خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات

اخه کجای سوال درسته این ؟

سلام در آزمون دیروز قلمچی سوال 115 بود

که گفته بود کدوم گزینه در مورد پارامسی نادرسته !

بعد گفته در رونویسی در مرحله 2 برخلاف مرحله 3 شکستن پیوند هیدروژنی بین دو رشته DNA داریم

والا جدید در اومده ؟:yahoo (4):

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      خب در هر دو مرحله 2 و 3 پیوند هیدرو ژنی شکسته میشه

ژان وال ژان: مرا برای دزدیدن تکه نانی به زندان بردند و پانزده سال در آنجا نان مجانی خوردم! این دیگر چه دنیاییست!!!
      بینوایان-ویکتور هوگو

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط parsatighe نمایش پست ها
      سلام در آزمون دیروز قلمچی سوال 115 بود

که گفته بود کدوم گزینه در مورد پارامسی نادرسته !

بعد گفته در رونویسی در مرحله 2 برخلاف مرحله 3 شکستن پیوند هیدروژنی بین دو رشته DNA داریم

والا جدید در اومده ؟:yahoo (4):
      خب چیش جدیددراومده؟؟؟سوال درسته

4. Top | #4
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      پیوند هیدروژنی بین Rna و Dna 1 رشته اش شکسته میشه دیگه نه بین دو رشته !

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      پیوند هیدروژنی بین rna و dna 1 رشته اش شکسته میشه دیگه نه بین دو رشته !
      تو مرحله ی2پیوندهیدروژنی بین رشته هایDNAشکسته میشه
      تومرحله3هم پیوندهیدروژنی بین رشته های dnaبه سمت جایگاه پایان شکسته میشه توشکلم نگاه کنی متوجه میشی
      ولی بین DNAوRNAپیوندهیدروژنی تشکیل میشه
      ویرایش توسط venus95 : 22 آذر 1393 در ساعت 12:08

6. Top | #6
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      ببخشید من پیکسل به پیکسل عکس رو دیدم ولی هیچی نشده !

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      ببخشید من پیکسل به پیکسل عکس رو دیدم ولی هیچی نشده !
      http://zist1.ir/arman/bio/4/animation/02.swf

ژان وال ژان: مرا برای دزدیدن تکه نانی به زندان بردند و پانزده سال در آنجا نان مجانی خوردم! این دیگر چه دنیاییست!!!
      بینوایان-ویکتور هوگو

8. Top | #8
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      آره داداش منم سر همین سوال گیر کردم باقیش که گلابی بود!!!منم با همون استدلال خانوم مستانه ردش کردم.
      ایمـــان دارم! کــه قشنـگـتــرین عشــق

نگــاه مهــربـــان خــداونـــد بـه بنـدگـانـش اســت . . . زنـــدگــی را بـــه او بســــپار . . .

و مطـمئـــن بـــاش که تــا وقتـــی کــه پشتــت بــه خـــدا گــرم اســت

تمـــام هــراس هـــای دنیـــا خـنـــده داراســت ...

9. Top | #9
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط moho نمایش پست ها
      آره داداش منم سر همین سوال گیر کردم باقیش که گلابی بود!!!منم با همون استدلال خانوم مستانه ردش کردم.
      میشه منو در مورد گزینه سوم تفهیم کنید ؟

10. Top | #10
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      میشه منو در مورد گزینه سوم تفهیم کنید ؟
      در یوکاریوت ها بعضی از عوامل رونویسی میتونن مستقیم به راه انداز متصل شن که از جنس پروتیین هستن

بینوایان-ویکتور هوگو

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بابا درسته این جمله ...

توی مرحله 2 Rna پلی مراز پیوند هیدروژنی بین دوتا DNA رو میشکنه اما توی مرحله سه پیوند هیدروژنی بین RNA و ِِDNA شکسته میشه نه بین دوتا DNA
      ساوال گفته که در مرحله دو پیوند هیدروژنی بین دوتا دی ان ای شکسته میشه که این برخلاف مرحله 3 هست که پیوند هیدروژنی بین ار ان ای و در ان ای شکسته میشه

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

بین رشته های DNA به سمت جایگاه پایان اصلا نداریم که !!!! دلیل شما تا حدود یدرسته ... ببینین بعد از تشکیل پیوند هیدروژنی بین DNA و RNA دوباره شکسته میشه که این سوال منظورش همینه

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zibamehr1376 نمایش پست ها
      بابا درسته این جمله ...

توی مرحله 2 Rna پلی مراز پیوند هیدروژنی بین دوتا DNA رو میشکنه اما توی مرحله سه پیوند هیدروژنی بین RNA و ِِDNA شکسته میشه نه بین دوتا DNA
      ساوال گفته که در مرحله دو پیوند هیدروژنی بین دوتا دی ان ای شکسته میشه که این برخلاف مرحله 3 هست که پیوند هیدروژنی بین ار ان ای و در ان ای شکسته میشه

بین رشته های DNA به سمت جایگاه پایان اصلا نداریم که !!!! دلیل شما تا حدود یدرسته ... ببینین بعد از تشکیل پیوند هیدروژنی بین DNA و RNA دوباره شکسته میشه که این سوال منظورش همینه
      شما مرحله 3 رو فقط عکس کتاب رو میدونیدددد؟؟؟؟؟

رونویسی از ژن تو مرحله 3 که فقط اون عکس نیست.....راه انداز تو شکل کتاب به سمت بالا حرکت میکنه و همزمان پیوند هیدوژنی بین دو dna رو میشکنه.....

شما اصن تست میزنین؟؟ کتاب کمک درسی ندارین؟؟ این یکی از اسون ترین نکته هاست....

http://zist1.ir/arman/bio/4/animation/02.swf

بینوایان-ویکتور هوگو

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به اعصاب خودت مسلط باش !!! طبق چیزی که میدونستم من نظر دادم شما هم حق توهین نداری جوابمم کاملا درست بود ... ... ببین کلا شکستن پیوند هیدروژنی بین دو رشته dna جزء مرحله 2 هست ! مامیدونیم rna پلی مراز دو رشته در ان آ رو توی مرحله 3 از هم باز میکنه ولی بحث رونویسی و شکستن پیوند هیدروينی بین دوتا دی ان آ جداست .... درعین حرکت روی رشته dna پیوند هیدروينی میشکنه ولی صحبت ما سر رونویسی و شکستن پیوند بین rna و dna هست نه بین دوتا dna

دلیل اینکه میگی درسته رو بگو

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zibamehr1376 نمایش پست ها
      به اعصاب خودت مسلط باش !!! طبق چیزی که میدونستم من نظر دادم شما هم حق توهین نداری جوابمم کاملا درست بود ... ... ببین کلا شکستن پیوند هیدروژنی بین دو رشته dna جزء مرحله 2 هست ! مامیدونیم rna پلی مراز دو رشته در ان آ رو توی مرحله 3 از هم باز میکنه ولی بحث رونویسی و شکستن پیوند هیدروينی بین دوتا دی ان آ جداست .... درعین حرکت روی رشته dna پیوند هیدروينی میشکنه ولی صحبت ما سر رونویسی و شکستن پیوند بین rna و dna هست نه بین دوتا dna

دلیل اینکه میگی درسته رو بگو

اولن جوگیر نشو دوست من تست نزدن توهین نیست

دومن

شما تست رو میخونید میبینی چی ازت خواسته بر اساس خواسته های تست جواب میدی دیگه خارج از این بری توهم میزنی تست رو غلط جواب میدی

حالا تست چی گفته؟؟
      گزینه در مورد پارامسی نادرسته !

در مرحله دوم رونویسی برخلاف مرحله 3 پیوند های هیدروژنی بین دو رشته DNA شکسته می شوند

خب این گزینه نادرست هست چرا ؟؟ چون هم در مرحله دوم و هم در مرحله سوم رونویسی پیوند هیدروژنی بین دو رشته dna شکسته میشه این رو از رو شکل کتاب میشه فهمید....

دیگه اینکه شما اومدی رونویسی و شکستن رو پدیده ای جدا از هم در نظر گرفتی و اینا گفتم اشتباهه

بینوایان-ویکتور هوگو

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      جوگیر ؟؟؟
      درسته من قبول دارم اونجاشو اشتباه کردم چون مرحله سوم هم شکستن داریم هم تشکیل !!! چون تو کنکور عموما مرحله ها رو نمیدن و کلی میخوان من مرحله 2 رو کامل نمیدونستم چی هست اصلا !!!

بعدشم من قلمچی نمیرم نمیدونم این تست بقیه گزینه هاش چی هست اصلا !فقط گزینه ای رو که داده بودین جواب دادم

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن