خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات

آلودگی کتاب های تست به سوالات سلیقه ای!

سلام!

من یه مشکلی دارم حداقل تو رشته خودم

ببینید توی کتاب های تست منوال بر این هستش که اول سوالات کنکور و سنجش رو میارن و بعد سوالاتِ تالیفی!

ولی من سوالات کنکور و وسنجش رو که جواب میدم میرم سراغِ تالیفی ها میبینم که استادِ طراح کلا تو یه باغ دیگست!

یعنی سوال یا خیلی سخت شده یا خیلی راحت!!!!!

کلا بر مدار سوالات کنکور نیست

یک کلام فکر میکنم استاندارد نیست!

شاید نویسنده فکر میکنه هر چقدر سوال رو بپیچونه حقوق بیشتری بهش میدن!

ولی من همیشه دیدم سوال های سنجش و کنکور خیلی معتدل بودن!

برای همین تصمیم گرفتم برای جمع بندی نیمسال اول سوال های گزینه دو + سنجش +کنکور سال قبل رو از سایت تهیه کنم و پرینت بگیرم و کار کنم و قید سوال های تالیفی رو بزنم!

چون به نظرم واقعا بعضی از سوال های تالیفی صد سالِ سیاه تو کنکور نمیاد! و نیومده!

air20pollution201.jpg

این نکته رو هم اضافه کنم این حرفام توی درسای مفهومی صدق میکنه! مثلا توی تاریخ طراح نمیتونه یه مفهوم دیگه از خودش در بیاره که!

درسایی مثل ادبیات دینی منطق یا حتی آرایه های ادبی! یا قسمت هایی از روان شناسی!

دوست داشتم نظر شمارو هم بدونم!

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Khabalod
      نمایش مشخصات
      شما با کار کردن تستای کنکور و سنجش و ... میتونین درصد درس های خودتونو حداکثر تا 70 یا 75 بالا ببرید.اما اگر تست های تالیفی رو هم کنارش کار کنید , مطمئن باشید که به درصد های نجومی هم خاهید رسید! درسته که سوالات کنکور سراسری سال به سال دارن تکرار میشن و سوالات شبیه همن ولی در این بین تک و توک سوال هایی پیدا میشه که استدلال خود دانش آموز رو میخاد بسنجه و تو اینجایه که اگه تست های تالیفی رو کار کرده باشین , خیلی کمکتون می کنه.درسته که تو درجه ی اول تست های کنکور و سنجش مهمن اما مطمئن باشید با کار کردن تست های تالیفی ضرر نمی کنید.

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      تمرکز تست زنی باید رو سراسری داخل و خارج و سنجش باشه
      اگه روی تستای سراسری و سنجش به طور کامل تسلط پیدا کردید و وقت اضافی دارید و میخواید تست بیشتری کار کنید میتونید تست تالیفی بزنید
      در ضمن مگه درصد 70 تا 75 کمه؟
      با همین درصدا راحت رتبه عالی میشه به دست آورد
      امام سجاد ( ع ) : چنانچه شخصی از سویی تو را بدگویی كند و سپس برگردد و از سوی دیگر پوزش طلبد ، عذرخواهی و پوزش او را پذیرا باش .

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      پس اولویت به ترتیب! کنکور داخل کنکور خارج سنجش گزینه دو!

ممنون دوستان

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ببینید لزوما تست سخت چیز بدی نیست.
      اگه فقط با تستای سراسری کارکنید سر جلسه قدرت تجزیه و تحلیل کمی خواهید داشت.
      شما سر جلسه باید 3سال دبیرستان رو توی ذهنتون بیارید و ارتباط بینشون برقرار کنیدو اینکار تحت هیچ شرایطی با کارکردن تست های سراسری به تنهایی بدست نمیان.
      هیچ چیزی استاندارد نیست.حتی سوالات کنکور سال های قبل هم ممکنه دیگه استاندارد نباشن.
      مثلا توی درس زیست شناسی شما سوالات سال 87 رو استاندارد در نظر میگیرید؟؟مشخصه که نه.اگه یه کتابی بیاد سوالات زیادی مثلا بر اساس کنکور های قبلی طرح کنه هیچوقت واسه کنکور بعدی کفایت نمیکنه و اینجاست که وسوالات سخت میان وسط و شمارو واسه کنکوری که قراره باهاش رو برو بشید آماده میکنن.
      سوالات سنجش هم توی زیست و شیمی و کلا اختصاصی ها زیاد چنگی به دل نمیزنن باز عمومیاش بدک نیست.
      آزمون های آزمایشی هم که به شدت سوالات سلیقه ای توش زیاده و با کتب تستی آنچنان تقاوتی نداره.

اگه هم کتاب تست خاصی از رشته تجربی مدنظرتون هست بگید تا راهنمایی کنم.

خلاصه اینکه به نظر من تست تالیفی خیلیم خوب هستش و تعداد زیادیاز رتبه های برتر فقط با تستای سراسری موفق نشدن حالا یه سری جزوات خوبی داشتن و یه سری هم از همین کتب تستی استفاده کردن.

درضمن اینم بگم شما که توی خونه تست میزنید باید هدفتون یادگیری قلق های تست زنی باشه نه اینکه با یه سری تست فرمالیته کنکور های قبلی خودتون رو گول بزنید.
      مخصوصا دروس اختصاصی تجربی از 88 به قبل!

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن