خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 20
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

*** استراتژی زیست کنکور واسه 100 ***

*** استراتژی زیست کنکور واسه 100 ***

راحت و ساده
      ببینیم چه جوری میشه از توانایی و تجربیاتوم حد گرفت و به زیست 100 میل کرد

..............................

اونایی که کتاب استراتژی زیست کنکور مهروماه رو خوندن میدونن نکات خوبی گفته
      حالا اگه اینو خونده باشین ویا کتابای مشابه، دیگه نیازی نیست حرفای تکراری زده بشه
      هم از تجربیات خودتون بگین میتونه کافی و عالی باشه

............................

+++ زیست از اون درساییه که «خــــــــــــیلی مرور و تکرار میخواد » ==== >>> یعنی هرچقدر هم تکرار بشه بازهم جا واسه مرورهای بیشتر هست ======= >> تو فایل راهنمای مطالعه «زیست جامع مهروماه دکتر حامد اختیاری» گفته شده که «حداقل 20 دور لازمه که تمامی سی فصل خونده بشه » ====== >> تو همین مقدمه ی «زیست پیش 2 نشر الگو» دکتر هاشمی هم گفته «رمز موفقیت در زیست تکرار است»

2014-12-31_15-09-52.jpg

2014-12-31_15-10-56.jpg

+++ اونایی که «زیست پیش 1 فار» رو خونده باشن سبک تالیف خاص دو مولف خوش فکر، سید احمد آل علی و دکتر وحید عزیزی، رو خوب میشناسن ==== >>> کتاب به سیک یه رمان تاریخی داستانی نوشته شده === >>> همین باعث میشه روند مطالعه لذت و هیجان خاصی داشته باشه ====== >> اینو گفتم تا یه تجربه ی دیگه خودمو واستون گفته باشم : زیست رو با به چالش کشوندن ذهن عالی میشه یاد گرفت === >> یعنی متوجه شدم درسته که درسنامه های قوی که پر از نکته های متنوع هستن میتونه عالی باشه ولی کافی نیست و شاید حتی راندمان و بازدهی چندانی نداشته باشه (از نظر صرف زمان و انرژی) ====== >>> و با اینکه کتابای زیست خیلی سبز! رو هم خونده بودم، بعد که کتابای زیست نشر الگو رو دیدم و با سبک خاص تالیف دکتر آشنا شدم، متوجه شدم این دقیقا همونیه که از مدتا دنبالشم ===== > زیست نشر الگو به خوبی میتونه ذهن رو به چالش بکشونه که دقیق فکر کنی و تا میتونی خودت مطالب مختلف رو به هم ربط بدی و ترکیب کنی و مفهوم رو درست متوجه شی تا درست به جواب برسی !! و با توجه به تعدد زیاد تستا با ادامه ی همین روند عالی میشه در زیست پیشرفت داشت !!
      ویرایش توسط Mr. ARAD : 10 دی 1393 در ساعت 16:29

2. Top | #2
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بیاین واقع بین باشیم!
      20بار خوندن جزوه و کتاب درسی اونم با دقت تمام و تحلیل از تیر سال قبل تا روز قبل کنکور امری غیر ممکنه به نظرم!مگر اینکه فقط بخوای روز کنکور زیست بزنی!
      تکرار رمز موفقیت هس
      ولی این تکرار میتونه در غالب خوندن پاسخ تشریحی تستا! و حتی حین تست زنی انجام بشه!
      با کتاب استراتژی زیست مهروماه موافق نیستم کلن!
      نمیگم کتاب بدیِ ولی موافقش نیستم

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M o h a m m a d نمایش پست ها
      بیاین واقع بین باشیم!
      20بار خوندن جزوه و کتاب درسی اونم با دقت تمام و تحلیل از تیر سال قبل تا روز قبل کنکور امری غیر ممکنه به نظرم!مگر اینکه فقط بخوای روز کنکور زیست بزنی!
      تکرار رمز موفقیت هس
      ولی این تکرار میتونه در غالب خوندن پاسخ تشریحی تستا! و حتی حین تست زنی انجام بشه!
      با کتاب استراتژی زیست مهروماه موافق نیستم کلن!
      نمیگم کتاب بدیِ ولی موافقش نیستم
      داش محمد روش خودت چه جوریه ..
      یعنی اگه نکته ی خاصی میدونی بگی ممنون میشم

4. Top | #4
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط esilovexp نمایش پست ها
      داش محمد روش خودت چه جوریه ..
      یعنی اگه نکته ی خاصی میدونی بگی ممنون میشم
      همین که گفتم
      موقع تست زدن یاد بگیریم!
      تست فقط واسه دونستن اون گزینه درست نیست!واسه اینم هس که بدونی چرا3تای دیگه غلطه!
      پاسخ ها رو بخونید!
      سعی کنید عبارت های گذاره ای!تستای هم سبک با کنکور واسه خودتون طرح کنید اینا همه و همه موقع تکرار و مرور به کار میاد!
      موقع خوندن در عین توجه100 درصدی به مطالب کتاب درسی بذارین ذهنتون به مطالب قبلی ای که خونده سرک بکشه و سعی به ترکیب کردن مطالب به همدیگه بکنین!
      این مورد آخر خوندن زیست رو خیلی شیرین میکنه

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط M o h a m m a d نمایش پست ها
      همین که گفتم
      موقع تست زدن یاد بگیریم!
      تست فقط واسه دونستن اون گزینه درست نیست!واسه اینم هس که بدونی چرا3تای دیگه غلطه!
      پاسخ ها رو بخونید!
      سعی کنید عبارت های گذاره ای!تستای هم سبک با کنکور واسه خودتون طرح کنید اینا همه و همه موقع تکرار و مرور به کار میاد!
      موقع خوندن در عین توجه100 درصدی به مطالب کتاب درسی بذارین ذهنتون به مطالب قبلی ای که خونده سرک بکشه و سعی به ترکیب کردن مطالب به همدیگه بکنین!
      این مورد آخر خوندن زیست رو خیلی شیرین میکنه

کلا میخوای زیست رو چند بزنی ؟!؟

بیشتر اشکالایی که داشتی مربوط به کدوم مباحث بوده ؟!؟

با اینکه خیلی نکات تکرار میشن و خیلی از نکات حالت خاص دارن، چه جوری ازشون نت برداری می کنی ؟!؟

اصلا خلاصه نویسی هم داری ؟!؟ چه جوری ؟!؟

تست زنیت چه جوریه ؟!؟

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نمیخام تعریف و اینا بکنم ..... ولی امسال تو کانون درصدای زیستم بین 85 تا 95 بوده همیشه در حالی که پارسال 50 تا 70 به زور بود بعضی موقع هاووو

کاملن با محمد موافقم.... تکرار مهمه ولی اینکه عدد بدی 20 بار نمیدونم 19 بار اینا تخیلات مولف کتابه....هرکسی به خودش بستگی داره... ولی صد در صد مهمه تکرار حالا چند بار دیگه به حافظه بارو بستگی داره

مهمترین نکته واسه بالا زدن زیست بنظرم تست هست.....من خیلی کم پارسال تست میزدم...فقط کنکورا اونم چون بیشتر موقع ها چون اسون بودن پاسخ تشریحی نمیخوندم..... هرچند 60 درصد زدم تو کنکور ولی خیلی بیشتر از این میتونستم بزنم...

من روزی 3 ساعت زیست میخونم چند تا درس نامه ... خودمم سوال طرح میکنم....خیلی کمک میکنه چندین بار پیش اومده سوالایی که خودم تو ذهنم طرح میکنم تو تستا میبینم... خلاصه ب نظرم هرچی میتونین تست بزنید و پاسخ تشریحی بخونید

ژان وال ژان: مرا برای دزدیدن تکه نانی به زندان بردند و پانزده سال در آنجا نان مجانی خوردم! این دیگر چه دنیاییست!!!
      بینوایان-ویکتور هوگو

7. Top | #7
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط esilovexp نمایش پست ها
      کلا میخوای زیست رو چند بزنی ؟!؟

بیشتر اشکالایی که داشتی مربوط به کدوم مباحث بوده ؟!؟

با اینکه خیلی نکات تکرار میشن و خیلی از نکات حالت خاص دارن، چه جوری ازشون نت برداری می کنی ؟!؟

اصلا خلاصه نویسی هم داری ؟!؟ چه جوری ؟!؟

تست زنیت چه جوریه ؟!؟
      کلن خودمو محدود نمیکنم!
      تلاشمو میکنم تا از خودم راضی باشم!

من فقط تو ژنتیک مشکل داشتم که رفع شد خداروشکر///ولی قبلنا تو درک خواسته ی سوال هم خیلی گیج میزدم درست نمیگرفتم چی میخواد دقیقا! آروم آروم و با دقت تست رو میخوندم تا اینکه راه افتادم

حاشیه نویسی!هرجایی که بشه حتی مثلا تو کتابای دیگه هم یه دفه فی البداهه یه نکته میاد تو زیست به ذهنم تو حاشیه ی کتابا مینویسم!
      البته این نکات حجمشون زیاد نیست چون نوشتن در عین خوب بودن وقت گیرم هس!خیلی تو ذهنم با نکات ور میرم

خلاصه نویسی ندارم! ولی شاید در آینده واسه بعضی فصلا تهیه کنم

مجموعه ای تست میزنم و خوب پاسخ رو میخونم(اینو هزار بار گفتم)

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      یه دست قشنگ به افتخار داش محمد و آرمان عزیز واقعا گل گفتن
      اصلا مروری که توش تحلیل نباشه 10 شعی هم نمی ارزه، من خودمم اولا که آزمون میدادم همش درصدام 30 40 بود، ولی مشکلم خوندن زیستو مرورش نبود این بود که تستا رو بدون بررسی گزینه ها میزدم یا شک دار میزدم یا میگفتم اینو که بلد بودم یه اشتباه کوچولو بوده و و و و

نتیجه اخلاقی: اول زیستو مو به مو کتابو بخونید موقع تست زنی هم گزینه ها رو سریع بخونید بطوریکه هر گزینه رو فقط یکبار بخونید و مهمتر از همش تحلیل همه گزینه ها بدون کوچکترین ابهام وشکی .اولاش یکم کند میشید وسخته ولی بعد از 2 3 فصل راه میفتید

اینطوری خوندن بهتر از 100 تا جزوه خوندنه که بعضا با کتابم مطابقت نداره

9. Top | #9
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      واسه ژنتیک از چه منابعی استفاده کردین؟؟؟؟؟واسه درسنامه های زیست از چه منابعی استفاده میکنین؟؟؟؟

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط atusa-63 نمایش پست ها
      واسه ژنتیک از چه منابعی استفاده کردین؟؟؟؟؟واسه درسنامه های زیست از چه منابعی استفاده میکنین؟؟؟؟
      چهار منبع خوب ژنتیک الانه بورس بازارن :
      ++ ژنتیک مندلی خیلی سبز! (که البته دیگه شده بخشی از همون زیست 2 ویرایش جدیدش ) (اصل و اساس ژنتیک رو از همین یاد گرفتم !)
      ++ ژنتیک تخته سیاه دکتر آرامفر (خیلی جاها دیدم همینو معرفی میکنن ولی .....!)
      ++ ژنتیک زیست 2 نشر الگو (همون فصل خاستگاه ژنتیک میشه !! از اعتمادی که به دکتر هاشمی و کارش دارم با اینکه ندیدم ولی حدسم اینه که بهتر از اینا باشه، کمتر نیست !)
      ++ ژنتیک مهروماه دکتر حامد اختیاری (شامل تمامی مباحث ژنتیک میشه ! او سه تای دیگه اصل تمرکزشون روی ژنتیک مندلی میشه، این یکی همه رو پوشش میده! نه میشه گفت خوب نیست و نه میشه گفت بهترینه ! میتونه واسه یکی خوب باشه و شاید هم واسه یکی نه ! بستگی به طرفش داره چه جوری بتونه ازش استفاده کنه !)

..........................................
      ++ تو سری کتابای «زیست خیلی سبز!»، به جز زیست پیش 2 بقیشون درسنامه دارن، درسنامه های خوبی هم داره !!
      ++ تو سری کتابای «زیست نشر الگو» ساختار پاسخ تشریحی و نکته هاشو ایستگاهاش جوریه که میشه گفت تمامش یه درسنامه ی جامست!(جامع است!) البته تو دو کتاب زیست پیشش، ابتدا تستا هم یه سری درسنامه و توضیحات آورده که کارو راحت تر کرده !)
      ++ تو سری کتابای «زیست 8000 تست گاج» درسنامه های مفصلی رو آورده ولی شاید واسه همه کس دلنشین نباشه ! اگه مثل من میلت به یادگیری باشه خوب واست استفاده داره و گرنه .... !)
      ++ یه کتاب زیست پیش 1 فار هم هست که یکی یک دونه همه ی زیستاست ! قریب و تنها است !! سبک کتاب، یه کتاب کامله !! واقعا کامله !! یعنی «یه کتاب کامل نوشته شده!» یه چیزی فراتر از درسنامه و این صحبتاست ! ولی بازهم طرفدارای خاص خودشو داره! شاید یکی با اون توضیحات مفصلی که داده شده حال نکنه، یا شاید چالش ذهنی زیادی واسش نداشته باشه که درس رو خوب یاد بگیره ! ولی اگه نگم بهترین، یکی از بهتریناست!) تستای خیلی خوبی هم داره ! حالا نگیم همش، ولی پیدا میشه تستایی که کم تر جای دیگه ای میشه اونو یافت !) کار قشنگ و مشترک سید احمد آل علی و دکتر وحید عزیزیه !!
      .........................................
      ویرایش توسط Mr. ARAD : 11 دی 1393 در ساعت 17:35

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Arman_b100 نمایش پست ها
      نمیخام تعریف و اینا بکنم ..... ولی امسال تو کانون درصدای زیستم بین 85 تا 95 بوده همیشه در حالی که پارسال 50 تا 70 به زور بود بعضی موقع هاووو

کاملن با محمد موافقم.... تکرار مهمه ولی اینکه عدد بدی 20 بار نمیدونم 19 بار اینا تخیلات مولف کتابه....هرکسی به خودش بستگی داره... ولی صد در صد مهمه تکرار حالا چند بار دیگه به حافظه بارو بستگی داره

مهمترین نکته واسه بالا زدن زیست بنظرم تست هست.....من خیلی کم پارسال تست میزدم...فقط کنکورا اونم چون بیشتر موقع ها چون اسون بودن پاسخ تشریحی نمیخوندم..... هرچند 60 درصد زدم تو کنکور ولی خیلی بیشتر از این میتونستم بزنم...

من روزی 3 ساعت زیست میخونم چند تا درس نامه ... خودمم سوال طرح میکنم....خیلی کمک میکنه چندین بار پیش اومده سوالایی که خودم تو ذهنم طرح میکنم تو تستا میبینم... خلاصه ب نظرم هرچی میتونین تست بزنید و پاسخ تشریحی بخونید
      واقعا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟توهفته چند ساعت زیست میخونی ؟من بااینکه 20ساعت به بالا میخونم درصدم از 40بالاتر نیومده خیلی هم مفهومی میخونم ولی نمیدونم ایراد کار از کجاست

12. Top | #12
      کاربر فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان ببینید ما معلم زیست خودمون خودش به طور میدانی این موضوع رو بررسی کرده و روانشناسی هم همین موضوع رو میگه که برای اشراف کامل به یک موضوع باید اون موضوع رو بیست و چهار باز...دقیقا بیست و چهار بار بخونید البته نه این که بیست و چهار بار بگین لنفوسی لنفوسیت لنفوسیت...نه یعنی بیست و چهار بار هر سه کتاب رو پشت سر هم بخونید این دلیل اینه که معلما به یه مطلب مورد تدریسشون اشراف کامل دارن راستی....در مورد همین تحقیقات میدانی معلم خودمون...مثلا از همین سیاوش مهران که کنکور آسان است دست گذاشته روش..پرسیده زیست رو چند دور خوندی...اونم گفته بالای بیست و پنج بار در هر صورت تکرار خیلی مهمه یکی بیست بار به بالا زیستو بخونه حتی اگه تست هم نزنه میتونه صد در صد بزنه البته این در صورتیه که خود تست زدن هم به نوعی مرور مطلب حساب میشه ها... موفق باشید

13. Top | #13
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      زیست = خلاصه نویسی=مرور خلاص ! هر چی بتونی بیشتر دور بزنی بیشتر مرور کنی قطعا نتیجه بهتری میگیری چون زیست خیلی فرار هست در ضمن باید تست هم خوب کار کنی... تست های سراسری بهترین منبع واسه سنجیدن سطح خودمون...تست های ازاد هم واسه مرور و جمع بندی سریع ! بعضیا میگن ازاد نزنید الکی اسونه ! اما واسه مرور سریع
      بسیار بسیار عالی هستش

14. Top | #14
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi.sniper نمایش پست ها
      سلام دوستان ببینید ما معلم زیست خودمون خودش به طور میدانی این موضوع رو بررسی کرده و روانشناسی هم همین موضوع رو میگه که برای اشراف کامل به یک موضوع باید اون موضوع رو بیست و چهار باز...دقیقا بیست و چهار بار بخونید البته نه این که بیست و چهار بار بگین لنفوسی لنفوسیت لنفوسیت...نه یعنی بیست و چهار بار هر سه کتاب رو پشت سر هم بخونید این دلیل اینه که معلما به یه مطلب مورد تدریسشون اشراف کامل دارن راستی....در مورد همین تحقیقات میدانی معلم خودمون...مثلا از همین سیاوش مهران که کنکور آسان است دست گذاشته روش..پرسیده زیست رو چند دور خوندی...اونم گفته بالای بیست و پنج بار در هر صورت تکرار خیلی مهمه یکی بیست بار به بالا زیستو بخونه حتی اگه تست هم نزنه میتونه صد در صد بزنه البته این در صورتیه که خود تست زدن هم به نوعی مرور مطلب حساب میشه ها... موفق باشید

That's Right
      ...........................
      زمانی که دو استاد کار درست زیست، دکتر حامد اختیاری و دکتر اشکان هاشمی دقیقا تاکید بر تکرار دارن، یعنی همینه که شما فرمودین !!

.................................................. .
      یه نکته از دکتر حامد اختیاری میگم، شاید بهتر ایشونو بشناسین : معمولا دوستان دکتر رو به اسم مدیر مسئول انتشارات مهروماه و مولف کتابای زیستش میشناسن ===== >>> ولی شاید ندونین که ایشون یه «محقق در زمینه ی کنترل و کاهش اعتیاد در جامعه» هستن و گهگاهی بوده که تو تلویزیون برنامه های مستندی از ایشون نشون داده شده ==== >> یه چندباری هم خبر دارم تو دهات ما (دانشگاه فردوسی دانشکده روانشناسی) با همین موضوع راهکارهای کاهش اعتیاد در جامعه، سخنرانی داشتن !! :: از نزدیک ایشونو ببینید با یه فرد خوش تیپ و مهربون روبه رو میشین !!

15. Top | #15
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط HANA199665 نمایش پست ها
      واقعا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟توهفته چند ساعت زیست میخونی ؟من بااینکه 20ساعت به بالا میخونم درصدم از 40بالاتر نیومده خیلی هم مفهومی میخونم ولی نمیدونم ایراد کار از کجاست
      بله روزی 3 ساعت...
      زیست فقط مفهومی خوندن نیست..
      تست زدن... فهمیدن خواسته تست... ادبیات زیستی.... درست خوندن تست... سرعت عمل....غلط نزدننننننن

ژان وال ژان: مرا برای دزدیدن تکه نانی به زندان بردند و پانزده سال در آنجا نان مجانی خوردم! این دیگر چه دنیاییست!!!
      بینوایان-ویکتور هوگو

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)