سلام. من فارغ التحصيل برق گرايش كنترل هستم از اواخر تير شروع به مطالعه جزواتم كردم و تسلط نسبي بر مباحث دروس بدست اورده ام و از تمامي دروس نيز خلاصه برداري كردم تا در صورت نياز به انها مراجعه كنم.تصميم دارم به اميد خدا زمان باقي مانده را به پاسخگويي تستهاي سالهاي گذشته اختصاص دهم و همگام با اين كار مي خواهم درصدم را در چند درس بالا ببرم با توجه به اينكه گرايشم كنترل است به نظر شما بهتر است روي كدام درسها تمركز كنم؟و براي اين كار بهتر است به جزوات يا كتابهاي مختلف مراجعه كنم يا منحصرا با حل تمرين مي توان به تسلط كافي رسيد؟مثلا براي مدار پيشنهاد مي كنيد تمارين كتاب دسور يا تمارين كتاب رهيافت حل مساله را حل كنم يا نه؟در ضمن به نظر خودم نيازي به شركت در كلاسها ندارم.البته در درس الكترونيك بسيار پايه ضعيفي دارم ولي نمي خواهم در كلاس اين درس شركت كنم چون مطمينم بي فايده خواهد بود!خواهش مي كنم مرا راهنمايي كنيد كه ايا روند درستي در پيش گرفته ام و براي ادامه بايد چه كنم؟با تشكر از شما و ممنون بخاطر وقتي كه به من اختصاص مي دهيد.
پاسخ : سلام شما سعي كنيد بيشتر روي دروس رياضيات، كنترل خطي و سيگنال تمركز كرده و با تسلط بيشتر بر اين دروس، درصد بسيار خوبي در اين دروس كسب كنيد. براي درس مدار پيشنهاد مي كنيم روي سؤال هاي كنكور سال هاي گذشته تمركز كنيد. البته براي همه دروس پيشنهاد مي كنيم بيشتر روي سؤالات كنكور سال هاي گذشته تمركز كنيد. شما بخش مربوط به پاسخ به سؤالات متداول در قسمت مشاوره را مطالعه كرده و برخي مباحث را كه در حل سؤال هاي كنكور سال هاي گذشته دچار مشكل شديد، از روي مراجع ذكر شده مطالعه نماييد. البته براي درس الكترونيك، پيشنهاد مي كنيم كلاس رفته و به موازات كلاس، سؤالات كتاب رهيافت حل مسئله در الكترونيك و سؤالات كنكور سال هاي گذشته را مطالعه و بررسي نماييد و اگر به مشكلي در حل سؤال برخورد كرديد، براي جلسه آينده از استاد كلاس يا ديگر دانشجويان، پرسيده و مشكل خود را رفع كنيد.