خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 20
    1. Top | #1
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات

تناقض عجیب زیست 1

کتابهای زیست دبیرستان پر از تناقض های جور واجور است اما تناقض در یک پاراگراف جای تعجب بسیاری دارد
      در فصل 8 زیست1 میخوانیم جانوران ثابت عموما آبزی اند(به نظر من یعنی خشکی زی هم داریم) ولی تقریبا دو خط بعد میگه اسفنج ها و شقایق دریایی ثابت اند و بقیه جانوران حرکت میکنند

ایا شقایق دریایی و اسفنج خشکی زی هم داریم من نمیدونم؟؟؟؟؟؟؟

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

daram-mimiram
      نمایش مشخصات
      منظور اونجا هم اینه جانوران ثابت معمولا آبزی هستند مثل شقایق ولی جانور ثابت غیرآبزی هم داریم

3. Top | #3
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Am7r نمایش پست ها
      منظور اونجا هم اینه جانوران ثابت معمولا آبزی هستند مثل شقایق ولی جانور ثابت غیرآبزی هم داریم
      دوخط بعدش میگه فقط اسفنج و سقایق ثابت اند ایا اسفنج و شقایق خشکی زی هم داریم؟

4. Top | #4
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      کسی نیست این تناقض رو توجیح کنه؟

5. Top | #5

نمایش مشخصات
      ﺍﺻﻼ ﮐﻠﻤﻪ ﻓﻘﻂ ﻧﺪﺍﺭﯾﻢ ﺍﯾﻦ ﮐﻠﻤﻪ ﺭﻭ ﺍﺯ ﮐﺠﺎ ﺍﻭﺭﺩﯼ ﺷﻤﺎ؟ ﺍﻭﻥ ﯾﻪ ﻣﺜﺎﻝ ﻫﺴﺖ
      ﺗﻌﺪﺍﺩ ﺍﻧﺪﮐﯽ ﺍﺯ ﺟﺎﻧﻮﺭﺍﻥ ﺛﺎﺑﺖ ﻫﺴﺘﻦ ﮐﻪ ﺍﯾﻦ ﺗﻌﺪﺍﺩ ﺍﻧﺪﮎ ﻋﻤﻮﻣﺎ ﺁﺑﺰﯼ ﻫﺴﺘﻦ ﻣﺜﻞ ﺷﻘﺎﯾﻖ ﺩﺭﯾﺎﯾﯽ ﻭ ﺍﺳﻔﻨﺞ.ﺑﺠﺰ ﺍﻭﻥ ﺗﻌﺪﺍﺩ ﺍﻧﺪﮎ ﮐﻪ ﺑﯿﺸﺘﺮﺷﻮﻥ ﺁﺑﺰﯼ ﻫﺴﺘﻦ ﺳﺎﯾﺮ ﺟﺎﻧﻮﺭﺍﻥ ﻣﺘﺤﺮﮎ ﻫﺴﺘﻦ

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezbakin نمایش پست ها
      کتابهای زیست دبیرستان پر از تناقض های جور واجور است اما تناقض در یک پاراگراف جای تعجب بسیاری دارد
      در فصل 8 زیست1 میخوانیم جانوران ثابت عموما آبزی اند(به نظر من یعنی خشکی زی هم داریم) ولی تقریبا دو خط بعد میگه اسفنج ها و شقایق دریایی ثابت اند و بقیه جانوران حرکت میکنند

ایا شقایق دریایی و اسفنج خشکی زی هم داریم من نمیدونم؟؟؟؟؟؟؟
      اول خود شما بگو، دقیق کجاش واست مبهمه !!

.................................................. ..............

++ داره میگه : جانوران ثابت عموما آبزی هستن : یعنی بیشتر جانوران ثابت آبزی هستن ++++ و میشه جانوری یافت ثابت باشه و ساکن خشکی هم باشه

++ و بعد برای «جانور ثابت آبزی» دو مثال میزنه : شقایق دریایی و اسفنج ::: تا جایی هم که من خبر دارم (طبق جانورشناسی که تو دانشگاه خوندیم) هر دوی اینا واسه دریافت و تبادل مواد با محیط به آب نیاز دارن : یه جورایی ساختار سلولی شون شبیه تاژکداران هستش، یه جور سلول های یقه دار که ازش در جابه جایی مواد به درون تونل ها و حفره های غذاییشون استفاده می کنن

++ و اونی هم که گفته شده «سایر جانوران حرکت می کنند» در مقابل همون «تعداد اندک غیر متحرک» هستش که از این تعداد اندک، بیشترشون آبزی هستن و یه تعدادی کمی خشکی زی ==== >>>> یعنی میشه گفت بیش از 90% جانوران متحرکن ++ کمتر از 10% ثابت هستن ==== >> آز این 10% جانور ثابت، بیش از 7% آبزی هستن و کمتر از 3% میشن جانور ثابت خشکی زی (این عددا مورد مثالی فقط واسه تفهیم مطلبن )

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      دوست عزیز متن این کتاب ترجمه ای کامل از کتاب های کمپل و سایر کتب زیست هست و هیچ گونه ابتکار و تالیفی از طرف دکتران و متخصصان داخل در این کتاب به کار برده نشده،
      همون طور که چنین نقض هایی در کتاب پیش هم پیدا میشه،در مرحله ترجمه،یک جا ذکر شده که آمینو اسید قبل از جابه جایی جدا میشه،یه جای دیگه گفته در حین جابه جایی،کلا از این نقض ها زیاد هست و متاسفانه سئوالات به جای اینکه بیشتر جنبه علمی داشته باشه،بیشتر جنبه ی روانشناختی داره و دقت داوطلب رو به چالش میکشه تا سطح علمیش رو
      بای بکس

8. Top | #8
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Doctor95 نمایش پست ها
      ﺗﻌﺪﺍﺩ ﺍﻧﺪﮐﯽ ﺍﺯ ﺟﺎﻧﻮﺭﺍﻥ ﺛﺎﺑﺖ ﻫﺴﺘﻦ ﮐﻪ ﺍﯾﻦ ﺗﻌﺪﺍﺩ ﺍﻧﺪﮎ ﻋﻤﻮﻣﺎ ﺁﺑﺰﯼ ﻫﺴﺘﻦ ﻣﺜﻞ ﺷﻘﺎﯾﻖ ﺩﺭﯾﺎﯾﯽ ﻭ ﺍﺳﻔﻨﺞ.ﺑﺠﺰ ﺍﻭﻥ ﺗﻌﺪﺍﺩ ﺍﻧﺪﮎ ﮐﻪ ﺑﯿﺸﺘﺮﺷﻮﻥ ﺁﺑﺰﯼ ﻫﺴﺘﻦ ﺳﺎﯾﺮ ﺟﺎﻧﻮﺭﺍﻥ ﻣﺘﺤﺮﮎ ﻫﺴﺘﻦ
      اولا که من کی گفتم فقط
      عین جمله ی کتاب:جانوران ثابت عموما آبزی اند
      شقایق دریایی که از کیسه تنان است و اسفنج ها جانورانی ثابت اند سایر جانوران(به نظر من یعنی بجز شقایق و اسفنج بقیه)متحرک اند

9. Top | #9

نمایش مشخصات
      دوخط بعدش میگه فقط اسفنج و سقایق ثابت اند ایا اسفنج و شقایق خشکی زی هم داریم؟
      اينجا گفتي فقط
      حالا چرا دعوا داري اومدم كمكت كنم كه مشكلت حل بشه
      خب خودتم داري ميگي گفته جانوراني ثابت اند نه اينكه تنها جانوران ثابت اند
      نظر شما هم محترمه ايشالا كه با مشكلي رو به رو نشي به خاطر اين پاراگراف
      when it gets dark enough , you can see the stars

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      ی جانوری داریم اسمشو دقیق یادم نمیاد فک کنم کشتی چسب تو فصل 6 پیشه این جانور در نوزادی حرکت داره اما وقتی بالغ میشه توانایی حرکتش رو از دست میده ک زیستگاه بالغش هم سخره ات حالا اگه اینو در نظر بگیریم ک این جانور در نوزادی توانایی حرکت داشته پس اسفنج ها و شقایق ها تنها جانوران ثابتن اما اگر در حالت کلی در نظر بگیریم چون در حالت بلوغ ساکن پس جز جانوران ساکن در نظر گرفته میشه در کل 2 جمله صحیحه

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      افرین همینو میخواستم بگم

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      خودتون رو اذیت نکنید ! هر چی کتاب گفته همونه
      اگر دو جا دو چیز متفاوت گفته هر دوتاش درسته ( هر چند که 100 تا منبع دیگه بر ضدش باشند طراح کنکور حرف کتابو قبول داره )
      امید به آینده را هیچ گاه از دست نده، چون نمی دانی فردا برایت چه به ارمغان خواهد آورد.

If you wanna know me simply click here to see my personal site

13. Top | #13
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      اينجا گفتي فقط
      حالا چرا دعوا داري اومدم كمكت كنم كه مشكلت حل بشه
      خب خودتم داري ميگي گفته جانوراني ثابت اند نه اينكه تنها جانوران ثابت اند
      نظر شما هم محترمه ايشالا كه با مشكلي رو به رو نشي به خاطر اين پاراگراف
      من از دبیر زیستمون ک جانورشناسی خونده توی دانشگاه شیراز پرسیدم ک میشه ی مثال از غیر ابزی ثابت بزنین ک توی ذهنم بمونه گفت چنین جانوری نداریم!

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط doctor Z نمایش پست ها
      ی جانوری داریم اسمشو دقیق یادم نمیاد فک کنم کشتی چسب تو فصل 6 پیشه این جانور در نوزادی حرکت داره اما وقتی بالغ میشه توانایی حرکتش رو از دست میده ک زیستگاه بالغش هم سخره ات حالا اگه اینو در نظر بگیریم ک این جانور در نوزادی توانایی حرکت داشته پس اسفنج ها و شقایق ها تنها جانوران ثابتن اما اگر در حالت کلی در نظر بگیریم چون در حالت بلوغ ساکن پس جز جانوران ساکن در نظر گرفته میشه در کل 2 جمله صحیحه
      من از دبیر زیستمون ک جانورشناسی خونده توی دانشگاه شیراز پرسیدم ک میشه ی مثال از غیر ابزی ثابت بزنین ک توی ذهنم بمونه گفت چنین جانوری نداریم!

14. Top | #14
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      up

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Sheytani
      نمایش مشخصات
      up
      عزیز صف قبل جوابتو

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)