خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 22 نخستنخست ... 23413 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 318
    1. Top | #31
      پاسخگوی ارشد

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام کنکوری ، یک سوال دیگر از بخش اسید و باز ، این سوال ها با مطالعه و بررسی روند کنکور مطرح شده است ،پس به طور کامل در چهارچوب این سوال مطالعه کنید
      23.png

2. Top | #32
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      کاش منم تو اسید و باز قوی بودم که بتونم اینو جواب بدم.کلا از اسید و باز مفاهیم پایه ای و بعضی فرومولارو بلدم...

3. Top | #33
      پاسخگوی ارشد

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sako نمایش پست ها
      کاش منم تو اسید و باز قوی بودم که بتونم اینو جواب بدم.کلا از اسید و باز مفاهیم پایه ای و بعضی فرومولارو بلدم...
      اتفاقا ، این سوال هم با مفاهیم پایه ای حل می شود . 14.gif

4. Top | #34
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      استاد تا این حجم ها رو میبینم قید سوالو میزنم..اصلا بدجور رو مخمن.

5. Top | #35
      پاسخگوی ارشد

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ostadmomeni نمایش پست ها
      سلام کنکوری ، یک سوال دیگر از بخش اسید و باز ، این سوال ها با مطالعه و بررسی روند کنکور مطرح شده است ،پس به طور کامل در چهارچوب این سوال مطالعه کنید
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 23.PNG
مشاهده: 100
حجم: 12.1 کیلو بایت

56.gif

6. Top | #36
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      چقدر ساده بود..:yahoo (4):...پس چرا صورت سوال اینقدر سخته؟؟؟

7. Top | #37
      پاسخگوی ارشد

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سوال از شیمی 2 بخش 3 . ترکیب های یونی
      هدف رفتاری سوال : دقیق شدن به بلور ( سلول ) ساختار سدیم کلرید ، در واقع این سوال می تونه به گونه ای مکمل این بخش و یافته هایی مثل آب تبلور ، و مقایسه شعاع یونی و ..... باشد . ( البته به آن هم خواهیم پرداخت . )

سوال : هرسلول سدیم کلرید چند گرم است ؟ 2222.gif
      6666.gif

8. Top | #38
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      استاد 6 ضرب در 10 به توان 23 که نوشتین تعداد اتم نمک هست؟
      کـــــــــاش زنــــــدگی از آخـــــــــر به اول بـــــــود...

پیـــــــــــر به دنیـــــــا می آمدیــــــــــــم...

آنـــگاه در رخــــداد "عشــــــــق" جـــــــوان میشدیــــــــــــم...

سپس کــــودکــــی معصـــــــــــوم میــــــشدیــــــــــــم.. .

و در نیـــــــــــــمه شبــــــی با نــــــــوازش مــــــــــادر...

آرام میــــــمردیــــــــــــم ...

9. Top | #39
      پاسخگوی ارشد

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط faal_nazari نمایش پست ها
      استاد 6 ضرب در 10 به توان 23 که نوشتین تعداد اتم نمک هست؟
      سلام ، عدد آووگادرو است .
      بدون شرح
      capture34.gif

10. Top | #40
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      استاد ممکنه من تو این تاپیک کم پست بزارم ولی چون به شما اعتماد دارم و مطمین هستم که سوالات شما تطابق خوبی با سوالات کنکور داره از وقتی سوالات احتمالیتونو دیدم رو همشون فکر کردم.دیدم نسبت به طرح سوال شیمی متفاوت شده. قطعا این تاپیک یکی از بهترین تاپیکاست اما چه فایده که کسی قدرشو نمیدونه بعد کنکور متو جه اشتباهشون میشن.

یه چیزایی دستگیرم شده ولی هنوز مطمیا نیستم. خوب 58 گرم جرم یک مول nacl هست توی شکل هم که تعداد یون کلر 14 تا هست پس یون سدیم هم باید 14 تا باشه در نتیجه 14 مول nacl داریم که 14*58.5 میشه 819 گرم آیا این استدلال درسته استاد؟؟؟

11. Top | #41
      پاسخگوی ارشد

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط faal_nazari نمایش پست ها
      استاد ممکنه من تو این تاپیک کم پست بزارم ولی چون به شما اعتماد دارم و مطمین هستم که سوالات شما تطابق خوبی با سوالات کنکور داره از وقتی سوالات احتمالیتونو دیدم رو همشون فکر کردم.دیدم نسبت به طرح سوال شیمی متفاوت شده. قطعا این تاپیک یکی از بهترین تاپیکاست اما چه فایده که کسی قدرشو نمیدونه بعد کنکور متو جه اشتباهشون میشن.

