خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 33
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات

ماژیکِ های لایت رو بنداز سطل زباله !

شاید شما های لایت کردن رو خیلی دوست داشته باشین و صد البته شاید چند ماژیک مختلف رو برای های لایت کردن کنار دست خودتون گذاشته باشید!

اما من تو این نوشته کاری خواهم کرد که شما همه ماژیک های های لایتتون رو بندازید سطلِ اشغال! نه به دلیل ضررِ جسمی! نه به دلیل ضررِ پولی! به دلیلِ ضررِ درسی که به شما میرسونن!

دوستان شاید یه نکته براتون جالب باشه! پشت ماژیک های لایت کننده رو بخونید ببینید چی نوشته! آره! نوشته برای فکس و کاغذ های اداری! ننوشته برای کتب درسی پر از نکته!

این ماژیک ها فقط برای های لایت کردن قسمت های مهم یک نامه اداری یا یک کتاب غیر درسی به کار میرن اما متاسفانه ما به دلیل عدم تجربه همه کتاب هامون رو خط خطی کردیم وبیشتر شبیه یک دفتر نقاشی شده یا یک کتابِ زیست یا روان شناسی!

وقتی که ما روی یک نکته خط میکشیم یا به عبارتی های لایت میکنیم فقط مهم بودن نکته رو میفهمیم نه خود نکته رو!

و اگه مطلبی از غیر اون جایی که اون رو های لایت کردیم سوال بیاد احتمال جواب دادنمون صفره! نکته مهم اینه که ذهن ما فقط روی قسمت رنگی تمرکز میکنه و فکر میکنه اونجا مهمه!

یک نفر رو پیدا کنید که رتبه خوبی توی کنکور کسب کرده باشه یا نمره خوبی توی امتحان گرفته باشه! کتابش رو برای مدتی قرض بگیرید !

مطمئن باشید به جای های لایت کردن از خلاصه نویسی یا حاشیه نویسی استفاده کرده!

Part 2

سوال اینجاست چه چیزی رو باید جایگزین عادتِ بد های لایت کرد؟

حاشیه نویسی و خلاصه نویسی (اپدیت پذیر) یکی از بهترین راه های های لایت کردن هستش!

به طور مثال هر مطلبی رو خوندید اون رو خلاصه کنید و در آخرین قسمتِ هر پاراگراف بنویسید

با این روش شما همه مطلب رو میفهمید! نه اون قسمتی رو که زیرش خط کشیدید!

اگر میخواید درصد خوبی به دست بیارید به همه جای کتاب به یک اندازه اهمیت بدید!

امیدوارم قانع شده باشید که ماژیک های لایت فقط به دردِ نامه های اداری میخوره نه کتاب های درسی

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      خدا رو شکر من که توی عمرم از این قرتی بازیا نداشتم.
      ممنون.مفید بود.

3. Top | #3
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Pr.Reza نمایش پست ها
      خدا رو شکر من که توی عمرم از این قرتی بازیا نداشتم.
      ممنون.مفید بود.
      البته شاید نتونیم روش اسم قِرتی بازی بزاریم ولی روش غلطیه! شاید بتونیم خط کشیدن رو هم در ردیف این کار قرار بدیم!

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اصن صورتم به این فانتزی بازیا نمیخوره

داش حسن ، ممنون مُفید بود
      گه ملحد و گه دَهری و کافر باشد
      گه دشمن خلق و فتنه پرور باشد
      باید بچشد عذاب تنهایی را
      مردی که ز عصر خود فراتر باشد

دکتر شفیعی کدکنی

5. Top | #5
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ولی ب نظر من های لایت کردن در کنار حاشیه نویسی ایرادی نداره.اتفاقا ادم و مشتاق تر میکنه ب خوندن

6. Top | #6
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezmile نمایش پست ها
      ولی ب نظر من های لایت کردن در کنار حاشیه نویسی ایرادی نداره.اتفاقا ادم و مشتاق تر میکنه ب خوندن
      همونطور که گفتم هنگام های لایت کردن ذهن شما فقط متوجه نقطه رنگی میشه و اگه از جایی که های لایت نشده سوال بیاد احتمال پاسخگویی خیلی کم میشه

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      قسمت های حفظی کتاب درسی فیزیک لایت می کنم، مفید هم بود

اما زیست و شیمی و دین و .. خط ب خط مهمه و لایت کردن بی معنی
      من میتوانم

چون سرشار از انرژی هستم

به خدا توکل دارم، خودم را باور دارم

متمرکز و آرامم ...

8. Top | #8
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Takfir نمایش پست ها
      همونطور که گفتم هنگام های لایت کردن ذهن شما فقط متوجه نقطه رنگی میشه و اگه از جایی که های لایت نشده سوال بیاد احتمال پاسخگویی خیلی کم میشه

نه لزوما این واسه همه درست و یکسان نیست.

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط rezmile نمایش پست ها

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

ببینید دنیای که ما توش زندگی میکنیم هر روز صد ها مقالات در زمینه های مختلف تولید میشه!

پیشنهاد میکنم بررسی بکنید!

خط کشیدن زیرِ نکات مهم و های لایت کردن سبک یادگیری 20 سال پیشه!

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      شاید شما های لایت کردن رو خیلی دوست داشته باشین و صد البته شاید چند ماژیک مختلف رو برای های لایت کردن کنار دست خودتون گذاشته باشید!

اما من تو این نوشته کاری خواهم کرد که شما همه ماژیک های های لایتتون رو بندازید سطلِ اشغال! نه به دلیل ضررِ جسمی! نه به دلیل ضررِ پولی! به دلیلِ ضررِ درسی که به شما میرسونن!

دوستان شاید یه نکته براتون جالب باشه! پشت ماژیک های لایت کننده رو بخونید ببینید چی نوشته! آره! نوشته برای فکس و کاغذ های اداری! ننوشته برای کتب درسی پر از نکته!

این ماژیک ها فقط برای های لایت کردن قسمت های مهم یک نامه اداری یا یک کتاب غیر درسی به کار میرن اما متاسفانه ما به دلیل عدم تجربه همه کتاب هامون رو خط خطی کردیم وبیشتر شبیه یک دفتر نقاشی شده یا یک کتابِ زیست یا روان شناسی!

وقتی که ما روی یک نکته خط میکشیم یا به عبارتی های لایت میکنیم فقط مهم بودن نکته رو میفهمیم نه خود نکته رو!

و اگه مطلبی از غیر اون جایی که اون رو های لایت کردیم سوال بیاد احتمال جواب دادنمون صفره! نکته مهم اینه که ذهن ما فقط روی قسمت رنگی تمرکز میکنه و فکر میکنه اونجا مهمه!

یک نفر رو پیدا کنید که رتبه خوبی توی کنکور کسب کرده باشه یا نمره خوبی توی امتحان گرفته باشه! کتابش رو برای مدتی قرض بگیرید !

مطمئن باشید به جای های لایت کردن از خلاصه نویسی یا حاشیه نویسی استفاده کرده!

Part 2

سوال اینجاست چه چیزی رو باید جایگزین عادتِ بد های لایت کرد؟

حاشیه نویسی و خلاصه نویسی (اپدیت پذیر) یکی از بهترین راه های های لایت کردن هستش!

به طور مثال هر مطلبی رو خوندید اون رو خلاصه کنید و در آخرین قسمتِ هر پاراگراف بنویسید

با این روش شما همه مطلب رو میفهمید! نه اون قسمتی رو که زیرش خط کشیدید!

اگر میخواید درصد خوبی به دست بیارید به همه جای کتاب به یک اندازه اهمیت بدید!

امیدوارم قانع شده باشید که ماژیک های لایت فقط به دردِ نامه های اداری میخوره نه کتاب های درسی
      فائزه عباسپور رتبه 53 کشوری کنکور تجربی 93 : تمام قیدا های کتاب زیست شناسی رو هایلایت میکردم...
      منبع :
      دست نوشته های کنکوری 93

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      ببینید قید در زیست شناسی کاملا متفاوت با ماهیت صحبت ما در اینجاست!

منظورِ ما های لایت کردنِ یک جمله یا یک بخش به خصوصه

اما ایشون میتونن جز معدود افراد اینطوری باشن!

اما من باز هم روی حرفم هستم و تحقیقات علمی گفته های من رو اثبات میکنه!

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      حالا میدونیمن چیکار میکنم ؟ :yahoo (94):

تو یه برگه جملات مهم رو که مینویسم ، واسه جداسازیش از مارکت استفاده میکنم یه ابر کوچولو دورش میکشم !

ولی من این حرفی رو که شما گفتید رو نمیتونم قبول کنم ! چون خیلیا رو دیدم که ( م3:سیاوش مهران) با استفاده از مارکت کار کردن و نتیجه گرفتن ! لذا نظریه شما رد شد !

اگه برای حرفتون مدرک یا رفرنسی دارید که روش تحقیق شده باشه ارائه بدید تا گفته شما اثبات بشه

هرروزی که بهترازروزهای قبلت باشه،تکه ای ازپازل رویاهای توست که سرجاش قرار میگیره، سعی کن هرروز بهترازروزقبل باشی تاپازل رویاهات روهرچه سریعتر کامل کنی

Sina
      CEO of Iramrich

by the way here's my channel : @MrRich

13. Top | #13
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      capture.jpg ببینید دوستان حرف شماها قبول! ولی شما این جمله رو بخون ببین مغزت کجا زوم میکنه! و تمرکزش بیشتر رو چه جایی جمع شده!

اگر من دست لباس مشکی بپوشم و کفشام قرمز باشه! شما به پیرهن من توجه نمیکنی به کفشام توجه میکنی

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Capture.JPG
مشاهده: 165
حجم: 26.5 کیلو بایت ببینید دوستان حرف شماها قبول! ولی شما این جمله رو بخون ببین مغزت کجا زوم میکنه! و تمرکزش بیشتر رو چه جایی جمع شده!

اگر من دست لباس مشکی بپوشم و کفشام قرمز باشه! شما به پیرهن من توجه نمیکنی به کفشام توجه میکنی
      مگه شما نمیگید هایلایت کردن یه جمله؟ پس چرا خودتون یه کلمه رو هایلایت کردین؟
      یه فایده خیلی مهم دیگه هم داره اینکه برا جمع بندی به اینا توجه کنی. یادت نره. اینا مهمترن نه مهمترین!!!

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Capture.JPG
مشاهده: 165
حجم: 26.5 کیلو بایت ببینید دوستان حرف شماها قبول! ولی شما این جمله رو بخون ببین مغزت کجا زوم میکنه! و تمرکزش بیشتر رو چه جایی جمع شده!

شما باید دقت کنید که اصلا چرا ما از مارکر استفاده کنیم ؟

- بله ما از مارکر استفاده میکنیم که مطالب اضافی رو رد کنیم و دفعات بعدی مطالعه وقتمون واسه دوباره خوندن از بین نره !

نظریه شما : از خلاصه نویسی در کتاب صفحه اقدام کنید :

- مشخصا اگه بخوای همه درسارو اینکارو انجام بدیم بسیار زمان از دست میدیم ! برای نمونه شما دین و زندگی رو در نظر بگیر ...

بحث خلاصه نویسی هم بدونید که زمانی صحیح شما کل مطلب رو جویده باشی و اونوقت شروع کنی به خلاصه چیزی که آموختی ...

موید باشید

هرروزی که بهترازروزهای قبلت باشه،تکه ای ازپازل رویاهای توست که سرجاش قرار میگیره، سعی کن هرروز بهترازروزقبل باشی تاپازل رویاهات روهرچه سریعتر کامل کنی

Sina
      CEO of Iramrich

by the way here's my channel : @MrRich

ویرایش توسط SonaMi : 29 آبان 1393 در ساعت 17:10 دلیل: خخخخ

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن