق پزشکی دارن و... اما باید بگم من تا پارسال شاگرد زرنگ مدرسه بودم :yahoo (3):اما پارسال یک اتفاقی افتاد که انگیزم از بین رفت و این طور نبوده که شب بخوابم صبح بلند بشم و عشق پزشکی پیدا کنم)...خلاصه الان 5 ماه مونده میخوام یک راه معرفی کنید که بتونم توی این 5 ماه حد اقل 1000-1500 بیارم.....
      مثلا بعضیا میگفتن چون وقت کمه 2تا عمومی(مثلا ادبیات و معارف)و دوتا تخصصی(مثلا زیست و شیمی)رو بشین بکوب بخون و درصد بالا بزن بقیه رو هم در حد 30 بخون یا راه حل های دیگه ای که نمیدونم کدومش درسته.
      خلاصه یک راه حل بهم معرفی کنید.ببخشید که طولانی شد:yahoo (1):

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به حرفای دیگران گوش نده

بهترین راه رو خودت انتخاب کن

ساعت مطالعه و کیفیت مطالعه رو ببر بالا
      خدایا...

من... اینجا...

دلم سخت معجزه میخواهد
      ...

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط reza1996 نمایش پست ها
      سلام،من پشت کنکوریم،به دلایلی که الان جاش نیست توضیح بدم تا الان خوب درس نخوندم(نه اینکه کلا نخونم ها)،اما اونقدر نبوده که منو به هدفم که رتبه زیر 1000 شدن هست برسونه(حتما الان دارید به خودتون فکر میکنید چرا این روزا همه میخوان سه رقمی بشن و چرا همه عشق پزشکی دارن و... اما باید بگم من تا پارسال شاگرد زرنگ مدرسه بودم :yahoo (3):اما پارسال یک اتفاقی افتاد که انگیزم از بین رفت و این طور نبوده که شب بخوابم صبح بلند بشم و عشق پزشکی پیدا کنم)...خلاصه الان 5 ماه مونده میخوام یک راه معرفی کنید که بتونم توی این 5 ماه حد اقل 1000-1500 بیارم.....
      مثلا بعضیا میگفتن چون وقت کمه 2تا عمومی(مثلا ادبیات و معارف)و دوتا تخصصی(مثلا زیست و شیمی)رو بشین بکوب بخون و درصد بالا بزن بقیه رو هم در حد 30 بخون یا راه حل های دیگه ای که نمیدونم کدومش درسته.
      خلاصه یک راه حل بهم معرفی کنید.ببخشید که طولانی شد:yahoo (1):
      سلام دوست عزیز
      شما باید فایل مشاوره ای استاد افشارو گوش کنید...رتبه زیر 1000 هم میشه تو این 5 ماه

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      مرسی از شما ،سوال من اینه که اگه فرض کنیم که ساعت مطالعه خوبی دارم(حدودا10ساعت)و کیفیت هم خوبه حالا چی کار کنم که توی 5 ماه وقت کم نیارم.فکر میکنم توی این مدت نمیشه همه دروس رو کامل ببندم،مثلا اون راهی رو که بالا گفتم به نظرتون درسته؟؟؟؟یا اگه راه دیگه ای هست ممنون میشم که راهنمایی کنید

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      مرسی از شما،از کجا میتونم این فایل رو گیر بیارم؟روی اینترنت هست؟؟

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      مرسی از شما،اما با فرض کمیت و کیفیت خوب مطالعه اگه راهی به ذهنتون میرسه که بشه توی 5 ماه به هدفم برسم بگید.چون فکر میکنم توی 5 ماه نمیشه همه درسا رو به طور کامل ببندم،اگه راه هایی مثل همونی که خودم گفتم(که نمیدونم درسته یا نه)بگید ممنون میشم

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

Mashkok
      نمایش مشخصات
      سلام
      نکته اول : درسته شاگرد اول بودید.ولی باید دید شاگرد اول چه مدرسه ای؟ ممکنه از یک مدرسه ی خوب تیزهوشان شاگرد 15 ام پزشکی قبول بشه و از یک مدرسه ی خیلی سطح پایین شاگرد اول پرستاری قبول بشه.پس باید بررسی کنی دوستات جمعه نباشند که شما پنج شنبه باشی.
      ولی خب شاگرد اول هرجایی باشی نشون میدی که میتونی پیشرفت کنی وموفق هم بشی.

نکته دوم: در مورد این بود که 2 عمومی و2 اختصاصی انتخاب کنی و خوب کارکنی و بقیه را 30 بزنی و...
      دوست عزیز این کار را اگر میخواهی انجام بدهید برای مباحث خاص انجام بده نه دروس
      مثلا بگو در ادبیات تاریخ ادبیات دوم را میخونم عوضش آرایه سه سال را کامل میخونم.فقط مثال بود

و در پایان باید جواب سوال اصلی شما را بدهم:
      این که در این 5 ماه میشه یا نمیشه؟؟
      بستگی به سطح علمی الان شما داره-اگر امروز کنکور برگزار بشه و رتبه ی شما زیر 8000بشه خب میتونم بگم با تلاش زیاد در این 5 ماه میتونی به 1000برسید.
      توجه کنید رتبه های 1تا 8000 کنکورفرضی امروز هم قراره 4 ماه تلاش کنند!
      اگر در کنکور فرضی امروز رتبه ی شما بالای 10000 بشود.مثلا 15000بشه،خب امکانش خیلی کم هست بتونی در 5 ماه به 1000برسی
      ولی خب این امکان کم بدین معنی نیست که کاملا نشدنی باشه
      حالا چطوری بفهمی که کنکور امروز را چند میشی؟ آزمون آزمایشی به شما میگه یا خونه از خودت تست بگیر اگه آزمون نمیدی
      موفق باشید
      ویرایش توسط hamed2357 : 23 دی 1393 در ساعت 01:22

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز به نظر بنده ما انسان ها چیزهای که تو ذهنمون میاد خیلی بزرگ هستند ولی در دنیای حقیقی خیلی کوچیک بشمار میاد و این یک اصل هستش مثلا شما فرض کنید یک پدر را تو خیابون بهش میگن بچت که رفته بود مسافرت تصادف کرده مرده بعدا شما تا روزی که پیگیری کنی و سراغ بگیری کلی ترس و استرس و غم تمام انرزیتا گرفته تا بیایی به خودت برسی وقت زیادی را از دست دادی بعدم بیان بگم اشتباه شده پسر شما زنده هستش و شما با خیالات ذهنتون استرس و ترس و. غم ایجاد کردید به نظره من هر کاری بستگی به روحیه شما داره که چطور این فکرتا پرورش داده باشی الان اینجا بهترین مشاورا هستند که به یک دانش اموز که تا یک ماه مونده بود به کنکور اثرات منفی منتقل کردن ولی همون دانش اموز با روحیه و اعتماد به نفس قوی و از همه مهم تر که اول و اخرش فقط خدا هستش توکل کنید چون ببینید الان اگه کلی ادما بیان اینجا و نظر بدن که ایا میشه یا نه و بعضی با امار و ارقام بیان مطمئنند هزارتا دلیل میارن که میشه یا نمیشهاخرش غم به شما منتقل میکنند و شما استرس میگیرد و خوب هم نمیشه ببینید شما پنج ماه فرصت دارید باید اول بدونید که زمان خیلی برا شما مهم هستش طوری باید پیش برید که اولا بر اثر فشار استرس و فشار نیاد که شما دچار نا امیدی خدای ناکرده بشید و دومین چیز کیفیت مطا العه هستش که باید خیلی حرفه ای پیش برید و مطا الب را تند تند نخونید که چیزی نفهمید زمان کم تری بخونید ولی بفهمید و سوم الان فقط رو تست های کنکور خار ج کشور اول بعد داخل وقتتون را بزارید و از تست های تالیفی پرهیز کنید و بعد محاسبات عددیتون را افزایش بدید و همیشه اینطور فکر کنید که خدا با شما هستش و هر لحظه بهت انرزی میده و از افراد یانت که به شما افکار منفی منتقل میکنه دوری کنید و شما تو درس های قوی هستید سعی کنید اونا را بیشتر تقویت کنید به عظمت خدا فکر کنید که برای خدا کاری نداره که شما را قبول کنه و تا اخرین لحظه دست از تلاش بر ندارید چون اگه بگن نمیشه اخرش شما این پنج ماه را از دست میدید پس بهتر به وقت توجه نکنید این را به یاد داشته باشید که اراده انسان صد برابره زمان هستش که خیلی داوطلبان کنکور این را به همه نشون دادن براتون ارزوی موفقیت میکنم خدانگهدار
      ویرایش توسط gole yas : 23 دی 1393 در ساعت 01:45

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط gole yas نمایش پست ها
      سلام دوست عزیز به نظر بنده ما انسان ها چیزهای که تو ذهنمون میاد خیلی بزرگ هستند ولی در دنیای حقیقی خیلی کوچیک بشمار میاد و این یک اصل هستش مثلا شما فرض کنید یک پدر را تو خیابون بهش میگن بچت که رفته بود مسافرت تصادف کرده مرده بعدا شما تا روزی که پیگیری کنی و سراغ بگیری کلی ترس و استرس و غم تمام انرزیتا گرفته تا بیایی به خودت برسی وقت زیادی را از دست دادی بعدم بیان بگم اشتباه شده پسر شما زنده هستش و شما با خیالات ذهنتون استرس و ترس و. غم ایجاد کردید به نظره من هر کاری بستگی به روحیه شما داره که چطور این فکرتا پرورش داده باشی الان اینجا بهترین مشاورا هستند که به یک دانش اموز که تا یک ماه مونده بود به کنکور اثرات منفی منتقل کردن ولی همون دانش اموز با روحیه و اعتماد به نفس قوی و از همه مهم تر که اول و اخرش فقط خدا هستش توکل کنید چون ببینید الان اگه کلی ادما بیان اینجا و نظر بدن که ایا میشه یا نه و بعضی با امار و ارقام بیان مطمئنند هزارتا دلیل میارن که میشه یا نمیشهاخرش غم به شما منتقل میکنند و شما استرس میگیرد و خوب هم نمیشه ببینید شما پنج ماه فرصت دارید باید اول بدونید که زمان خیلی برا شما مهم هستش طوری باید پیش برید که اولا بر اثر فشار استرس و فشار نیاد که شما دچار نا امیدی خدای ناکرده بشید و دومین چیز کیفیت مطا العه هستش که باید خیلی حرفه ای پیش برید و مطا الب را تند تند نخونید که چیزی نفهمید زمان کم تری بخونید ولی بفهمید و سوم الان فقط رو تست های کنکور خار ج کشور اول بعد داخل وقتتون را بزارید و از تست های تالیفی پرهیز کنید و بعد محاسبات عددیتون را افزایش بدید و همیشه اینطور فکر کنید که خدا با شما هستش و هر لحظه بهت انرزی میده و از افراد یانت که به شما افکار منفی منتقل میکنه دوری کنید و شما تو درس های قوی هستید سعی کنید اونا را بیشتر تقویت کنید به عظمت خدا فکر کنید که برای خدا کاری نداره که شما را قبول کنه و تا اخرین لحظه دست از تلاش بر ندارید چون اگه بگن نمیشه اخرش شما این پنج ماه را از دست میدید پس بهتر به وقت توجه نکنید این را به یاد داشته باشید که اراده انسان صد برابره زمان هستش که خیلی داوطلبان کنکور این را به همه نشون دادن براتون ارزوی موفقیت میکنم خدانگهدار
      خوب بود ولی با توکل به خدا کسی رتبه نمیاره
      توکل به خدا و حکمت خدا توجیهی بر ناتوانی فردی است.

در تحقیقی که بنیاد تیزهوشان جهانی انجام داده در 39مورد از 42پژوهش انجام شده این امر ثابت شده که
      رابطه ی معکوسی بین توکل بر خدا و موفقیت و هوش افراد وجود دارد.
      گوگل سرچ کنید انگلیسی
      ویرایش توسط hamed2357 : 23 دی 1393 در ساعت 01:52

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed2357 نمایش پست ها

در تحقیقی که بنیاد تیزهوشان جهانی انجام داده در 39مورد از 42پژوهش انجام شده این امر ثابت شده که
      گوگل سرچ کنید انگلیسی
      این درسته.بشینم نخونم یا تنبلی کنم بگم توکل بر خدا فقط گول زدن خودته وبس.هیچ فایده ای نداره.تو خوب خوب وعالی بخونو وکار کن جواب تلاشات بی جواب نمیمونن مطمئن باش

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات

گوگل سرچ کنید انگلیسی
      لینکش رو لطف میکنید؟
      ماییم و رخ یار دل آرام و دگر هیچ... ما راست همین حاصل ایام و دگر هیچ

12. Top | #12
      کاربر اخراجی

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Dynamic نمایش پست ها
      لینکش رو لطف میکنید؟
      search something like this
      inverse relationship between intelligence and religion
      for example first link is from wikipedia
      800px-lynnharveynyborg-atheism-iq.svg.png
      محور عمودی هوش هست
      محور افقی هم ..........
      تو همون لینکی که قرار دادم هست
      ویرایش توسط hamed2357 : 23 دی 1393 در ساعت 03:10

13. Top | #13
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نظر تمام دوستان محترم است ولی این را در نظر بگیرید که اگر شما سال بعد دانشجوی پزشکی باشید چطور میخواید این همه کتاب رو بخونید در صورتیکه کتب کنکور دربرابر آن کتب حرفی برای گفتن ندارند .و به شخصه معتقدم ذهن را هر طور عادت دهی همانطور عمل میکند و شما بعد از 3 هفته میتوانید درس خواندن و یادگیری در هر لحظه از عمرتون رو به ذهنتان عادت دهید

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      برادر من مشکل اصلی درون خودته ادم اگه بخواد زیر هزار بیار باید سخت تلاش کنه مشکل ساعت خوندنم نیس فهمیدنت مهم از من میشنوی سیستمتو جمع کن جای اینکه منتظر باشی یکی هلت بده راه بیفتی خودت استارت بزن خودت بهتر میدونی که این تاپیکی ک زدی بهونس فقط واسه این که از درس فرار کنی و وقتتو اینجا تلف کنی... ما ادما هیچ وقت قدر لحظه ایو که توش هستیمو نمیدونیم شمام مث من پشت کنکوری هستی چ حالی داری وقتی میبینی دوستات با یکم تلاش بیشتر از تو الان تو دانشگاهن!!

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

گوگل سرچ کنید انگلیسی
      قال رسول الله صلى الله علیه و آله: رَأى رَسولُ اللّه صلى الله علیه و آله قَوْما لا یَزْرَعونَ قالَ: ما أَنْتُمْ؟ قالوُا: نَحْنُ الْمُتَوَكِّلونَ، قالَ: لا، بَلْ أَنْتُمْ المُتَّكِلونَ؛
      رسول اكرم صلى الله علیه و آله گروهى را كه كشت و كار نمى كردند، دیدند و فرمودند: شما چه كاره اید؟ عرض كردند ما توكل كنندگانیم. فرمودند: نه، شما سر بارید.
      مستدرك الوسائل، ج11، ص217، ح12789

مهندس
      توکل درجاتی دارد شما فقط به معنای لفظی کلمه یعنی خدا بر تو توکل میکنم توجه کردید
      مقاله ای رو که دادید نتونستم بخونم زبانم ر اون حد نیست

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

گوگل سرچ کنید انگلیسی

سلام من نگفتم بشین گوشه خونه و فقط توکل کن دوباره بخونید متوجه میشید

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

و در ضمن اگه خدا بخواد ی نفر قبول بشه مطمئن باش صدر درصد میشه من هزارتا برات میارم که اصلا هیچی نخوندن ولی رشته ریاضی و فیزیک رتبه 1200 شد و خیلی دیگه هستند گفتم که کنکور تو ذهنه ما بزرگ شده ولی در دنیایی حقیقی کوچیک هستش همه چیز بستگی به روحیه و انگیزه فرد داره شما ی بیمار را در نظر بگیری بهش گفتن پنج ماه دیگه از دنیا میره پس دس رو دس بزاره و دکتر هم نره بگه من که میمیرم دارو و درمان را بیخیالش البته تو اون پنج ماه معنی توکل را میفهمه زندگی را میفهه و تلاش ش را میکنه هر نوبته دکتر ووووو شما دوست عزیز اصلا کاری به ارقام نداشته باش چون خیلی داز داوطلبان کنکور گول این ارقام رو خوردن و نا امید شدن شما باور داشته باشید به خودتون ان شا الله قبولی بعضی از موسسات اومدن برای منافع خودشون همش کنکور تبلیغ میکنند و ایجاد استرس و غم می کنند قبلا ها این بحث ها نبود شما چه بخوای چه نخوای چه بشه چه نشه باید تلاشتون را بکنید ضرر نمیکنید به جای این فکرا بشین درستو بخون سی دقیقه اومدن نت میشه یک درس دین و زندگی خوند میشه 20 تا تست زد توکل اول و کار خودتون به خدا یادتون باشه خدا دوس داره بنده ش را در حال تلاش ببینه و این شیطان هستش که ایجاد غم و استرس میکنه نکنه دس از تلاشتون بر دارید اول و اخرش توکل و تلاش خودتون ا باور کنید جدیت به خرج بدید و شوخی نگیرید موفق میشید البته کار خیلی مشکل هستش ولی نشد نیست خیلی ها موفق شدن و الان بهترین دانشگاه هستند بزارید یکی دیگه واست بگم ی دانش اموز ی بودش از روستا اومده بود تو شهر که درس بخونه باور کنید جای برای مکان نداشت که یکی از دوستام مادر بزرگش بهش جا داد تو ی اتاق ی کتاب داشت پاره و پوره اصلا ی وضعی فقط باید میدی اصلا ن پولی نه چیزی نه معلم انچنانی همون توکل و تلاش با همون کتاب ها پاره کردش رتبه فکر کنم زیره 500 یادم نیس دقیق که الان دانشگاه پزشکی شهید بهشتی تهران درس میخونه دو ورش هم افرادی بودن که خیلی پولدار و بهترین امکانت معلم خصوصی و اون هم به جایی نرسید به نظرتون کی ا ینجاها کمک میکنه البته تلاش جای خودش شما ی بیمار صعب العلاج را می برید امام حسین ع یا امام رضا ع شفا پیدا میکنه کم دید؟؟؟؟؟؟؟ مگه برا خدا کاری داره؟؟؟ خودش گفته به هر بنده ای بخواد بی حساب و کتاب هر چی دوس داشت میتونه روزی بده چرا امام رضا از ده هزار یا کم یا بیشتر یک نفر را شفا میده؟؟ چونکه اون ی کطرف یک دلیلش ایمان و توکل هستش چون میدونه همه کاری از خداوند بر میاد از معصوم بر میاد پس توکل کنید و تلاش انشا الله موفق میشید همه چیز بستگی به خودتون داره خدا نگهدار
      ویرایش توسط gole yas : 23 دی 1393 در ساعت 12:09

صفحه 1 از 7 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)