سلام بر دوستان عزیز ،
امیدوارم خوب و خوش باشین
یادش بخیر نباشه ، سال قبل که سال اول کنکورم بود مثل بعضی از شما ها گه گاهی روحیمو از دست میدادم و خودمو الکی تنبیه میکردم ، یعنی یه هفته دو هفته دیگه از حالت جدی درس خوندن خارج میشدم ، قبول دارم شرایط استرس زایی بود ولی الان که سال دوممه که میخوام با شما ها کنکور بدم دیگه از این کارا نمیکنم
بر خودم واجب دونستم که بیام این تاپیکو بزنم و بهتون بگم چیکار باید بکنین ،
رمز احاطه بر این نوع رفتار کج که نمیشه گاها درس خوند فقط و فقط یک چیزه
انتظارات و توقعاتتونو بیارین پایین حالا این که الان گفتم یعنی چه؟
ببینید ، شمایی که میگی حوصلشو ندارم درس بخونم ، شمایی که میگی دو ماه گذشته خوب نخوندم میرسم یا نمیرسم ، میخوام بهت بگم که اگه جدی باشی قول میدم برسی ..
بزارین یه مثال بزنم ، یه نفر میاد پیش یه سنگ بزرگی می ایسته ، هی اصرار میکنه من میخوام اینو بردارم ، در صورتیکه در توانش نیست ، یعنی هنوز به اون مرحله نرسیده که بتونه برش داره ولی این هی اصرار میکنه که من باید برش دارم بخاطر همین هی زور میزنه هی تلاش میکنه اما نمیتونه ، در صورتیکه دوستش که رفته از سنگ های کوچیکتر شروع به برداشتنشون کرده الان همون سنگ بزرگ رو میتونه براحتی برداره ، بخاطر همین ، دوست عزیز ، ساعت مطالعتو بیار پایین ولی به حالت مداوم بخون نگو حتما باید 7 ، 8 ساعتو بخونم ! توقعاتتو بیار پایین ! ببین با چند ساعت درس خوندن اصلا خسته نمیشی با همون یه دو سه هفته ای بخون ببین اگه در توانته یه ساعت بیا روش تا روز کنکور ادامش بده ، اگه نتیجه آزمون آزمایشیتم خوب نشد بدون که تو ضرر نکردی چون کنکور های آزمایشی یه کمی از کنکور سخت ترن ، یعنی شما بیشتر مسلط میشی اگه بیای همون سوالاتو بررسی کنی .
دوست دارم همتون موفق بشین منم روش

بعنوان کلام آخر : رهرو آن نیست که گه تند و گهی خسته رود ، رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود ..