خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات

سوال در سوال - فیزیک - نوسان - کنکور ریاضی خارج 84

s-84-22.jpg
      جواب تست که میشه 2.5 ..... حالا من 2 تا سوال دارم :
      1) اگه بجای حد اقل میگفت حداکثر جواب چی میشد ؟ (خودم درآوردم 17.5)
      2) اگر سرعت نقطه c رو میخواست جواب چی مشید؟ (خودم درآوردم منفی 2.5)(فاز اولیه رو صفر گرفتم) .. البته دو و نیم ضربدر رادیکال دو دوم رو هم بدست آوردم !
      ممنون میشم جواب بدین !

2. Top | #2
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط TAMERLANE نمایش پست ها
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: s-84-22.jpg
مشاهده: 104
حجم: 22.8 کیلو بایت
      جواب تست که میشه 2.5 ..... حالا من 2 تا سوال دارم :
      1) اگه بجای حد اقل میگفت حداکثر جواب چی میشد ؟ (خودم درآوردم 17.5)
      2) اگر سرعت نقطه c رو میخواست جواب چی مشید؟ (خودم درآوردم منفی 2.5)(فاز اولیه رو صفر گرفتم) .. البته دو و نیم ضربدر رادیکال دو دوم رو هم بدست آوردم !
      ممنون میشم جواب بدین !

اولی 12.5 میشه.
      دومی هم 5 بر 2 رادیکال2.

3. Top | #3
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      92-n.jpg
      (جواب که میشه یک) ... .اگه تو این تست 1/40 رو جای گذاری کنیم کمان سینوس میشه پی چهارم . سوال من اینه که آیا این پی چهارم مکان زاویه ای جسمه؟! ... که اگه اینطور باشه خیلی سریعتر میشه بگیم تو پی چهارم K و u با هم برابرند و جواب یک میشه ... استدلالم درسته ؟!

4. Top | #4
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 92 n.jpg
مشاهده: 81
حجم: 20.2 کیلو بایت
      (جواب که میشه یک) ... .اگه تو این تست 1/40 رو جای گذاری کنیم کمان سینوس میشه پی چهارم . سوال من اینه که آیا این پی چهارم مکان زاویه ای جسمه؟! ... که اگه اینطور باشه خیلی سریعتر میشه بگیم تو پی چهارم K و u با هم برابرند و جواب یک میشه ... استدلالم درسته ؟!
      بله! اون زاویه همون فاز نوسانگره. برای یک نوسانگر ساده داریم

U=K tanΦ
      Φ همون فاز نوسانگره. که در این سوال
      tanΦ=1
      یعنی U و K برابر است.
      ویرایش توسط محمد نادری : 30 آذر 1393 در ساعت 18:27

5. Top | #5
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سوال سنجش ۸۴ از موج ...... گفته اختلاف فاز بین دو نقطه آ و ب ک در راستای انتشار یک موج هستند .. پی دوم ... است. اگر بین آنها دقیقا دونقطه همفاز با آ باشد فاصله ی آ تاب چندبرابر طول موج است ? ............ حالا سوال من اینه اگه بینشون پی دوم فاصله است و با توجه ب اینکه نقاط همفاز فرقشون ضریب صحیحی از پی است چطور ممکنه توی فاصله پی دوم ... دو نقطه همفاز داشته باشیم ???? ب نظرمن سوال کلا غلطه !!!

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سوال سنجش ۸۴ از موج ...... گفته اختلاف فاز بین دو نقطه آ و ب ک در راستای انتشار یک موج هستند .. پی دوم ... است. اگر بین آنها دقیقا دونقطه همفاز با آ باشد فاصله ی آ تاب چندبرابر طول موج است ? ............ حالا سوال من اینه اگه بینشون پی دوم فاصله است و با توجه ب اینکه نقاط همفاز فرقشون ضریب صحیحی از پی است چطور ممکنه توی فاصله پی دوم ... دو نقطه همفاز داشته باشیم ???? ب نظرمن سوال کلا غلطه !!!
      جواب ١١/۴ هس؟
      ا
      لبته منم منظورم ٢.٢۵ بود که يه اشتباه لپي رخ داد:yahoo (4):
      ویرایش توسط saeid_NRT : 24 دی 1393 در ساعت 23:46

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      به کلمه ی هم فاز خیلی دقت کن
      الا بذکر الله تطمئن القلوب
      ویرایش توسط amin278 : 24 دی 1393 در ساعت 22:53

8. Top | #8
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سوال امروز کزینه ۲ بود ...... کفته طول فنر سبکی در حالت عادی ۲۰ سانتی متر و ثابت آن ۱۰۰ است ... وزنه ۸۰۰ کرمی به آن بسته و با سرعت زاویه ای ۵ رادیان بر ثانیه حول سر دوران می دهیم ...... افزایش طول فنر جند سانتی متره ؟ ...... ۵ ۱۰ ۲۰ ۲۵ ...........جواب تو پاسخ نامه زده ۵ ..... بجای دامنه قرار داده ۰.۲ بعلاه ایکس ..... بجای دلتا ایکس هم همون ایکس رو کذاشته .... ولی من بجای دودهم بععلاوه ایکس دو دهم قرار دادم بنظرم درست تره ...... ممنون میشم اکه جواب بدین ؟!؟!

9. Top | #9
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بله درست میگین.

10. Top | #10
      پاسخگوی ارشد

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سوال امروز کزینه ۲ بود ...... کفته طول فنر سبکی در حالت عادی ۲۰ سانتی متر و ثابت آن ۱۰۰ است ... وزنه ۸۰۰ کرمی به آن بسته و با سرعت زاویه ای ۵ رادیان بر ثانیه حول سر دوران می دهیم ...... افزایش طول فنر جند سانتی متره ؟ ...... ۵ ۱۰ ۲۰ ۲۵ ...........جواب تو پاسخ نامه زده ۵ ..... بجای دامنه قرار داده ۰.۲ بعلاه ایکس ..... بجای دلتا ایکس هم همون ایکس رو کذاشته .... ولی من بجای دودهم بععلاوه ایکس دو دهم قرار دادم بنظرم درست تره ...... ممنون میشم اکه جواب بدین ؟!؟!
      نه دیگه.
      اولا دامنه نه. بلکه شعاع دوران. که از 20 سانتیمتر بیشتره.

11. Top | #11
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط amin278 نمایش پست ها
      به کلمه ی هم فاز خیلی دقت کن
      راه حل شما درسته ... اما فرض مسئله کاملا اشتباهه .... مگر غیر از اینه ک نقاط هم فاز به اندازه ضریب صحیحی از (پی) با هم اختلاف فاز دارن .... اینجا گفته دو نقطه ... ینی یا دو تا پی .... یا دو تا دو پی ... یک پی و یک دوپی (و الی آخر ) ..... حداقل این دنباله دو تا دوپی (برابر همون دوپی) است ..... حالا چطور ممکنه در فاصله پی دوم ، دوپی اختلاف فاز وجود داشته باشه ! ؟؟!....

12. Top | #12
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سوال از موج :
      توی تست زیر از سنجش 84 .... تغییر طول طناب رو وارد محاسبات نمی کنیم و جواب هم شده رادیکال دو ، دوم این تا اینجا !)
      تست : دو طناب a و b هر کدام بین دو نقطه بسته شده اند . و طول طناب a دو برابر طول طناب b و چگالی طول آن نیز دو برابر چگالی طولی طناب b است. اگر نیروی کشش آن ها با هم برابر باشند ، سرعت انتشار امواج عرضی در طناب a چند برابر b است ؟
      ........
      حالا توی تستز زیر از سراسری ریاضی همون سال .... تغییر طول طناب داشتیم و اون رو وارد محاسبات کردیم و جواب هم شده رادیکال دو ....
      تست : در سیم یکنواختی که بین دو نقطه ثابت ، با نیروی معینی کشیده شده ، موج ایستاده ایجاد میکنیم .اگر همان سیم را دولا کنیم و تحت همان نیروی کشش قبلی بین دو نقطه ثابت دیگر قرار دهیم ، بسامد موج ایستاده حاصل چند برابر خواهد شد ؟
      ......
      با این تفاسیر در مسائل مقایسه از سرعت انتشار طناب .... تغییر طول را در نظر بگیریم یا نگیریم ....... مسئله این است ؟!؟!؟!

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      در انتظار تایید ایمیل

Sheytani
      نمایش مشخصات
      سوال از موج :
      توی تست زیر از سنجش 84 .... تغییر طول طناب رو وارد محاسبات نمی کنیم و جواب هم شده رادیکال دو ، دوم این تا اینجا !)
      تست : دو طناب a و b هر کدام بین دو نقطه بسته شده اند . و طول طناب a دو برابر طول طناب b و چگالی طول آن نیز دو برابر چگالی طولی طناب b است. اگر نیروی کشش آن ها با هم برابر باشند ، سرعت انتشار امواج عرضی در طناب a چند برابر b است ؟
      ........
      حالا توی تستز زیر از سراسری ریاضی همون سال .... تغییر طول طناب داشتیم و اون رو وارد محاسبات کردیم و جواب هم شده رادیکال دو ....
      تست : در سیم یکنواختی که بین دو نقطه ثابت ، با نیروی معینی کشیده شده ، موج ایستاده ایجاد میکنیم .اگر همان سیم را دولا کنیم و تحت همان نیروی کشش قبلی بین دو نقطه ثابت دیگر قرار دهیم ، بسامد موج ایستاده حاصل چند برابر خواهد شد ؟
      ......
      با این تفاسیر در مسائل مقایسه از سرعت انتشار طناب .... تغییر طول را در نظر بگیریم یا نگیریم ....... مسئله این است ؟!؟!؟!

سلام دوست من
      اینجوری واست توضیح بدم بهتره:ببین در سوال اول چون صحبت از چگالی شده فرمول سرعت رو بهباز میکنیم وبه یه مدل دیگه مینویسیمm=PAL در مخرج که Lمخرج با صورت ساده میشود،به همین خاطر بی تاثیر است اما در سوال دوم چون صحبتی از چگالی نشده نباید فرمول را باز کرد بنابرین Lمی ماند و تاثیر گذار است.

چقد نوشتم..،

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)