خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 31 به 45 از 67

موضوع: تست فلسفه

1. Top | #31
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_NRT نمایش پست ها
      آورين کاملا درسته :-)
      اينجا در کلمه "مغلطه" (املاشو درست نوشتم؟) وجود داره. دانستن خداوند الزامي نمياره که جهنمي بشيم يا بهشتي. مث معلمي که ميدونه غلان شاگردش قراره آخر ترم بيوفته ولي اين دونستن معلم الزامي نمياره که اون دانش آموز درس رو بيوفته.
      عالي بود:-)
      بله مغلطه که سوفسطاییان انجام میدادند اول صحبت هاشون درست بود ولی کم کم نتایج مهمل وغلطی ازش میگرفتند ممنون

2. Top | #32
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط soghrat نمایش پست ها
      بعضی بی نظمی ها برای بقا جهان لازم هستند
      براي,اين سوال هم عرض کنم که اين بي نظمي خودش يه جور نظمه. يني اين بي نظمي خودش از نظم و ضوابط خاصي پيروي ميکنه. به همين دليل هس که ميتونيم از اين بينظمي در فرمول هاي رياضي استفاده کنيم.
      مثلا ميگيم q=Mcdt. در اينجا m که همون جرم مادههس از قانون "ثابت موندن" پيروي ميکنه و اگرجرم ثابت نباشه نميتونيم از اين فرمول استفادهکنيم.

3. Top | #33
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      براي,اين سوال هم عرض کنم که اين بي نظمي خودش يه جور نظمه. يني اين بي نظمي خودش از نظم و ضوابط خاصي پيروي ميکنه. به همين دليل هس که ميتونيم از اين بينظمي در فرمول هاي رياضي استفاده کنيم.
      مثلا ميگيم q=Mcdt. در اينجا m که همون جرم مادههس از قانون "ثابت موندن" پيروي ميکنه و اگرجرم ثابت نباشه نميتونيم از اين فرمول استفادهکنيم.
      ممنون که کمی مارو وارد تفکر فلسفی کردید خوش گذشت

4. Top | #34
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بله مغلطه که سوفسطاییان انجام میدادند اول صحبت هاشون درست بود ولی کم کم نتایج مهمل وغلطی ازش میگرفتند ممنون
      خوب حالا که انقد خوب فلسفه بلدي اينم بگو اگه حوصله و وقت داشتي. اگه نداشتي که هيچ:-)
      مگه خدا خوب مطلق نيس؟پس اين همه بدي در دنيا چيکار ميکنه؟ چرا آفريده شده؟ مثلا نفرت يا زلزله چرا آفريده شده؟ مگه ميشه يه نفر خوب مطلق باشه ولي نفرت رو بيافرينه؟
      مگه خدا قادر مطلق نيس؟ حالا که اين بدي ها آفريده شده(حالا به هر دليلي) چرا اين بدي ها رو محو نميکنه؟
      ویرایش توسط saeid_NRT : 01 دی 1393 در ساعت 23:17

5. Top | #35
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      البته سوال آخر هيچ مغلطه و چيز خاصي نداره.
      جوابشم نميدونم. و اين سوال برگرفته از کتاب مباني فلسفه تاليف نايجل واربرتون هستش و البته که مجوز داره.

6. Top | #36
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خوب حالا که انقد خوب فلسفه بلدي اينم بگو اگه حوصله و وقت داشتي. اگه نداشتي که هيچ:-)
      مگه خدا خوب مطلق نيس؟پس اين همه بدي در دنيا چيکار ميکنه؟ چرا آفريده شده؟ مثلا نفرت يا زلزله چرا آفريده شده؟ مگه ميشه يه نفر خوب مطلق باشه ولي نفرت رو بيافرينه؟
      مگه خدا قادر مطلق نيس؟ حالا که اين بدي ها آفريده شده(حالا به هر دليلي) چرا اين بدي ها رو محو نميکنه؟
      چون تابدی نباشد خوبی معنا پیدانمیکند همانطور که اگر سیاهی وجود نداشته باشد سفیدی هم معنا ندارد

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

چون تابدی نباشد خوبی معنا پیدانمیکند همانطور که اگر سیاهی وجود نداشته باشد سفیدی هم معنا ندارد

7. Top | #37
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

يني خدا بدي ها رو آفريده که خوبيها ديده بشن؟
      فک نميکنم اينطوري,باشه.

8. Top | #38
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      يني خدا بدي ها رو آفريده که خوبيها ديده بشن؟
      فک نميکنم اينطوري,باشه.
      اگر بدی وجود نداشت خوبی باچه معیاری سنجیده میشد؟
      اگر سیاه نبود چطور میشد گفت این سفید هست؟

9. Top | #39
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      راستش من به جواب دادن به اين سوال عاجز هستم. و در حد اطلاعات من نيس. ولي نميشه تصور کرد کسي که خوب,مطلقه مثلا نفرت رو بيافرينه. شايد مثلا خورده بگيريم,که اگه نفرت رو محو کنه اختيار انسان زير,سوال ميره ولي پديده هايي مث زلزله چي؟ اينا چرا آريده شدن؟ چرا از,بين نميبرتشون اگه قادر مطلقه.
      البته اون کتاب از اين حرفا يه نتيجه هايي گرفته بود که من حتي از نوشتنش ترس دارم!

10. Top | #40
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      راستي وقت کردي اين کتابو بخون. خيلي جالب و ساده توضيح داده داده.
      راجع به خدا, فلسفه اخلاق و ايدئولوژي حکومت ها (دم...وکراسي و ...) صحبت کرده. البته من وقت نکردم همشو بخونم ولي بعد کنکور حتما ادامه ميدم :-)

11. Top | #41
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      راستي وقت کردي اين کتابو بخون. خيلي جالب و ساده توضيح داده داده.
      راجع به خدا, فلسفه اخلاق و ايدئولوژي حکومت ها (دم...وکراسي و ...) صحبت کرده. البته من وقت نکردم همشو بخونم ولي بعد کنکور حتما ادامه ميدم :-)
      خیلی ممنون حتمامیخونم

راستش من به جواب دادن به اين سوال عاجز هستم. و در حد اطلاعات من نيس. ولي نميشه تصور کرد کسي که خوب,مطلقه مثلا نفرت رو بيافرينه. شايد مثلا خورده بگيريم,که اگه نفرت رو محو کنه اختيار انسان زير,سوال ميره ولي پديده هايي مث زلزله چي؟ اينا چرا آريده شدن؟ چرا از,بين نميبرتشون اگه قادر مطلقه.
      البته اون کتاب از اين حرفا يه نتيجه هايي گرفته بود که من حتي از نوشتنش ترس دارم!
      اون کتاب براساس فلسفه غرب نوشته شده وبا اسلام منافات داره

12. Top | #42
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خیلی ممنون حتمامیخونم

خود آقاي واربرتون اول کتاب گفته که اين حرفا رو با ديد انتقادي بخونين يني به راحتي قبول نکنين و راجع بش تحقيق کنين.
      ولي خوبه عادم اطلاعات زيادي داشته باشه تا هر کس نتونه به راحتي تفکر خودشو به شما تحميل کنه.
      تو بحث اثبات وجود خدا برهان هايي رو که ميارن مث علت العلل و ... رو مورد بحث قرار داده و نظر خودشو گفته! يني يه جورايي ايراد گرفته ازشون. مثلا گفته برهان علت العلل خودش خودشو رد ميکنه.
      خيلي جالبه:-)

13. Top | #43
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خود آقاي واربرتون اول کتاب گفته که اين حرفا رو با ديد انتقادي بخونين يني به راحتي قبول نکنين و راجع بش تحقيق کنين.
      ولي خوبه عادم اطلاعات زيادي داشته باشه تا هر کس نتونه به راحتي تفکر خودشو به شما تحميل کنه.
      تو بحث اثبات وجود خدا برهان هايي رو که ميارن مث علت العلل و ... رو مورد بحث قرار داده و نظر خودشو گفته! يني يه جورايي ايراد گرفته ازشون. مثلا گفته برهان علت العلل خودش خودشو رد ميکنه.
      خيلي جالبه:-)
      علت العلل دریک صورت رد میشود که خودش وابسته به علت دیگری باشد علت العلل دربحث اثبات وجودخداوند هستش وفقط خداعلت العلل هست به نظر من خوندن کتابهای فلسفه مشایی برای مابهتره

14. Top | #44
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      فلسه پیش رو چجوری بخونیم...خیلی سخته خواهشا کمک کنین

15. Top | #45
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mobina1376 نمایش پست ها
      فلسه پیش رو چجوری بخونیم...خیلی سخته خواهشا کمک کنین
      f1bee07bee308e9d1b5c7554fb063d4f.jpg این کتاب رو تهیه کن با دقت بخون و تست هاش رو کامل بزن!

روش خوندنش هم اینه! یک مبحث رو میخونی! مثلا علم حقیقی از نظر ابن سینا رو میخونی! و میری تست هاش رو کامل میزنی! برمیگردی یه مبحث دیگه میخونی! بعد میری تست های اون مبحث رو هم میزنی! و ....

صفحه 3 از 5 نخستنخست ... 234 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن