خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 45
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط مهدیه بانو نمایش پست ها
      اکثرا حرف دل من بودن:yahoo (19): ممنون واقعا من از همین الان جدی شروع میکنم

امیدوارم موفق و شروع پاینده ای داشته باشی

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط shima...! نمایش پست ها
      افرین,دقیقا تغییرات از قدمهای کوچیک شروع میشه.
      من بعد این همه مدت که برگشتم سر کتابا,فقط شکل هاش تا حدودی یادم مونده بود تا این حد یعنی.ولی شروع کردم وقتی که جلوتر میری ومیبینی که داری نتیجه میگیری اعتماد به نفست میره بالا.وکارها خودش رو غلطک میفته.

البته من تنها درسی که هنوز که هنوزه نتیجه نگرفتم ریاضیه!:yahoo (2):

غصه نخور,به قول angle اونم با تمرین مستمر روش رو کم میکنیم

نقل قول نوشته اصلی توسط soghrat نمایش پست ها
      فکرنمیکنم توانجمن کسی بیشتر ازمن عقب مونده باشه دوسال مدرسه نرفتم چون شهر مرزی بودم وامنیت نداشت سال سومم درگیر ماجراهای شدم خوب نخوندم ومعدلم16شد اماالان
      درامتحانات ازمایشی تراز9000دارم درازمون سنجش وخداروهم شاکرم

به قول ایمان سرور پور عزیز:هستن کسانی که وضعیتشون خیلی خیلی بدتره.
      این رو درنظر داشته باش من دیپلمه 82 هستم والان تازه 15 روزه شروع کردم ,پس وضعیت الان شما خیلی خیلی بهتر از منه,وجای هیچ ناشکری نمیمونه.
      با قاطعیت براهتون ادامه بدین تا ازین هم موفق تر باشین.

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

daram-mimiram
      نمایش مشخصات
      منم یکم عقب موندم

3. Top | #18
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      متن خوبی بود
      خدا خیرت بده
      تاثیر گذار بود

من از همین فردا پرقدرت تر ادامه میدم
      خدایا...

من... اینجا...

دلم سخت معجزه میخواهد
      ...
      ویرایش توسط mika : 21 دی 1393 در ساعت 01:20

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yaghma نمایش پست ها
      این روزها کم کم داره صدای زمزمه هایی میاد / پاییزم تموم شد … خدایا چی کار کنم / عقب افتادم . هنوز خوب شروع نکردم …آیا میتونم دو رقمی ، سه رقمی ، تک رقمی بشم ؟ تو رو خدا یکی به من جواب بده ؛ چه طوری میتونم عقب موندگی خودم رو جبران کنم ؟

ازت میخوام یکم به عقب تر فکر کنی / اگه فارغ التحصیل هستی ، یادت میاد از چند ماه مونده به کنکور پیش خودت گفتی که میذارم برای سال دیگه به قول معروف مشتی و درست و حسابی می خونم . پس کو ….؟ شما چطور / یادت میاد برای خودت رفتی چندتا کتاب تست خریدی و دنبال بهترین کلاس و مدرسه و استاد بودی… به غیر از صفحه اول بقیه اش رو خوندی ؟ الان فیکس با کلاس داری پیش میری و جا نموندی و کارت به کپی کردن جزوه از تخته نکشیده ؟ دفتر برنامه ریزیت کجاست ؟ اون اول تیری که قول دادی بخونی چی شد ؟ بذار یکم بیشتر برم به گذشته ///
      شما دوست عزیز یه سری به کتابخونه ات بزن … همون کتابهایی که برای کنکور دوسال پیش خریدی رو بیار بیرون … خودت و خدات … آکبند هست یا نه ؟ میگن انقدر بد بین نباش . چشم … میام این طرف بازار / شمایی که دست و پا شکسته خوندی و دو تا آزمون هم دادی … تو هم خودت و خدات … سر جلسه آزمون روز جمعه نگفتی برای آزمون بعدی میترکونم و فول میخونم … این آزمون هیچی ؟ گفتی یا نه ؟ ؟ چند روز اراده کردی که اون صبح دل انگیز از راه برسه و تو خودکار مثل ربات بری سراغ خوندنی که همیشه خیالش رو می کردی … چند تا شنبه گذشته … چندبار با خیال فردا شب سر رو بالش گذاشتی ولی فردا همه کار کردی به غیر از اونی که دیشب تو فکرش بودی …به نظرت از اول تابستون تا حالا تکراری نگذشت ؟ اگه جز اون زرنگ ها هم بودی خودت میدونی که هنوز بعضی از درس ها میترسی و درست و حساب به سراغشون نرفتی / نگاه کن … تو درسی که بهش علاقه کمتری داری چقدر پیشرفت کردی ؟ چند بار موقع خوندن به فکر سال دیگه و رتبه و نمره و رشته و دانشگاه و بقیه بچه ها و …. بودی و درس و کنار گذاشتی و رفتی تو خیال . چند بار شد که به همه برنامه هایی که اول صبح رو ریختی برسی و تغییرش ندی و از کمیت و کیفتش نزنی . یادت میاد چقدر کند کار میکردی و اتلاف وقت داشتی ؟ یه ناهار خوردن یک ساعت طول میکشید ؟ خوب یادمه که اگه صبحت رو از ساعت ۸ شروع نمی کردی اون روز برات یه روز بد تلقی میشد و روزی بود که نشد اون چیزی که تو ذهنت بود … فقط به خاطر ۲ ساعت خواب بیشتر … نگفتی یه اخبار ورزشی نگاه می کنم و میرم سراغ کتاب ولی نفهمیدی چی شد که یه سینمایی هم اومد بهش چسبید .
      بیا با هم چرتگه بندازیم … برو ماشین حسابت رو بیار تا ببینیم چقدر عقب افتادیم … به عبارتی هفتاد و چند روز و …. چند ساعت میشد ازش مطالعه استخراج کرد ؟ چند تا کتاب رو میشد بست و تموم کرد . الان چقدر با هدفت فاصله داری ؟ میدونم که تا حالا خیلی با خودت خلوت کردی و رو کاغذ سفید و درون دلت با خودت عهد و پیمان بستی که تغییر کنی و این حرفهایی که زدم یه خرده بیشتر و کمتر همه حرفها و حال و روز این روزهای اکثر شماست .

بچه های عزیز / الان وقتش هست . هر کسی که تا حالا و به هر نحوی از ترن کنکور جا مونده … این ایستگاه برای سوار شدن عالیه . باور کن که الان و نه هیچ وقت دیگه ای … باور کن که برای رتبه ۳ ، ۲ و حتی تک رقمی شدن هنو هم دیر نشده … یه شرط داره … شرطش اینه که تو بخوای تغییر کنی / تغییر اسمش برات آشناست و تا حالا هزار بار خواستی اما نشده … ولی اینبار فرق داره …. ازتون میخوام که هر کجا که هستید به این خیل جمعیت متصل بشید و همه با هم انرژی ها تون رو برای تغییر رو هدفی مشترک متمرکز کنید . یه تغییر اساسی و برای تغییر یک نتیجه کلی باید روی جز به جز زندگی تمرکز کنی و سعی کنی که همه چیز رو فقط و فقط در جهت هدفت قرار بدی و نه چیز دیگه ای … غرق در هدفت شو … باور کن که چیزی تغییر نکرده و عوض نشده … تو همون آدمی با همون افکار بزرگ و اهداف عالی … چرا که نتونی به اونا برسی … قبول دارم الان کمی سستی کردی و عقب افتادی … ولی کی گفته که دیگه همه چیز تمومه …. اگه تو آدم دیگه ای باشی و بتونی که از همه نیروهای ماورایی جهان خلقت استفاده کنی میتونی همه چیز رو عوض کنی یادت ، تک تک شما عزیزان همون کسانی بودین که موقعی که دبیر تو مدرسه می خواست ازتون امتحان بگیره جفت دستاتون رو میذاشتین رو گوشتون و با کسی کاری نداشتی و تو اون چند دقیقه معرکه مطالعه میکردی و یکدفعه تو ۱۵ دقیقه یک درس رو کامل با جزئیات تموم می کردی … یادت میاد تو اون یه ربع زنگ تفریح تا نیم ساعت ، چهل دقیقه راه مدرسه چقدر دقیق و با سرعت خودت رو برای امتحان آماده می کردی و اتفاقا نتیجه هم می گرفتی ، با شرایط کاری داشتی .. میگفتی الان چه جوری بخونم و کی استراحت کنم و تمرکز ندارم و شلوغه و محیط خوب نیست و منبع مطالعاتیم فلان نیست و ؟ ! … یه لحظه چشمات رو ببند … فقط فکر کن که همین الان نه کاری داری با روز هفته و نه تاریخ و نه ساعت و نه ….. فقط تو ذهنت ببین که داری میری به سراغ مطالعه … ببین داری چی کار می کنی .. تست میزنی … می خونی … ؟ از کدوم کتاب و درس … الان ساعت چند شده …؟ خسته ای یا هنوز داری ادامه میدی … آفرین … قدم به قدم داری به هدفت نزدیک میشی یا نه ؟ عالیه … همینه //// ما تو خونه یه بچه کوچیک داریم … یه گیم براش خریدم و تو اون یه بازی داره که میدونم الان بگم همتون اونو دیدین … یه سری اشکال هندسی نامتقارن از بالای صفحه میان پایین و باید با چرخاندن اونا رو طوری قرار داد تا فضای خالی کمتری بینشون ایجاد بشه و اگه در امتداد یک خط راست قرار بگیرن به عنوان امتیاز اون ردیف پاک میشه و اگر بی دقت باشی … اشکال روی هم تل انبار میشن و میرن تا بالا صفحه و شما می بازید …. همین بازی اینجا هم مصداقش دیده میشه …. اگه کاری نکنی و دست رو دست بذاری … کم کم زمانت میره بالا و بالای صفحه و سوختن میرسی ولی حالا که فقط چند ردیف اول رو خراب کردی … میتونی با ساختن عاقلانه بقیه کم کم عقب افتادگیت رو جبران کنی و برسی به وقتی که اصلا انگار عقب موندگی نیست … فقط خوب گوش کن … یکم عجیب و غریب هست ولی اگه میخوای بسم الله …. با احترام به نظر همه مشاوران که در این زمان به داوطلب که شما باشی درس خوندن نرمال رو پیشنهاد میدن در حدود ۶ ساعت ؛ ما اینجا میخوایم یه کار ویژه بکنیم … برای چند روز یه جور دیگه زندگی کن ….درس بخون … نه بگو از چی و نه من میگم … متنوع بخون … از هر درسی که دوست داری … فقط تک درس نخون … چند تا درس انتخاب کن …. فکر کن اومدی تو یه غار … و از همه دنیا فارغ شدی … کاری به چیزی نداشته باش … نه بازی و نه شیطنت نه تلفن و نه رمان و اینترنت گردی و خیابون گردی … میخوایم با هم بریم به یه مراسم ویژه . اسمش هست احیای درون خفته …. حالا در اون پروسه تا میتونی درس بخون … چند ساعت نگو … گفتم تا میتونی … خوابت میاد برو بیرون قدم بزن … آب سرد بزن به صورتت … پاهات رو بکن تو لگن آب یخ و هر راه دیگه ای که بلدی برای بیدار موندن …. گرسنه که میشی نپر به سمت یخچال … بذار گرسنه بمونی … از ۲۴ ساعت ۲۵ ساعت درس بخون … الان چیزی سوال نکن … گفتم فقط بخون … تست بزن … تمرین کن … از دروس متنوع … بدون برنامه ؟؟؟؟ آره بدون برنامه … تست آموزشی و سنجشی و زمان دار و خلاصه نویسی و …. نداریم …. منبع خوندن مهم نیست /// اصلا و ابدا به چیزی فکر نکن …. شب میشه بشه … همه خوابن … باشه … یه گوشه ای از اتاق …یه نور گوشیت که هست دیگه انشاا…. . بازهم داری سوال میکنی احساس می کنم ! نه مطالبق بودجه بندی آزمونت هم نخون … پیرو هیچ قاعده ای نباش … ولی اونایی که میخونی … با تراکم و فشار زیاد بخون … نذار حواست به چیزی پرت بشه … به خودت بگو سه روز فقط و فقط کارم همینه و با چیزی و کسی کاری ندارم …. باید بتونی یه فصل رو ۵ ساعته جمع کنی … مثل شبهای امتحانی که اساسی جا مونده بودی … یادت میاد ۱۰۰ صفحه جزوه رو ۴ ساعت میخوندی … همون جوری ….بذار چشمات خسته بشه / دستت و پاهات و کمرت خستگی رو احساس کنه / خواب رو به کارهات ارجحیت نده … تنها موقعی بخواب که جسمت داره رو کتاب ها می افته / از همین الان ذهنت رو برای این کار آماده کن . در حین کار به خصوص در آخرای شب چند تا نفس عمیق بکش و به خودت رجوع کن … آیا امروز تلاشت جز بهترین ها بوده یا نه ؟ به خودت بگو کی این موقع شب بیداره و داره درس میخونه …. باور کن که فقط خودت و معدود ستاره های آسمون بالای سرت . بذار نفس هات به شماره بیفته … بذار خاک روی کتاب های اتاق زدوده بشه … کم کم احساس کن که این آدم تو هستی و نه قبلی و در آخر شب با افتخار یه ساعت مطالعه باور نکردنی رو تو دفتر ذهنت ثبت کن و از خدا بخواه که راه استفاده از توانایی هات رو بهت یاد بده . پس تو توانایی حرکات جهشی رو داری …. تو میتونی کاری کنی که از اول تابستون داشتی به خاطرش دس دس می کردی و از زیرش فرار می کردی رو انجام بدی . تو دنیا سیگنالها و علائمی وجود دارن که میگه بیا … شروع کن … تو میتونی و علائمی بسیاری هم برای خرده گیری و برجسته کردن نقاط ضعف که نه نمیشه و …. این ما هستیم که انتخاب می کنیم با کدوم یک از اونا پیش بریم و پلان و برنامه ذهنی خودمون رو بر کدوم اساس بچینیم . طوفانی شروع کن و ایمان بیار که این تو هستی که این کار خارق العاده رو انجام دادی …. بعد کم کم به سمت دروسی برو که در اونا از نظر پایه یا مهارت قبلی پیشینه خوبی داری … متوسطهای خودت رو تا به حد عالی برسون … بعد بهش نگاه کن … آره این کار خودت بود … بذار تو یه آزمون چشمت درصد بالای ۸۵ و رتبه زیر ۵۰۰ ببینه تا کم کم یخ های درونت باز بشه و به عینه ببینی که تونستی خیلی ها رو کنار بزنی ….از پیله خودت بیا بیرون … دنیا و موفقیت حق توست . اونوقت پیش خودت راضی باش به اینکه دیر شروع کردی و افسوس اونو نخور … چون همین دیر شروع کردن و عقب افتادن باعث شد که مثل یه کش با سرعت تر و پر شتاب تر به سمت جلو حرکت کنی و این با ارزش هست / پیش خودت بگو … خدا رو شکر که عقب افتادم تا الان میتونم انقدر گام های بلندی بردارم و انقدر معرکه در مسیر هرفم پیش بم که فکر کنم دیگه هیچ مانعی نیست که بتونه منو از این حرکت فوق العاده باز داره . چند روز به چیزی فکر نکن و هر چی مه تو ذهنت هست رو با عمل نشون بده …بعد تکنیک برنامه ریزی مثل فرمان ماشین میاد و خودش رو نشون میده و به کار تو جهت میده . پس بدون که فرمان و ترمز ای بی اس و کیسه هوا و بهترین امکانات و تجهیزات و سخت افزار تا قبل از راه افتادن ماشین به درد نمیخوره . پس بندهایی که دست و پای خودت بستی و گره زدی رو راحت باز کن ؛ خودت رو راه بنداز و این مدت باقی مونده تا پایان کنکور رو اونجوری که فکر میکنی شایسته توست تلاش کن .
      ممنونم خوب بود.متنو خودتون نوشتین؟

5. Top | #20
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sara75 نمایش پست ها
      خیرخودشون ننوشتن
      این متن رو قبلا جای دیگه خونده بودم نمیدونم از دکتر افشار بود یا دکتر کاویانی!
      ولی بازم دستشون درد نکنه:yahoo (1):

6. Top | #21
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sara75 نمایش پست ها
      خیر ,متعلق به من نیست ,بنده فقط ویرایشش کردم .

7. Top | #22
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط m.milad نمایش پست ها
      دوست عزیز برا عربی چیکار می کنی؟؟؟؟؟؟
      من تو عربی تعطیل تعطیلم واقعا این درس منو به زانو در اورده هر کاری می کنم با 20 نمیره من اگه عربی رو یه بار بتونم 90 بزنم مدرسه مون رو شام می دم!!!!
      ما معلممون پارسال و سال قبلش هم خیلی خوب درس می داد هم میومد کسی درس بلد نبود با لگد می زد زیر میزش پرتش می کرد بیرون واسه همین مجبور می شدیم هر روز عربی بخونیم
      درس هم از رو کتابی که خودش تالیف کرده بود میداد: عربی جامع کنکور تالیف عباس دادخواه انتشارات ساد (معروف نیست ولی اگه پیدا کردی بگیر قواعد رو عالی توضیح داده)
      تست هم گاج نقره ای می زنم
      و من الله توفیق
      You Can live your Dream

8. Top | #23
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      عالی
      من عقب نمومدم ک هیچ خیلی هم جلو هستم فک کنم تا اخر بهمن کل کتابها رو تموم کنم

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط m.milad نمایش پست ها
      دوست عزیز برا عربی چیکار می کنی؟؟؟؟؟؟
      من تو عربی تعطیل تعطیلم واقعا این درس منو به زانو در اورده هر کاری می کنم با 20 نمیره من اگه عربی رو یه بار بتونم 90 بزنم مدرسه مون رو شام می دم!!!!
      آقای ناصح زاده خیلی قشنگ تدریس میکنه! من که با ایشون عربیم از 10 به 40 رسیده! البته تاالان! خیلی وقت نیست که عربی رو شروع کردم!
      برای تغییر دادن اول باید باور کرد...

10. Top | #25
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط yaghma نمایش پست ها

امیدوارم موفق و شروع پاینده ای داشته باشی

غصه نخور,به قول angle اونم با تمرین مستمر روش رو کم میکنیم

به قول ایمان سرور پور عزیز:هستن کسانی که وضعیتشون خیلی خیلی بدتره.
      این رو درنظر داشته باش من دیپلمه 82 هستم والان تازه 15 روزه شروع کردم ,پس وضعیت الان شما خیلی خیلی بهتر از منه,وجای هیچ ناشکری نمیمونه.
      با قاطعیت براهتون ادامه بدین تا ازین هم موفق تر باشین.
      اره دوست من گفتم که خداروشکرمیکنم توهم موفق میشی ایشالله

11. Top | #26
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      من از بهمن میخوام محکم شروع کنم........چون برنامم جوریه که از یک بهمن دیگه قشنگ ردیفه..این روزا کلی درگیری کاری دارم ..به نظر من هیچ وقت واسه یه شروع خوب دیر نیست...هر چند دوستام الان دیگه کتابا رو کامل خوندن ولی خوب شرایط و اوضاع هر کسی متفاوته.....صد البته که این باز هم نظر منه تو این مدت دیگه فقط تکیه ی کامل بر کتاب درسی و سوالات کنکورهای سالای پیش...اصلا تست تالیفی زدن دیگه جواب نمیده...

12. Top | #27
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alexizz نمایش پست ها
      من از بهمن میخوام محکم شروع کنم........چون برنامم جوریه که از یک بهمن دیگه قشنگ ردیفه..این روزا کلی درگیری کاری دارم ..به نظر من هیچ وقت واسه یه شروع خوب دیر نیست...هر چند دوستام الان دیگه کتابا رو کامل خوندن ولی خوب شرایط و اوضاع هر کسی متفاوته.....صد البته که این باز هم نظر منه تو این مدت دیگه فقط تکیه ی کامل بر کتاب درسی و سوالات کنکورهای سالای پیش...اصلا تست تالیفی زدن دیگه جواب نمیده...
      امیدواریت خیلی منو خوشحال میکنه موفق میشی بزن قدششششششششش

13. Top | #28
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط alexizz نمایش پست ها
      تو الان که کلی درگیری داری روزی 1ساعت اون درسی که ضعیف تری رو بخون

اینطوری واس اول بهمن که جدی شروع میکنی هم بهتره.

14. Top | #29
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lahze نمایش پست ها
      با اجازه کپی واس وبسایت !! به اسم خودتم نوشتمشا :yahoo (4): برو ببین
      آقا این مطلب مال استاد افشار بوده که ( من خبر نداشتم )

پای دوست داشتنت ایستاده‌ام...
      مثلِ درختِ کاج
      روبروی پاییز...

15. Top | #30
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط lahze نمایش پست ها
      آقا این مطلب مال استاد افشار بوده که ( من خبر نداشتم )

در مشاور, چیره دست بودن اقای افشار شکی نیست ولی لازم به ذکره که این مقاله مال اقای افشار نیست

این مطلب مال یک دانشجوی پزشکی که 2 سال قبل وارد دانشگاه شده ,دوستم هستن ایشون ,2 ماه قبل که سر درگم بودم, بخاطر شروع دوباره برای کنکور ,علی رقم مشکلات زیادی که داشتم ایشون این مقاله رو بهم email کردند وباعث عوض شدن مسیر زندگیم شدن .

خواستم دیگر دوستان هم که میدونم مثل من کم نیست بهره ای برده باشند.

واما حالا : به نطر تون بهتر نیست طبق مفهوم همون مقاله فوق الذکر ,دنبال اصل ماجرا باشیم نه فرعیات
      ؟

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن