خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات

دانش آموزان کنکوری فقیر و بی بضاعت!

به نامِ انسان های تلاشگر
      تقدیم میکنم به همه دوستانِ خوب و بی بضاعتم در فضای مجازی که با وجود خالی بودن جیبشان ارزششان برای من خیلی بالاست

این مقالرو برای یکی از سایت های کنکوری نوشته بودم که متاسفانه برای پخشش بد قولی انجام دادن!

مرد اونیه که تو نداری و کمبود امکانات بتونه به جایی برسه! وگر نه اگه به همه امکانات بدی میتونن موفق شن!

تحقیقات نشون میده 95% انسان های پولدار دنیا یا فقیر بودن یا نسبتا فقیر بودند!
      چرا؟
      میدونم دلت خیلی چیزا میخواد! میدونم دوست داری خیلی چیزارو تجربه کنی! میدونم تو هم دوست داری سرِ کلاس اون آقا معروفه بشینی که هزینه هر جلسه کلاسش N تومنه! میدونم تو هم دوست داشتی کتابای خوب و کاملی میخریدی! میدونم تو هم دوست داشتی مثل دوستات هر ماه یه دست لباس جدید بخری! میدونم تو هم خیلی چیزارو دوست داشتی لمس کنی! ولی....
      خیلی وقتا از کلمه ولی استفاده کردیم! مثل یه پتکه! رو سرمون! اما راهِ چاره چیه چیکار میشه کرد؟
      فقر! این کلمه تلخ و نگاه تلخ تر پدر و مادر! دوست داری دنیا رو سرت خراب بشه اما نبینی پدر مادرت شرمندت شدن! دوست داری درساتو از روی کتاب درسی بخونی کتاب کمک درسی نخری اما نبینی بابات بخاطر خرید یه دونه کتاب برای تو چند ساعت اضافی کاری کار میکنه!

1361086105872.jpg
      توی این شرایط! وقتی که هر شب اشکات میریزه ! وقتی که بغض گلوتو میگیره موقعی که اون کتابای خوب و کلاس رفتنای دوستاتو میبینی!
      اما ! من فکر میکنم اینا واست یک امتیازه! اینا میتونه نقطه عطف تو باشه! مهم اینه تو نداری و کمبود امکانات عالی باشی! وگرنه اگه به هر کسی امکانات بدی نتیجه میگیره!
      دوست دارم فردا سرتو جلوی بچه هات بلند کنی و با افتخار داستان زندگیتو واسشون تعریف کنی بگی تو شیر ِ روزای سخت بودی!
      کسی بودی که از اوج سختی ها! و تلخی ها طوری تلاش کرد که رسید به قله های شیرینی و پیروزی!
      دوست دارم موقعی که کارنامه کنکورتو نشون پدر مادرت میدی اشک شوق از چشماشون جاری بشه!
      دوست دارم خدا بهت افتخار کنه! دوست دارم کائتات به کسی که توی نداری ِ امکانات همچنین موفقیت بی نظیری رو کسب کرده افتخار کنه!
      پس منتظر چی هستی؟ چرا غصه نداشته هاتو میخوری؟ چرا شکر داشته هاتو نمیکنی؟
      زندگی همین چند روزه! چرا نمیخواد محشر تر از اینی که میخوای باشی؟

100278_603.jpg
      صبح که از خواب پا میشی از خودت بپرس! آیا اگه امروز آخرین روز زندگی من بود! باز هم این رفتار هارو میکردم؟ بازم سست بودم؟ بازم با اطرافیان بد رفتاری میکردم؟
      با توام! توکه کتاب هاتو انبار کردی گوشه خونه داره خاک میخوره! چرا نمیخوای اونارو بدی به دوست فقیرت تا اون هم بتونه استفاده کنه؟
      چرا خود خواهی؟ دوست نداری دیگران موفق بشن؟ پس خودتم موفق نمیشی!
      تویی که با چشمِ حقارت به لباسای کهنه دوستت نگاه میکنی! مطمئن باش تا آخر دنیا اینطوری نمیمونه!
      یه روز خوب میاد! روزی که همه مردم دنیا شادن و میخندن! از جنگ و خونریزی خبری نیست! از بد گویی پشت کسی خبری نیست!
      و تو ای دوست عزیزِ من! من تورا با تمام اعماق وجودم درک میکنم!
      روز هایی بوده که برای در آوردن خرجی خودم کار کردم و شب ها از درد پینه های دستم گریه کردم!
      اما من وا ندادم! اما من عقب ننشستم!
      روز هایی بوده که خونه رو به مقصد نا معلومی ترک کردم! اما باز هم باز گشتم!
      روز هایی بوده که درس و مدرسه رو کنار گذاشتم!
      اما باز هم بازگشتم!
      294584_648.jpg
      من دوست نداشتم زندگی رو به عنوان یک قربانی طی کنم! دوست نداشتم دنیا هر کاری دلش میخواست با زندگی من بکنه!
      من برگشتم! به فقر چیره شدم! به بد اخلاقی هایه اطرافیانم چیره شدم!
      تونستم موفقیت های بی نظیر کسب کنم! دوستان خوبی به دست بیارم! تونستم احترام کسب کنم! تونستم شان و منزلت کسب کنم!
      تو هم میتونی! از همین امروز شروع کن! با کمترین امکانات شروع کن!
      من مطمئنم تو فوق العاده ترین انسان روی زمینی! فقط باید خودت رو باور داشته باشی!
      به حرف های اطرافیانت گوش نکن!
      چشمات رو ببند و خودت رو توی جاده بنداز! در این راه خداوند چراغ راهِ تو خواهد بود!
      میبینم اون روزی رو که تو با افتخار توی پارک داری داستان موفقیتت رو برای نوه ات تعریف میکنی!
      چه شیرین است!.....
      زندگی تو نتیجه کار امروز توست! پس دست به کار شو!

تــــکفیر

2. Top | #2
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      داداش دمت گرم ، عالی بود !

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      اصن چشام پر اشک شد ... اینکه یکی مثل من واسه کنکورش همه جور امکاناتی داشت اونوقت یکی ی جای دیگه پول خرید ی کتاب هم نداشته .... لعنت به این زندگی ...
      تو همه چیت تکمیله !

منم میکنم فقط به آدمای "تک" پیله !

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nitah نمایش پست ها
      اصن چشام پر اشک شد ... اینکه یکی مثل من واسه کنکورش همه جور امکاناتی داشت اونوقت یکی ی جای دیگه پول خرید ی کتاب هم نداشته .... لعنت به این زندگی ...
      آبجی نیلوفر ِ گلم اینکه تقصیر تو نیست چرا خودت رو ناراحت میکنی؟

امیدوارم دوستان کم بضاعتمون نتایج فوق العاده ای توی کنکور کسب کنند!

و بد ترین فقر فقر فرهنگی!

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      عالی بود........
      یه تلنگرم بهم بود که با این همه امکانات بازم بهونه میگیرم ............

زن عشق می کارد و کینه درو می کند
      او می زاید و تو برای فرزندش نام انتخاب می کنی...
      -او درد می کشد و تو نگرانی که کودک دختر نباشد...
      -او بی خوابی می کشد و تو خواب حوریان بهشتی را می بینی...
      -او مادر می شود و همه جا می پرسند نام پدر....
      -و هر روز او متولد میشود؛ عاشق می شود؛ مادر می شود؛ پیر می شود و میمیرد...

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بسیار بسیار عالـــــــــــــــی بود

music only arash

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

Mashkok
      نمایش مشخصات
      عالی بود
      مرسی

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      مثل همیشه عالی بود کارت

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Tajob
      نمایش مشخصات
      ممنون به خاطر این پستت به همین دلیل هم بعد از کنکور تمام کتاب هامو به افراد بی بضاعت که مشتاق کنکور هستن اهدا میکنم و همچنین این باعث شد بیشتر قدر امکاناتم رو بدونم...
      فلسفه زندگیِ انسان امروز در این جمله خلاصه می شود:

《فدا کردن
      آسایش زندگی برای ساختن وسایل آسایش زندگی !》

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      دلسوزی و دل رحمی بدترین نوع احساس است و کسی که دلش میسوزه ، حاجی دل خودت به حال خودت بسوزه شما نمیخواد دلت به حال یکی دیگه بسوزه، خودت کجای زندگی هستی که باز داره دلت براش میسوزه...

انسان ، فقیر به دنیا بیادمقصر نیس، اما اگه فقیر از دنیا بره، مقصر خوده خوده خودشه آری خودشه

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      فقیر مالی به نظرم سخت هستش ولی باز میشه ی کاریش کنیم و یا اینکه بگیم چون میگذرد غمی نیس ولی اگه فقیری باشیم که واقعا درد ها و مریضی های قلبون را ندونیم و فکر کنیم که اره فقر به اون معنا هستش کاملا اشتباه هست مریض قلبی منظورم غرور و تکبر و امثال اینهاست البته ی چیز همه بگم خدا مهربون تر از همه هستش و خداوند تبارک بی نهایت هستش شاید البته نظره من هستش یک درس و یک تربیت از سوی خداوند باشه و او حکیم هستش شاید اگر بعضی ها فقیر نباشن خدا را فراموش میکنند الان خیلی ها را داشتیم با بدست اوردن پول خدا و دین را فراموش کردن البته این مقاله گوشزد هستش برای امثال بعضی ها که با بهترین امکانات تنبلی میکنند ی چیز دیگه که خدا روزی همه بنده هاشو میده و تشکر بابت این گوشزد به بچه ها خدایا ما را فقیر مرض های خودمون قرار نده که بعد ها بفهمیم تا حالا که زنده هستیم بفهمیم به قول اقای ایت الله بهجت رحمت الله علیه میگفت ما اگر بدانیم مریض هستیم درمانش راحت هست البته این یک نکته بود گفتم شاید برا بعضی ها تلنگر عمیق تر باشه از جمله خودم و تازه دلسوزی هم نباید بکنی دلسوزی معنایی نداره باید کار انجام بدی افرادی هستند میان که مقاله ووووو مینویسن و فقط شعار میدن از همین امروز شروع کنیم که عمل کنیم و حدیت از حضرت امام باقرعلیه السلام
      اَلبِرُّ وَ الصَّدَقَةُ يَنفيانِ الفَقرَ وَ يَزيدانِ فِى العُمرِ وَ يَدفَعانِ عَن صاحِبِهِما سَبعينَ ميتَةَ سوءٍ ؛

كار خير و صدقه، فقر را مى ‏بَرند، بر عمر مى ‏افزايند و هفتاد مرگ بد را از صاحب خود دور مى ‏كنند.

ویرایش توسط gole yas : 30 آذر 1393 در ساعت 14:16

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      من دوست نداشتم زندگی رو به عنوان یک قربانی طی کنم! دوست نداشتم دنیا هر کاری دلش میخواست با زندگی من بکنه!
      عالی بود ممنون.

*looking for..
      **in niz bogzarad

13. Top | #13
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Harir نمایش پست ها
      عالی بود ممنون.
      چیزی که از دل برآید بر دل نشیند

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن