به اضافه خدا بودن یعنی منهای همه مشکلات (اورجینال)

تا حالا برات پیش اومده که احساس کنی بعد از چند روز همه انگیزه های قشنگت برای ادامه مسیر تا رسیدن به موفقیت در کنکور فرو کش کرده و شدی یک مرده متحرک ؟
آیا فکر نمی کنی که انگیزه ها یا همان نیاز روحی ما هم مثل نیاز جسمی نیاز به تغذیه خاص خودش داره ؟
تا حالا تجربه داشتی که مثلا" بعضی روزها بخاطر عدم پاسخ به پرسش ساده کلاسی توسط دبیر یا نتیجه آزمون ضعیف و نفهمیدن درس سر کلاس کنکور و ................ حال و احوالت بدجور گرفته بشه و انقدر ترد و شکننده بشی که دیگه احساس کنی بدتر از این نمیشه و تو هیچی نیستی ؟
چرا یک نتیجه برای دو تیپ مختلف ، معنای متفاوتی داره ... مثلا عده ای روزهای بارانی دوست دارند و عده ای هم از اون بیزار هستند و میگن خراب هست و کلا" کار و زندگی شون تعطیل می کنن ؟
چرا مشاهده نتیجه نه چندان خوب آزمون آزمایشی برای بعضی ها میشه کوله باری از ناراحتی و دق و دلی و دنبال چسباندن الفاظ توهین برتنگیز به خود ؛ مثل ختگ و بی استعداد و ....ولی مشابه همان نتیجه آزمون برای بعضی ها میشه آئینگی شرایط فعلی و ضعف های موجود و تلاش برای هرچه بهتر کردن شون تا روز کنکور که انشالله دیگه مرتفع بشن و نخوان سرجلسه اصلی عرض اندام کنن و ما رو به چالش بکشن .

چرا دو نتیجه مشابه دو بازخورد متفاوت رو داره ؟ مشکل کار از کجاست ؟ چرا با شنیدن یک پیشنهاد طمع برانگیز عده ای برای بیمه قبولی و تضمینی در کنکور میلیون ها هزینه می کنن و آخرش هم هیچی و عده ای هم تا این پیشنهاد می شوند کلاه شون قاضی می کنن که کنکور راه دور زدن نداره و در صراط مستقیم شون باقی می مونن ؟
چرا وقتی مدرس در کلاس با بزرگ نمایی و اغراق یک راه حل ساده ( که در دو تا کتاب تست آموزشی سرچ کنی عینا" پیداش می کنی ) رو برای حل مساله پیشنهاد میده ، با جهالت تمام فکر می کنی که الان فقط تو این رو بلدی و بقیه قاطی باقالی ها هستند .

آیا پاسخ همه این پرسش ها ناشی از جهل و کم ظرفیتی نیست ؟

آیا میشه با ی قدری دو دو تا چهارتا درست و حسابی بد و خوب ازهم تمییز داد و در بی راه هایی که سالانه ده ها هزار نفر از کنکوری ها رو در دام صیادان و دلالان مسیر موفقیت شما قرار میده رو شناسایی کرد ؟

آیا میشه با مسئولیت پذیری و اتکا به خود ، و برنامه شخصی درست به رویای خودت رنگ واقعیت بزنی ؟

آیا میشه طول و عرض همت و تلاش ، وسعت فکر و چهارچوب انتظارات از خودت انقدر گسترده کنی که دیگه کنکور در اون گم باشه ؟
الان که چند ماه از کنکور میگذره آیا تو هم بامن هم عقیده شدی کتاب و کلاس و آزمون و این همه بحث داغ منابع روی اون مانور میدن هیچ کدوم پیش شرط و لازمه رسیدن به موفقیت نیست ؟

قبول داری خیلی از رتبه برترهایی که در مجله آزمون و برنامه های تلویزیونی بهت نشون میدن حرف های زیادی از شب زنده داری ها ، درس خواندن و نفهمیدن ها ، قید خیلی مسائل حاشیه زدن ها و خارق العاده روز به شب رساندن ها دارند ولی متاسفانه با چند سوال کلیشه ای و تبلغاتی که "" چی خریدم و چی شدم ! "" محدودشون می کنن ؟

قبول داری کسی که محتوا بشناسه شیمی و زیست رو از آبی قلمچی نمیخونه و میدونه بی علت نیست که فقط پرفروش ترین کتاب فیزیک کنکور بازار گاج میکروطبقه بندی هست و نه لزوما" همگی کتاب های میکرو ؟
(پس چرا اسیر تبلیغات نابجایی میشی که الان اندازه 4 تا کنکوری کتاب و منابع جمع کردی و نمیدونی چیکار کنی با این همه سردرگمی و بایزم به فکر خرید منابع جدید هستی تا مشکل ات حل بشه ؟ !!)

همان طوری که الان خیلی ها آرزو می کنن ای کاش الان نیمه مهر ماه بود و از اون موقع خوب شروع می کردم و وقتی واقعا" نیمه مهر بود در حسرت این بودن که کاش از بعد ماه رمضان در تابستان استارت زده بودم و الان چند ماهی گذشته و .... الان هم اگر چهارچنگولی بهش نچسبی و فکر کنی از الان نمیشه ...چندماه بعد حسرت اش رو میخوری .
اعتقاد دارم که خدا به هرکس بارها فرصت پول دار شدن ، مطرح شدن ، بهترین بودن و ... میده ؛ این لطف اش شامل حال خیلی هامون میشه ، ولی ما در لحظه نمی دونیم که گوهر گرانبهایی داریم وقتی از کف رفت حسرتش روی دل مون سنگینی میکنه ...پس واقعا افکارت نیاز به واکشی دارند و من هنوز بهت امیدوارم که بتونی به بهترین ها برسی عزیزجان .
امیدوارم که روزهای زندگی ات سرشار از تلاش های مثبت و منطق بر خط راست ، در جهت رسیدن به خدای یگانه و مهربان باشد .

دانلود کارگاه مشاوره کنکور این هفته