خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 26
    1. Top | #1
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات

خلاصه نویسیِ خورشیدی زیست ! نقشه ذهنی! طبقه بندی داده ها!

به کار بردنِ یک تکنیک جالب تو خلاصه نویسی توسط یکی از دوستان من رو بهت زده کرد من واقعا ایشون رو تحسین میکنم!و تصمیم گرفتم بحث شیرینِ خلاصه نویسی و نقشه ذهنی رو یکم دیگه باز کنم

فصلِ مولکول های زیستی

imag0056485817.jpg

ذهن ما دقیقا بسانِ یک کامپیوتره! هاردِ ذهن ما در صورتی میتونه اطلاعات رو با سرعت بسیاری در اختیار ما قرار بده که اون رو دیفرگ کرده باشیم! و این دیفرگ کردن به جز با نقشه ذهنی یا همون Mind Map میسر نیست!

الگو های مختلفی رو در خدمتتون قرار میدم که باهاش کاراتون رو انجام بدید!

connectivism-concept-map1-1.jpg

با سرچ عبارت Plants Mind یا Mind Map هم میتونید نمونه های جالب رو برای کاراتون پیدا کنید!

شاخه بندی اطلاعات،قدرت در تسریعِ یاد آوری اطلاعات یادگیری شده و غیره از فواید بی شمار خلاصه نویسی و نقشه ذهنی هستش

untitled.jpg

کتاب های چند صد صفحه ای رو هم میشه در چند صفحه خلاصه کرد! صفحه های خلاصه نویسی شما گنجیست برای دورانِ جمع بندی!

مثل مورچه ای که دونه های غذا رو دونه دونه برای زمستونش جمع میکنه!

شما مورچه! دونه ها خلاصه نویسی ها! زمستون هم جمع بندی!

انتخاب با خودتونه!

البته ذکر این نکته لازمه که میتونید از جزوات خلاصه رتبه های برتر هم استفاده کنید! اما فراموش نکنید بهترین خلاصه خلاصه ای هستش که با انگشتا و ذهن خود شما نوشته بشه!

access-2003-copy-database.jpg

ممنوع!

بهتون پیشنهاد میکنم کپی پیست رو با خلاصه نویسی اصلا اشتباه نگیرید! اگه با کپی پیست میخواستیم به جایی برسیم تایپیست های عزیز علامه دهر شده بودن!

کتاب رو مطالعه کنید و ببندید و از ذهن خودتون مطالب رو روی کاغذ استفراغ کنید! منظورم از کلمه استفراغ اینه که هرچی که توی ذهنتون هست رو بریزین توی کاغذ!

و هر جا رو که بلد نبودید دوباره مطالعه کنید تا بنویسید!

بالاترین سطح تسلط بر یه درس نوشتن درسنامه برای اون درسه! پس برای خودتون یک کتاب کنکوری بنویسید!

نکته مهم اینه که فرایند خلاصه نویسی باید در مرور دوم انجام بپذیره! حتی اگه شما های لایت رو هم بخواین جایگزین خلاصه نویسی کنین که روش بسیار غلطی هست باید در مرور دوم انجام بدید!

های لایت کردن مطالب ذهن مارو فقط به سمتِ مطالب رنگی شده میکشونه! پیشنهاد میکنم اگه میخواید درسی رو صد بزنید همه جای درس رو با اهمیت یکسان مطالعه کنید!

البته دور کلمات کلیدی خط کشیدن موردی ندارد! کلمات کلیدی به کلماتی گفته میشود که با دونستن اون ها میشه به کل مفهوم پی برد! مثلا حق در دین و زندگی که کلید واژه آفرینش هدفمنده!

خلاصه نویسی کلمه ای و عددی عنوان بعدی مقاله ماست!

رادار های ذهنیتون رو فعال کنید! url.jpg

کپی فقط با ذکر منبع!

منبعشم بنده! و انجمن کنکور!

سوالی بود در تاپیک تا ساعت ده و نیم پاسخگو هستم

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      چقدر جالب مرسی

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام عالی بود اگه میشه ی الگو کوچکتر از فصل زیست بزارید قشنگ بشه ببینیم طرزشو یاد بگیریم ممنونم

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

daram-mimiram
      نمایش مشخصات
      من همینطوری عادی میخونم بهتر یاد میگیرم تا اینجور که شما ها میکشید !

5. Top | #5
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Am7r نمایش پست ها
      من همینطوری عادی میخونم بهتر یاد میگیرم تا اینجور که شما ها میکشید !
      دوست عزیز هر کسی روش مطالعه مخصوص خودش رو داره! و این تکنیک برای یادگیری نیست بلکه برای مرور هستش!

شما هر طور راحتی اونطوری بخون

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      من که با دیدن این روش مخم پوکید!! اینجوری که آدم سنگ کوب میکنه اینهمه مطلبو یجا ببینه!! کوچیک کوچیک باشه شاید جواب بده ولی به این شلوغی فقط ذهن آدمو درگیرتر میکنه!!!
      فرگشت!

یا رب عزت به سگان دادی و نعمت به خران _____________ نکند ما به تماشای جهان آمده ایم؟؟

معاشرت بر دانایی می افزاید , اما تنهایی مکتب نبوغ است .

"گیبون"

7. Top | #7
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Masood11 نمایش پست ها
      من که با دیدن این روش مخم پوکید!! اینجوری که آدم سنگ کوب میکنه اینهمه مطلبو یجا ببینه!! کوچیک کوچیک باشه شاید جواب بده ولی به این شلوغی فقط ذهن آدمو درگیرتر میکنه!!!
      ممنون که مطالعات 30 ساله دکتر کاواشیما رو زیر سوال بردید!

8. Top | #8
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      به نظر منم که همون عادی خوندن بهتر هست و این کارا وقت گیر و بیهوده هست از نظر من البته... ولی به هر حال جالب بود و هر کسی با یه روش بهتر یاد میگیره...

9. Top | #9
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Prison Break نمایش پست ها
      به نظر منم که همون عادی خوندن بهتر هست و این کارا وقت گیر و بیهوده هست از نظر من البته... ولی به هر حال جالب بود و هر کسی با یه روش بهتر یاد میگیره...
      با نظر شما موافقم! دوستانی که سرعت مطالعشون پایین هستش با توجه به فرصتِ کم شاید نتونن از این روش استفاده کنن! ولی برای افزایش سطح دانشِ شما این روش بسیار مفید بود!

10. Top | #10
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      با این روش به شدت موافقم.
      با کمی تمرین، و اگه به شکل درست انجام بشه تاثیرش فوق العاده ست.
      دکتر علی شمیسا هم توی کتابشون درباره ی تقویت حافظه و روش مطالعه PQ6R این روش رو پیشنهاد کردند

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

daram-mimiram
      نمایش مشخصات
      روش Pq6r کجاش نوشته اینو ؟
      همین وقتی که واسه نوشتن این میزارید دو بار میشه کتابو دوره کرد قشنگ بره تو مغز

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Am7r نمایش پست ها
      روش Pq6r کجاش نوشته اینو ؟
      همین وقتی که واسه نوشتن این میزارید دو بار میشه کتابو دوره کرد قشنگ بره تو مغز
      قسمتی که مربوط به خلاصه نویسی و مرور هست، دکتر شمیسا پیشنهاد کردند که از روش نقشه های ذهنی و شبکه ای استفاده بشه چون به یادگیری عمق می بخشه و مرور هر نقشه ی ذهنی بیشتر از چند دقیقه وقت نمی گیره

13. Top | #13
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadmo نمایش پست ها
      قسمتی که مربوط به خلاصه نویسی و مرور هست، دکتر شمیسا پیشنهاد کردند که از روش نقشه های ذهنی و شبکه ای استفاده بشه چون به یادگیری عمق می بخشه و مرور هر نقشه ی ذهنی بیشتر از چند دقیقه وقت نمی گیره
      بهترین روش یادگیری 100% مطالب همین هستش!

درک صد در صد فقط با نقشه ذهنی امکان پذیره

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Takfir نمایش پست ها
      بهترین روش یادگیری 100% مطالب همین هستش!

درک صد در صد فقط با نقشه ذهنی امکان پذیره
      دقیقا
      خود ابداع کننده ی این روش ( تونی بوزان) توصیه می کنه که به جای کلمات تا حد امکان از تصاویر و رنگ های متنوع در نقشه ها استفاده بشه تا نیمکره ی راست مغز فعال بشه.

خود من از این روش واسه خلاصه کردن فیزیک هم استفاده کردم :yahoo (94):

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      اتفاقا من دو هفته پیش کتاب تونی بازان رو خوندم. و میخوام تو همه کارام ازش استفاده کنم. مرسی حسن

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن