خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

Question قانون جمع احتمال ها

سلام میشه این مسئله رو برام حلش کنید، من بلد نیستم،لطفا کامل حل کنید ،من کل جواب رو می خوام.(بهم نخندید واقعا برای من خیلی سخته)
      با تشکر

در جعبه ای 4 لامپ سالم و 6 لامپ معیوب و در جعبه ی دوم 5 لامپ سالم و 5 لامپ معیوب داریم. تاسی را می اندازیم ، اگر عدد زوج آمد از جعبه ی اول و اگر فرد آمد از جعبه ی دوم لامپی برمی داریم.

مطلوب است احتمال سالم بون لامپ را حساب کنید. ( قانون جمع احتمال ها )
      گاهی که میرسم به تَهِ تَه ِخط گرفتاریهام

همونجا که حرفی نمی مونه جز شکایت کردن

چشمامـو میبندم و به بعضی آدمـهـای دیگر فکــر میکنم ...

به آدماے گرفـــتار تر، مـــریض تر، تنـــهاتر ...

خدایا شکــــرت ...

2. Top | #2
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط 2012 نمایش پست ها
      سلام میشه این مسئله رو برام حلش کنید، من بلد نیستم،لطفا کامل حل کنید ،من کل جواب رو می خوام.(بهم نخندید واقعا برای من خیلی سخته)
      با تشکر

در جعبه ای 4 لامپ سالم و 6 لامپ معیوب و در جعبه ی دوم 5 لامپ سالم و 5 لامپ معیوب داریم. تاسی را می اندازیم ، اگر عدد زوج آمد از جعبه ی اول و اگر فرد آمد از جعبه ی دوم لامپی برمی داریم.

مطلوب است احتمال سالم بون لامپ را حساب کنید. ( قانون جمع احتمال ها )

درود ابن مسئله قاعده احتمال کل می باشد عزیز جان ابتدا احتمال زوج آمدن تاس و فرد آمدن را به عنوان شاخه اصلی محاسبه می کنیم که هریک برابر یک دوم می باشند حال هریک از این اعداد را در احتمال مورد نظر شما یعنی سالم بودن ضرب می کنیم و در انتها با هم جمع می کنیم پس یک دوم در احتمال سالم بودن از ظرف اول که برابر چهار دهم می باشد بعلاوه یک دوم ضرب در احتمال سالم بودن از ظرف دوم که برابر 5 دهم می باشد و جمع این اعداد برابر 9 بیستم می شود

پیروز باشید
      و شايد آيندگان از اينکه نشان داده ام قديمي ها همه چيز را نمي دانستند ، سپاسگزار من باشند. (پير فرما)
      ویرایش توسط ronesans : 24 آبان 1391 در ساعت 17:40

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Maghror
      نمایش مشخصات
      با نمودار های درختی خیلی ساده میشه اینجور سوال ها رو حل کرد!(البته بدون فرمول خاص!!!)

Live In The Moment

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      خیلی خوب بود واقعا متشکرم.

خدایا شکــــرت ...

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      کاملا درسته ولی فقط باید از فرمول حلش کنم تا دبیرم قبولش کنه!!!!!!!!!!!!

خدایا شکــــرت ...

6. Top | #6
      پاسخگوی ارشد

نمایش مشخصات
      جناب 2012 عزیز و دوست داشتنی مجموعه دوستان فعال در سایت بی اغراق از طرح سئوالات دوستان خوشحال می شوند و پاسخ به آنها را وظیفه خود می دانند و نفس وجودی چنین سایتی یقین بدانید کمک به دوستان است اما باور کنید دبر محترم شما با هدف خاصی طرح موضوع کرده اند که بی شک در پی تلاش شما برای حل سئوال به نکات قابل تاملی باید برسید اما قبول کنید نسبت به همکار عزیز ما یعنی دبیر محترم خودتان کم لطفی کرده اید که به جای تحقیق کردن و به جواب رسیدن پاسخ سئوال را از دوستان خواسته اید ایکاش کمی وقت بیشتر خرج می کردید و تحقیق وسیع تری انجام می دادید
      با تمام این تفاسیر به نوبه خود و به نمایندگی از تمامی دوستان این اطمینان را به شما می دهم که با جان ودل پاسخگوی سئوالات احتمالی شما در آینده نزدیک هستیم اما در یادگیری ریاضی هیچ چیز به اندازه سخت کوشی نمی تواند مفید واقع شود
      آرزومند به روزی یکایک سروران بزرگوار
      محبی پور
      و شايد آيندگان از اينکه نشان داده ام قديمي ها همه چيز را نمي دانستند ، سپاسگزار من باشند. (پير فرما)

7. Top | #7
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ronesans نمایش پست ها
      جناب 2012 عزیز و دوست داشتنی مجموعه دوستان فعال در سایت بی اغراق از طرح سئوالات دوستان خوشحال می شوند و پاسخ به آنها را وظیفه خود می دانند و نفس وجودی چنین سایتی یقین بدانید کمک به دوستان است اما باور کنید دبر محترم شما با هدف خاصی طرح موضوع کرده اند که بی شک در پی تلاش شما برای حل سئوال به نکات قابل تاملی باید برسید اما قبول کنید نسبت به همکار عزیز ما یعنی دبیر محترم خودتان کم لطفی کرده اید که به جای تحقیق کردن و به جواب رسیدن پاسخ سئوال را از دوستان خواسته اید ایکاش کمی وقت بیشتر خرج می کردید و تحقیق وسیع تری انجام می دادید
      با تمام این تفاسیر به نوبه خود و به نمایندگی از تمامی دوستان این اطمینان را به شما می دهم که با جان ودل پاسخگوی سئوالات احتمالی شما در آینده نزدیک هستیم اما در یادگیری ریاضی هیچ چیز به اندازه سخت کوشی نمی تواند مفید واقع شود
      آرزومند به روزی یکایک سروران بزرگوار
      محبی پور
      ببخشید من منظور بدی نداشتم، و 6 سالی هست که ترک تحصیل کردم و اون موقع هم برای درس ریاضی بود که واقعا خیلی برام سخته ولی عاشق کامپیوترم و خیلی هم نمرات عالی در این درس گرفتم ولی باز برگشتم به رشته تجربی به خاطر کنکور ، الانم تنها مشکلم ریاضی و فیزیک که می ترسم مانع رسیدنم به کنکور زبان بشه.
      من برای همه ی دبیران محترم و عزیز ، احترام قائلم وخیلی دوستشون دارم حتی با چند تا از دبیرهای ریاضی و فیزیک دوست صمیمی هستیم و رفت و آمد خانوادگی داریم ولی نمیشه ازشون کمک درسی بخوام چون نمی خوام اذیت بشن و من هر هفته سوال تمرینی دارم و تمام سعی خودم رو میکنم اگه نتونستم حلش کنم ، وقت شما رو می گیرم،من خیلی خوشحالم که شما رو پیدا کردم.
      برام دعا کنید من اصلا دوست ندارم فردا سر کلاس برای درس صدام کنند!!!(چون آبروم میره،آخه بلد نیستم)

به امید آن روزی که همه دانش آموزان در درس ریاضی مشکلی نداشته باشند

خدایا شکــــرت ...

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن