خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 48 از 202 نخستنخست ... 3847484958148 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 706 به 720 از 3028
    1. Top | #706
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Purple NarSiS نمایش پست ها
      آره کتابای تک جلدیشو دارم. دادم دی وی دیشو هم برام خریدن. پس دیگه لازم نیست اینو بگیرم.
      فقط الان که دی وی دی های شیمی رو خریدم دی وی دی درایو لپ تاپم کار نمیکنه (((((
      چه بد راستی دی وی دی هاش روی ویندوز 8 نصب نمیشن گفتم بدونی . البته نصبش اینطوره که ی مبتکران پلیر! روی لپ تاپت نصب میشه و فقط اون نشون میده فیلمارو . اگه یکی ازشون نصب کنی دیگه بقیه هم اجرا میشن الکی زده نصب من امتحان کردم!!!
      تو همه چیت تکمیله !

منم میکنم فقط به آدمای "تک" پیله !

2. Top | #707
      کاربر نیمه فعال

Mariz
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sara1895 نمایش پست ها
      سلام،صبح همگی بخیر

ممنون میشم یکی واسم جهش جابجایی رو توضیح بده
      دو نوع جابجایی داریم. جابجایی یگانه و دوگانه. تصویری هم که توی کتاب هست برای جابحایی دوگانه است.
      توی جهش یه شکست توی کروموزوم رخ میده و قسمتی از کروموزوم به دلیل این شکست جدا میشه.

یگانه: بعد این تکه ی جدا شده میره میچسبه به کروموزم غیر همتای خودش. حالا کروموزوم اصلیمون یه قسمتش رو از دست داده و کروموزوم غیر همتا یه قسمت جدید که مال خودش نبوده بهش اضافه شده.

دوگانه: توی جابجایی دوگانه همون اتفاقای قبلی میفته فقط یه چیزی اضافه میشه. هر دوی کروموزوم ها (هم همتا و هم غیر همتا) شکسته میشن و یه تکه از این میره برای اون و یه تکه هم از اون میاد برای این. (مثل شکل کتاب که رنگی و واضح میتونی ببینی)

3. Top | #708
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط nitah نمایش پست ها
      سلام عزیزم

جهش جا به جایی بین دو کروموزوم غیر همتا رخ میده ، یک قطعه از ی کروموزوم بر اثر شکسته شدن جدا مبشه و میره میچسبه به کروموزوم غیر همتاش ، ینی اول جهش حذف رخ میده بعد جابه جایی . مثلا در یک ژن قطعه ای که از کروموزوم x جدا میشه میتونه با 44 کروموزوم دیگه جهش جابه جایی انجام بده (چون با اونا همتا نیست) و فقط با ی کروموزوم میتونه جهش مضاعف شدن انجام بده (کروموزوم همتاش) .این جهش بین کروموزوم های یک سلول و جاندار هاپلوئید هم ممکن است.

این ی کروموزوم a b c d
      اینم مثلا غیر همتاش e f g h
      مثلا قطعه a از اولی شکسته میشه اون میشه b c d میچسبه به دومی مثلا میشه a e f g h

دیگه ببخش بهتر ازین نتونستم توضیح بدم.
      نه عزیزم ..خوب بود یادش گرفتم...مرسی

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط nitah نمایش پست ها
      سلام عزیزم

جهش جا به جایی بین دو کروموزوم غیر همتا رخ میده ، یک قطعه از ی کروموزوم بر اثر شکسته شدن جدا مبشه و میره میچسبه به کروموزوم غیر همتاش ، ینی اول جهش حذف رخ میده بعد جابه جایی . مثلا در یک ژن قطعه ای که از کروموزوم x جدا میشه میتونه با 44 کروموزوم دیگه جهش جابه جایی انجام بده (چون با اونا همتا نیست) و فقط با ی کروموزوم میتونه جهش مضاعف شدن انجام بده (کروموزوم همتاش) .این جهش بین کروموزوم های یک سلول و جاندار هاپلوئید هم ممکن است.

این ی کروموزوم a b c d
      اینم مثلا غیر همتاش e f g h
      مثلا قطعه a از اولی شکسته میشه اون میشه b c d میچسبه به دومی مثلا میشه a e f g h

دیگه ببخش بهتر ازین نتونستم توضیح بدم.
      نه عزیزم ..خوب بود یادش گرفتم...مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Purple NarSiS نمایش پست ها
      دو نوع جابجایی داریم. جابجایی یگانه و دوگانه. تصویری هم که توی کتاب هست برای جابحایی دوگانه است.
      توی جهش یه شکست توی کروموزوم رخ میده و قسمتی از کروموزوم به دلیل این شکست جدا میشه.

یگانه: بعد این تکه ی جدا شده میره میچسبه به کروموزم غیر همتای خودش. حالا کروموزوم اصلیمون یه قسمتش رو از دست داده و کروموزوم غیر همتا یه قسمت جدید که مال خودش نبوده بهش اضافه شده.

دوگانه: توی جابجایی دوگانه همون اتفاقای قبلی میفته فقط یه چیزی اضافه میشه. هر دوی کروموزوم ها (هم همتا و هم غیر همتا) شکسته میشن و یه تکه از این میره برای اون و یه تکه هم از اون میاد برای این. (مثل شکل کتاب که رنگی و واضح میتونی ببینی)
      مرسی که توضیح دادی
      میخواهی قضاوتم کنی؟؟؟
      کفش هایــــم را بپــوش
      راهـــم را قــدم بزن
      دردهایـــم را بکــش
      سـال هایـم رابگـذران
      بعـــد قضـاوت کن...!!!

4. Top | #709
      کاربر حرفه ای

Mamoli
      نمایش مشخصات
      سلام دوستان گلم شنیدم که کتاب زیست خیلی سبز دیگه منقرض شده و بدرد نمیخوره !!! زمان ما خوب بود ... یه کتاب خوب واسه درسنامه لطفا بهم معرفی کنید ... تو سایت آقای فردین جوادیم رفتم متاسفانه کتاب درسنامه ای معرفی نکرده بودن از کتابایه خودشونم فقط سال سومش حاضر بود !! جزواتشونم دیگه نمیفروشن .. کسی جزوشو داره به من بده که یه دنیا ممنونش میشم ... راستی جزوه آقای جوادی بهتره یا دکتر عمارلو ؟

5. Top | #710
      کاربر نیمه فعال

khejalati
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط siavash123 نمایش پست ها
      سلام دوستان گلم شنیدم که کتاب زیست خیلی سبز دیگه منقرض شده و بدرد نمیخوره !!! زمان ما خوب بود ... یه کتاب خوب واسه درسنامه لطفا بهم معرفی کنید ... تو سایت آقای فردین جوادیم رفتم متاسفانه کتاب درسنامه ای معرفی نکرده بودن از کتابایه خودشونم فقط سال سومش حاضر بود !! جزواتشونم دیگه نمیفروشن .. کسی جزوشو داره به من بده که یه دنیا ممنونش میشم ... راستی جزوه آقای جوادی بهتره یا دکتر عمارلو ؟
      سلام، خیلی سبز چاپ جدیدش خیلی فرق کرده یعنی من ک قبلیشو داشتم البته منظورم سال سومه فقط بعد الان چاپ جدید سفارش دادم رسیده دقیق نخوندم اما بنظر ک خیلی خوبه برای سوم.
      در ضمن کتاب جامع گاج باشه فکر کنم از اونم بچه ها خیلی تعریف میکنن
      موفق باشید
      Mutlu olmayı yarına bırakmak, karşıya geçmek için nehrin durmasını beklemeye benzer... Nehir asla durmaz...duran siz akan hayat olur...

6. Top | #711
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      سلام دوست عزیز، هنوزم درسنامه های خیلی سبز ارزش خوندن رو دارن درسته بجز سومش بقیه کتاباش آپدیت نیستن و بدرد کنکور نمیخورن ولی درسنامه هاش خیلی خوبن و هنوز رو دست ندارن!
      برای زیست دنبال جزوه نباشید ، درسی نیست که بشه نظر یک استاد رو توش دخیل کرد ، بهترین کار خوندن کتاب درسی و حالا کنارش برای بهتر فهمیدن یسری مطالب درسنامه های خیلی سبز ، کتاب تست هم که گاج جامع کتاب خیلی خوبیه. موفق باشید.
      تو همه چیت تکمیله !

7. Top | #712
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      سلام ؛ بازم دین و زندگیم موند ؛ حالا فردا چیکار کنم؟

8. Top | #713
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamed70t نمایش پست ها
      سلام ؛ بازم دین و زندگیم موند ؛ حالا فردا چیکار کنم؟
      سلام همین الان بشین ی دور از روی ایات و متن درسا روخوانی کن حداقل از هیچی ک بهتره ، چه درس هایی واسه ازمون فرداست؟؟
      تو همه چیت تکمیله !

9. Top | #714
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      8fcb18b49dcdc1affc41e09697815977.jpg

باز با این حال دوستت دارم...
      زمان نمی ایستد و لحظه ها می روند
      قدر زندگی و باهم بودن را بیشتر بدانیم
      لطفا با تامل ببینید...

من دغدغه دارم این روزها درسرزمینی زندگی میکنم که درآن دویدن سهم کسانی است که نمیرسندو رسیدن سهم کسانی است که نمیدوند.

10. Top | #715
      کاربر حرفه ای

Mamoli
      نمایش مشخصات
      بچه ها یه سوال خیلی غیر مرتبط واسه همین پیشاپیش معذرت میخوام بنظرتون فرقی بین دندانپزشکی دانشگاهایه کشور هست !!!! آخه وقتی مطب میزنی که کسی نمیفهمه کدوم دانشگاه خوندی :yahoo (4): آخه من کارم اهوازه ولی میتونم تهرانم بیارم .. میخواستم ببینم ارزششو داره !!!

11. Top | #716
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بچه ها یه سوال خیلی غیر مرتبط واسه همین پیشاپیش معذرت میخوام بنظرتون فرقی بین دندانپزشکی دانشگاهایه کشور هست !!!! آخه وقتی مطب میزنی که کسی نمیفهمه کدوم دانشگاه خوندی :yahoo (4): آخه من کارم اهوازه ولی میتونم تهرانم بیارم .. میخواستم ببینم ارزششو داره !!!
      در گزینش کلینیک ها و بیمارستان های خصوصی اولیت با کسانی هست که دانشگاه تاپ درس خوندن
      خدایا...

من... اینجا...

دلم سخت معجزه میخواهد
      ...

12. Top | #717
      کاربر حرفه ای

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mika نمایش پست ها
      در گزینش کلینیک ها و بیمارستان های خصوصی اولیت با کسانی هست که دانشگاه تاپ درس خوندن
      درامد دندون پزشکو اطلاع دارین ازش ؟ کمترین بیشترین و میانگین ؟ و راسته که از سال پنجمش میشه کار کرد تو کلینیکا ؟

13. Top | #718
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mika نمایش پست ها
      هیچ تفاوتی نیست خیالت راحت

14. Top | #719
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      بچه ها تراز کانون چند به بالا باشه تاپ و خوبه؟

15. Top | #720
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      7 به بالا

حسن جان 7 به بالا

صفحه 48 از 202 نخستنخست ... 3847484958148 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن