خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 22 نخستنخست 12312 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 318
    1. Top | #16
      کاربر اخراجی

Daghon
      نمایش مشخصات
      سلام....اقای مومنی لطفا راه حل سریع که بشه توی مسایل به جواب رسید رو به بچه ها اموزش بدید مخصوصا مسایل کسری...من فقط تنها مشکلم همین جاست و هر چقدر هم که تمرین میبکنم فایده ای نداره...بار ها شده راه حل مسایل رو میدونم ولی چون مسایل کسری خیلی زیاد هست یا اصلا وقت نمیکنم که سوال رو حل کنم یا اشتباه مسایل رو حل میکنم و مجبورم دوباره وقت بزارم و باز هم بی فایدس....لطفا روی محاسبات کسری توضیح بدید که ما چه طور میتونیم به جواب سریع برسیم با ارایه ی تمامی راه حل هایی که میدونید...ممنون

2. Top | #17
      کاربر نیمه فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ostadmomeni نمایش پست ها
      درود ، آیا بهتر نیست که ابتدا جرم کربن و هیدروژن را از روی جرم کربن دی اکسید و آب ، بدست بیاریم و سپس جرم اکسیژن را از تفاضل جرم کل منهای جرم کربن و هیدروژن بدست بیاریم . همین که روی موضوع حساس میشی برام ارزش داره ، از هر راهی که راحتی برو . ولی این تیپ سوال را داشته باش .

به نظرم فرقی نمیکنه چون هم به جرمشون نیاز داریم هم به مولشون حالا مولشون رو اول به دست بیاریم یا جرمشون به نظرم فرقی نمیکنه. خیلی ممنون بابت سوال های بسیار خوبتون. به امید سوال های بهتر

3. Top | #18
      در انتظار تایید ایمیل

Maghror
      نمایش مشخصات
      شیمی ب نظرم جزئ راحت ترین درساییه ک با کمی تلاش میشه بالای 90 زد.
      من خودم کل شیمی رو تو 50 صفحه خلاصه کرده بودم و از بهمن ماه اونقد خوندم تا تو کنکور 70 درصد زدم.

4. Top | #19
      در انتظار تایید ایمیل

Maghror
      نمایش مشخصات

تست شیمی

نقل قول نوشته اصلی توسط alexizz نمایش پست ها
      سلام....اقای مومنی لطفا راه حل سریع که بشه توی مسایل به جواب رسید رو به بچه ها اموزش بدید مخصوصا مسایل کسری...من فقط تنها مشکلم همین جاست و هر چقدر هم که تمرین میبکنم فایده ای نداره...بار ها شده راه حل مسایل رو میدونم ولی چون مسایل کسری خیلی زیاد هست یا اصلا وقت نمیکنم که سوال رو حل کنم یا اشتباه مسایل رو حل میکنم و مجبورم دوباره وقت بزارم و باز هم بی فایدس....لطفا روی محاسبات کسری توضیح بدید که ما چه طور میتونیم به جواب سریع برسیم با ارایه ی تمامی راه حل هایی که میدونید...ممنون
      اولین نکتش اینه ک سوال رو درک کنی...اینم راهی نداره جز با تمرین.
      دومین نکتشم اینه که از راه های مهندس بازرگان بری..
      البته این ها رو من برای استوکیومتری گفتم..

5. Top | #20
      پاسخگوی ارشد

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سوال سوم از شیمی 4 مبحث اسید و باز ، لازمه که جدول اسید و با ز را مسلط بشی
      asidi.png
      asidi1.jpg
      تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست asidi.png  
      ویرایش توسط ostadmomeni : 20 دی 1393 در ساعت 13:03

6. Top | #21
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام.
      با اجازه ی آقای مومنی.
      سوال آخر رو حل میکنم منتها نه به روش مقایسه پایداری اسید ها و آنیون ها و این که پروتون رو کی میده و کی میگیره!با یه روشی که تو کتابهای درسی نیست ولی واسه خودم واحتمالا واسه بعضی از دانش آموزان راحت تر از مقایسه باز مزدوج ها و پایداریشونه!
      این ترتیب قدرت اسیدی ترکیب ها که خود سوال به ما گفته"
      برای نمونه گزینه ی 4 رو بررسی میکنم که جواب سوال مربوطه هست.
      در ابتدا واسه اینکه راه بیفتید ابتدا واکنش اصلی رو به دو تا واکنش تجزیه میکنیم.سخت ترین قسمت همین قسمته و تشخیص دادن واکنش هاست ولی اگه تمرین کنین راه میوفتید.
      در واکنش چهارم این دو تا واکنش رو داریم که از جمعشون به واکنش اصلی میرسیم.

اگ دقت کنید ثابت تعادل واکنش اول همون ثابت تعادل واکنش تفکیک اسید هست که با نشان میدهیم.اگه به واکنش دوم هم دقت کنید متجه میشید که عکس تفکیک اسید هست.یعنی واکنش تفکیک اسید رو برعکس کردیم.حالا اگه یه واکنشی رو بر عکس کنیم ثابت تعادلش چه تغییری میکنه؟هیچی! فقط معکوس میشه.یعنی اگه 3 باشه میشه یک سوم یا اگه 45 میشه یک چهل و پنجم و...!خوب پس اگه ما ثابت تفکیکک استیک اسید رو با نشان دهیم اونوقت ثابت تعادل واکنش دوم میشه معکوس این یعنی.
      تا حالا که خوب پیش رفتیم و یه واکنش رو به دو تا واکنش با ثابت تفکیک مشخص تبدیل کردیم.
      مجموع این دو تا واکنش با ثابت تفکیک مشخص میشه وامنش اصلیمون.حالا اگه گفتین اگه یه واکنشی مجموع چند تا واکنش بشه،ثابت تعادل اون با ثابت تعادل هر یک از این واکنش ها چه نسبتی داره؟بله!ضرب ثابت تعادل هریک از اون واکنش هاست.یعنی ثابت تعادل واکنش گزینه ی 4 میشه

یادتون که نرفته ثابت تفکیک HCNوثابت تفکیک cH3cOOHاست.الان میمونه اینکه قضاوت کنیم کدوم ثابت تعادل بزرگتره.صورت یا مخرج؟!از آنجا که استیک اسید قویتر از هیدروسیانیک اسیده پس ثابت تعادل اون هم بزرگتره یعنی مخرج بزرگتره و تو یه کسری اگه مخرج از صورت بزرگتر باشه حاصل کسر کوچکتر از یک میشه.
      این طور نگاه نکنید!اصلا سخت نیست و اصلا هم این همه راه لازم نیست.فقط توضیح دادم که علت روبدونید.
      برای واکنش های گزینه ها ی دیگه بدون اینکه حتی چیزی بنوسید میتونید جواب رو پیدا کنید.
      مثلا در واکنش گزینه ی 3استیک اسید تفکیک شده پس ثابت تعادلش میره صورت ولی برعکس یونش خود به خودی آب اتفاق افتاده پس ثابت تعادل اون هم میره مخرج.طبق اطلاعات سوال ثابت تفکیک استیک اسید بیشتر از آبه یعنی صورت>از مخرج آنگاه حاصل کسر بزرگتر از یک!!!
      به همین راحتی...
      گوش دادن به هر حرفی نمی صرفه
      رادیو زندگی رو موج منفی نمی چرخه

ویرایش توسط ali761 : 20 دی 1393 در ساعت 17:49

7. Top | #22
      پاسخگوی ارشد

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      درود ، این تیپ سوال را در کنکور نداشتیم ( ترکیب تعادل و اسید و باز )
      می تونه خیلی ساده بررسی بشه ، ثابت تعادل کم تر از یک است ، یعنی تعادل در چپ است ، پس اسید و باز سمت راست معادله باید قوی تر از اسید و باز سمت چپ معادله باشد . ( گزینه 4 )

ویرایش توسط ostadmomeni : 20 دی 1393 در ساعت 22:08 دلیل: تایپ صحیح

8. Top | #23
      پاسخگوی ارشد

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سوال چهارم . از شیمی 2 بخش دوم
      هدف رفتاری سوال ، پیدا کردن شعاع کووالانسی اتم codecogseqn-2-.gif
      covalence.png
      ویرایش توسط ostadmomeni : 21 دی 1393 در ساعت 11:16

9. Top | #24
      پاسخگوی ارشد

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سوال چهارم . از شیمی 2 بخش دوم
      هدف رفتاری سوال ، پیدا کردن شعاع کووالانسی اتم برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: CodeCogsEqn(2).gif
مشاهده: 158
حجم: 140 بایت
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: covalence.PNG
مشاهده: 161
حجم: 16.2 کیلو بایت
      codecogseqn.gif
      codecogseqn-1-.gif

10. Top | #25
      پاسخگوی ارشد

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سوال از ترموشیمی . این تیپ سوال در سال های دور ( دهه 70 ) جزو سوالات المپیاد شیمی بوده و با توجه به این که تغییرات روند سوالات کنکور ، به سوی مفهومی شدن مطالب پیش می رود ، پس بهتر است که این سوال را مد نظر داشته باشید . ( هرچند که اکثریت کاربران ، روز خود را در جواب دادن به پست های عمومی سپری می کنند . )
      22.png

11. Top | #26
      پاسخگوی ارشد

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سوال از ترموشیمی . این تیپ سوال در سال های دور ( دهه 70 ) جزو سوالات المپیاد شیمی بوده و با توجه به این که تغییرات روند سوالات کنکور ، به سوی مفهومی شدن مطالب پیش می رود ، پس بهتر است که این سوال را مد نظر داشته باشید . ( هرچند که اکثریت کاربران ، روز خود را در جواب دادن به پست های عمومی سپری می کنند . )
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 22.PNG
مشاهده: 140
حجم: 16.0 کیلو بایت
      راهنمایی : تعداد مول های مواد در مخلوط اول ، با تعداد مول های مواد در مخلوط اول مقایسه شود . دوم این که جرم محلول اول را با دوم در مقایسه قرار دهید و به راحتی از رابطه codecogseqn.gifبه پاسخ برسید . تازه اون هم موقعی که تونستی از پست های صد من یک غاز دل بکنی !!!

12. Top | #27
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      راهنمایی : تعداد مول های مواد در مخلوط اول ، با تعداد مول های مواد در مخلوط اول مقایسه شود . دوم این که جرم محلول اول را با دوم در مقایسه قرار دهید و به راحتی از رابطه برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: CodeCogsEqn.gif
مشاهده: 116
حجم: 430 بایتبه پاسخ برسید . تازه اون هم موقعی که تونستی از پست های صد من یک غاز دل بکنی !!!
      سلام و درود ،
      پوزش میخوام ، اینجا که c در دو واکنش با هم در تساوی نیستن باید چیکار کرد ؟؟

13. Top | #28
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      راهنمایی : تعداد مول های مواد در مخلوط اول ، با تعداد مول های مواد در مخلوط اول مقایسه شود . دوم این که جرم محلول اول را با دوم در مقایسه قرار دهید و به راحتی از رابطه برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: CodeCogsEqn.gif
مشاهده: 116
حجم: 430 بایتبه پاسخ برسید . تازه اون هم موقعی که تونستی از پست های صد من یک غاز دل بکنی !!!
      سلام.
      فک کنم این طور حل بشه.
      گزینه ی 4 .
      از آنجایی که هر 4 ماده جزو اسید و باز های قوی هستن واکنش اصلی بین دو تا ماده ی اولیه و ثانویه یکیه پس تغییرات انرزی هر دوشون هم یکیه(البته به ازای مول های مساوی).
      قطعا محلولمون یه ظرفیت گرمایی داره و یه چگالی.درست ترین روش اینه که یه متغیر رو به ظرفیت گرمایی نسبت دهیم و یه متغیر دیگه مانند xرو به چگالی ولی ما برای راحتی کارچگالی رو و ظرفیت گرمایی رو 1و دلتا اچ واکنش رو 1 زول به ازای 1 مول از اسید یا باز تک ظرفیتی در نظر میگیریم.
      واکنش اصلی واکنش خنثی شدن اسید و باز یعنی:در نظر میگیریم با این تفاوت که تو هیچ یک واکنش های بالا محدود کننده نداریم(چون تو اولی اسید دوظرفیته و در دومی باز دوظرفیتیه).

درواکنش دوم:

نسبت تغییرات دمای دومی به اولی برابر 10هست.
      گوش دادن به هر حرفی نمی صرفه
      رادیو زندگی رو موج منفی نمی چرخه

ویرایش توسط ali761 : 22 دی 1393 در ساعت 23:18

14. Top | #29
      پاسخگوی ارشد

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      تکنیکی تر به موضوع بپردازید . مفهوم اصلی را ali گفت .
      11.gif پس در نتیجه خواهیم داشت :
      2.gif

15. Top | #30
      پاسخگوی ارشد

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Al I نمایش پست ها
      سلام و درود ،
      پوزش میخوام ، اینجا که c در دو واکنش با هم در تساوی نیستن باید چیکار کرد ؟؟
      درود . برای حالت اول و دوم یکی است . ( هر دو واکنش ، از نوع خنثی شدن است . )

صفحه 2 از 22 نخستنخست 12312 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)