خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

Lightbulb مصاحبه با رتبه۴۶ آزمون سراسری تجربی۹۳: بردیا سیاح‌پور

نام: بردیا………………….. نام خانوادگی: سیاح پور…………………..
      رتبه‌ی آزمون سراسری: ۴۶ تجربی……….. (آزاد غیرپزشکی:………………. )
      (آزاد پزشکی:…………………)
      رشته‌ی دانشگاهی و دانشگاه: پزشگی دانشگاه تهران……….
      رشته‌ی پیش‌دانشگاهی: تجربی…………… نوع دیپلم: تجربی……………………
      ۱- دوره‌ی پیش‌دانشگاهی (سال چهارم) را به شکل حضوری گذراندید یا غیرحضوری؟ آیا هنوز هم این تصمیمتان را درست می‌دانید؟
      پاسخ: حضوری- بله ۱۰۰ درصد. قرارداشتن در فضای آموزشی مدرسه خیلی مفید است.
      ۲- اگر قرار بود- خدای نکرده!- دوباره کنکور بدهید، در برنامه‌ی سال کنکور یا حتی سال‌های قبل‌تر، چه تغییراتی به وجود می‌آوردید؟
      پاسخ:سعی می‌کردم با همه‌ی دروس دوست باشم و فهم همه‌ی مطالب هر درس را در همان سال تحصیلی داشته باشم تا در سال آخر نگران کار از پایه نباشم. توصیه می‌کنم که تا سال قبل از کنکور، درس‌ها را عمقی خوانده و کنکوری کار نکنید.
      ۳- شرکت در آزمون‌های آزمایشی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
      پاسخ:شرکت در آزمون‌های آزمایشی بسیار مفید و نیروی محرکه بوده و ایجاد‌کننده‌ی حس رقابت است. این آزمون‌ها، جهت‌دهنده‌اند و نه تنها فرد را با تیپ سوالات کنکوری آشنا می‌کنند بلکه موجب می شوند با نکاتی که در ضمن مطالعه باید به آن‌ها دقت کند، آشنا شود. توصیه می‌کنم که از سال دوم دبیرستان، در این آزمون‌ها شرکت کنید.
      ۴- درباره‌ی ساعت‌های مطالعه و آهنگ تغییر آن در طول سال کنکور چه سفارشی دارید؟
      پاسخ:به فکر شروع مطالعه با روزی ۱۰ ساعت نباشید. مطالعه را تا زمانی که احساس مفید بودن دارید، ادامه دهید. مطمئن باشید اگر نگران کم بودن ساعات مطالعه خود نباشید و به جای آن به فکر مطالعه دقیق مطلب باشید، به تدریج و به شکل غیر قابل باوری در طی سال، ساعات مطالعه شما افزایش می یابد زیرا با تسلط تدریجی بر مطالب، زمان مطالعه افزایش و خستگی کاهش پیدا می‌کند.
      ۵- در سال کنکور، درس‌خواندن به‌تنهایی را ترجیح می‌دادید یا به‌همراه دوست و هم‌کلاسی‌ها؟ چرا؟
      پاسخ:درس‌خواندن به‌تنهایی را ترجیح می‌دادم زیرا باعث افزایش قدرت تمرکز می شود به‌علاوه، از مقایسه‌های لحظه ای با بقیه که یا باعث غرور بی‌جا و یا کاهش اعتماد به‌نفس می گردد، جلوگیری می‌شود.
      ۶- استفاده‌کردن از اینترنت و smsبازی برای رفع خستگی را در سال کنکور درست می‌دانید؟
      پاسخ:تشخیص با فرد است که باعث استراحت اوست یا خستگی را به‌صورت نامحسوس افزایش می‌دهد. به‌نظر من، اگر بعد از استفاده از این موارد، فکر فرد مشغول به آن‌ها شود، مضر است. شخصاً هنگامی‌که تمرکز در یک درس را نیاز داشتم، گوشی را خاموش می‌کردم.
      ۷- آیا رفتن به مسافرت و تعطیلات را در سال کنکور سفارش می‌کنید؟
      پاسخ: اگر تاثیر مثبت در روحیه دارد، به مدت محدود بله. اما شخصاً احساس نیاز به سفر نداشتم و آن را در سال کنکور نمی‌پسندیدم.
      ۸- آیا کمک‌گرفتن از مشاوران را سودمند ارزیابی می‌کنید؟ به چه شکلی؟
      پاسخ: در حد گرفتن ایده و نظر و تعیین راه کلی مناسب است. این مشاوران می‌توانند پدر و مادر آگاه فرد باشند. البته مشاورهایی که به روحیات شما آشناترند، افراد مناسب‌تری هستند تا آن‌هایی که به‌صورت عمومی و ماشینی کار می‌کنند. توجه داشته باشید مشاور، کمک‌کننده فکری است و تصمیم گیرنده‌ی نهایی خود شما هستید.
      ۹- آیا شرکت در اردوهای مطالعاتی (آخر تابستان، نوروز، پیش از کنکور و …) را مثبت ارزیابی می‌کنید؟
      پاسخ: اردوی مطالعاتی آخر تابستان برای شروع کار، انگیزه دهنده است اما به‌نظر من، نوروز و پیش از کنکور زمان‌هایی هستند که باید در اختیار خود فرد باشند.
      ۱۰- آیا به نظر شما آموزش‌ها، بازی‌ها و سرگرمی‌های دوره‌ی کودکی‌تان در رسیدن به موفقیت کنونی تأثیرگذار بوده‌است؟ کدامشان؟
      پاسخ:بسیار بسیار تاثیرگذار بوده است. سوالات ریاضی که والدین به عنوان بازی مطرح می‌کردند و یا در سفرها با طرح سوالاتی در رابطه با زمان رسیدن به یک مقصد یا محاسبه سرعت ماشین جلویی و امثالهم، بازی‌های فکری مثل فکر بکر، شمارش مکعب‌ها و …..که عادت به فکر‌کردن را در فرد ایجاد می‌نماید و به‌نظر من یکی از مهمترین عوامل موفقیت و به‌دست آوردن رتبه برتر است.
      ۱۱- در درس‌های عمومی، آموزش کدام دبیران و خواندن کدام کتاب‌ها در موفقیت شما تأثیر چشم‌گیری داشته‌است؟

زبان و ادبیات فارسی کلاس: دکتر سبطی…………………………………… ……………………………
      کتاب: تناسب مفهومی و قرابت معنایی نشر دریافت…………….
      زبان عربی کلاس: ………………………………………… ……………………
      کتاب: عربی کامل گاج…………………………………… …………………………
      دین و زندگی کلاس: ………………………………………… ……………………
      کتاب: گاج…………………………………… …………………………
      زبان انگلیسی کلاس: ………………………………………… ……………………
      کتاب: ………………………………………… ……………………
      ۱۲- در درس‌های اختصاصی، کدام کلاس‌ها یا کتاب‌ها در موفقیت شما نقش مهمی داشته‌است؟

زیست‌شناسی کلاس: دکتر علوی – دکتر عمارلو……………………………… ………………………………
      کتاب : همایش های نشر دریافت- گاج نقره ای جمع بندی……………………….
      زمین‌شناسی کلاس: ………………………………………… ……………………
      فیزیک کلاس: ………………………………………… ……………………
      کتاب: گاج نقره ای……………………………………… ………………………
      شیمی کلاس: همایش آقای مصلایی……………………………… ………..
      کتاب: خیلی سبز…………………………………… …………………………
      ریاضی تجربی کلاس: ………………………………………… ……………………

13- برای افزایش آمادگی ذهنی و روحی در روز کنکور چه سفارش‌هایی دارید؟
      پاسخ:به خود اعتماد داشته باشید – فکر خود را معطوف کنکور نکنید و به آن مانند سایر آزمون‌های آزمایشی بنگرید – نکته بسیار مهم : ده ساعت خواب کامل شب کنکور را داشته باشید.
      ۱۴- رشته‌ی دانشگاهی‌تان را بر چه پایه‌ای انتخاب کردید؟ (علاقه‌ی شخصی، فشار خانواده، مشورت با دیگران، کلاس اجتماعی و حرف مردم! و …)
      پاسخ:برای اطمینان از آینده.
      ۱۵- اگر به شما یک بار دیگر فرصت انتخاب رشته داده‌شود (با همان رتبه‌ی قبلی) آیا به همان شکل عمل می‌کنید؟ پاسخ:…………….
      ۱۶- بهترین تأثیرات ورود به دانشگاه در زندگی شما چه بوده‌است؟ پاسخ:………..
      ۱۷- آیا دانشجو شدن تأثیرات بدی هم در زندگی شما داشته‌است؟ پاسخ:………….
      ۱۸- آیا برای ادامه‌ی تحصیل در خارج از کشور برنامه‌ای دارید؟
      پاسخ: اگر ممکن باشد، اقدام خواهم کرد اما زیاد به آن فکر نمی‌کنم.
      ۱۹- آیا مایل هستید به کمک مدرک تحصیلی‌تان به خارج از کشور مهاجرت کنید (در آن‌جا ماندگار شوید)؟ چرا؟
      پاسخ:بستگی به شرایطم در آن زمان دارد.
      ۲۰- و به جای‌ سؤال آخر، یک راهنمایی کوچک برای این بچه‌ها که به دنبال راز پیروزی شما تا این‌جا آمده‌اند!
      پاسخ:یک مطلب می‌گویم ولی خوش به حال کسی که به این مطلب توجه داشته باشد. همیشه عاشق اشتباهاتتون باشید، همیشه عاشق غلط‌هاتون باشید، همیشه عاشق رتبه پایین آوردن توی آزمون‌های آزمایشی باشید، عاشق نشستن و چک کردن و وقت گذاشتن روی غلطاتون باشید، مطمئن باشید یکی از سرسخت‌ترین رقیبای بقیه داوطلب‌ها می‌شوید، به خودتان قول بدهید که من هر اتفاقی بیفته تا آخرش میرم. یه سرباز با اینکه سربازه ولی اگه تا آخره خط بره وزیر می شه. موفق و سربلند باشید.

نشر دریافت
      تو همه چیت تکمیله !

منم میکنم فقط به آدمای "تک" پیله !

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      از کسايي کهحقيقتو ميگن و نميخوان خودشونو نابغه جلوه بدن خوشم مياد.
      اگه کلاس رفته, ميگه رفتم کلاس!
      نميگه من کلاس نرفتم خودم خوندم فقط کتابم خوندم. شونصد بارم خوندم بينهايت تا تست زدم در صورتي که فقط هشت ساعت درس ميخوندم و ترازاي کانونم هشتصد هزار بود!
      من تا جايي که يادم ميادهيچ وقت به درسايي که معلمامون ميگفتن اعتماد نميکردم. چون اغلب اشتباه و ناقص ميگفتن. ميدونم خيلياتونم
      همينطوري هستيد. خوب شما که کلاساي معلماي خوب نميرفتي, معلماي خوب ميومد مدرستون!

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      Up
      تو همه چیت تکمیله !

منم میکنم فقط به آدمای "تک" پیله !

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      مرسی پست جالبی بود ...

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mashkok
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_NRT نمایش پست ها
      از کسايي کهحقيقتو ميگن و نميخوان خودشونو نابغه جلوه بدن خوشم مياد.
      اگه کلاس رفته, ميگه رفتم کلاس!
      نميگه من کلاس نرفتم خودم خوندم فقط کتابم خوندم. شونصد بارم خوندم بينهايت تا تست زدم در صورتي که فقط هشت ساعت درس ميخوندم و ترازاي کانونم هشتصد هزار بود!
      من تا جايي که يادم ميادهيچ وقت به درسايي که معلمامون ميگفتن اعتماد نميکردم. چون اغلب اشتباه و ناقص ميگفتن. ميدونم خيلياتونم
      همينطوري هستيد. خوب شما که کلاساي معلماي خوب نميرفتي, معلماي خوب ميومد مدرستون!
      ولی کلاس خیلی الکیه. من اگه میتونستم نمیرفتم مدرسه خودم میخوندم

فرستاده شده از SM-E700Hِ من با Tapatalk

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن