خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

کابوس های شیمی من

سلام دوستان . من تو ازمون های کانون چهار پنج ازمون اول بالا ترین درصدام شیمی پیش با شیمی 2 بود (به طور میانگین 65) .تا این که شیمی پیش رسید به اسید و باز و شیمی دو هم فصل 4و 5 . که پیش شد ده درصد و شیمی 2 صفر . حالا چیکار کنم من تو فصل هایی که چیز های حفظی زیادن میلنگم . شیمی دو از گاج نقره ای و شیمی پیش از خیلی سبز میخونم . در ضمن چیز های حفظی شیمی هم بعد دو سه هفته کلا از یادم میرن . محسباتم معمولیه واسه این که قوی شه چی کار کنم ؟ و در اخر کابوس دیگم واکنش نویسیه . تو این زمینه هیچی بارم نیست یعنی سوال های سنتیک که واکنش نمیدن فقط به خاطر اون از دستشون میدم .بعد شیمی 2 هم شیمی سه که همش یاید وکنش بنویسد . لطفا یه اوستا کار بیاد بگه چی کارکنم .مخصوصا برای واکنش نویسی

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط h.rfn نمایش پست ها
      سلام دوستان . من تو ازمون های کانون چهار پنج ازمون اول بالا ترین درصدام شیمی پیش با شیمی 2 بود (به طور میانگین 65) .تا این که شیمی پیش رسید به اسید و باز و شیمی دو هم فصل 4و 5 . که پیش شد ده درصد و شیمی 2 صفر . حالا چیکار کنم من تو فصل هایی که چیز های حفظی زیادن میلنگم . شیمی دو از گاج نقره ای و شیمی پیش از خیلی سبز میخونم . در ضمن چیز های حفظی شیمی هم بعد دو سه هفته کلا از یادم میرن . محسباتم معمولیه واسه این که قوی شه چی کار کنم ؟ و در اخر کابوس دیگم واکنش نویسیه . تو این زمینه هیچی بارم نیست یعنی سوال های سنتیک که واکنش نمیدن فقط به خاطر اون از دستشون میدم .بعد شیمی 2 هم شیمی سه که همش یاید وکنش بنویسد . لطفا یه اوستا کار بیاد بگه چی کارکنم .مخصوصا برای واکنش نویسی
      کسی نبود جواب بده ؟

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      بله دوست من شیمی درصد بالا زدن ار هر کسی نیست که انشالله کار شما هست!
      مطالبی رو که توی شیمی فراموش می کنی بهتره که روازنه یا دوروزی یه بار مرور کنی,یعنی اونارو توی یه برگه بنویسی و هر روز بهشون سر بزنی!! واسه واکنش نویسی هم بهتره هر روز مرور کنی این جزوه هم کل واکنش ها رو نوشته که می تونی پرینت بزنی و بخونیشون
      همه‌ی واکنش‌های شیمیایی کنکور | انتشارات خیلی سبز
      -----------------
      منابع:مبتکران,خیلی سبز,گاج هر کدوم رو دوست داشتی!
      روش مطالعه:واسه خوندن شیمی باید ابتدا کتاب و درس نامه کمک درسی ها رو با هم بخونی(یعنی درس نامه کتاب ها رو بخونی و با خوندن کتاب درسی اگه چیز جدید که امکانش هست از اون تست طرح بشه و توی درس نامه کمک آمئزشی نیست بخونی)اینکار خیلی دقیقه یعنی باید کلا نکات رو از کتاب درسی بکشی بیرون

بعد از اینکه اینکار رو انجام دادی باید تست حل کنی
      روش حل تست باید به دو صورت تمرینی و کنکوری باشه
      اول تست های تمرینی رو شروع کن بعد از اون کنکور
      اصل کار این قسمت به بعده که واست توضیح می دم
      ببین اینی رو که میگم اکثر کنکوریا انجام نمیدن
      در نظر بگیر شما یه مبحث رو شروع می کنی به تست زدن و از یک تیپ خاص 20 تا سوال حل کردی ,این خیلی خوبه که کسی بتونه همه تست ها رو جواب بده ولی خوب تر اینکه قدرت تشخیص تست گلچین داشته باشه ,تست گلچین یعنی تستی که از مین اون 20 تا تست جامع تر و کامل تره ,نه سخت تر,دقت کن کامل تره,حالا این تست به ه دردی میخوره؟؟؟ به درد زمان مرور!! بسیار بسیار کار ساده ای هست ولی متاسفانه کسی انجام نمیده

پس میرسیم به اینجا که ما درس نامه کمک آموزشی و کتاب درسی رو خوندیم سپس تست های تمرینی و کنکوری رو زدیم و بعد از اون تست های گلچین رو هم انتخاب کردیم.
      در واقع در اینجا شما چیز هایی رو ه باید انجام میدادی که یاد بگیری رو انجام دادی و تقریبا مطلب واست جا افتاده.ولی متاسفانه مطالب شیمی خیلی زود فراموش میشه
      حالا باید خلاصه رو انجام بدی ,خلاصه باید به این صورت باشه که درس نامه کمک آموزشی کتاب درسی رو به صورت فشرده و نکاتی که توی تست ها حل کردی رو شامل بشه,اگرچه اینکار شاید وقت بگیره ولی خیلی کارآمده

و نکته آخر:توی این خلاصه ها گاهی بعضی از مطالب خیلی آدم اونارو زود فراموش میکنه ونیازه که به صورت مکرر مرور بشه ,پس این مطالب رو سعی کن روزانه بخونی,مثل مثلا قست هایی از فصل 2 شیمی 2

پس به اینجا رسیدیم که ما یه جزوه چند صفحه ای و خلاصه و تمییز از یه فصل
      شیمی داریم که تمامی نکات و چیز هایی که لازم بوده یک جا توی برگه a4 آوردیم و به همراهش ازمیون 350 تا تست مثلا 30 تا تست گلچین و کامل داریم

حالا ما باید این کارهایی رو که کردیم مرور کنیم من روش 131014 رو پیشنهاد میدم
      1 روز بعد از خواندن
      3 روز بعد از خواندن
      10 روز بعد از خواندن
      1 ماه بعد زا خواندن
      4 ماه بعد از خواندن

4. Top | #4
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام. در مورد حفظیات کتاب جیبی حفظیات شیمی مهر و ماه می تونه کمکتون کنه. البته اگه کتاب جیبی تصاویر و مفاهیم شیمی رو هم بگیرین این دو تا کنار هم به نظر من برای حفظیات ازمون ها کافیه. در مورد واکنش ها من یه تخته وایتبرد کوچیک خریدم و زدم رو در کمدم!و واکنش هایی که یادم می ره و روش می نویسم و فازشون رو با رنگ دیگه می نویسم. و هر از گاهی مرور می کنم.

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوستان برای مسائل شیمی باید تمام واکنش های کتاب های درسی سه سال رو حفظ کنیم ؟ لطفا راهنمایی کامل کنید .

6. Top | #6
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط h.rfn نمایش پست ها
      دوستان برای مسائل شیمی باید تمام واکنش های کتاب های درسی سه سال رو حفظ کنیم ؟ لطفا راهنمایی کامل کنید .
      داداش باید همه فرمول ها رو بلد باشی در ضمن تو اگه ترکیبات و یون ها . نمیدونم این جور چیزا رو بلد باشی فرمول نویسی مثله آب خوردنه:yahoo (4):

7. Top | #7
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      در مورد واکنشها فایلی که دوستمون گذاشتن خیلی کمک میکنه!!!
      شما نباید اعداد رو حفظ کنین بلکه باید بدونید مواد شرکت کننده چی هستن و سریع موازنه کنین!!!در ضمن توی کنکور واکنشهایی که میدن راحته اما مث امسال چهار تا گزینه محاسباتی میدن و محاسبات طول میکشه!!!پس خوندن واکنش ها راحته و بیشتر باید سرعت محاسبات رو تقویت کرد...بعدم لازم نیست خودتونو ببازین شیمیو اگه اصلا هیچکدوم از تست های محاسباتی رو هم جواب ندین و فقط به حفظی جواب بدین توی ریاضیحدود 45 درصد و توی تجربی حدود 50 درصدو جواب میدین که کافیه!

8. Top | #8
      در انتظار تایید ایمیل

Maghror
      نمایش مشخصات
      برای قسمت های حفظی کتاب خلاصه نویسی کن...بعد از ی مدت اون خلاصه ها رو دوباره خلاصه کن.. و بزم ادامه بده
      برای قسمت واکنش نویسی اول کل واکنش ها رو بخون و مرور کن دوباره...بعدش برو تست بزن از خیلی سبز
      برای قسمت های دیگه فقط تمرین و حل مسئله
      تمام
      زنده باشی

9. Top | #9
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      از بعضی از رفیقام که پرسیدم گفتن باید تک تک واکنش های کتاب درسی رو از حفظ باشی . فرمول نویسی خوب بلدم . کافیه ؟ واکنش هایی که کتاب حفظیات شیمی مهر وماه مشخص کرده بحفظم کافیه ؟

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)