یه چیزایی دستگیرم شده ولی هنوز مطمیا نیستم. خوب 58 گرم جرم یک مول nacl هست توی شکل هم که تعداد یون کلر 14 تا هست پس یون سدیم هم باید 14 تا باشه در نتیجه 14 مول nacl داریم که 14*58.5 میشه 819 گرم آیا این استدلال درسته استاد؟؟؟
      درود کنکوری ، نه تعداد هر یون کم تر از 14 تا می باشد ، اشتراک یون ها را در هر سلول با سلول مجاور ، در نظر بگیر . می تونم الان جواب را قرار بدم ، ولی می خوام روی این موضوع که نهایت بخش ترکیب یونی است . جستجو بشه .
      اگر از بخش ترکیب یونی 2 سوال مطرح بشه ، این می تونه سوال رقابتی باشد . از 12 بخش شیمی ، قراره کنکور بدی . پس روی هم می تونه 12 سوال برای شما سخت جلوه کند . این طریق طرح سوال ، ترفندی است برای سوق دادن شما برای مطالعه مفهومی شیمی و کسب یک تکنیک سریع بعد از تفهیم مطلب خواهد بود .

12. Top | #42
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      [QUOTE=ostadmomeni;348124]درود کنکوری ، نه تعداد هر یون کم تر از 14 تا می باشد ، اشتراک یون ها را در هر سلول با سلول مجاور ، در نظر بگیر . می تونم الان جواب را قرار بدم ، ولی می خوام روی این موضوع که نهایت بخش ترکیب یونی است . جستجو بشه .
      اگر از بخش ترکیب یونی 2 سوال مطرح بشه ، این می تونه سوال رقابتی باشد . از 12 بخش شیمی ، قراره کنکور بدی . پس روی هم می تونه 12 سوال برای شما سخت جلوه کند . این طریق طرح سوال ، ترفندی است برای سوق دادن شما برای مطالعه مفهومی شیمی و کسب یک تکنیک سریع بعد از تفهیم مطلب خواهد بود .

اشتراکات 3 نیست؟ سخته از روی شکل کتاب

13. Top | #43
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      با شرکت در آزمون ها و کلاس های آنلاین شیمی « استاد مومنی » کنکور 94 شیمی خود را 101% تضمین کن!

من به شما دوست عزیز و تمامی دوستان و نظرات شخصیشون کاملا احترام میذارم ولی دوست عزیز نمیفهمم چطور تا این حد تضمین میکنید!!!امسال یادمه سوالای همایش آقای مصلایی(که بنظرم بزرگترین دبیر شیمی کشوره)هم پیش بینی 4 گزینه محاسباتی رو نداشت!من توی سنجش زدم حدود 60 رفتم کنکور زدم 42!!!موفق باشید!

14. Top | #44
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ostadmomeni نمایش پست ها
      درود کنکوری ، نه تعداد هر یون کم تر از 14 تا می باشد ، اشتراک یون ها را در هر سلول با سلول مجاور ، در نظر بگیر . می تونم الان جواب را قرار بدم ، ولی می خوام روی این موضوع که نهایت بخش ترکیب یونی است . جستجو بشه .
      اگه منظور سلول واحد سدیم کلرید هست که هر سلول واحدش هم ارز 4یونه.
      واقعا واسه کنکور تا این حد لازمه؟چون تو کتاب درسی به کلمه ای به نام سلول اشاره نشده!!
      گوش دادن به هر حرفی نمی صرفه
      رادیو زندگی رو موج منفی نمی چرخه

15. Top | #45
      پاسخگوی ارشد

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadghavvam نمایش پست ها
      با شرکت در آزمون ها و کلاس های آنلاین شیمی « استاد مومنی » کنکور 94 شیمی خود را 101% تضمین کن!

من به شما دوست عزیز و تمامی دوستان و نظرات شخصیشون کاملا احترام میذارم ولی دوست عزیز نمیفهمم چطور تا این حد تضمین میکنید!!!امسال یادمه سوالای همایش آقای مصلایی(که بنظرم بزرگترین دبیر شیمی کشوره)هم پیش بینی 4 گزینه محاسباتی رو نداشت!من توی سنجش زدم حدود 60 رفتم کنکور زدم 42!!!موفق باشید!
      سلام ، پسر خوب ، بحث علمی اینجا داریم ، حاشیه را رها کن ، به سوال پاسخ بده ، ولی برای حسن احترام و ارزش دادن به نظر شما ، لینک تست احتمالی شیمی 93 را بهت می دهم تا پست را بررسی کنید .
      http://forum.konkur.in/thread12768.html

صفحه 3 از 22 نخستنخست ... 23413 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)