خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

مشکل عجیب در بعضی از فصل های شیمی و چند سوال

اقا من او یعضی از این فصل های شیمی که نصف فصل مفهومی و مطالب و ریز کاریای حفظی زیاد داره مثل فرمول ملکولی مواد ومختلف و ... (مثل فصل 5 شیمی 2 و فصل 3 شیمی پیش) مشکل دارم . این حفظی هارو خیلی زود از ذهنم پاک میشه . حتی تو درس های دیگه هم همین طورم . چی کار کنم ؟ حفظیات شیمی مهر وماه به دردم میخوره ؟ یا این کتاب چیز های نامهم گفته حفظ کنیم

2. Top | #2
      پاسخگوی ارشد

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط h.rfn نمایش پست ها
      اقا من او یعضی از این فصل های شیمی که نصف فصل مفهومی و مطالب و ریز کاریای حفظی زیاد داره مثل فرمول ملکولی مواد ومختلف و ... (مثل فصل 5 شیمی 2 و فصل 3 شیمی پیش) مشکل دارم . این حفظی هارو خیلی زود از ذهنم پاک میشه . حتی تو درس های دیگه هم همین طورم . چی کار کنم ؟ حفظیات شیمی مهر وماه به دردم میخوره ؟ یا این کتاب چیز های نامهم گفته حفظ کنیم
      درود بر شما ، اکثر مطالب شیمی سه ساله ، مفهومی دانشی است ، مگر چند تا از نظریات که در شیمی 2 بخش اول ، شیمی 4 بخش اسید و باز ، غیر از این مطالب ، می طلبه که شما در حل مسائل و مفاهیم تکنیک سریع داشته باشی . مثلا در فرمول تجربی که پیش نیاز برای نوشتن فرمول مولکولی است . یا جرم اتمی متوسط
      بخش اسید و باز جزو بهترین بخش های شیمی است که مطالب آن مفهومی و مسائل آن فنی است .

من هیچ وقت کتاب های بازار را برایت پیشنهاد نخواهم کرد ، پیشنهاد من ، تسلط بر خط به خط کتاب درسی به همراه استفاده از تجربیات تکنیکی یک دبیر حرفه ای خواهد بود .

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Romantic
      نمایش مشخصات
      مرور هاتو باید بیشتر کنی .

در ضمن ، کتاب های بازار خیلی هم خوبن ! دنبال معلم و این چیزا نرو !

تبلیغ تو tv کم بود ، اینجا هم رسما تبلیغ میکنن
      ویرایش توسط BackStreetBoys : 01 دی 1393 در ساعت 14:37

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ostadmomeni نمایش پست ها
      درود بر شما ، اکثر مطالب شیمی سه ساله ، مفهومی دانشی است ، مگر چند تا از نظریات که در شیمی 2 بخش اول ، شیمی 4 بخش اسید و باز ، غیر از این مطالب ، می طلبه که شما در حل مسائل و مفاهیم تکنیک سریع داشته باشی . مثلا در فرمول تجربی که پیش نیاز برای نوشتن فرمول مولکولی است . یا جرم اتمی متوسط
      بخش اسید و باز جزو بهترین بخش های شیمی است که مطالب آن مفهومی و مسائل آن فنی است .

من هیچ وقت کتاب های بازار را برایت پیشنهاد نخواهم کرد ، پیشنهاد من ، تسلط بر خط به خط کتاب درسی به همراه استفاده از تجربیات تکنیکی یک دبیر حرفه ای خواهد بود .
      پس صد ها هزار تیراژه کتاب های کنکوری شیمی میره سطل زباله؟

یا شایدم رتبه برتر از این توصیه شما استفاده میکنن!

خودتون هم میدونید حرفتون اصلا قابل قبول نیست

بیشتر شبیه به تبلیغ اجناس بود!

تو همین امضای شما نوشته کتاب تضمینی شیمی!

5. Top | #5
      کاربر فعال

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Takfir نمایش پست ها

این آقا فقط بلده کتاب خودشو تبلیغ کنه و بس

6. Top | #6
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      بنده هم مخالف استفاده نکردن از کتاب کمک آموزشی هستم اونم وقتی کسی مثل مهندس بازرگانی کتابی به این خفنی تالیف کرده. البته شما با هرکتابی راحت ترید استفاده کنید مثلا خیلی سبز هم بعضی از بچه دارن میگن خوبه ولی من خودم از کتاب آقای بازرگانی استفاده میکنم.
      نکته دوم این که تنها راه به ذهن سپردن تکرار مداومه ، شما نباید مثلا شیمی دو که خوندید بزارید کنار ، چند بار که مطالب رو بخونید یادتون میمونه. اصلا اگه شما مرور نداشته باشی سر کنکور باید برای یادآوری یه مطلب ساده ده بیست دقیقه فکر کنی اونم از نوع عمیقش
      ------------------------------------------------------------------------------------------------------------
      راستی دوستان کسی پایه هست یه تاپیک ایجاد کنیم برای بچه های کنکوری که ساعات مطالعه روزانشون رو درج کند ، فک میکنم به همه کمک کنه. یا شایدم باشه من ندیدم؟!!

7. Top | #7
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

ولی همه دسترسی به دبیرحرفه ای ندارن!!
      گوش دادن به هر حرفی نمی صرفه
      رادیو زندگی رو موج منفی نمی چرخه

8. Top | #8
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

نقل قول نوشته اصلی توسط sinae2011 نمایش پست ها
      این آقا فقط بلده کتاب خودشو تبلیغ کنه و بس
      لطفا تایپیک رو منحرف نکنید و جواب دوستمون(استارتر تایپیک) رو بدید و بحث منابع رو اینجا نکشونید!
      ایشون هم نظرشونو دادن

9. Top | #9
      پاسخگوی ارشد

bache-mosbat
      نمایش مشخصات

قرار نیست من در این انجمن با دوستانی که دو برابر سنشان سابقه تدریس فعال دارم ، بحث و جدال راه بیندازم . بدون استثنا تمام دوستانی که از کلاس آنلاین شیمی من استفاده کردند و می کنند ، زمانی جذب این کلاس می شوند که کتاب های بازار و همایش ها را پاس کردند ، سی دی ها را مشاهده کردند و من در کلاس آنلاین شیمی ، با کلاس تکمیلی وارد شدم .
      امضای من با محتوای شیمی خیلی زرد ، بیانگر این است که این کتاب و مولف آن مکمل دانسته های شیمی شما خواهد بود . صرفا یک اطلاع رسانی است .
      بگذارید ، دوستانی مثل من ، و سایر دوستان که از روی عرق معلمی در این انجمن فعالیت می کنند ، با دلگرمی به کارشان ادامه بدهند .
      حرف آخر : اگر مجبور شوم ، کلاس آنلاین رایگان شیمی برای تکمیل یافته های شیمی شما در همین انجمن برگزار خواهم کرد . تا معنای تضمین را عاقلانه و عاشقانه لمس کنیدد .

10. Top | #10
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      پس بهترین راه مرور زیاده . بازه ش مهم نیست ؟ اخه با برنامه قلم پیش میرم خو نمیشه بیام داخل زوج درس شیمی 3 حفظیات شیمی 2 رو مرور کنم . دوستان تو درس های دیگه هم همین طورم نه فقط شیمی حتی ریاضی

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      قرار نیست من در این انجمن با دوستانی که دو برابر سنشان سابقه تدریس فعال دارم ، بحث و جدال راه بیندازم . بدون استثنا تمام دوستانی که از کلاس آنلاین شیمی من استفاده کردند و می کنند ، زمانی جذب این کلاس می شوند که کتاب های بازار و همایش ها را پاس کردند ، سی دی ها را مشاهده کردند و من در کلاس آنلاین شیمی ، با کلاس تکمیلی وارد شدم .
      امضای من با محتوای شیمی خیلی زرد ، بیانگر این است که این کتاب و مولف آن مکمل دانسته های شیمی شما خواهد بود . صرفا یک اطلاع رسانی است .
      بگذارید ، دوستانی مثل من ، و سایر دوستان که از روی عرق معلمی در این انجمن فعالیت می کنند ، با دلگرمی به کارشان ادامه بدهند .
      حرف آخر : اگر مجبور شوم ، کلاس آنلاین رایگان شیمی برای تکمیل یافته های شیمی شما در همین انجمن برگزار خواهم کرد . تا معنای تضمین را عاقلانه و عاشقانه لمس کنیدد .
      بله بنده هم به شما بی احترامی نکردم!

فقط حرف شما که گفتید کتاب های شیمی رو توصیه نمیکنید خیلی غیر معقول بود!

در اون صورت باید انتشاراتی ها درشون رو تخته میکردن!

12. Top | #12
      کاربر انجمن

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      پس بهترین راه مرور زیاده . بازه ش مهم نیست ؟ اخه با برنامه قلم پیش میرم خو نمیشه بیام داخل زوج درس شیمی 3 حفظیات شیمی 2 رو مرور کنم . دوستان تو درس های دیگه هم همین طورم نه فقط شیمی حتی ریاضی
      شما یه سرچ تو گوگل بزن : شیوه های مرور دروس
      تو بعضی سایت ها برا مرور میگن که بار اول مثلا یه هفته بعد ، دفعه بعدی دو دوسه هفته بعد بعدش....
      تو سایت ها مقاله هارو بخون و باید خودت تشخیص بدی که تو چه بازه هایی مرورکنی. در مورد وقت هم مرورکردن که اندازه خوندن مطلب جدید وقت نمیگیره ، پس فکر نکنم خیلی به مشکل بخورید.
      در مورد ریاضی و فیزیک ، بهترین راه حل تمرین و تست هست تا فرمول ها خوب تو ذهنت جا بیوفته.
      یه نکته هم یادت باشه که سعی کن موقع درس حواست معطوف درس باشه تا خوب مطالب رو یاد بگیری.

13. Top | #13
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

به نظر من حفظیات شیمی رو بذار بعد عید بهتره...الان از کتاب درسی استفاده کن که بهت حافظه تصویری میده..البته استفاده از جول ها خلاصه های توی درسنامه کتابا هم عالیه..بعضی دوستامم خلاصه نویسی میکردن...اما بهترین کار مرور زیاده!

یه عدد پشت کنکوری سابقم،دانشجو طبابت امروز

.................
      رفقای گل انجمن
      میتونید سوالای مشاوره ای تونو تو پ.خ ازم بپرسید
      تا جایی که وقت اجازه بده همه رو جواب میدم

...................

مشاوره و برنامه ریزی کنکور
      از صفر مطلق تا رتبه برتر
      ...........
      این شما نیستید که رویاتونو‌ انتخاب میکنید!
      این رویای شماست،که انتخابتون‌ کرده...

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن