خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 16 به 30 از 67

موضوع: تست فلسفه

1. Top | #16
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Takfir نمایش پست ها
      کلا با گزینشی کار کردن فلسفه موافق هستم!

فلسفه پیش و سوم + مباحثی از منطق!

میبینید که همین هارو هم جواب بدیم بسیار خوبه

نهایی من تو فلسفه 17.5 بود!

درس گنگیه !!!
      درسته منطق کدوم مباحث به نظرت مهمه؟

2. Top | #17
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اگر در حد توانمون باشه حتما
      آسونه . البته بعد از حل شدن مسئله

در علوم تجربي مفهومي به نام آنتروپي به معناي بي نظمي داريم. و طبق قوانين ترموديناميک, هر فعل خود به خودي که انجام ميگيره بينظمي کل جهان افزايش پيدا ميکنه. مثلا وقتي آب از آبشار فرو ميريزه چون خود به خودي هس پس بي نظمي کل جهان افزايش پيدا ميکنه. اين يه قانون اثبات شده هس.
      حالا سوال اينه. مگه کل جهان بر پايه ي نظم بنا نشده؟ پس اين بي نظمي چيه که همواره در حال افزايشه؟ چرا نظم دنيا بهم نميخوره؟
      (حدالمقدور ساده توضيح بديد لطفا)
      خودم جوابشو ميدونم چون مطلب جالبيه و درس بچه هاي رياضي و تجربيه گفتم شايد براي اونا هم جالب باشه :-)

سوال بعدي اينکه:
      مگه نميگيم خدا داناي مطلقه؟ پس خدا همه چيو ميدونه ديگه؟! پس ميدونه ما جهنمي هستيم يا بهشتي. پساين وسط اختيار چي ميشه؟
      ویرایش توسط saeid_NRT : 01 دی 1393 در ساعت 22:45

3. Top | #18
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط soghrat نمایش پست ها
      درسته منطق کدوم مباحث به نظرت مهمه؟
      نمیشه گفت چون زنجیره واره! مثلا اگر مفهوم جزئی کلی رو نفهمیم توی اثبات قضایا تو درسای اخر میمونیم!

ولی یه پیشنهاد خیلی خوب اینه که برای منطق فقط تستای سنجش و کانون و گزینه دورو بررسی کن!

اونارو یاد بگیر برو سر جلسه!

یه نگا بنداز اینو

capture.jpgمن گزینه دورو فقط بخاطر نزدیکی با سوالات کنکور انتخاب کردم

نه بخاطر این گزارش خودم نشستم وقت گذاشتم سوالای کنکور رو مقایسه کردم

4. Top | #19
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خب انسان نظم برخی پدیده هاروبهم میزنه جهان برنظم استواره ولی بی نظمی برخی پدیده ها خود باعث بوجود امدن نظمی دیگه میشه مثل فروریختن ابشار که بعد خودباعث جاری شدن اب وبوجود امدن رودها میشود

5. Top | #20
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_NRT نمایش پست ها

در علوم تجربي مفهومي به نام آنتروپي به معناي بي نظمي داريم. و طبق قوانين ترموديناميک, هر فعل خود به خودي که انجام ميگيره بينظمي کل جهان افزايش پيدا ميکنه. مثلا وقتي آب از آبشار فرو ميريزه چون خود به خودي هس پس بي نظمي کل جهان افزايش پيدا ميکنه. اين يه قانون اثبات شده هس.
      حالا سوال اينه. مگه کل جهان بر پايه ي نظم بنا نشده؟ پس اين بي نظمي چيه که همواره در حال افزايشه؟ چرا نظم دنيا بهم نميخوره؟
      خودم جوابشو ميدونم چون مطلب جالبيه و درس بچه هاي رياضي و تجربيه گفتم شايد براي اونا هم جالب باشه :-)
      بحثی که شما مطرح کردید مربوط به اصل علیت نخستین و مهم ترین مبحث در فلسفه و از موارد مهم مورد توجه حکمای مشاء هستش!

اصل علیت میگه هیچ چیزی خود به خود در جهان رخ نمیده! یعنی هر معلولی یک علتی داره! و از همه مهم تر اصل سنخیت!

حالا از اینا بگذریم!

اصل علیت مربوط به نظم جهان نیست

یعنی میگه شما اگر مریض شدیدی علتش باکتری بوده!

اگه الان جهان بی نظمه علت داره!

اصل سنخیت هم به این اشاره میکنه که از هر علتی معلول واحدی صادر میشه!

یعنی از ورزش سلامتی صادر میشه!

متوجه شدید؟

6. Top | #21
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نمیشه گفت چون زنجیره واره! مثلا اگر مفهوم جزئی کلی رو نفهمیم توی اثبات قضایا تو درسای اخر میمونیم!

ولی یه پیشنهاد خیلی خوب اینه که برای منطق فقط تستای سنجش و کانون و گزینه دورو بررسی کن!

اونارو یاد بگیر برو سر جلسه!

یه نگا بنداز اینو

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Capture.JPG
مشاهده: 23
حجم: 143.8 کیلو بایتمن گزینه دورو فقط بخاطر نزدیکی با سوالات کنکور انتخاب کردم

نه بخاطر این گزارش خودم نشستم وقت گذاشتم سوالای کنکور رو مقایسه کردم
      درسته مثل ریاضی هستش ممنون ازراهنماییتون عربی باکلیدحل تست هایادگرفتن خوندنش خوبه؟

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

سوال بعدي اينکه:
      مگه نميگيم خدا داناي مطلقه؟ پس خدا همه چيو ميدونه ديگه؟! پس ميدونه ما جهنمي هستيم يا بهشتي. پساين وسط اختيار چي ميشه؟
      خداوند دانای مطلق است ولی اختیار جهت ازمایش انسان است تا مشخص کندهرکس به چه سمتی میرود

7. Top | #22
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      درسته مثل ریاضی هستش ممنون ازراهنماییتون عربی باکلیدحل تست هایادگرفتن خوندنش خوبه؟
      من متاسفانه توی عربی ضعیف هستم و فعلا هم در کلاس کنکورم به مباحث قوائد نرسیدیم

ولی برای ترجمه میتونید یک فیش تهیه کنید و در هر آزمون نکته هارو بنویسید

لازم نیست البته تو کتاب های ترجمه هست

ک مثلا ترکیب فلان و فلان بهمان میشه!

8. Top | #23
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      خب انسان نظم برخی پدیده هاروبهم میزنه جهان برنظم استواره ولی بی نظمی برخی پدیده ها خود باعث بوجود امدن نظمی دیگه میشه مثل فروریختن ابشار که بعد خودباعث جاری شدن اب وبوجود امدن رودها میشود
      شما خيلي نزديک شدي ولي جوابه نگفتي.عالي بود

9. Top | #24
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      شما خيلي نزديک شدي ولي جوابه نگفتي.عالي بود
      بعضی بی نظمی ها برای بقا جهان لازم هستند

10. Top | #25
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بحثی که شما مطرح کردید مربوط به اصل علیت نخستین و مهم ترین مبحث در فلسفه و از موارد مهم مورد توجه حکمای مشاء هستش!

اصل علیت میگه هیچ چیزی خود به خود در جهان رخ نمیده! یعنی هر معلولی یک علتی داره! و از همه مهم تر اصل سنخیت!

حالا از اینا بگذریم!

اصل علیت مربوط به نظم جهان نیست

یعنی میگه شما اگر مریض شدیدی علتش باکتری بوده!

اگه الان جهان بی نظمه علت داره!

اصل سنخیت هم به این اشاره میکنه که از هر علتی معلول واحدی صادر میشه!

یعنی از ورزش سلامتی صادر میشه!

متوجه شدید؟
      نه به علت و معلول ربطي نداره.

11. Top | #26
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

سوال بعدي اينکه:
      واختیاربدین جهت است که انسان بهانه ای برای بهشت وجهنمی بودنخودنداشته باشد

12. Top | #27
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

خداوند دانای مطلق است ولی اختیار جهت ازمایش انسان است تا مشخص کندهرکس به چه سمتی میرود
      خير پيچيده تر از اين حرفاس

13. Top | #28
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

اختیار انسان درطول اختیار خداوند قرار دارداینکه خداوند دانای مطلق است بدین معنا نیست که ازاول جهنمی بودن وبهشتی بودن ما تعین شده اثبات این نکته با باز گذاشتن راه توبه برای انسان از طرف خداوند امکان پذیر است اما وجود بهشت وجهنم نمودی ازاختیار خداوند است واما بهشتی وجهنمی بودن نمودی ازاختیار انسان است؟

14. Top | #29
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بعضی بی نظمی ها برای بقا جهان لازم هستند
      اين بي نظمي داره يه کار طبيعي رو انجام ميده و داره نظم جهان رو زير سوال ميبره. اگه بي نظمي باشه ديگه جايي براي نظم نيس. حتي تو ديني هم گفته همه جا نظم کامله و هيچ تفاوت و شکاف و بي نظمي نميبيني. پس باز هم روي برگردان و بنگر. آيا شکافي ميبيني؟

15. Top | #30
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اختیار انسان درطول اختیار خداوند قرار دارداینکه خداوند دانای مطلق است بدین معنا نیست که ازاول جهنمی بودن وبهشتی بودن ما تعین شده اثبات این نکته با باز گذاشتن راه توبه برای انسان از طرف خداوند امکان پذیر است اما وجود بهشت وجهنم نمودی ازاختیار خداوند است واما بهشتی وجهنمی بودن نمودی ازاختیار انسان است؟
      آورين کاملا درسته :-)
      اينجا در کلمه "مغلطه" (املاشو درست نوشتم؟) وجود داره. دانستن خداوند الزامي نمياره که جهنمي بشيم يا بهشتي. مث معلمي که ميدونه غلان شاگردش قراره آخر ترم بيوفته ولي اين دونستن معلم الزامي نمياره که اون دانش آموز درس رو بيوفته.
      عالي بود:-)

صفحه 2 از 5 نخستنخست 123 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن