خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 10 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 138
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات

پاتوق منحصرا زبانی های عزیز کنکور 94

سلام دوستان(بخصوص دوستای منحصرا زبانی)این تاپیکو درست کردم تا ما منحصرا زبانی ها بیشتر با هم اشنا بشیم لطفا منابع مورد استفادتون رو برای زبان تخصصی بیگین تا همه دوستان بتونن ازش استفاده کنن خودم از 504 کلمه 4000 لغت ضروری و کتاب های اقای اناری استفاده میکنم امیدوارم نتیجه بگیرم راستی شما بین زبان و ادبیات مترجمی و اموزش کدوم رو انتخاب میکنید؟چرا؟
      ویرایش توسط Rick : 29 آذر 1393 در ساعت 14:34

2. Top | #2
      کاربر نیمه فعال

Mariz
      نمایش مشخصات
      من رشته ام مترجمیه اما اگه دوباره میتونستم انتخاب رشته کنم آموزش رو انتخاب میکردم.

3. Top | #3
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ﻫﻪ ﻓﻜﺮ ﻛﻨﻢ ﻓﻘﻂ ﺳﻪ ﺗﺎ ﺯﺑﺎﻧﻲ ﺩﺍﺭﻳﻢ ﻫﻪ ﻫﻪ! ﻣﻦ ﻓﻘﻂ ﺷﻬﺎﺏ ﺍﻧﺎﺭﻳﻮ 504 ﻣﻴﺨﻮﻧﻢ ﺍﻭﻧﻢ ﺷﺎﻳﺪ ﻫﻔﺘﻪ ﺍﻳﻲ ﻳﻪ ﺑﺎﺭ!! ﻓﻘﻂ ﻋﻤﻮﻣﻲ ﻣﻴﺨﻮﻧﻢ

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

ﻓﻘﻂ ﺍﺩﺑﻴﺎﺕ! ﺟﻮﻥ ﺍﺯ ﻫﻤﺸﻮﻥ ﺧﻮﺵ ﺗﺮ ﻭ ﺑﺎﺣﺎﻝ ﺗﺮﻩ ﻣﻦ ﺩﺭﺳﺎﻱ ﺍﻣﻮﺯﺷﻮ ﺩﻳﺪﻡ ﺧﻴﻴﻴﻴﻠﻲ ﻣﺴﺨﺮﻩ ﻥ!! ﺍﺩﺑﻴﺎﺕ ﺑﻬﺘﺮﻳﻨﻨﻪ ﺷﺎﻳﺪ ﺳﺨﺖ ﺑﺎﺷﻪ ﺍﻣﺎ ﺍﺭﺯﺷﺸﻮ ﺩﺍﺭﻩ

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خیلی سخته ادمو تو تگنا قرار میدن من خودم دوست دارم مترجمی بخونم بعد تو کارشناسی ارشد اموزش رو انتخاب کنم ... الیته ادبیات هم خیلی خوبه کلا از ادبیات خوشم میاد...ولی حالا ببینیم چی میشه دیگه اول باید کنکور و داد!!!

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خودم میخوام مترجمی بخونم ببینم چجوریه اگه خوب بود که هیچی اگه نبود تو مقطع بالاتر اموزش رو انتخاب میکنم...ادبیات هم باید باحال باشه...حالا ببینیم چی میشه اول باید کنکور رو داد:yahoo (3):

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بچه ها کنکور اختصاصی زبان با منحصرا زبان فرق داره؟

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نه نداره دوست عزیز

8. Top | #8
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Rick نمایش پست ها
      نه نداره دوست عزیز
      ﺩﺍﺩﺍﺵ ﺟﺮﺍ ﺗﻮ ﺍﻳﻨﺘﺮﻧﺖ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩﻩ ﺭﺷﺘﻪ ﻫﺎﻱ ﺯﺑﺎﻥ ﺗﺤﻘﻴﻖ ﻧﻤﻴﻜﻨﻲ? ﺍﺻﻼ ﻣﻴﺪﻭﻧﻲ ﺩﺭﺳﺎﻱ ﻣﺘﺮﺟﻤﻲ ﺟﻴﻦ? ﻣﻴﺪﻭﻧﻲ ﻣﻦ ﺟﻘﺪﺩﺩﺭ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﺍﻳﻦ ﺳﻪ ﺭﺷﺘﻪ ﺗﺤﻘﻴﻖ ﻛﺮﺩﻡ? ﻛﻠﻠﻞ ﺍﻳﻨﺘﺮﻧﺘﻮ ﻛﺸﺘﻢ ﺗﺎ ﻓﻬﻤﻴﺪﻡ ﺍﺩﺑﻴﺎﺕ ﺑﻬﺘﺮﻳﻨﻪ ﺭﻓﺘﻢ ﺩﺭﺳﺎﻱ ﻫﻤﻪ ﺭﺷﺘﻪ ﻫﺎﻱ ﺯﺑﺎﻧﻮ ﺩﻳﺪﻡ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩﺵ ﺑﺎ ﻛﺴﺎﻳﻲ ﻛﻪ ﺗﻮ ﺍﻳﻦ ﺭﺷﺘﻪ ﺑﻮﺩﻥ ﺣﺮﻓﻴﺪﻡ ﺍﻟﻜﻲ ﻛﻪ ﻧﻴﺲ! ﻣﺘﺮﺟﻤﻲ ﺭﻭ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﻛﻨﻢ ﺍﻛﻪ ﺧﻮﺷﻢ ﻧﻴﻮﻣﺪ ﺑﺮﻡ ﺍﻣﻮﺯﺵ! ﻧﻜﻦ ﺍﻳﻨﻜﺎﺭﻭ! ﺍﻻﻥ ﺯﻭﺩﻩ ﻭﻟﻲ ﺑﻌﺪ ﻛﻨﻜﻮﺭ ﺣﺘﻤﺎﺍﺍﺍﺍ ﺗﺤﻘﻴﻖ ﻛﻦ!!! ﻣﻮﻓﻖ ﺑﺎﺷﻲ

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Mariz
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sarah Melody نمایش پست ها
      ﺩﺍﺩﺍﺵ ﺟﺮﺍ ﺗﻮ ﺍﻳﻨﺘﺮﻧﺖ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩﻩ ﺭﺷﺘﻪ ﻫﺎﻱ ﺯﺑﺎﻥ ﺗﺤﻘﻴﻖ ﻧﻤﻴﻜﻨﻲ? ﺍﺻﻼ ﻣﻴﺪﻭﻧﻲ ﺩﺭﺳﺎﻱ ﻣﺘﺮﺟﻤﻲ ﺟﻴﻦ? ﻣﻴﺪﻭﻧﻲ ﻣﻦ ﺟﻘﺪﺩﺩﺭ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﺍﻳﻦ ﺳﻪ ﺭﺷﺘﻪ ﺗﺤﻘﻴﻖ ﻛﺮﺩﻡ? ﻛﻠﻠﻞ ﺍﻳﻨﺘﺮﻧﺘﻮ ﻛﺸﺘﻢ ﺗﺎ ﻓﻬﻤﻴﺪﻡ ﺍﺩﺑﻴﺎﺕ ﺑﻬﺘﺮﻳﻨﻪ ﺭﻓﺘﻢ ﺩﺭﺳﺎﻱ ﻫﻤﻪ ﺭﺷﺘﻪ ﻫﺎﻱ ﺯﺑﺎﻧﻮ ﺩﻳﺪﻡ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩﺵ ﺑﺎ ﻛﺴﺎﻳﻲ ﻛﻪ ﺗﻮ ﺍﻳﻦ ﺭﺷﺘﻪ ﺑﻮﺩﻥ ﺣﺮﻓﻴﺪﻡ ﺍﻟﻜﻲ ﻛﻪ ﻧﻴﺲ! ﻣﺘﺮﺟﻤﻲ ﺭﻭ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﻛﻨﻢ ﺍﻛﻪ ﺧﻮﺷﻢ ﻧﻴﻮﻣﺪ ﺑﺮﻡ ﺍﻣﻮﺯﺵ! ﻧﻜﻦ ﺍﻳﻨﻜﺎﺭﻭ! ﺍﻻﻥ ﺯﻭﺩﻩ ﻭﻟﻲ ﺑﻌﺪ ﻛﻨﻜﻮﺭ ﺣﺘﻤﺎﺍﺍﺍﺍ ﺗﺤﻘﻴﻖ ﻛﻦ!!! ﻣﻮﻓﻖ ﺑﺎﺷﻲ
      نه عزیزم خیلی فرقی با هم نمیکن. تقریبا تا سال 3 همه درسا یکین!
      توی مترجمی درسای تخصصیش اصول ترجمه رو آموزش میدن.
      ادبیات هول محور داستان و نمایشنامه و شعر میچرخه که من کلا میونه خوبی با شعر ندارم. اما خوب داستانا و نمایشنامه هاشون شیرینه. 12 واحد هم زبان دوم باید پاس کنید. یا فرانسه است یا آلمانی که توی دانشگاه ما اجبارا فرانسه بود چون مدرس آلمانی نداشتن.
      آموزش هم که مشخصه و اتفاقا درسای بسیار جالبی داشت از نگاه من. آموزش تدریس که یه جورایی جنبه روانشناسی هم داشت.
      البته یه درس 4 واحده توی مترجمی و ادبیات هم هست به اسم روش تدریس و یه درس هم هست به اسم آزمون سازی. روش تدریس که خیلی شیرین بود اما آزمون سازی سنگین بود. توی کنکور ارشد هم ضرایب بالایی داشتن و جز منابع اصلی بودن این دوتا درس. البته برای رشته آموزش!

بیشتر تمایزا از مقطع ارشد شروع میشه که شما کارشناسی رو هر گرایشی که باشید دستتون برای ارشد بازه.

10. Top | #10
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Purple NarSiS نمایش پست ها
      نه عزیزم خیلی فرقی با هم نمیکن. تقریبا تا سال 3 همه درسا یکین!
      توی مترجمی درسای تخصصیش اصول ترجمه رو آموزش میدن.
      ادبیات هول محور داستان و نمایشنامه و شعر میچرخه که من کلا میونه خوبی با شعر ندارم. اما خوب داستانا و نمایشنامه هاشون شیرینه. 12 واحد هم زبان دوم باید پاس کنید. یا فرانسه است یا آلمانی که توی دانشگاه ما اجبارا فرانسه بود چون مدرس آلمانی نداشتن.
      آموزش هم که مشخصه و اتفاقا درسای بسیار جالبی داشت از نگاه من. آموزش تدریس که یه جورایی جنبه روانشناسی هم داشت.
      البته یه درس 4 واحده توی مترجمی و ادبیات هم هست به اسم روش تدریس و یه درس هم هست به اسم آزمون سازی. روش تدریس که خیلی شیرین بود اما آزمون سازی سنگین بود. توی کنکور ارشد هم ضرایب بالایی داشتن و جز منابع اصلی بودن این دوتا درس. البته برای رشته آموزش!

بیشتر تمایزا از مقطع ارشد شروع میشه که شما کارشناسی رو هر گرایشی که باشید دستتون برای ارشد بازه.
      ﺷﻬﺮ ﻣﺎ ﻣﺘﺮﺟﻤﻲ ﻧﺪﺍﺭﻩ ﻣﻨﺚ ﺣﻮﺻﻠﻪ ﻧﺪﺍﺭﻡ ﺑﺮﻡ ﺷﻬﺮ ﺩﻳﻜﻪ ﻣﻴﺨﻮﺍﻡ ﺷﻬﺮ ﺧﻮﺩﻣﻮﻥ ﺑﻤﻮﻧﻢ!!! ﺍﺭﻩ ﻣﺘﺮﺟﻤﻲ ﻭ ﺍﻣﻮﺯﺵ ﻫﻢ ﺧﻮﺑﻦ ﺍﻣﺎ ﻣﻦ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﺑﻪ ﺩﺍﺳﺘﺎﻥ ﺍﻳﻨﺎ ﻋﻼﻗﻪ ﺩﺍﺭﻡ
      ﻣﻮﻓﻖ ﺑﺎﺷﻲ ﺧﻮﺍﻫﺮ :_) ﺭﺍﺳﺘﻲ ﺗﻮ ﺭﺗﺒﻪ ﺕ ﺟﻘﺪﺭ ﺑﻮﺩ? ﻛﻼﺍﺍ ﻧﺼﻴﺤﺘﺖ ﺑﻪ ﻣﻦ ﻛﻪ ﺍﻣﺴﺎﻝ ﻛﻨﻜﻮﺭ ﻣﻴﺪﻡ ﺟﻴﻪ?

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Mariz
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sarah Melody نمایش پست ها
      ﺷﻬﺮ ﻣﺎ ﻣﺘﺮﺟﻤﻲ ﻧﺪﺍﺭﻩ ﻣﻨﺚ ﺣﻮﺻﻠﻪ ﻧﺪﺍﺭﻡ ﺑﺮﻡ ﺷﻬﺮ ﺩﻳﻜﻪ ﻣﻴﺨﻮﺍﻡ ﺷﻬﺮ ﺧﻮﺩﻣﻮﻥ ﺑﻤﻮﻧﻢ!!! ﺍﺭﻩ ﻣﺘﺮﺟﻤﻲ ﻭ ﺍﻣﻮﺯﺵ ﻫﻢ ﺧﻮﺑﻦ ﺍﻣﺎ ﻣﻦ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﺑﻪ ﺩﺍﺳﺘﺎﻥ ﺍﻳﻨﺎ ﻋﻼﻗﻪ ﺩﺍﺭﻡ
      ﻣﻮﻓﻖ ﺑﺎﺷﻲ ﺧﻮﺍﻫﺮ :_) ﺭﺍﺳﺘﻲ ﺗﻮ ﺭﺗﺒﻪ ﺕ ﺟﻘﺪﺭ ﺑﻮﺩ? ﻛﻼﺍﺍ ﻧﺼﻴﺤﺘﺖ ﺑﻪ ﻣﻦ ﻛﻪ ﺍﻣﺴﺎﻝ ﻛﻨﻜﻮﺭ ﻣﻴﺪﻡ ﺟﻴﻪ?
      من رتبه ام حدود 2500 بود و ضعف بسیار بزرگم درصد پایین عمومیام بود. تخصصی رو 85 زده بودم اما عمومیا افتضاح بود.
      اولین توصیه ام اینه که عمومیا رو جدی بگیرید چون بار خیلی سنگینی داره توی کنکور زبان.
      دوم این که خود زبان رو به هیچ وجه کنار نذازید. اینجوری که متوجه شدم شما دارید توی مطالعه زبانتون کم کاری میکنید.
      هرچقدر هم که توی زبان قوی هستید به هیچ وجه نذاریدش کنار چون زبان یه خاصیت داره که وقتی مورد استفاده قرار نگیره میره تو حالت passive و موقعی که بهش نیاز داری که استفادش کنی طول میکشه تا active بشه.
      یا اصلا پیش میاد که به یه کلمه بر میخوری، میدونی که بلدیش و به نظرت خیلی مسخره میاد که همون لحظه یادت نمیاد چیه!
      یا یه نکته ریز گرامری. مخصوصا توی جملاتی که باید اشتباهات گرامریشون رو پیدا کنی خیلی لطمه میزنه.
      حتما تمرین داشته باش.

12. Top | #12
      کاربر حرفه ای

daram-mimiram
      نمایش مشخصات
      ببخشید یه سوال داشتم و بهتر از آدمای با تجربه ای مثل شما کسی رو پیدا نکردم.
      من الان سال دومم و میخوام منحصرا زبان رو در کنار کنکور تجربی شرکت کنم ولی منابع وساعت مطالعاتی رو دقیق نمیدونم لطفا راهنمایی کنید ضمنا من علاقه ی ذاتی به زبان دارم و معمولا عمده مشکلم تو بخشvocab هست(یه سوال اساسی تر اصلا زبان میتونه در آینده رشته ی پولسازی باشه؟)

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      به هر رشته ای که علاقه دارید برید و توش باید موفق عمل کنید پول و ثروتم خودش جذب میشه وقتی که خودت از خودت راضی باشی

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط Purple NarSiS نمایش پست ها
      من رتبه ام حدود 2500 بود و ضعف بسیار بزرگم درصد پایین عمومیام بود. تخصصی رو 85 زده بودم اما عمومیا افتضاح بود.
      اولین توصیه ام اینه که عمومیا رو جدی بگیرید چون بار خیلی سنگینی داره توی کنکور زبان.
      دوم این که خود زبان رو به هیچ وجه کنار نذازید. اینجوری که متوجه شدم شما دارید توی مطالعه زبانتون کم کاری میکنید.
      هرچقدر هم که توی زبان قوی هستید به هیچ وجه نذاریدش کنار چون زبان یه خاصیت داره که وقتی مورد استفاده قرار نگیره میره تو حالت passive و موقعی که بهش نیاز داری که استفادش کنی طول میکشه تا active بشه.
      یا اصلا پیش میاد که به یه کلمه بر میخوری، میدونی که بلدیش و به نظرت خیلی مسخره میاد که همون لحظه یادت نمیاد چیه!
      یا یه نکته ریز گرامری. مخصوصا توی جملاتی که باید اشتباهات گرامریشون رو پیدا کنی خیلی لطمه میزنه.
      حتما تمرین داشته باش.
      با چه منابعی 85 درصد زدید؟ واقعا عالی زدید!!

14. Top | #14
      کاربر حرفه ای

daram-mimiram
      نمایش مشخصات
      و منبع؟

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ما کنکورمون منبع نداره!!! ازاد ازاد از هر چی میتونی استفاده کن!

صفحه 1 از 10 12 ... آخرینآخرین

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن