خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

Lightbulb مصاحبه با رتبه۱ آزمون سراسری ریاضی۹۳: یاسمن سعیدی

نام: یاسمن نام خانوادگی: سعیدی
      رتبه‌ی آزمون سراسری: ۱
      (آزاد غیرپزشکی:……………… )
      (آزاد پزشکی:…………….)رشته‌ی دانشگاهی و دانشگاه: ……………………..رشته‌ی پیش‌دانشگاهی: ……………………..نوع دیپلم: ……………………..

دوره‌ی پیش‌دانشگاهی (سال چهارم) را به شکل حضوری گذراندید یا غیرحضوری؟ آیا هنوز هم این تصمیمتان را درست می‌دانید؟
      پاسخ:حضوری و به طور کامل با مدرسه . بله .

اگر قرار بود- خدای نکرده!- دوباره کنکور بدهید، در برنامه‌ی سال کنکور یا حتی سال‌های قبل‌تر، چه تغییراتی به وجود می‌آوردید؟
      پاسخ: من سال سوم ، از تجربی به ریاضی تغییر رشته دادم کار بزرگی که می کردم این بود که از اولش علاقه ام را جدی می گرفتم و ریاضی می خواندم که به جای زیست خواندن ، پایه ام را قوی تر کنم . به بچه های دبیرستان هم پیشنهاد می کنم برای کنکور خواندن را سال پیش دانشگاهی انجام دهند ولی درس هایشان را در سال خودش بفهمند و به طور کلی مفاهیمش را یاد بگیرند .
      شرکت در آزمون‌های آزمایشی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
      پاسخ: برای سنجش وضعیت درسی و آشنایی با سبک سوالات طراحان مختلف بهترین راه، شرکت در آزمون های آزمایشی موسسات مختلف است . البته به شرطی که اولا درگیر رتبه نشویم و حتی به درصدی که کسب کردیم با این دید نگاه کنیم که آیا من واقعا برای این درصد تمام تلاش خود را کرده بودم و این چیزی است که من باید کسب کنم . دوم این که به برنامه مطالعه شخصی و برنامه مدرسه مان لطمه ای وارد نشود و کاملاً در راستای آن باشد .
      درباره‌ی ساعت‌های مطالعه و آهنگ تغییر آن در طول سال کنکور چه سفارشی دارید؟
      پاسخ:ساعت مطالعه باید متعادل باشد . مطالعه بیش از حد تعادل کیفیت درس خواندن را پایین می آورد . از طرفی هم اگر واقعاً نتیجه کاربرایمان مهم است ساعت مطالعه به گونه‌ای باشد که احساس کنیم جداً چیزی را در این مسیر کم نگذاشته ایم و تمام توانمان را به کار گرفته ایم .
      بر حسب توان و پایه شخص، مطالعه در تابستان را می توان با هفته ای بیست و پنج تا سی ساعت شروع کرد و تا اواخر زمستان آن را به چهل تا پنجاه ساعت رساند. بعد از عید هم روزهایی که مدرسه نمی رویم روزی دوازده ساعت کافی است ولی اگر توانایی اش را داریم و به کیفیت لطمه ای وارد نمی‌کند می‌توان برحسب نیاز آن را افزایش یا کاهش داد .
      در سال کنکور، درس‌خواندن به‌تنهایی را ترجیح می‌دادید یا به‌همراه دوست و هم‌کلاسی‌ها؟ چرا؟
      پاسخ: به تنهایی ، چون سرعتم کمی بالاست و وقتی تنها کار می‌کنم تمرکزم روی موضوع بیشتر است . ولی بسیاری از دوستانم در مدرسه بودند که با هم درس می‌خواندند و حتی الآن رتبه های دو رقمی و سه رقمی کسب کرده‌اند . در کل انتخاب هر یک از این دو روش بر دیگری ارجحیتی ندارد و کاملاً به شرایط و عادت‌های خود شخص بستگی دارد . البته توجه به رفع اشکالات درسی هم‌کلاسی‌ها از موضوعاتی است که نباید فراموش شود .
      استفاده‌کردن از اینترنت و smsبازی برای رفع خستگی را در سال کنکور درست می‌دانید؟
      پاسخ:در طول هفته نه چون مشغولیت فکری ایجاد می‌کند و تمرکز را کاهش می‌دهد ، ولی در پایان هفته در زمانی که به استراحت اختصاص داده شده است ، من خودم از اینترنت استفاده می‌کردم . به‌هر‌حال باید خیلی دقت داشت که در این یک سال کارهای حاشیه‌ای به اصل آرامش و تمرکز و انگیزه ای که برای درس قرار است صرف شود خدشه‌ای وارد نکند .
      آیا رفتن به مسافرت و تعطیلات را در سال کنکور سفارش می‌کنید؟
      پاسخ:در زمان های مشخصی از سال مثل اواخر ترم یک یا در فروردین که ذهن جداً خسته شده مسافرت و استراحت یکی دو روزه به نظر من خوب است . ولی باز هم به شرایط خود دانش آموز بستگی دارد.

آیا کمک‌گرفتن از مشاوران را سودمند ارزیابی می‌کنید؟ به چه شکلی؟
      پاسخ:قطعاً در لحظه‌لحظه‌ی سال کنکور باید برنامه‌ای کاملاً مشخص داشت که بتوان به هدف رسید . (برنامه‌ی هفتگی نوشته شده که قرار است در ساعات این هفته چه بخوانم و برنامه ذهنی هفتگی که قرار است چگونه و با کمک چه منابعی مطالعه کنم و هم‌چنین برنامه‌ی کلی‌تر که مثلاً در این فصل کل پایه دوم را تمام می‌کنم ) از کمک اطرافیان باتجربه در زمینه کنکور ( مشاوران ، نفرات موفق سال‌های گذشته … ) قطعاً باید برای چگونه برنامه ریختن کمک گرفت ولی دانش آموز باید نقش طراح و مجری را در‌نهایت خودش اجرا کند و بر حسب توانایی‌های خودش به برنامه انعطاف دهد . در نتیجه اگر از کسی کمک می گیرد خودش نقشی فعال داشته باشد .
      ** به نظر من دانش آموزی بهتر نتیجه می‌گیرد که روش‌های درس خواندنش و شگرد‌های خاصی که برای یادگیری یا حفظ‌کردن مطالب به‌کار می‌برد ، محصول تجربه و خلاقیت خودش باشد . برای هر درس شیوه‌ی خاص خود را داشته باشد و به همه نقاط ضعف و قوت خود مسلط باشد . به طوری که حتی بعد از کنکور بتواند صدها صفحه درباره‌ی روش های شخصی خود توضیح دهد . نگاه به روش‌های پیشنهادی دیگران به شرطی که به قصد اجرای مستقیم بدون تطبیق با شرایط خودمان نباشد بیراهه رفتن است .
      آیا شرکت در اردوهای مطالعاتی (آخر تابستان، نوروز، پیش از کنکور و …) را مثبت ارزیابی می‌کنید؟
      پاسخ:من خودم فقط هفته اول عید را در اردوی مطالعاتی مدرسه شرکت کردم . ولی با توجه به روحیاتی که داشتم ترجیح می‌دادم در خانه مطالعه کنم . البته بسیاری از بچه‌های کلاس در این گونه برنامه‌های مدرسه شرکت می‌کردند و نتیجه هم می‌گرفتند .
      در درس‌های عمومی و اختصاصی آموزش کدام دبیران و خواندن کدام کتاب‌ها در موفقیت شما تأثیر چشم‌گیری داشته‌است؟
      معلمان عزیزی که اسمشان را برده‌ام معلمان سال پیش‌دانشگاهی مدرسه‌مان هستند . دوست داشتم اسم شریف همه معلم‌های پایه را می‌نوشتم ولی نوشته خیلی طولانی می‌شد . هم‌چنین در برابر راهنمایی‌های پدر عزیزم آقای منصور سعیدی نهایت عشق و تشکرم را ابراز می کنم.

زبان و ادبیات فارسی کلاس: ..خانم ورسه…………………………………… ………………………….
      کتاب: کتاب اندیشه سازان و قرابت معنایی آقای سبطی(نشر دریافت) کتاب های قطع کوچک آقای عبدالمحمدی ( آرایه قرابت لغت )
      زبان عربی کلاس: خانم خاکباز………………………………. تاب:
      دین و زندگی کلاس: .خانم کاغذی…………….کتاب: تست های کنکور ! / کتاب همایش خانم کاغذی(نشر دریافت)
      زبان انگلیسی کلاس: .خانم عباسی.. ……………کتاب: ..زبان جامع دکتر اناری(مبتکران)

دیفرانسیل کلاس: .آقای کیوان………………………………… …………………………..
      کتاب: تست دیفرانسیل آقای کیوان ( الگو ) / دیفرانسیل و ریاضی پایه آقای شفیع زاده/ آمار آقای سعیدی
      گسسته کلاس: آقای مشفق
      کتاب: گسسته خوشخوان / گسسته آقای عطا صادقی(فار) / کتاب آخر آقای سعیدی
      فیزیک کلاس: …..آقای شاهمرادی…………………………… …………………………….
      کتاب: .فیزیک پیش و پایه آقای خالو…………………………………… …………………………..
      شیمی کلاس: آقای سلطانی……………………………… ………..
      کتاب: شیمی آقای بازرگان(مبتکران)
      هندسه کلاس: ..آقای مشفق…………………………………… ………………………….
      کتاب: ..هندسه جامع آقای سعیدی / هندسه آقای بیگی

برای افزایش آمادگی ذهنی و روحی در روز کنکور چه سفارش‌هایی دارید؟
      پاسخ:مهم ترین چیز، اعتماد داشتن به خداست و این که هیچ وقت پشت آدم را خالی نمی کند . با دعای مادر و حمایت خانواده و دوستان و همه‌ی کسانی که دوستشان داریم انرژی مثبت را به ماکسیمم مقدار آن برسانیم . در زمان کنکور هم فقط به سوال‌ها و جواب درستشان فکر کنیم . نه به روزهای قبل از کنکور و نه روز های بعد از آن و نه نتیجه و نه هیچ چیز دیگری .

و به جای‌ سؤال آخر، یک راهنمایی کوچک برای این بچه‌ها که به دنبال راز پیروزی شما تا این‌جا آمده‌اند!
      پاسخ:
      آب تا گردنم بالا آمده
      آب تا لب هایم بالا آمده
      آب بالا آمده …
      من اما نمی میرم
      ماهی می شوم
      - گروس عبدالملکیان
      تو همه چیت تکمیله !

منم میکنم فقط به آدمای "تک" پیله !

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      Up
      تو همه چیت تکمیله !

3. Top | #3
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      4 سال دیگه کنکور تجربی ندی صلوات

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط zaviye نمایش پست ها
      4 سال دیگه کنکور تجربی ندی صلوات
      چی؟کی 4سال کنکورداده؟

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط behrouz نمایش پست ها
      چی؟کی 4سال کنکورداده؟
      منظورشون اینه که مثل ایشون از ریاضی رفتن پشیمون بشن و بخوان کنکور تجربی بدن ...
      تو همه چیت تکمیله !

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن