خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

مشکل اساسی و شدید با زیست پیش

سلام دوستان

من با زیست پیش مخصوصا دو فصل اول مشکل اساسی دارم
      واقعا متوجه نمیشم
      یا هنگ میکنم
      نمیدونم چکار کنم فقط با این دو فصل

و یه سوال دیگه
      این دو فصل اول زیست پیش با بقیه فصل های زیست پیش مرتبطن؟
      یعنی حتما باید این دوتا رو بخونم تا اونا رو هم بخونم ؟

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      درس نامه های مختلف( فاگوزیست..نشر دریافت.). / تست/ انیمیشن / اینا کمکت میکنه....دو فصل اول مهم هست ولی اونقدر هم سخت نیست

فصل اول پروتین سازی در نتیجه هر چیزی تو زیست که در مورد پروتین باشه بش ربط داده میشه ممکنه سوال بیاد..... ولی اینکه بقیه فصلارو متوجه نشی نه زیاد ربطی ندارن....

ژان وال ژان: مرا برای دزدیدن تکه نانی به زندان بردند و پانزده سال در آنجا نان مجانی خوردم! این دیگر چه دنیاییست!!!
      بینوایان-ویکتور هوگو

3. Top | #3
      کاربر فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      پروتئین سازی رو باید برگردی سال دوم دبیرستان فصل 1!

کسی که سال سوم و دوم رو مرور کرده باشه زیست پیش براش آسون تر نمیشه؟

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط javadfathi نمایش پست ها
      سلام دوستان

من با زیست پیش مخصوصا دو فصل اول مشکل اساسی دارم
      واقعا متوجه نمیشم
      یا هنگ میکنم
      نمیدونم چکار کنم فقط با این دو فصل

و یه سوال دیگه
      این دو فصل اول زیست پیش با بقیه فصل های زیست پیش مرتبطن؟
      یعنی حتما باید این دوتا رو بخونم تا اونا رو هم بخونم ؟

ب بسم الله ش با «آلکاپتونوریا» شروع میشه ====== >>>> یه بیماری ای رو معرفی میکنه که فرد بیمار به دلیل نداشتن یک «آنزیم» مشخص درگیر این بیماری شده ===== >> و بعد دلیل «نبود آنزیم» رو مطرح میکنه که مربوط میشه «عدم توانایی بدن در ساخت آنزیم» ===== >>>> و بعد دلیل این «ناتوانی بدن» رو مطرح میکنه، که ربطش میده به یک «نقص ژنتیکی» ==== >>> خلاصه اش اینکه با یه مقدمه میخواد بهت بفهمونه که «چه جوری بیوشیمی و ژنتیک به هم مرتبط میشن» ====== >>> یعنی یه نقص ژنتیکی باعث عدم ساخت آنزیم مورد نیاز بدن میشه و نبود این آنزیم یه بیماری خاص رو به دنبال داره
      ..................
      بعد که متوجه شدی بیوشیمی و ژنتیک به هم مرتبط میشن، ذهن رو معطوف این نکته میکنه که این دو هریک زبان خاص خودشون رو دارن ==== >>> ژنتیک در ارتباط با بیوشیمی به زبون «dna و rna» حرف میزنه ++ و بیوشیمی به زبون «پروتئین» زبون حالیش میشه ==== >>> و بعد یه توضیحی درباره ساختار rna میده که انواعشو بشناسی، چرا که واسط بین ژنتیک و بیوشیمی همینه و بعد گفته میشه که کی چه جوری حرف میزنه و اون یکی چه جوری حرفشو میفهمه ! یه چیزی شبیه یادگیری زبون ژاپنی هستش === >> اول حروف هریک رو یاد میگیری و بعد جمله سازی و .... === >> به زبان ژنتیک حروف شامل نوکلئوتیدها میشه و به زبان بیوشیمی حروف شامل آمینواسیدها میشه ==== >>> و بعد یاد میگیری به زبان ژنتیک لغات به شکل کدون تعریف میشه و به زبان بیوشیمی لغات با تشکیل پیوندهای پیتیدی بین آمینو اسیدها به وجود میاد ==== >> و این یه جوری رمزگردانی میشه دیگه، که کدومشون چه جوری حرف میزنه و اون یکی چه جوری حرفو میفهمه که اساس این کار میشه رونویسی و ترجمه === >> ژنتیک با رونویسی دستور میده و بیوشیمی همین دستور رونویسی شده و ارسال شده رو ترجمه شده تحویلت میده و میشه ساخت پروتئین !!

5. Top | #5
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      دقیقا منم همین مشکل شومارو داشتم.
      5 روز پشت سر هم 3 ساعت فصل 1 خوندم ! نشر دریافت + الگو + خود کتاب درسی !
      الان دیگه هیچ تستی نیست ک نتونم حل کنم ! بهت پیشنهاد میکنم اول کتاب بخون بعد الگو دوباره کتاب سری دوم تستا الگو آخر نشر دریافت و تستاش ! فقط باید روش وقت بزاری.
      ﺍﺯ ﯾﻪ ﺟــﺎﯾﯽ ﺑﻪ ﺑﻌﺪ . . .
      ﻓﻘﻂ ﯾــﻪ ﺣــﺲ ﺩﺍﺭﯼ، ﺣﺲِِ ﺑﯽ ﺗﻔﺎﻭﺗﯽ !
      ﻧــﻪ ﺍﺯ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘــﻦ ﻫـــﺎ ﺧﻮﺷﺤـــﺎﻝ ﻣﯿــﺸﯽﻭ
      ﻧــﻪ ﺍﺯ ﺩﻭﺳﺖ ﻧﺪﺍﺷﺘـــﻦ ﻫـــﺎ ﻧــﺎﺭﺍﺣﺖ ...!

{ ﻋﻠﯿﺮﺿﺎ ﺭﻭﺷﻦ }

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن