خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

مشكل من در اختصاصي ها ( كمك كنيد لطفا)

سلام دوستان

يه چن وقتيه كه اين دروس اختصاصي واسم مشكل ايجاد كرده البته اين مشكل بر ميگرده به درس فيزيك . ديوونه شدم به خدا هر چي ميخونم انگار هيچي به هيچي شايد بيشترين درس كه تو هفته ميخونم همين فيزيك باشه ولي نميدونم چرا اينجوري شده واسه رياضي و شيمي هم همينطوريه ها . از يك طرف فشار خانواده و از يه طرف فشار درس ها. بابام هم گير داده به اين تراز و قلمچي چون هر دفعه كه اين سه تا درس رو خوب نمبزنم ( يا نميزنم و يا منفي) هي ميگه پس تو تو اين اتاق چه غلطي ميكني . هي هم اين دختر عمم رو ميزنه تو سرم و ميگه : اگه پزشكي نياري آبرومو تو خونواده بردي يكم برو از دختر عمت ياد بگير امسال پزشكي رو شاخشه. والا نميدونم چيكار كنم انگيزم پريده اگه يه وقت قبول نشم چيجوري سرم رو جلو بابام بالا كنم آخه به خواست بابام تغيير رشته دادم و از رياضي اومدم تجربي. بابام هم ميگه بيا واست خصوصي بگيرم منم ميگم اينا كه ميان فقط فرمول ميگن و چن تا مسئله حل ميكنن واسه چي الكي پول بديم. امروز هم بهم ميگه : پسر دختر داييم مشاور گرفته و كلي ميخونه اونوقت تو وضعت اينه. تو فيزيك هم تستي و هم تشريحي مشكل دارم رياضي و شيميم هم در حد 15 و16 هستش ت تست ها هم خيلي ضعيفم
      والا نميدونم چيكار كنم تنها ميتونم از شما كمك بگيرم پس اگه لطف كنين كمك كنين دعاتون ميكنم به خدا

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خیلی عالی بود توضیحاتت و اینکه مشکلاتت رو صریح و واضح گفتی...واقعا خیلی خوب بود...
      از دروس فیزیک و شیمی که میگی یا صفر میزنی یا منفی هم توضیح بده، یعنی بگو چجوری میخونی...از چه کتابایی میخونی...از چه سالی میخونی...چه مبحثی رو خوندی و نتیجه نگرفتی...زمینه ات توی اون مبحث چجوریه مثلا قبلا خوندی؟سرکلاس گوش دادی؟ این چیزا...تا بشه بهتر نظر داد...
      هر شـــــب... دلم دریــــای آتیـــــشه
      از این بدتر مگه میـــــــــــــــــــــشه ؟؟
      حــــال هیچکی تو دنـــــــــــــــــــــــ یا
      بدتر از حـــــال مــــــــن نــــــــــیست
      درد رو زمین، بدتر از همیــــــــــــــــن
      درد تنها شدن نیســــــت..............

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadj07 نمایش پست ها
      خیلی عالی بود توضیحاتت و اینکه مشکلاتت رو صریح و واضح گفتی...واقعا خیلی خوب بود...
      از دروس فیزیک و شیمی که میگی یا صفر میزنی یا منفی هم توضیح بده، یعنی بگو چجوری میخونی...از چه کتابایی میخونی...از چه سالی میخونی...چه مبحثی رو خوندی و نتیجه نگرفتی...زمینه ات توی اون مبحث چجوریه مثلا قبلا خوندی؟سرکلاس گوش دادی؟ این چیزا...تا بشه بهتر نظر داد...
      فيزيك رو از روي آموزش خيلي سبز و دوسالانه + تست خيلي سبز هم دارم
      شيمي رو هم مبتكران و تستشم مهر و ماه
      ياضي هم آموزش خيلي سبز و تستش

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

سوم تجربي هم هستم

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ميلاد دلشاد نمایش پست ها
      فيزيك رو از روي آموزش خيلي سبز و دوسالانه + تست خيلي سبز هم دارم
      شيمي رو هم مبتكران و تستشم مهر و ماه
      ياضي هم آموزش خيلي سبز و تستش

سوم تجربي هم هستم
      کتاب شیمی برا مبتکرانت خوبه...
      فیزیک خیلی سبز میگن یه مقدار سطح بالاتره...ولی اگه ارتباط برقرار کنی خوبه...
      ریاضی هم آموزش خیلی سبز رو من ندیدم حقیقتش...اصن اموزش داره؟!!!!
      برای فیزیک کتاب گاج نقره ای رو خوشت نیومده؟؟
      روش مطالعه؟

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      کتاب شیمی برا مبتکرانت خوبه...
      فیزیک خیلی سبز میگن یه مقدار سطح بالاتره...ولی اگه ارتباط برقرار کنی خوبه...
      ریاضی هم آموزش خیلی سبز رو من ندیدم حقیقتش...اصن اموزش داره؟!!!!
      برای فیزیک کتاب گاج نقره ای رو خوشت نیومده؟؟
      روش مطالعه؟
      روش مطالعه خاصي ندارم فقط ميشينم و صفحه صفحه ميرم جلو و رو كاغذ فرمول ها رو تمرين ميكنم و مسئله حل ميكنم ولي بعد نيم سعت حواسم پرت ميشه و تمركزم رو از دست ميدم نميدونم چرا اينجوري شدم

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      روش مطالعه خاصي ندارم فقط ميشينم و صفحه صفحه ميرم جلو و رو كاغذ فرمول ها رو تمرين ميكنم و مسئله حل ميكنم ولي بعد نيم سعت حواسم پرت ميشه و تمركزم رو از دست ميدم نميدونم چرا اينجوري شدم
      پس اینجور ک پیداس درس رو خوب میفهمی....تمرین ها رو هم اونموقع خوب حل میکنی...ولی حواس پرتی تمرکزت رو از بین میبره...و بعدها هم حس میکنی یادت میره، درسته؟
      ببین برا حواسپرتی باید عاملش رو پیدا کنی...و حلش کنی...
      یه راه خوب پیشنهاد میدم، هر چی به ذهنت اومد، هرکاری یا چیزی، یا حتی هر فکری، یه کاغذ بذار کنارت که چشمت هی نیوفته توش، بعد هرچی به ذهنت اومد رو بنویس تو اون کاغذ، بهش بگو فکر عزیزم من به تو احترام میذارم و بعدا بهت فکر میکنم، ولی الان کار دیگه ای دارم، باید درس بخونم....مینویسی روی کاغذ بعدا بشین راحته راحت بهشون فکر کن...
      حالا جالبه بعدا ک میری سراغشون میبینی خیلی هاشون اصلن ارزش فکر کردن نداشتن!! ینی یه چیز مهمی هم نبوده!! ولی اگه حین درس بهش فکر میکردی زنجیره ای از افکار میشد و هی پشت سرهم میومدن و یه دفعه نگاه به ساعت میکنی میبینی 40 مین گذشته!!

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      پس اینجور ک پیداس درس رو خوب میفهمی....تمرین ها رو هم اونموقع خوب حل میکنی...ولی حواس پرتی تمرکزت رو از بین میبره...و بعدها هم حس میکنی یادت میره، درسته؟
      ببین برا حواسپرتی باید عاملش رو پیدا کنی...و حلش کنی...
      یه راه خوب پیشنهاد میدم، هر چی به ذهنت اومد، هرکاری یا چیزی، یا حتی هر فکری، یه کاغذ بذار کنارت که چشمت هی نیوفته توش، بعد هرچی به ذهنت اومد رو بنویس تو اون کاغذ، بهش بگو فکر عزیزم من به تو احترام میذارم و بعدا بهت فکر میکنم، ولی الان کار دیگه ای دارم، باید درس بخونم....مینویسی روی کاغذ بعدا بشین راحته راحت بهشون فکر کن...
      حالا جالبه بعدا ک میری سراغشون میبینی خیلی هاشون اصلن ارزش فکر کردن نداشتن!! ینی یه چیز مهمی هم نبوده!! ولی اگه حین درس بهش فکر میکردی زنجیره ای از افکار میشد و هی پشت سرهم میومدن و یه دفعه نگاه به ساعت میکنی میبینی 40 مین گذشته!!
      اره آفرين دقيقا همينجوري ام يه فكري موقع درس خوندن مياد سراغم و يهو ميبينم زمان كلي گذشته يعني همينجوري به كتاب نيگا ميكنم و به اون فكر ميكنم و وقتي ميبينم نميتونم از ذهنم بيرونش كنم زمان همينجوري رد ميشه اعصابم به هم ميريزه و درس رو ول ميكنم

8. Top | #8

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      اینجوری که پدرتون باهاتون برخورد می کنه خدایی نکرده به ضررتون تموم نشه؟ یعنی به جای نفع نتیجه عکس نداره؟

به نظرم بشینید با پدرتون صحبت کنید ( رک و راست ) و شرایط رو بگید تا بدونه که اینجوری که پدرتون می گه درست که نمیشه ، هیچ . تازه بد ترم میشه.

راجع به منابع ریاضی و فیزیک هم باید بگم من خودم تا تابستون امسال تقریبا مثل شما بودم . ولی به توصیه ی دوستان و سایت های کنکوری اینترنتی رفتم گاج نقره ای گرفتم و از وقتی به طور جدی باهاشون کار کردم ( البته اونا با من خوب کار کردن ) درصدای فیزیکم حداقلش میشه 60 70 و ریاضی پیش هم که با گاج کار کردم در صدام حداقلش 60 میشه.

نحوه ی استفاده اش هم باید بدونید که وقتی یه تست می زنید سریع پاسخش رو نگاه نکنید ( که این راز پیروزی در این دو درس هست) شما اول درسنامه ی گاج + جزوه ی معلم یا کتاب درسی رو به دقت می خونید بعد حدا قل 15 تا 15 تا یا 20 تا 20تا وقت می گیرید و تست می زنید و وقتتون رو هم باتوجه میزان دشواری مبحث در نظر می گیرید. مثلا هر 20 تا تست دینامیک 20 یا 25 دقیقه.
      بعدش پاسخ هار و نگاه می کنید و پاسخ تشریحی سوالایی رو که نزدید و غلط زدید رو چک می کنید وراز حل سوال رو می فهمید .

امیدوارم موفق باشید

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اره آفرين دقيقا همينجوري ام يه فكري موقع درس خوندن مياد سراغم و يهو ميبينم زمان كلي گذشته يعني همينجوري به كتاب نيگا ميكنم و به اون فكر ميكنم و وقتي ميبينم نميتونم از ذهنم بيرونش كنم زمان همينجوري رد ميشه اعصابم به هم ميريزه و درس رو ول ميكنم
      خب پس یه کاغذ بذار کنارت کارایی ک میخوای بکنی و فکرهاتو بنویس توش.....البته داستان ننویسیااااا...مثلا بنویس: چک کردن فلان کتاب....یا رفتن به فلان سایت و نگاه کردن موضوع فلان
      اینجوری ذهن اروم میگیره...بعد بشین بخون با خیال راحت...شاید اولش یکم سخت باشه و بازم حواست پرت بشه، ولی خیلی بهتر میشه...هر وقت فکره اومد تو ذهنت بگو بعدا بهش فکر میکنم...رو کاغذ هم نوشتم ک فراموشم نشه...یعنی داری به افکارت احترام میذاری...اونم بهت احترام میذاره!! نه اینکه بخوای لج کنی بگی برو بیرون از ذهنم اونم بدتر درگیرت کنه!! خخخخ خیلی جالبه نه؟!

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط javad76 نمایش پست ها
      اینجوری که پدرتون باهاتون برخورد می کنه خدایی نکرده به ضررتون تموم نشه؟ یعنی به جای نفع نتیجه عکس نداره؟

به نظرم بشینید با پدرتون صحبت کنید ( رک و راست ) و شرایط رو بگید تا بدونه که اینجوری که پدرتون می گه درست که نمیشه ، هیچ . تازه بد ترم میشه.

راجع به منابع ریاضی و فیزیک هم باید بگم من خودم تا تابستون امسال تقریبا مثل شما بودم . ولی به توصیه ی دوستان و سایت های کنکوری اینترنتی رفتم گاج نقره ای گرفتم و از وقتی به طور جدی باهاشون کار کردم ( البته اونا با من خوب کار کردن ) درصدای فیزیکم حداقلش میشه 60 70 و ریاضی پیش هم که با گاج کار کردم در صدام حداقلش 60 میشه.

نحوه ی استفاده اش هم باید بدونید که وقتی یه تست می زنید سریع پاسخش رو نگاه نکنید ( که این راز پیروزی در این دو درس هست) شما اول درسنامه ی گاج + جزوه ی معلم یا کتاب درسی رو به دقت می خونید بعد حدا قل 15 تا 15 تا یا 20 تا 20تا وقت می گیرید و تست می زنید و وقتتون رو هم باتوجه میزان دشواری مبحث در نظر می گیرید. مثلا هر 20 تا تست دینامیک 20 یا 25 دقیقه.
      بعدش پاسخ هار و نگاه می کنید و پاسخ تشریحی سوالایی رو که نزدید و غلط زدید رو چک می کنید وراز حل سوال رو می فهمید .

امیدوارم موفق باشید
      نميدونم تاثير داره يا نه اگه گاج نقره اي رو بگيرم چون همين خيلي سبز رو كه دارم قد يه تفسير قرآن حجم داره همين دو روز پيش هم رفتم دو ت دو سالانه خريدم واسه تشريحي كه امروز داشتيم ولي خيلي بد دادم امتحانو قفسه كتابم هم پر كتابه اگه به بابام بگم مخالفت ميكنه و ميگه تو كه كلي كتاب داري بس نيست ؟ شايد نميدونم چجوري از كتابا استفاده كنم؟

خب پس یه کاغذ بذار کنارت کارایی ک میخوای بکنی و فکرهاتو بنویس توش.....البته داستان ننویسیااااا...مثلا بنویس: چک کردن فلان کتاب....یا رفتن به فلان سایت و نگاه کردن موضوع فلان
      اینجوری ذهن اروم میگیره...بعد بشین بخون با خیال راحت...شاید اولش یکم سخت باشه و بازم حواست پرت بشه، ولی خیلی بهتر میشه...هر وقت فکره اومد تو ذهنت بگو بعدا بهش فکر میکنم...رو کاغذ هم نوشتم ک فراموشم نشه...یعنی داری به افکارت احترام میذاری...اونم بهت احترام میذاره!! نه اینکه بخوای لج کنی بگی برو بیرون از ذهنم اونم بدتر درگیرت کنه!! خخخخ خیلی جالبه نه؟!
      خدا كنه جواب بده يعني اگه ذهن مشغولي رو حل كنم كند بودنم هم بر طرف ميشه ؟

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      خدا كنه جواب بده يعني اگه ذهن مشغولي رو حل كنم كند بودنم هم بر طرف ميشه ؟
      مگه به خودت شک داری؟!

12. Top | #12
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      مگه به خودت شک داری؟!

آره والا ولي در كل ممنون از راهنمايي هايي كه كردي و وقت گذاشتي

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      آره والا ولي در كل ممنون از راهنمايي هايي كه كردي و وقت گذاشتي
      خب پس اول خودتو پیدا کن!

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن