خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 8 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 110
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

وقتي همه چيز را سخت ميكنن (اگه واسه معدلت نگراني بخونش)

سلام بچه ها همه ميدونيد كه من سومم ولي خواستم چند كلمه حرف حساب با بچه كنكوري هاي انجمن بزنم .
      راستش يه زماني كه جماعت تو ايران كنكور(دهه شصتي به پايين) ميدادن يه دسته قبول ميشدن و يه دسته نميشدن حالا اونايي كه ميشدن بچه هايي بودن كه اهل درس بودن و ميخوندن و اونايي كه هم نميشدن كسايي بودن كه اصلا نميدونستن درس چيه و پي عشق و حال خودشون بودن حلا چرا اينجوري بود؟ چون كه كنكور سخت نبود يعني سختش نكرده بودن و اين كنكور كي سخت شد ؟ وقتي كه موسساتي مثل x و y اومدن كه آزمون برگذار ميكردن و كلاس ميذاشتن و اون موقع بازارشون مثل حالا داغ نبود كه و بنا بر اين شروع كردن به بد گفت از كنكور كه آقا جان سخته و فلانه و يه تست نزني يه شهر جابجا ميشي و از اين حرفا كه خوب البته حرفشون درست هم بود ولي نتايجش شد الان كه شده اينكه همه ميخونن درس رو ولي فقط يه عده خاصي قبول ميشن و بقيه ميمونن و اين شد كه كنكور سخت شد . يعني ما رو ترسوندن از كنكور كه كنكور سخت شد
      و الان هم تاريخ دوباره تكرار داره ميشه واين دفعه گير دادن به امتحان نهايي و معدل كه معدل فلان است و فلان ميكنه و امتهان نهايي كار هر خر نيست خرمن كوفتن و از اين حرف ها كه يكي نيست كه به اينا بگه كه بابا بچه هاي قبل از ما هم اين امتحان رو دادن ديگه چرا اونا گله نميكنن؟ ولي الان هر كس ميخواد امتحان نهايي رو بده اون رو با ترس ميده ونتيجش اين ميشه كه خوب نميدش ديگه و ميشه يك سال موجبات استرس يك آدم بي اعتماد به نفس پس واسه اينكه به شما اثبات بشه كه معدل واقا در مقابل تلاش شما هيچه يك مثال از خانواده خودم ميزنم
      جونم براتون بگه كه ما يه دختر دايي داريم كه تيزهوشان ميخوند خيلي بچه درسخوني بود و با علاقه و كتاب هاي پزشكي ميخوند و همه ميگفتن كه اين اگه شب كنكور سكته نزنه دندون رو شاخشه و معدلش هم 19/55 بود و بلاخره نتايج اومد و خانوم پروتز دندان سبزوار قبول شدن و من هم كه بعد يه مدتي رفتم سايت كانون و نمراتش رو ديدم و ميدونين چي ديدم؟ دو تا از دوستاش يكي با 17و خورده اي و يكي با 16 و خورده اي كه صدم نزديك 17 بود ( خير سرشون تيزهوشان بودن) پزشك تهران و بهشتي رو آورده بودن باورتون ميشه؟ اونوقت كاشف به عمل اومد كه اين دختر دايي ما تو پيش دانشگاهي زيادي اعتماد بنفسش رفته بوده بالا و خوب نخونده (بدبخت فكر كرده چند نفر ازش تعريف كردن ديگه چه خبره)
      اينو گفتم به اونيي كه بدونن 25 درصد معدل در برابر اراده و تلش شما هيچه به خدا پس نه زياد خودتون رو دست كم بگيريد و نه زياد مثل دختر خاله ما اعتماد به سقف داشته باشين

با اجازتون ما ديگه آف ميشيم چون كار داريم و امتحان فيزك:yahoo (4)::yahoo (4):

2. Top | #2
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      گل گفتی داداش دمت گرم.:yahoo (4):

3. Top | #3
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      با کليت حرفت موافقم ولي با جزئياتش نه. موافقم که انتشارات و آزمون ها باعث سخت تر شدن کار شدن ولي به اين صورت که اومدن براي بازار گرمي مطالب رو پيچوندن! به اين بهانه که شما داوطلبا بايد در مقابل هر سوال غير منتظره اي آماده باشيد! و در اين کار هم با هم رقابت کردن. مثلا تو رياضيات تجربي بحث مشتق مرتبه nام رو نگاه کنيد! فقط چند تا سوال تو کل تاريخ کنکور اومده که فقط مشتق دوم و سوم رو خواسته ولي موسسات و انتشارات اومدن چنان اون بحث رو بست دادن که آدم مغزش سوت ميکشه خوندني.
      يا مثلا تو زيست خودمون تو بحث هاي ژنتيک مخصوصا! چندين تا فرمول و چندين تا حالت مختلف رو براي مباحثش آوردن در صورتي کنکور به اين شدت به اين مطالب نپرداخته. مثلا تعداد پيوند قند-فسفات و ...
      از اين مثال ها زياده ولي در کل بايد گفت شما هوش و اطلاعاتتون به واسطه کلاسا و کتابا بيشتر از دهه پنجاهياست. به خاطر همين واسه اونا هم کنکور آسون نبوده. و سنجش هم براي اينکه عدالت رعايت بشه تستاشو به سبک کنوني طرح ميکنه که من کاملا موافق سبکشم.

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      حالا که بحث به اینحا کشید من یه سوال بپرسم .. فقط خواهشا نزنید منو :yahoo (4): بالاخره تا ثیر معدل کلیه یا درس به درسه ؟

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zibamehr1376 نمایش پست ها
      حالا که بحث به اینحا کشید من یه سوال بپرسم .. فقط خواهشا نزنید منو :yahoo (4): بالاخره تا ثیر معدل کلیه یا درس به درسه ؟
      درس به درس
      خدایا...

من... اینجا...

دلم سخت معجزه میخواهد
      ...

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mika نمایش پست ها
      درس به درس
      پس چرا میگن میانگین معدل 15 باشه ال میشه و بل میشه ...بالا 15 باشی مثبته زیر 15 منفی هست ؟ خب من درس به درسم کمه ولی معدلم 16 ...

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوستان، یکی رک بگه معدل 16/33 در رشته ریاضی منو حداکثر چقدر جابجا میکنه؟ (مطمئناً منفی میذاره دیگه؟)

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان عزیز...
      معدل داشتیم زیر 14 امسال رتبه زیر 700 اوردن...
      مهم نیست که معدل...
      اگه بود که آقای توکلی نمیگفت
      شما به فکر اون ها نباشین و تلاش بکنین.حتی معدل پایینیا...
      مگه میشه سازمان سنجش به فکر اونایی نباشه که توبه کردنو نشستن پای درسشون و درصداشونو عالی زدن؟؟؟
      امیدتون فقط به خدا باشه و سعس کنین به جای تفکر تو این موضوع به حل حداقل یه تست کنکوری بپردازین...
      ادمینستور کانال جهادی پیوند در پیام رسان سروش با لینک http://sapp.ir/ap_peyvand

فعال عرصه ی رسانه

مدرس سواد فضای مجازی

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      پس چرا میگن میانگین معدل 15 باشه ال میشه و بل میشه ...بالا 15 باشی مثبته زیر 15 منفی هست ؟ خب من درس به درسم کمه ولی معدلم 16 ...
      این تفکر اشتباه اکثر افراده

برای هر درس جدا حساب میشه

مثلا شما اگه فیزیک رو 12 شده باشی و تو کنکور 50% بزنی درصد کل فیزیکت میشه 53%

هرچی درصدهات تو کنکور بیشتر باشه تاثیر معدل خنثی تر میشه
      خدایا...

من... اینجا...

دلم سخت معجزه میخواهد
      ...

10. Top | #10
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      این تفکر اشتباه اکثر افراده

برای هر درس جدا حساب میشه

مثلا شما اگه فیزیک رو 12 شده باشی و تو کنکور 50% بزنی درصد کل فیزیکت میشه 53%

هرچی درصدهات تو کنکور بیشتر باشه تاثیر معدل خنثی تر میشه

یعنی معدل 12 سه درصد تاثیر مثبت داره؟!!

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahmood5200 نمایش پست ها
      فک کنم اینجاشو اشتباه نوشتن منظورشون 35 بوده
      !!!

خودتون توضیح بدین من نمیدونم ینی چی خنثی تر میشه ینی 100 بزنی همون صد میمونه ؟ 1پس منی که مثلا زبان نهاییم خوب نبوده درس زبانم از 75 حساب نمیشه

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط Keiv4n نمایش پست ها
      دوستان، یکی رک بگه معدل 16/33 در رشته ریاضی منو حداکثر چقدر جابجا میکنه؟ (مطمئناً منفی میذاره دیگه؟)
      فک نکنم میانگین از 16 بیشتر باشه اینطوریم که میگن درس به درسه ببین درسات چجوریه !!!!! راستی معدل کل رو حساب نکنا معدل کتبی مهمه

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.karaj نمایش پست ها
      سلام دوستان عزیز...
      معدل داشتیم زیر 14 امسال رتبه زیر 700 اوردن...
      مهم نیست که معدل...
      اگه بود که آقای توکلی نمیگفت
      شما به فکر اون ها نباشین و تلاش بکنین.حتی معدل پایینیا...
      مگه میشه سازمان سنجش به فکر اونایی نباشه که توبه کردنو نشستن پای درسشون و درصداشونو عالی زدن؟؟؟
      امیدتون فقط به خدا باشه و سعس کنین به جای تفکر تو این موضوع به حل حداقل یه تست کنکوری بپردازین...
      آخه پارسال تاثیر منفی وجود مئداشت اصلا امسال مد شده.....دقیقا همینه خدا کمکمون میکنه فقط تلاشتونو بکنین!!!منم فقط خواستم درگیری ذهنم اروم بشه

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Mahmood5200 نمایش پست ها
      نه
      هر درس جدا حساب میشه دیگه
      هرچی نمره نهاییت بالاتر باشه تو کنکور کمک کنندست
      خدایا...

من... اینجا...

دلم سخت معجزه میخواهد
      ...

13. Top | #13
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نه
      هر درس جدا حساب میشه دیگه
      هرچی نمره نهاییت بالاتر باشه تو کنکور کمک کنندست
      خب چه ربطی داشت الان؟!!
      شما گفتین اگه فیزیک رو 50% بزنید و معدل فیزیکتون 12 باشه درصد نهاییتون میشه 53% . یعنی 3 درصد بیشتر!

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

Mashkok
      نمایش مشخصات
      ببینید تاثیر معدل درس به درس هست ولی خب برای راحتی کار معمولا معدل کل را میگن
      که درواقع اینها مستقل از هم نیستن دیگه.
      مثلا یکی که معدلش 19 هست خب میتونیم بگیم همه را 19گرفته و...
      ولی خب ممکنه شما زیست 14بشی وبه ضررت بشه ولی ریاضی 19بشی و به نفعت بشه.
      حاجی این مثبت یا منفی بودن هم از معدل یا نمره خاص به بعد نیست!!!
      فرض کن یکی تو کنکور زیست را میزنه 80/خب برای این آقا زیست 18هم تاثیرش منفی هست.
      فرض کن یکی شیمی را میزنه 10/خب برای این آقا شیمی 14 هم به نفعش هست.
      1100 پرسش و پاسخ تاثیر معدل در کنکور 94

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ميلاد دلشاد نمایش پست ها
      سلام بچه ها همه ميدونيد كه من سومم ولي خواستم چند كلمه حرف حساب با بچه كنكوري هاي انجمن بزنم .
      راستش يه زماني كه جماعت تو ايران كنكور(دهه شصتي به پايين) ميدادن يه دسته قبول ميشدن و يه دسته نميشدن حالا اونايي كه ميشدن بچه هايي بودن كه اهل درس بودن و ميخوندن و اونايي كه هم نميشدن كسايي بودن كه اصلا نميدونستن درس چيه و پي عشق و حال خودشون بودن حلا چرا اينجوري بود؟ چون كه كنكور سخت نبود يعني سختش نكرده بودن و اين كنكور كي سخت شد ؟ وقتي كه موسساتي مثل x و y اومدن كه آزمون برگذار ميكردن و كلاس ميذاشتن و اون موقع بازارشون مثل حالا داغ نبود كه و بنا بر اين شروع كردن به بد گفت از كنكور كه آقا جان سخته و فلانه و يه تست نزني يه شهر جابجا ميشي و از اين حرفا كه خوب البته حرفشون درست هم بود ولي نتايجش شد الان كه شده اينكه همه ميخونن درس رو ولي فقط يه عده خاصي قبول ميشن و بقيه ميمونن و اين شد كه كنكور سخت شد . يعني ما رو ترسوندن از كنكور كه كنكور سخت شد

و الان هم تاريخ دوباره تكرار داره ميشه واين دفعه گير دادن به امتحان نهايي و معدل كه معدل فلان است و فلان ميكنه و امتهان نهايي كار هر خر نيست خرمن كوفتن و از اين حرف ها كه يكي نيست كه به اينا بگه كه بابا بچه هاي قبل از ما هم اين امتحان رو دادن ديگه چرا اونا گله نميكنن؟ ولي الان هر كس ميخواد امتحان نهايي رو بده اون رو با ترس ميده ونتيجش اين ميشه كه خوب نميدش ديگه و ميشه يك سال موجبات استرس يك آدم بي اعتماد به نفس پس واسه اينكه به شما اثبات بشه كه معدل واقا در مقابل تلاش شما هيچه يك مثال از خانواده خودم ميزنم
      جونم براتون بگه كه ما يه دختر دايي داريم كه تيزهوشان ميخوند خيلي بچه درسخوني بود و با علاقه و كتاب هاي پزشكي ميخوند و همه ميگفتن كه اين اگه شب كنكور سكته نزنه دندون رو شاخشه و معدلش هم 19/55 بود و بلاخره نتايج اومد و خانوم پروتز دندان سبزوار قبول شدن و من هم كه بعد يه مدتي رفتم سايت كانون و نمراتش رو ديدم و ميدونين چي ديدم؟ دو تا از دوستاش يكي با 17و خورده اي و يكي با 16 و خورده اي كه صدم نزديك 17 بود ( خير سرشون تيزهوشان بودن) پزشك تهران و بهشتي رو آورده بودن باورتون ميشه؟ اونوقت كاشف به عمل اومد كه اين دختر دايي ما تو پيش دانشگاهي زيادي اعتماد بنفسش رفته بوده بالا و خوب نخونده (بدبخت فكر كرده چند نفر ازش تعريف كردن ديگه چه خبره)
      اينو گفتم به اونيي كه بدونن 25 درصد معدل در برابر اراده و تلش شما هيچه به خدا پس نه زياد خودتون رو دست كم بگيريد و نه زياد مثل دختر خاله ما اعتماد به سقف داشته باشين

با اجازتون ما ديگه آف ميشيم چون كار داريم و امتحان فيزك:yahoo (4)::yahoo (4):
      خوشم اومد،ایوووووووووووول داش

صفحه 1 از 8 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 10 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 10 مهمان)