خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 6 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 79
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط soghrat نمایش پست ها
      انشالله که کتاب ها به ارث رسیده نباشه

از چه نظر عایا؟؟

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.nikhalat نمایش پست ها
      اخ اگه این ادبیات بشه بالای 90 زد چه ترازی بیاره، من 100 نمیخوام ولی 90 یعنی معجزه ادبیات...
      اره قبول دارم .... من همیشه رو 70 ثابتم حتی کنکور 93 هم 70 زدم !!
      ^______________________^

2. Top | #17
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط roshana نمایش پست ها
      از چه نظر عایا؟؟

اره قبول دارم .... من همیشه رو 70 ثابتم حتی کنکور 93 هم 70 زدم !!

به نظرم اگه روزانه 1 ساعت ادبیات تو برنامه باشه حتما میشه بالای 90 زد 1 ماه اخر هم بشه 1/5 ساعت
      من پارسال 84 زدم( کلا ادبیات درس مورد علاقمه)
      عشق تو ، من را قوی میکند و
      نفرتت من را شکست ناپذیر!

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.nikhalat نمایش پست ها
      به نظرم اگه روزانه 1 ساعت ادبیات تو برنامه باشه حتما میشه بالای 90 زد 1 ماه اخر هم بشه 1/5 ساعت
      من پارسال 84 زدم( کلا ادبیات درس مورد علاقمه)
      البته من کنکور ندادم خودم واسه خودم زدم درحالی که موز میخوردم و
      لب پنجره بارون رو نگاه میکردم !! فکر کنم اگه خونده بودم 80 تا میزدم
      منم عاشق ادبیاتم !! ولی روزی یه ساعت خیلی زیاده !!
      ^______________________^

4. Top | #19
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      دوستان ادبیات دان !!
      یه سوال
      من تو قرابت خیلی قوی ام تو المپیاد هم بودم البته کشوری رتبه نیاوردم
      ولی هر چی تست میزنم بالای نود نمیره نمیدونم چمه
      واسه ادبیات چیکار کنم؟؟؟؟
      چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟
      ایول به شوما !! کارت درسته !

.................................................. ........

خوشحال میشم شما هم از تجربیاتت حرف بزنی ..........

..........................
      یه چی که متوجه شدم، تو اکثر رویه ها، هرچقدر هم کارت درست باشه، بازهم جا واسه بهتر شدن هست ==== >>> به هرحال یه جاهایی میشه که اشتباه میشه ! منم خودم بارها اشتباه داشتم، حتی بوده تستی که درست زده بودم تو حل دوباره اشتباه زدم !!
      ...............
      همینه دیگه، زمانی که یکی مثل شما به این نقطه از پیشرفت میرسه متوجه ی این مدل اشتباهات میشه جوری که شاید خیلیای دیگه اصلا متوجه اش نباشن
      ....
      اتفاقن این مدل اشتباهات خیلی باحالن !! یعنی با خودت میگی دیگه چه جوری ممکنه اشتباه بشه و همین که با وجود این شرایط عالی متوجه یه اشتباه دیگه میشی خیلی حال میده و یه هیجان خاص داره !! ..............

............
      و از طرفی هم قرابت مثل سایر مباحث یه چیز خیلی روتین دقیق و مشخص نداره و به هرحال بازهم بنا به اینکه فلان شاعر به چی فکر میکرده و چی گفته و طراح سوال چه برداشتی از حرفش داشته و چه جوری تست رو طرح کرده و حتی خود شما چه برداشتی از ابیات داشته باشی و چه جوری اونو تحلیل کنی، میتونه یه فکر نه چندان درست رو به دنبال داشته باشه و این شمایید که باید متوجه ی این مدل اشتباهات احتمالی بشین

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط esilovexp نمایش پست ها
      ایول به شوما !! کارت درسته !

.................................................. ........

خوشحال میشم شما هم از تجربیاتت حرف بزنی ..........

..........................
      یه چی که متوجه شدم، تو اکثر رویه ها، هرچقدر هم کارت درست باشه، بازهم جا واسه بهتر شدن هست ==== >>> به هرحال یه جاهایی میشه که اشتباه میشه ! منم خودم بارها اشتباه داشتم، حتی بوده تستی که درست زده بودم تو حل دوباره اشتباه زدم !!
      ...............
      همینه دیگه، زمانی که یکی مثل شما به این نقطه از پیشرفت میرسه متوجه ی این مدل اشتباهات میشه جوری که شاید خیلیای دیگه اصلا متوجه اش نباشن
      ....
      اتفاقن این مدل اشتباهات خیلی باحالن !! یعنی با خودت میگی دیگه چه جوری ممکنه اشتباه بشه و همین که با وجود این شرایط عالی متوجه یه اشتباه دیگه میشی خیلی حال میده و یه هیجان خاص داره !! ..............

............
      و از طرفی هم قرابت مثل سایر مباحث یه چیز خیلی روتین دقیق و مشخص نداره و به هرحال بازهم بنا به اینکه فلان شاعر به چی فکر میکرده و چی گفته و طراح سوال چه برداشتی از حرفش داشته و چه جوری تست رو طرح کرده و حتی خود شما چه برداشتی از ابیات داشته باشی و چه جوری اونو تحلیل کنی، میتونه یه فکر نه چندان درست رو به دنبال داشته باشه و این شمایید که باید متوجه ی این مدل اشتباهات احتمالی بشین

اشکالاتم حقیقتا تو زبان فارسیه چون حال ندارم
      البته هیجان داره اما بیشترش ضد حاله که ادم دلش میگیره !!
      البته به خاطر المپیاد و غرور بیجا و این که خودم هم شعر میگم
      فکر کردم 90 میزنم ولی 70 شد
      حرفاتون درسته باید بیشتر روش کار کنم
      ^______________________^

6. Top | #21
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      البته من کنکور ندادم خودم واسه خودم زدم درحالی که موز میخوردم و
      لب پنجره بارون رو نگاه میکردم !! فکر کنم اگه خونده بودم 80 تا میزدم
      منم عاشق ادبیاتم !! ولی روزی یه ساعت خیلی زیاده !!
      زحمت کشیدی لب پنجره موز میخوردی زدی 70 خوشحالی توی کنکور روی هر تست ی دنیا استرس هست استرس وقت استرس اینکه اگه بزنم غلط باشه رتبه میره بالا و بدبخت میشم و........

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezbakin نمایش پست ها
      زحمت کشیدی لب پنجره موز میخوردی زدی 70 خوشحالی توی کنکور روی هر تست ی دنیا استرس هست استرس وقت استرس اینکه اگه بزنم غلط باشه رتبه میره بالا و بدبخت میشم و........

واسه من برعکسه همیشه درصدام وقت استرس بالاتره !!
      ^______________________^

8. Top | #23
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      واسه من برعکسه همیشه درصدام وقت استرس بالاتره !!
      !!!!!!
      چقدد طول کشید بزنی؟

9. Top | #24
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط esilovexp نمایش پست ها
      دوئل کتابای ادبیات واسه 100

ادبیات جامع موضوعی گاج
      ادبیات جامع خیلی سبز!
      ادبیات جامع مهروماه
      ادبیات های موضوعی نشر دریافت
      (قرابت، املا و لغت، زبان فارسی، همایش ادبیات (واسه آرایه و تاریخ ادبیات همین میتونه کافی باشه!)
      ادبیاتای نشر الگو رو نمیشناسم
      (هرچی بمونه بعدا کم کم یادم بیاد میگم)
      !!
      راجع به هفت خوانهای خیلی سبز هیچی نگفتین!!!!!!!
      یه وقتایی یه جاهایی آدم چیزی نمیدونه

یکی راهو یکی چاهه, دوراهی روبرومونه

یه وقتی راضی از اینی که میبینی خطر کردی

همیشه قصه رفتن نیست, یه جایی خوبه برگردی

10. Top | #25
      کاربر انجمن

Tajob
      نمایش مشخصات
      گاج سبز چي؟ واسه مطالعه ! خوبه؟؟

11. Top | #26
      کاربر انجمن

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      سلام.من از تخته سیاه واسه قرابت استفاده میکنم و فکر میکنم عالیه.البته من از بقیه کتابا اطلاعی ندارم که کدومشون خوبه.در ضمن به نظرم محتوی همه کتابا یکیه و فقط نوع جلدشون با هم فرق میکنه.البته قرابت جوری نیست که بگی یه فرمول رو حفظ میکنی میری تست کار کنی قرابت بیشتر به درک ادبی طرف بستگی داره.پیشنهادم واسه اینکه قرابتتون خوب بشه اینه که سعی کنید نیم ساعت قبل از خواب یه کتاب(ترجیحا غیر از کتاب ادبیات درسی)بگیرید و بخونید تا هم نوع خوندنتون بهتر شه هم درک ادبیتون به مرور زمان بالاتر بره.

12. Top | #27
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      گاج سبز بد نیس اما وقت میبره اگه وقت زیادی داری گاج سبز هم خوبه

13. Top | #28
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sako نمایش پست ها
      سلام..منم مثل توام قرابتم عالیه جوری که توی این سه سال دبیرستانی که توی قلم چی بودم بدون خوندن و زدن تست اشتباه همه قرابتا رو جواب میدادم..اما نمیدونم چرا درصدم بالای 50 نمیره........اگه میشه بگو زبان فارسی و تاریخ ادبیات رو چجور بخونم؟؟؟من اینارو نمیزنم

تاریخ ادبیات همش تکرار مکررات هستش دیگه !! اگه می بینی هنوز به تسلط نرسیدی بدون اون مقدار تکرار کافی رو نداشتی !! ==== >> کار ساده است : از همون تست اول ادبیات موضوعی گاج تست بزنی (بخش تاریخ ادبیات!) به راحتی به آخر راه نرسیده خودت متوجه میشی که همه رو یاد گرفتی و دیگه چیزی باقی نمونده و بقیه اش میشه مرور و جمع بندی ! ==== >> همشو بخون، از خط اول تا آخر همه رو بخون و بعد هم پاسخای تشریحی !

500 تست تاریخ ادبیات با تکرار بیش از 2000 بار ریزگام تاریخ ادبیات، کم نیستا !!

تو چند خط آخر ادبیات موضوعی گاج اینو نوشته :

« خسته نباشید ! حالا آروم چشمات رو ببند و دونه دونه شاعرا و نویسنده ها و آثارشون رو توی ذهنت مرور کن ! »

.......................

زبان فارسی پر است از «ریزنکته های متعدد» که لازمه همشو، دقیقا همشو ! تمیز و مرتب در ذهن خودت داشته باشی !! ===== >>> لازمه اش دو چیزه : یکی اینکه یه درسنامه ی قوی و مطمئن داشته باشی ++ دوم اینکه تا میتونی تست کار کنی ====== >>> تا جایی که من متوجه شدم هر چهار کتاب زیر واسه زبان فارسی عالین :
      ++ ادبیات جامع خیلی سبز!
      ++ ادبیات موضوعی گاج (درسنامه نداره!)
      ++ زبان فارسی نشردریافت دکتر سبطی
      ++ زبان فارسی نشر الگو (خیلیا رو میشناسم که ارادت خاص به استاد عبدالمحمدی دارن! اینم سایتش : abdolmohamadi.ir )

=== >> سه کتاب اولو خوب میشناسم !! ===== >>> تمامی اینا عالی کار کردن، ولی این دیگه شمایید که ببیند با کدوم یکی راحت ترید !! === >>> خلاصه اش اینکه، من از بین اینا «درسنامه ی ادبیات جامع خیلی سبز!» خیلی قبول دارم، ولی از نظر چیدمان تست و تست زنی ادبیات موضوعی گاج خیلی بهتر عمل کرده !! ===== >>> یعنی اگه یه بار او درسنامه ی زبان فارسی ادبیات جامع خیلی سبز! رو بخونی، و البته از جای دیگه هم خونده باشی، متوجه میشی که نظم خوبی در آموزش رعایت شده ! البته این نظم رو در کتابای دیگه میشه یافت، ولی با ادبیات جامع خیلی سبز! حداقل من اینو بهتر متوجه شدم !! زمانی که دارم تست میزنم اون نکته رو از کجای درسنامه پیدا کنم و دقیقا به چی باید توجه کنم تا حل تست درست و مطمئن پیش بره !! ==== >> چون خیلی جاها بوده اصلا متوجه منظور سوال نمیشدم یا نمیدونستم اون چی میخواد و من باید الان به چی فکر کنم تا تست رو درست حل کنم، به خصوص زمانی که اون نمودارهای تفکیک ساختار جمله رو نگاه می کردم حس خوبی نداشتم و راحت بی خیالشون میشدم !! ولی الانه متوجه شدم که همونا چقدر ساده ان و من گول ظاهر گندشونو میخردم !!

==== >> خلاصه تر اینکه، زبان فارسی یه دنیا ریزنکته های دقیق و ظریف داره، هم باید درسنامه ات تمیز و منظم و دقیق همشو گفته باشه، هم شما باید تو تست زنی این تمیزی و نظم و دقت رو رعایت کنی و هم اینکه تو استفاده از پاسخای تشریحی متوجه ی این اصول باشی تا هیچ ریزگامی رو از دست ندی !!

اولش شاید چندان راحت نباشه ولی کم کم پیش بری حساب کار دستت میاد !!
      مهم ترینش بخش «دستور زبان فارسیشه» که یه ساختار کلی داره :

واج ------- تکواژ -------- واژه ------- گروه اسمی (هسته + وابسته پسین و پیشین) ++ گروه فعلی (شناسه و نوع فعل و گذر و ناگذر ....) ---------- جمله (پایه و پیرو) ======= >>> یکی دوبار که درسنامشو خوب بخونی این ساختار کلی تو ذهنت بیاد، بعدها تو تست زنی متوجه میشی که چقدر خوب میشه با حرکت از کل به جزء بر روی تمام ریزگاماش به تسلط رسید و تمام !!

نقل قول نوشته اصلی توسط __paria__ نمایش پست ها
      گاج سبز چي؟ واسه مطالعه ! خوبه؟؟

شناخت ندارم

نقل قول نوشته اصلی توسط aishin نمایش پست ها
      راجع به هفت خوانهای خیلی سبز هیچی نگفتین!!!!!!!

هفت خوانای خیلی سبز! رو نمیشناسم ولی «عباس براری» رو خوب میشناسم ===== >> آدم پریه (por) !! ===== >>> اگه یکی از اون کتابای تک جلدش رو خونده باشی، به خصوص ادبیات پیششو ! هم متوجه ی کاردرستی این مرد در طرح تستای قوی میشی هم با پاسخای تشریحی و اون توضیحات پرمایه ای که گفته، حساب کار دستت میاد که با کی طرفی !!!

......... خلاصه همین دیگه : توی «دپارتمان ادبیات خیلی سبز!» دو نفرشون لارجن و واسم شناخته شدن : عباس براری +++ دکتر کوروش بقایی (نظارت محتوایی ادبیات جامع خیلی سبز! کار ایشونه !)
      ویرایش توسط Mr. ARAD : 10 دی 1393 در ساعت 15:01

14. Top | #29
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezbakin نمایش پست ها
      !!!!!!
      چقدد طول کشید بزنی؟
      25 تست حدودا 17 دقیقه
      اما وسطش داشتم اس ام اس هم میدادم
      ^______________________^

15. Top | #30
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      25 تست حدودا 17 دقیقه
      اما وسطش داشتم اس ام اس هم میدادم
      پس درصدت هیچ ارزشی نداره و غیرواقعیه

صفحه 2 از 6 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن