خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 24 از 24
    1. Top | #16
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط امیر لولو نمایش پست ها
      سلام بازم اومدم با یک سوال دیگر
      تورو خدا زودتر مشکلمو حل کنید من حل کردم میخوام ببینم جواب شما چی در میاد

فایل پیوست 18556

I love all the stars in the sky, but they are nothing compared to the ones in your eyes

Hesam

2. Top | #17
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      اره اما من دیگه اینجوری در نیووردم معادله خطو چون اون ah در واقع همون بردار هادی میشه من اجازه داشتم در 9 ضربشون کنم و معادلم یخورده از ماله تو خوشگل تر شد

خوب پس من ایراد نداشت کارم

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

بزار اصل ماجرا رو براتون بگم دیشب نوشتم دیدم خوب منظورو نرسونده پاک کردم الان میگم

معلممون اومده یه تیپ تست داده که توش یک نقطه میده، میگه معادله خطی رو بنویسید، یا بردار راستای خطی رو دربیارید که از این نقطه میگذره و بر خط d عموده , و سر راهشم خط c رو قطع میکنه
      اومده براش فرمول داده و اوف کلی حل!
      من گفتم استاد بجای اینهمه بدبختی کشیدن یه راه ساده تر
      از نقطه هه فقط و فقط یک خط بر d عمود میشه درسته؟ خوب حالا یا این خط c رو هم قطع میکنه یا نمیکنه
      بعد گفتم در حالتی که فرض کنیم این خط ها متقاطع نباشند بنابراین یکی از گزینه ها باید صراحتا بگه چنین معادله ایی وجود ندارد(که هم از نقطه آ بگذره هم سی رو قطع هم بر دی عمود شه)
      اما اگر توی گزینه ها هر 4 جواب یک معادله باشه نتیجه میگیرم این خط حتما سی رو قطع کرده (چون اگه نمیکرد پس این معادله وجود نداشت و باید گزینه ی درست رو بزاره) پس ما فقط کافیه بیاییم از همون روش اولیه از نقطه ی آ عمود رو بر دی پیدا کنیم (یعنی اصلا به سی کاری نداشته باشیم) و جواب بدست اومده گزینه ی صحیح رو به ما میده!
      درست میگم؟

اخه معلم اومده گفته اول بیاییم نقطه تقاطع رو پیدا کنیم حالا خط am که m همون محل تقاطعه رو با d دات کرده تا صفر بشه!
      (یعنی یه چیزی تو همین مایه ها کرده خودمم دقیق نفهمیدم چه کرده)

3. Top | #18
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      اره اما من دیگه اینجوری در نیووردم معادله خطو چون اون ah در واقع همون بردار هادی میشه من اجازه داشتم در 9 ضربشون کنم و معادلم یخورده از ماله تو خوشگل تر شد

خوب پس من ایراد نداشت کارم

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

بزار اصل ماجرا رو براتون بگم دیشب نوشتم دیدم خوب منظورو نرسونده پاک کردم الان میگم

معلممون اومده یه تیپ تست داده که توش یک نقطه میده، میگه معادله خطی رو بنویسید، یا بردار راستای خطی رو دربیارید که از این نقطه میگذره و بر خط d عموده , و سر راهشم خط c رو قطع میکنه
      اومده براش فرمول داده و اوف کلی حل!
      من گفتم استاد بجای اینهمه بدبختی کشیدن یه راه ساده تر
      از نقطه هه فقط و فقط یک خط بر d عمود میشه درسته؟ خوب حالا یا این خط c رو هم قطع میکنه یا نمیکنه
      بعد گفتم در حالتی که فرض کنیم این خط ها متقاطع نباشند بنابراین یکی از گزینه ها باید صراحتا بگه چنین معادله ایی وجود ندارد(که هم از نقطه آ بگذره هم سی رو قطع هم بر دی عمود شه)
      اما اگر توی گزینه ها هر 4 جواب یک معادله باشه نتیجه میگیرم این خط حتما سی رو قطع کرده (چون اگه نمیکرد پس این معادله وجود نداشت و باید گزینه ی درست رو بزاره) پس ما فقط کافیه بیاییم از همون روش اولیه از نقطه ی آ عمود رو بر دی پیدا کنیم (یعنی اصلا به سی کاری نداشته باشیم) و جواب بدست اومده گزینه ی صحیح رو به ما میده!
      درست میگم؟

اخه معلم اومده گفته اول بیاییم نقطه تقاطع رو پیدا کنیم حالا خط am که m همون محل تقاطعه رو با d دات کرده تا صفر بشه!
      (یعنی یه چیزی تو همین مایه ها کرده خودمم دقیق نفهمیدم چه کرده)
      منم خودم همیشه بردار هادیو ضرب میکنم تو یه چیزی ک بهتر شه اما این دفه حواسم نبود:yahoo (4):

خو من یه چیزو نمیفمم اصن خط c رو واس چی داده؟؟؟
      با همون نقطه و خط d میشه معادله خط رو بدست اورد دیگه مث همین سواله ک الان حل کردم
      I love all the stars in the sky, but they are nothing compared to the ones in your eyes

Hesam

4. Top | #19
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      اره زدی تو هدف منم نمیفهمم چرا نمیشه از همون روش استفاده کرد البته اگه یکی از گزینه ها بگه همچین معادله ایی وجود نداره باید بررسی کنیم معادله ی بدست اومدمون آیا خط c رو قطع میکنه اگه میکنه که بهتر اگه نمیکنه و متنافرند باید گزینه ی همچین معادله ایی وجود ندارد رو انتخاب کنیم

با این حال بنظرم در وهله ی اول باید همون روش خودمونو بکار ببندیم
      حالا سوالو با دست خط دوستم میفرستم ببین یه مثاله اما وقتی از روش خودمون حلش میکنیم همون فرمول بالا درمیاد اما ببین معلمم چی در اورده

20190980918984875224.jpg

5. Top | #20
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      اره زدی تو هدف منم نمیفهمم چرا نمیشه از همون روش استفاده کرد البته اگه یکی از گزینه ها بگه همچین معادله ایی وجود نداره باید بررسی کنیم معادله ی بدست اومدمون آیا خط c رو قطع میکنه اگه میکنه که بهتر اگه نمیکنه و متنافرند باید گزینه ی همچین معادله ایی وجود ندارد رو انتخاب کنیم

با این حال بنظرم در وهله ی اول باید همون روش خودمونو بکار ببندیم
      حالا سوالو با دست خط دوستم میفرستم ببین یه مثاله اما وقتی از روش خودمون حلش میکنیم همون فرمول بالا درمیاد اما ببین معلمم چی در اورده

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 20190980918984875224.jpg
مشاهده: 16
حجم: 46.8 کیلو بایت
      آهان
      خب اول خطو بدست بیار معادلشو با همون نقطه هه و خط d , بعد ببین c رو قطع میکنه یا نه توام منظورت همین بود؟؟

Hesam

6. Top | #21
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      اره همین بود
      منتها تنها موقعی لازم به این کاره که یکی از گزینه ها بگه چنین معادله ایی وجود نداره اما اگه نگفته باشه نیازی نیست تست کنیم که قطع میکنه یا نه
      چون مسلما قطع میکنه و هدف از سوال تنها بدست اوردن خط عموده نه خطی عمود و متقاطع
      اما نکته اینه چرا روش ما اینجا جواب نمیده؟ چرا بردار راستای این سوال با ماله ما یکی در نیومده؟

راستی شرمنده میگما اما لازم نیست متنو نقل قول بزاری من میدونم روی صحبتت با منه! دی

7. Top | #22
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      اره همین بود
      منتها تنها موقعی لازم به این کاره که یکی از گزینه ها بگه چنین معادله ایی وجود نداره اما اگه نگفته باشه نیازی نیست تست کنیم که قطع میکنه یا نه
      چون مسلما قطع میکنه و هدف از سوال تنها بدست اوردن خط عموده نه خطی عمود و متقاطع
      اما نکته اینه چرا روش ما اینجا جواب نمیده؟ چرا بردار راستای این سوال با ماله ما یکی در نیومده؟

راستی شرمنده میگما اما لازم نیست متنو نقل قول بزاری من میدونم روی صحبتت با منه! دی
      :yahoo (4): دوس دارم نقل قول کنم
      خو دوستت چرا اینطوری حل کرده من نمیفمم
      چرا خط c یا همون d" رو پارامتری کرده و با نقطه ی A خط ساخته؟؟؟ باید با خط d این کارو بکنه

Hesam

8. Top | #23
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      هــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــی
      بیخیال ذهنتو درگیر نکن!
      ولش یه کاریش میکنم

9. Top | #24
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      هــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــی
      بیخیال ذهنتو درگیر نکن!
      ولش یه کاریش میکنم

نه دیگه ذهنم درگیر شد
      بالاخره جواب درست چیه

Hesam

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن