خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    1. Top | #1
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات

Lightbulb مصاحبه با رتبه۲ آزمون سراسری هنر۹۳: مهتا منصوری

نام: مهتا نام خانوادگی: منصوری تهرانی
      رتبه‌ و رشته‌ی آزمون سراسری: رتبه۲ رشته ی هنر کشوری و منطقه۱ رشته‌ی دانشگاهی و دانشگاه: موسیقی
      رشته‌ی پیش‌دانشگاهی: هنر نوع دیپلم: ریاضی فیزیک

1- دوره‌ی پیش‌دانشگاهی (سال چهارم) را به شکل حضوری گذراندید یا غیرحضوری؟ آیا هنوز هم این تصمیمتان را درست می‌دانید؟
      پاسخ: سال پیش‌دانشگاهی من چیزی بین حضوری و غیر حضوری بود. با وجود این که در مدرسه‌ای ثبت نام کردم، تا جایی که توانستم از غیبت‌هایم استفاده کردم و بیشتر وقت خود را در خانه و آموزشگاه‌های خارج از مدرسه گذراندم.
      از تصمیم خود راضی هستم. چون به‌هر‌حال توانستم از مسیری که انتخاب کردم، نتیجه‌ی خوبی بگیرم.
      ۲- اگر قرار بود- خدای نکرده!- دوباره کنکور بدهید، در برنامه‌ی سال کنکور یا حتی سال‌های قبل‌تر، چه تغییراتی به وجود می‌آوردید؟ پاسخ:……………………
      ۳- شرکت در آزمون‌های آزمایشی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
      پاسخ: ممکن است که بسیاری از آزمون‌های آزمایشی از لحاظ نوع سؤال به کنکور سراسری شباهتی نداشته باشند ولی بهترین کمک آن‌ها این است که فضای کنکور را برای دانش‌آموزان شبیه‌سازی می‌کنند. دانش‌آموزان باید در برابر هر اتفاق احتمالی در روز کنکور آمادگی داشته باشند. چندتا از تجربه‌های خودم را مثال می‌زنم:
      حوزه‌ی اولین آزمون سنجشی که در آن شرکت کردم یک دبستان بود که نیمکت‌های آن برای کودکان ۷ ساله طراحی شده بود!
      در حوزه‌ی دیگری ناگهان از پنجره‌ی کلاس باد وزید و همه‌ی پاسخ‌نامه‌ها در کلاس به پرواز درآمدند.
      آزمون‌های سنجش برای کسب چنین تجربه‌هایی مفید هستند!
      ۴- درباره‌ی ساعت‌های مطالعه و آهنگ تغییر آن در طول سال کنکور چه سفارشی دارید؟
      پاسخ:حجم مطالب کنکور هنر خیلی زیاد (تقریبا” نامحدود) و زمان خیلی کم است. بنابراین تنها شگردی که می‌تواند به دانش‌آموز رشته‌ی هنر کمک کند، بازدهی داشتن موقع درس خواندن است.
      به نظر من بهترین کار این است که هر کس با توجه به شناختی که از خود دارد، به تدریج سقف توانایی درس خواندن خود را پیدا کند و سعی کند تا دی‌ماه میزان درس خواندنش را به این سقف نزدیک کند.
      از حد این سقف گذشتن هم بازدهی را پایین می‌آورد و هم دانش‌آموز را تا پایان سال خسته و بی‌انگیزه می‌کند.
      ۵- در سال کنکور، درس‌خواندن به‌تنهایی را ترجیح می‌دادید یا به‌همراه دوست و هم‌کلاسی‌ها؟ چرا؟
      پاسخ: اغلب تنها درس می خواندم ولی هر‌از چند‌گاهی با دوستانم دور هم جمع می شدیم و مشکلات و تناقض‌هایمان را با هم در میان می‌گذاشتیم و نکته‌های مهم را با هم رد و بدل می‌کردیم.
      ۶- استفاده‌کردن از اینترنت و smsبازی برای رفع خستگی را در سال کنکور درست می‌دانید؟
      پاسخ: نه، این کار را درست نمی دانم.
      خودم در ساعت‌های استراحتم سعی می‌کردم تا آنجا که می‌توانم به ذهن و چشمم استراحت بدهم. به جای زل زدن به مانیتور کامپیوتر، آهنگ گوش می‌کردم یا نرمش می‌کردم تا کرختی بدنم به خاطر بی‌تحرک بودنم از بین برود.
      ۷- آیا رفتن به مسافرت و تعطیلات را در سال کنکور سفارش می‌کنید؟
      پاسخ:به نظرم مسافرت و حتی تفریح های کوچک‌تر از آن در سال کنکور خیلی مفید هستند. به شرط این‌که زمان‌بندی درستی در مورد آن‌ها انجام شود.
      در خانه نشستن پس از مدتی خسته‌کننده می‌شود و لازم است، گاهی از فضای خانه و مدرسه دور شد.
      ۸- آیا کمک‌گرفتن از مشاوران را سودمند ارزیابی می‌کنید؟ به چه شکلی؟
      پاسخ: کمک گرفتن از مشاور می‌تواند هم از لحاظ روحی و هم درسی بی‌اندازه مفید باشد. البته لازم است مشاوری انتخاب شود که با رشته‌ی کنکور آشنایی کامل داشته باشد و بتواند شیوه‌ی درس خواندن برای کنکور هنر و نحوه‌ی برنامه‌ریزی را به دانش آموز یاد بدهد.
      ۹- آیا شرکت در اردوهای مطالعاتی (آخر تابستان، نوروز، پیش از کنکور و …) را مثبت ارزیابی می‌کنید؟
      پاسخ:چندان موافق اردوهای آخر تابستان نیستم. فکر نمی‌کنم در تابستان به چنین فشار آوردن‌هایی احتیاج باشد. ولی اردوی نوروزی و کلاس‌های پیش از کنکور به من خیلی کمک کردند.
      ۱۰- آیا به نظر شما آموزش‌ها، بازی‌ها و سرگرمی‌های دوره‌ی کودکی‌تان در رسیدن به موفقیت کنونی تأثیرگذار بوده‌است؟ کدامشان؟
      پاسخ: علاقه‌مند‌شدن من به هنر و موسیقی از دوران کودکی‌ام در من شکل گرفت. از وقتی به دنیا آمدم مادر و برادرم پیانو می نواختند. یادم می آید که خیلی وقت ها من و برادرم با لالایی های برامس به خواب می‌رفتیم. همیشه نغمه‌ای در خانه مان در جریان بود.
      ۱۱- در درس‌های عمومی، آموزش کدام دبیران و خواندن کدام کتاب‌ها در موفقیت شما تأثیر چشم‌گیری داشته‌است؟

زبان و ادبیات فارسی کلاس: .آقای آقاسی – دکتر هامون سبطی
      کتاب: ………………………
      زبان عربی کلاس: خانم خاکباز
      کتاب: …………………………..
      دین و زندگی کلاس: …………………………….
      کتاب: ……………………………..
      زبان انگلیسی کلاس: ………………………………
      کتاب: ……………………………..
      ۱۲- در درس‌های اختصاصی، کدام کلاس‌ها یا کتاب‌ها در موفقیت شما نقش مهمی داشته‌است؟

درک عمومی هنر کلاس: آقای رستمعلی
      کتاب:…………………………
      ریاضی و فیزیک کلاس: آقای مشیدی
      کتاب: ……………………..
      ترسیم فنی کلاس: آقای شیردل
      کتاب: …………………….
      خلاقیت تصویری کلاس: خانم خلج
      کتاب: …………………..
      خلاقیت نمایشی کلاس: .خانم فعلی
      خلاقیت موسیقی کلاس: خانم صالحی
      خواص مواد کلاس: خانم افسری

13- برای افزایش آمادگی ذهنی و روحی در روز کنکور چه سفارش‌هایی دارید؟
      پاسخ: کنکور هنر بعدازظهر برگزار می‌شود. فاصله‌ی بین بیدار شدن تا کنکور می‌تواند زمان پراِسترسی باشد. به‌نظر‌من خوب است از این زمان برای انجام فعالیت‌هایی که ذهن را از کنکور دور می‌کنند استفاده کرد. به‌طور‌مثال من قبل از کنکور چند ساعتی ویولن تمرین کردم و به خودم یادآوری کردم که تمام تلاش هایی که امسال کردم برای ویولنم و برای موسیقی بوده است. این در روحیه‌ام سر جلسه‌ی کنکور خیلی تأثیرگذار بود.
      ۱۴- رشته‌ی دانشگاهی‌تان را بر چه پایه‌ای انتخاب کردید؟ (علاقه‌ی شخصی، فشار خانواده، مشورت با دیگران، کلاس اجتماعی و حرف مردم! و …)
      پاسخ:کاملا” بر اساس علاقه بود. علاقه ای که خانواده هم در شکل‌گیری‌اش تاثیرگذار بود.
      ۱۵- اگر به شما یک بار دیگر فرصت انتخاب رشته داده‌شود (با همان رتبه‌ی قبلی) آیا به همان شکل عمل می‌کنید؟
      پاسخ:بله!
      ۱۶- بهترین تأثیرات ورود به دانشگاه در زندگی شما چه بوده‌است؟ پاسخ:……………
      ۱۷- آیا دانشجو شدن تأثیرات بدی هم در زندگی شما داشته‌است؟پاسخ:………..
      ۱۸- آیا برای ادامه‌ی تحصیل در خارج از کشور برنامه‌ای دارید؟
      پاسخ:عنوان رشته‌ای که انتخاب کرده‌ام “نوازندگی جهانی” است. بنابراین مشخص است که به تحصیل در کشورهای دیگر جهان فکر می کنم.
      به نظر‌من همان‌طور که وقتی کسی که روی موسیقی ایرانی کار می‌کند باید به ایران سفر کند، کسی هم که علاقه‌مند به موسیقی کلاسیک غربی است ، برای پیشرفت لازم است به کشور‌هایی از دنیا سفر کند و در آن‌ها تحصیل کند که موسیقی کلاسیک در آن‌ها زنده‌تر است.
      ۱۹- آیا مایل هستید به کمک مدرک تحصیلی‌تان به خارج از کشور مهاجرت کنید (در آن‌جا ماندگار شوید)؟ چرا؟
      پاسخ:هنوز به این مسئله فکر نکرده‌ام. فعلا” چنین تصمیمی ندارم.
      ۲۰- و به جای‌ سؤال آخر، یک راهنمایی کوچک برای این بچه‌ها که به دنبال راز پیروزی شما تا این‌جا آمده‌اند!
      پاسخ:با علاقه درس بخوانید!

نشر دریافت
      تو همه چیت تکمیله !

منم میکنم فقط به آدمای "تک" پیله !

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      ببخشید معنای اسم مهتا چیه؟؟؟؟

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط خانوم دکتر نمایش پست ها
      ببخشید معنای اسم مهتا چیه؟؟؟؟
      مهتا (مه تا ) : همانند ماه...زیبا رو...
      هر شـــــب... دلم دریــــای آتیـــــشه
      از این بدتر مگه میـــــــــــــــــــــشه ؟؟
      حــــال هیچکی تو دنـــــــــــــــــــــــ یا
      بدتر از حـــــال مــــــــن نــــــــــیست
      درد رو زمین، بدتر از همیــــــــــــــــن
      درد تنها شدن نیســــــت..............

4. Top | #4
      کاربر فعال

Na-Omid
      نمایش مشخصات
      sketch-1487708342154.jpg

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن