خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 7 از 8 نخستنخست ... 678 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 91 به 105 از 118
    1. Top | #91
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط L3Ili.m نمایش پست ها
      بد نبود یکی راهکاری میداد؟
      ماشالا همه تاپیکای حاشیه ای و دعوایی رو دوس دارن..
      سلام،وضعیتتون در چه حدیه چ اندازه اومدید جلو؟

2. Top | #92
      کاربر نیمه فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      بد نبود یکی راهکاری میداد؟
      ماشالا همه تاپیکای حاشیه ای و دعوایی رو دوس دارن..
      سلام
      بنظرم وقت خیلی کمه و باید حتما برنامه رو شخصی سازی کنی
      اول بشین فصل های مهم و اساسی رو جدا کن و واسه هر دو هفته ی ازمون در نظر بگیر ک اونایی ک خوندی دوره شه
      فک کنم تا اواخر فروردین بتونی برسونی اگه ساعت مطالعت بالای ۱۲ باشه
      در مورد هدفت هم بگم خیلی سخته ولی واقعا زحمت بکشی میشه

3. Top | #93
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mwmad نمایش پست ها
      سلام
      بنظرم وقت خیلی کمه و باید حتما برنامه رو شخصی سازی کنی
      اول بشین فصل های مهم و اساسی رو جدا کن و واسه هر دو هفته ی ازمون در نظر بگیر ک اونایی ک خوندی دوره شه
      فک کنم تا اواخر فروردین بتونی برسونی اگه ساعت مطالعت بالای ۱۲ باشه
      در مورد هدفت هم بگم خیلی سخته ولی واقعا زحمت بکشی میشه
      ینی میگید از آزمون جدا بشم؟
      آره برنامه ریزی کردم تقریبا کامل..ولی دچار شک شدم که نکنه اینکار اشتباه باشه..

4. Top | #94
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      ینی میگید از آزمون جدا بشم؟
      آره برنامه ریزی کردم تقریبا کامل..ولی دچار شک شدم که نکنه اینکار اشتباه باشه..

ببین الان تقریبا نصف برنامه ی قلم چی مونده (پیش 2 و یکی از پایه ها) . پس اینکه کلا بیخیال آزمون بشی بنظر من اشتباهه . من پارسال جدا شدم و ..بد شد در کل .

اگه میخوای از این به بعد تلاشتو بکنی باید با یه واقعیت روبرو شی : زمان کمی داری.
      اما این زمان کم دلیل بر موفق نشدن نمیشه . اتفاقا میتونه باعث موفقیتت بشه . به شرط اینکه *راهشو* بلد باشی.
      راهش چیه ؟؟
      راهش اینه که الان زمان آزمون و خطا نیست . یعنی چی ؟ یعنی تو باید ازالان جوری بخونی که تو رو به درصد های بالا برسونه .مفید و فشرده .
      اونی که از مهر تا حالا میانگین 8 ساعت خونده اگه الان 11 ساعت بخونه مشکلی واسش پیش نمیاد . ولی شمایی که از مهر نخوندی چرا ! *باید* ساعت مطالعه ت نسبت به بقیه بیشتر باشه.
      اگه میتونی ساعت مطالعه تو حداقل تا 13 ببری بالا ... بسم الله .ولی اگه ازونایی هستی که به روزی 8 یا 9 ساعتم قانعن (منظورم کساییه که دیر شروع کردن) , کارت سخته. اینو بدون !

نمیخوام مثال بزنم از هزاران نفر که دیر شروع کردن و رتبه ی خوبی اوردن و ... نمونه ش همه جا هست .اینکه این افراد رو میبینیم دلیل بر این نمیشه که هرکسی که دیر شروع کنه بتونه مث اینا قبول شه ! اینا کسایی بودن که همون *راهی * رو که گفتم بلد بودن.

اگه واقعا میخوای بهترین نتیجه رو بگیری باید تو این 5 ماه (که اصلا زمان کمی نیست ) به سه اصل پایبند باشی 1. ساعت مطالعه زیاد 2.مفید خوندن 3.دوری از هرگونه حاشیه .

مفید خوندن درسا به این معنیه که با تمرکز بالا بیشترین نتیجه رو از 2 ساعت درس خوندن بگیری. بطور مثال یکی تو سه ساعت یه فصل زیست رو خیلی آروم میخونه و خودشو درگیر نکات بی اهمیت کتاب میکنه . یکی تو سه ساعت کل فصل رو تورق سریع میکنه و تمام نکات آزمون هایی که داده رو مرور میکنه و تست بصورت آزمونی میزنه. در نهایت تو یه ساعتم برمیگرده دوباره دقیق کتابشو مرور میکنه .
      خب بین این دو نفر خیلی فرق هست ! معلومه که دومی بهتر از اولی نتیجه میگیره !
      منظورم از مفید خوندن همین بود .

اگه نظر منو میخوای , تا آزمون 5 بهمن تا جایی که میتونی جمع بندی کن (نگو من نخوندم و نمیتونم ! صفر که نیستی ! ) . از کتابای جمع بندی آزمون بزن و اشکالاتتو دقییق دربیار و بشین واسشون از منابعی که داری تست بزن. این کار احتمالا به 400 تا تست در روز منتهی میشه (که عدد چندان عجیبی نیست. دوران جمع بندی همه انقد تست میزنن) . آزمونای قلم چی تا اینجا رو کامل بزن و بررسی کن و ببین بیشترین نواقصت کجان .

از 5 بهمن به بعدم مطابق آزمونا پیش برو و هرآزمون از مباحثی که تا اینجا کار نکردی , کار کن . (این چیزی که گفتم فقط با ساعت مطالعه بالا میسر میشه)
      درسته سخته ولی اینکه بخوای از آزمون جدا شی به مراتب واست سخت تر میشه رسوندن مطالب !
      ازمون 21 دی و 5 بهمنم غایب نشو ...مهم نیس چه ترازی میاری .مهم اینه که بفهمی تو این 3 ماه چه مطلبی رو نیاز داشتی بیشتر بخونی و نخوندی (با تحلیل آزمون میفهمی ).
      در کل هیچ آزمونی رو غایب نشو حتی اگه نرسوندی . تراز پایین اوردن بهتر از غایب شدنه. چون در اینصورت با تحلیل ازمون میتونی یه حجم از مطالب رو دوباره بخونی و مرور کنی ولی اگ غایب شی اینکارو نمیتونی بکنی. (دوباره بگم ازمون بدون تحلیل کشکه )

یه نکته ی خیلی مهمم هست که باید تو این زمان کم به ترتیب اهمیت درسا توجه کنی !
      زیست > شیمی > فیزیک و ریاضی > عمومی

اختلاف ترازی که درصد بالای زیست و شیمی ایجاد میکنن اصلا قابل مقایسه با فیزیک و ریاضی نیست. کسی موفقه که زیست و شیمی شو ببره بالا و یه حد معقولیم از فیزیک و ریاضی داشته باشه و عمومیاشو درحد عالی (70) بزنه.
      پس باید به زیست و شیمی ت خیلی اهمیت بدی و *اصلا اصلا از فیزیک و ریاضی غافل نمونی و تعداد تست زیاد واسشون کار کنی * و بازم *اصلا از عمومیا غافل نمونی چون میزنن درصد اختصاصیاتو خراب میکنن *

امیدوارم واست مفید بوده باشه ! بازم میگم برای رسوندن خودت باید ساعت مطالعه بالا داشته باشی .

5. Top | #95
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sara12345 نمایش پست ها

ببین الان تقریبا نصف برنامه ی قلم چی مونده (پیش 2 و یکی از پایه ها) . پس اینکه کلا بیخیال آزمون بشی بنظر من اشتباهه . من پارسال جدا شدم و ..بد شد در کل .

اگه میخوای از این به بعد تلاشتو بکنی باید با یه واقعیت روبرو شی : زمان کمی داری.
      اما این زمان کم دلیل بر موفق نشدن نمیشه . اتفاقا میتونه باعث موفقیتت بشه . به شرط اینکه *راهشو* بلد باشی.
      راهش چیه ؟؟
      راهش اینه که الان زمان آزمون و خطا نیست . یعنی چی ؟ یعنی تو باید ازالان جوری بخونی که تو رو به درصد های بالا برسونه .مفید و فشرده .
      اونی که از مهر تا حالا میانگین 8 ساعت خونده اگه الان 11 ساعت بخونه مشکلی واسش پیش نمیاد . ولی شمایی که از مهر نخوندی چرا ! *باید* ساعت مطالعه ت نسبت به بقیه بیشتر باشه.
      اگه میتونی ساعت مطالعه تو حداقل تا 13 ببری بالا ... بسم الله .ولی اگه ازونایی هستی که به روزی 8 یا 9 ساعتم قانعن (منظورم کساییه که دیر شروع کردن) , کارت سخته. اینو بدون !

نمیخوام مثال بزنم از هزاران نفر که دیر شروع کردن و رتبه ی خوبی اوردن و ... نمونه ش همه جا هست .اینکه این افراد رو میبینیم دلیل بر این نمیشه که هرکسی که دیر شروع کنه بتونه مث اینا قبول شه ! اینا کسایی بودن که همون *راهی * رو که گفتم بلد بودن.

اگه واقعا میخوای بهترین نتیجه رو بگیری باید تو این 5 ماه (که اصلا زمان کمی نیست ) به سه اصل پایبند باشی 1. ساعت مطالعه زیاد 2.مفید خوندن 3.دوری از هرگونه حاشیه .

مفید خوندن درسا به این معنیه که با تمرکز بالا بیشترین نتیجه رو از 2 ساعت درس خوندن بگیری. بطور مثال یکی تو سه ساعت یه فصل زیست رو خیلی آروم میخونه و خودشو درگیر نکات بی اهمیت کتاب میکنه . یکی تو سه ساعت کل فصل رو تورق سریع میکنه و تمام نکات آزمون هایی که داده رو مرور میکنه و تست بصورت آزمونی میزنه. در نهایت تو یه ساعتم برمیگرده دوباره دقیق کتابشو مرور میکنه .
      خب بین این دو نفر خیلی فرق هست ! معلومه که دومی بهتر از اولی نتیجه میگیره !
      منظورم از مفید خوندن همین بود .

اگه نظر منو میخوای , تا آزمون 5 بهمن تا جایی که میتونی جمع بندی کن (نگو من نخوندم و نمیتونم ! صفر که نیستی ! ) . از کتابای جمع بندی آزمون بزن و اشکالاتتو دقییق دربیار و بشین واسشون از منابعی که داری تست بزن. این کار احتمالا به 400 تا تست در روز منتهی میشه (که عدد چندان عجیبی نیست. دوران جمع بندی همه انقد تست میزنن) . آزمونای قلم چی تا اینجا رو کامل بزن و بررسی کن و ببین بیشترین نواقصت کجان .

از 5 بهمن به بعدم مطابق آزمونا پیش برو و هرآزمون از مباحثی که تا اینجا کار نکردی , کار کن . (این چیزی که گفتم فقط با ساعت مطالعه بالا میسر میشه)
      درسته سخته ولی اینکه بخوای از آزمون جدا شی به مراتب واست سخت تر میشه رسوندن مطالب !
      ازمون 21 دی و 5 بهمنم غایب نشو ...مهم نیس چه ترازی میاری .مهم اینه که بفهمی تو این 3 ماه چه مطلبی رو نیاز داشتی بیشتر بخونی و نخوندی (با تحلیل آزمون میفهمی ).
      در کل هیچ آزمونی رو غایب نشو حتی اگه نرسوندی . تراز پایین اوردن بهتر از غایب شدنه. چون در اینصورت با تحلیل ازمون میتونی یه حجم از مطالب رو دوباره بخونی و مرور کنی ولی اگ غایب شی اینکارو نمیتونی بکنی. (دوباره بگم ازمون بدون تحلیل کشکه )

یه نکته ی خیلی مهمم هست که باید تو این زمان کم به ترتیب اهمیت درسا توجه کنی !
      زیست > شیمی > فیزیک و ریاضی > عمومی

اختلاف ترازی که درصد بالای زیست و شیمی ایجاد میکنن اصلا قابل مقایسه با فیزیک و ریاضی نیست. کسی موفقه که زیست و شیمی شو ببره بالا و یه حد معقولیم از فیزیک و ریاضی داشته باشه و عمومیاشو درحد عالی (70) بزنه.
      پس باید به زیست و شیمی ت خیلی اهمیت بدی و *اصلا اصلا از فیزیک و ریاضی غافل نمونی و تعداد تست زیاد واسشون کار کنی * و بازم *اصلا از عمومیا غافل نمونی چون میزنن درصد اختصاصیاتو خراب میکنن *

امیدوارم واست مفید بوده باشه ! بازم میگم برای رسوندن خودت باید ساعت مطالعه بالا داشته باشی .
      اولن ممنونم که جواب دادی
      دوم اینکه میدونم نصف برنامه آزمون مونده اما دیگه الویتای من با آزمون متفاوته..
      سوم اینکه میدونم زمان کمه...اما من که تا الان درست درس نخوندم نمیتونم فشرده و شب امتحانی مطالب رو جمع کنم..اونم ساعت مطالعه بالای 13 برای ابتدای کار...بعدشم من تو عمرم بیشتر از 200 تست در روز نداشتم..حالا میگی 400 تا..
      دوست عزیز من گفتم میخوام شروع کنم و فقط تلاش کنم اما واقع بینانه..در حد توانم..نه برنامه ریزی که همیشه کردم و آخرش ب بن بست خوردم..
      خیلی خیلی خیلی ممنون که پیامم روخوندی و وقت گذاشتی و جواب دادی..

6. Top | #96
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadi1994 نمایش پست ها
      سلام،وضعیتتون در چه حدیه چ اندازه اومدید جلو؟
      من بخوام رک و راست باشم..فقط آزمون اول رو خوندم
      البته یه مقدار بیشتر
      ولی خب الان حس میکنم چیزی یادم نیست از چیزایی که خوندم

7. Top | #97
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      اولن ممنونم که جواب دادی
      دوم اینکه میدونم نصف برنامه آزمون مونده اما دیگه الویتای من با آزمون متفاوته..
      سوم اینکه میدونم زمان کمه...اما من که تا الان درست درس نخوندم نمیتونم فشرده و شب امتحانی مطالب رو جمع کنم..اونم ساعت مطالعه بالای 13 برای ابتدای کار...بعدشم من تو عمرم بیشتر از 200 تست در روز نداشتم..حالا میگی 400 تا..
      دوست عزیز من گفتم میخوام شروع کنم و فقط تلاش کنم اما واقع بینانه..در حد توانم..نه برنامه ریزی که همیشه کردم و آخرش ب بن بست خوردم..
      خیلی خیلی خیلی ممنون که پیامم روخوندی و وقت گذاشتی و جواب دادی..
      اینکه اولویتات با ازمون فرق میکنه ی مسئله جداس .
      منم نگقتم که شب امتحانی جمع کنی ... 400 تا تستم بخاطر این گفتم ک بدونی رقیبات تو دوران جمع بندی هفته ای حداقل 2000 تا تست میزنن ! 13 ساعتم بخاطر این گفتم ک بدونی با چه تلاشی تو این زمان کم میتونی به موفقیت برسی ! البته با اطمینان صددرصد بهرحال نمیشه چیزیو گفت. ممکنه انقد باهوش باشی ک با 9 ساعتم نتیجه بگیری . این دیگه بستگی ب شناخت خودت داره.
      این چیزیم ک من گفتم همچین آرمانی ام نبود ! منتها چون تا حالا اینکارو نکردی فک میکنی سخته. یکم راجبش فک کن . واسه رسیدن ب جایی ک تا حالا نرسیدی باید کاراییو بکنی ک تا حالا نکردی !

بهرحال صلاح ملک خویش خسروان دانند
      خواهش میکنم

8. Top | #98
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sara12345 نمایش پست ها
      اینکه اولویتات با ازمون فرق میکنه ی مسئله جداس .
      منم نگقتم که شب امتحانی جمع کنی ... 400 تا تستم بخاطر این گفتم ک بدونی رقیبات تو دوران جمع بندی هفته ای حداقل 2000 تا تست میزنن ! 13 ساعتم بخاطر این گفتم ک بدونی با چه تلاشی تو این زمان کم میتونی به موفقیت برسی ! البته با اطمینان صددرصد بهرحال نمیشه چیزیو گفت. ممکنه انقد باهوش باشی ک با 9 ساعتم نتیجه بگیری . این دیگه بستگی ب شناخت خودت داره.
      این چیزیم ک من گفتم همچین آرمانی ام نبود ! منتها چون تا حالا اینکارو نکردی فک میکنی سخته. یکم راجبش فک کن . واسه رسیدن ب جایی ک تا حالا نرسیدی باید کاراییو بکنی ک تا حالا نکردی !

بهرحال صلاح ملک خویش خسروان دانند
      خواهش میکنم

میدونم ولی خیلی سردرگمم...جواب دقیق و واضح میخوام..
      کللن هنوز جوابمو نگرفتم که واقعا از آزمون جدا بشم یا نه

9. Top | #99
      در انتظار تایید ایمیل

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      فک کنم خودم باید راه حل مشکلمو پیدا کنم..
      ممنون از همه

10. Top | #100
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      من بخوام رک و راست باشم..فقط آزمون اول رو خوندم
      البته یه مقدار بیشتر
      ولی خب الان حس میکنم چیزی یادم نیست از چیزایی که خوندم
      طبق گفته خودتون برنامه دارید
      حالا با این وجود دوتا راه دارید یک اینکه اگه هزینه کل آزمونارو پرداخت کردید تا اخر ادامه بدید،ولی لازم نیست همراه ازمون پیش برید،شما دو تا سه درستون رو با ازمون هماهنگ کنید،مثلا زیست شیمی دوم دینی ،مبحث قرابت ولغت املا ادبیات،ترجمه عربی،باقی دروس رو طبق برنامه خودتون برید جلو،شما مثلا محلول حذف کردی برای ازمون نخون بجاش برو فصلی که تو برنامته بخون،تراز مهم نیست،این مهمه که روی درسایی که خوندی چقد مسلط شدی،البته اگه از لحاظ روحی مشکلی با تراز پایین ندارید
      راه دوم اینه که کامل از قلمچی خارج بشید،هدفتون رو مشخص کنید،برنامه هاتونو روزانه دو هفته ای یک ماهه و سه ماهه کنید،باید تکلیفتون روشن باشه با برنامتون اخر ماه ب کجا رسیدید،برای مثال شما پیش بینی میکنید هر هفته دو فصل زیست ی فصل شیمی باید بخونید،خب اخر ماه شما زیست دوم رو تموم کردید و شیمی دومم اخراشه،شاید شما یک هفته بیشتر از ی فصل بخونید این خوبه ولی مثلا برای ودتون مشخص میکنید برای رسیدن باید ی فصل رو بخونم
      بعد دو هفته از چیزایی که خوندید ازمون بگیرید،ازمون ازمایشی دان کنید از مبحثی که خوندید تست بزنید و تحلیل کنید،مرور مرتب داشته باشید و کم کاری نکنید احتمالا تا اواخر اردیبهشت بایکی که از اول مهر شروع کرده رقابت میکنید و تنها جمعبندی مشخص میکنه کی ماراتن رو میبره

11. Top | #101
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      ازکانون جدا نشو

12. Top | #102
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      هر که با کانون درافتاد ورافتاد

13. Top | #103
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehranab نمایش پست ها
      هر که با کانون درافتاد ورافتاد
      موافقم منم پارسال همین کارو کردم و الان پشت کنکوری جلوتون هستم

14. Top | #104
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fate.meh_ نمایش پست ها

موافقم منم پارسال همین کارو کردم و الان پشت کنکوری جلوتون هستم
      منم پارسال همینکارو کردم و الان پشت کنکور جلوتون هستم
      البته امسالم باهاش درافتادم

15. Top | #105
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mehranab نمایش پست ها
      منم پارسال همینکارو کردم و الان پشت کنکور جلوتون هستم
      البته امسالم باهاش درافتادم
      البته باید اصلاح کنیم هرکی با ازمون درافتاد ورافتاد...موسسات دیگ هم مث گزینه 2 خوبن...اگ اونا میری ک امسسال به امید خدا مث پارسال نمیشه

صفحه 7 از 8 نخستنخست ... 678 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

.............، ..............، ...............، ................، .................، ..................، ...................، ....................، .....................، ......................، فقط، فهمم، فوری، فیزیک، فیزیک پیش، فایده، فصل، قلم، لطفا، ممنون، من، منو، مهم، مونده، می، میگه، میخوام، میدونم، میرم، مگر، مانده، مباحث، مبحث، مدرسه، مرور، مشکل، مشکل جدی، مشکلم، مشکلی، مشابه، مطمئنم، نمی، نمیتونم، نمیشه، چند، چه، نهایت، چون، نوبت، چی، نیمسال، چیکار، چیزی، چیزا، نیست، نام، نتونستم، نخوندم، نداره، نسبی، چطوره؟، چطوری، نظرتون، هفته، هم، همه، همگی، هام، های، هارو، هاش، هر، هزار، وقت، ولی، واقعا، یه، یک، کل، کم، کنم، کنید، کنکور، که، کامل، کانون، کار، کارش، کتابو، کردم، گم، گه، گیج، گاج، گذشت، گذشته، پیدا، پیش، ؟؟، ؟؟؟، آیا، آبان، آخر، آزمون، افتادم، افتضاح، الان، البته، امکان، انصراف، اولین، اونم، اونایی، این، اینه، اینطوری، اگه، اتفاق، ادغام، از، ازمون، اصلا، به، بهتر، بهش، بود، بی، بگین، باقی، باید، بارم، ببینم، بخونم، بخونه، بخونی، برنامه، برا، برداری، برسم، بزنم، بعدی، بعضی، تنها، تونم، توی، تجربه، تحت، ترازم، تسلط، تست، ثبت، جمع، جوری، جایی، جدی، جدا، حل، حال، حتی، حدی، خلاصه، خونم، خونی، خوند، خوندن، خواهشا، خواستم، خیلی، خراب، خسته، دوم، دوستان، دیگه، دادن، دار، دارم، درس، درسارو، درستیه، رو، روی، راهنمایی، زمان، زده، ستاره، سخت، سریع، سرعت، شما، شب، شدم، شرایطی، ضمن، طور، طبق، عقب

نمایش برچسب‌ها

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن