خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

رشته منحصرا زبان

سلام بچه ها میخواستم بدونم کسی اینجا رشته زبان میخونه؟ بازار کارش چطوره؟ سوالات کنکورش از چه درس هایی میاد؟بهترین دانشگاه زبان با ترازش چند هست ؟
      من زبانم خوبه و از راهنمایی تا الان که سوم هستم نمره زیر 19.5 نداشتم و علاقه زیادی به درس زبان دارم اما بین مهندسی نرم افزار و زبان دو دل هستم!
      ممنون

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام. بازارکار به آدمش بستگی داره و تلاشش هر رشته ای. اما بطورکلی زیاد جالب نیست ازنظر بازارکاری. مگه اینکه تا سطوح بالا ادامه بدین و بعد توی دانشگاه تدریس کنین. یه سری ویژگی های دیگه ام هست که باید درخودتون ببینین که بتونین زبان رو انتخاب کنین مثلا داشتن اعتماد به نفس کافی و جسارت چون خیلی مباحثه و مناظره توی کلاس داره و اینکه باید بدونین خوندن زبان در دانشگاه با خوندنش توی کلاس زبان فرق میکنه. توی کلاس زبان روی یه سری مهارت مثه گرامر یا listening و از این قبیل تمرکز میشه اما توی دانشگاه دید کاملا علمی تره یعنی به ادبیات ، دستور زبان و دیگر بخش های یک زبان هم پرداخته میشه. نکته ی بعدی اینه که چون تعداد واحدهای مکالمه کمه نباید انتظار داشت بعد از پایان کارشناسی بشه به طور مسلط و روان صحبت کرد.سوالاتش توی دفترچه هم که عمومی که مثه بقیه رشته هاست. دفترچه تخصصی 10تا گرامر 15تا واژگان 5تا ساختارجمله 10تا کاربردهای زبان 10تا کلوز و 20 تا درک مطلب داره مدت پاسخگویی به دفترچه اختصاصی هم 105 دقیقس. چندتا توصیه هم اینکه به دروس عمومی خیلی توجه کنین که بسیار بسیار توی رتبتون موثره. به این دلیل که از همه رشته ها می تونن شرکت کنن. پس بدترین اشکالش همینه چون خیلی از کسانی که دوره انگلیسی رو تا سطح بالایی دیدن شرکت می کنن و چون اختصاصی رو بالا می زنن، رتبه ی خوبی کسب می کنن و همین باعث میشه بقیه که منحصرا زبان هستند، رقیبان زیادی داشته باشن.یه چیزی که هست اینکه معمولا نفرات برتر زبان، همون نفرات برتر رشته های دیگه هستن. خوب از اونجایی که چنین دانش آموزانی سخت کوشن پس معمولا دوره های کاملی از زبان هم گذروندن و درصد بالایی در اختصاصی می زنن. از آن جایی که نفرات برتر رشته های نظری هستن، پس درس های عمومی رو بالاتر از بقیه می زنن چون دقیق تر یاد گرفتن. بدانید که سوالات عمومی کنکور زبان از بقیه رشته ها مشکل تر طرح می شود. پس اگه رتبه های برتر رو فاکتور بگیریم بقیه توی در درس های عمومی زیاد قوی نیستن.یه سری منابعم که من فک میکنم خوب باشه ایناس: 504 واژه + new bridging the gap انشارات سازمان سنجش + گرامر تخصصي انتشارات خيلي سبز تاليف دکتر علیرضا جابری +درک مطلب به زبان ساده تاليف دکتر شهاب اناري + زبان انگليسي جامع کنکور انتشارات خيلي سبز تاليف دکتر عليرضا جابري(البته اين کتاب براي زبان عمومي هست اما کتاب بسيار مفيد و خوبي هست) + درک مطلب زبان انگليسي انتشارات گاج که شامل ۱۰۰ تا درک مطلب و ۱۰۰ تا کلوز تسته + دوتا کتاب هم هست که متنشون کاملا انگلیسیه به اسم vocabulary in use و grammar in use که کتاب های فوق العاده خوبی هستن برای کنکور زبان. بازم اینا اطلاعات من بود امیدوارم به دردتون بخوره.موفق باشین
      زمان نمی ایستد و لحظه ها می روند
      قدر زندگی و باهم بودن را بیشتر بدانیم
      لطفا با تامل ببینید...

من دغدغه دارم این روزها درسرزمینی زندگی میکنم که درآن دویدن سهم کسانی است که نمیرسندو رسیدن سهم کسانی است که نمیدوند.

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mariz
      نمایش مشخصات
      من خودم رشته ام مترجمی زبان هست.
      در مورد منابع کنکوریش نظری ندارم. اما حرفایی که آنجل زد رو تایید میکنم.
      از نظر بازار کار خیلی کم پیش میاد که توی آگهی استخدام ادارات و سازمان ها ببینی که رشته زبان خواستن. اما کار کردن توی رشته زبان همش به خودت بستگی داره. اگه مهارت های بالایی داشته باشی خودت میتونی برای خودت شغل ایجاد کنی و آقای خودت بشی و لازم نیست که منتظر بشی که یکی استخدامت کنه. میدونی مدرس زبان بشی، ترجمه کنی و خیلی کارای دیگه.
      ولی نمیتونی انتظار داشته باشی که صرفا به خاطر داشتن مثلا لیسانس یا فوق لیسانس زبان بگن خوب بیا اینجا کار کن! چون زبان همش مهارته و اگه مهارت نداشته باشی مدرکت فقط برای این خوبه که قابش کنی و بذاریش گوشه دیوار.
      و در تایید حرف آنجل، برای رشته زبان چیزی که شما توی دانشگاه می خونین خیلی با تصوری که شما از رشته زبان دارین فرق میکنه. اتفاقا درسا خیلی جالب بودن و من دوستشون داشتم. اما بیشتر با زبان به عنوان یه زبان برخورد میشه! منظورم اینه که از نگاه زبان شناختی باهاش برخورد میکنن. توی رشته ادبیات علاوه بر اینا به ادبیات زبان انگلیسی هم پرداخته میشه (داستان، رمان، شعر، فیلمنامه و ...)
      توی رشته مترجمی هم علاوه بر واحد های مشترکی که با ادبیات داریم کتاب های اصول ترجمه و آموزش مهارت های ترجمه هم هست و بیشتر از ادبیات هم به جنبه زبان شناختی زبان انگلیسی پرداخته میشه.

بعد این که شما نباید انتظار داشته باشی که اگه لیسانس زیان داری دیگه کلا باید توی زبان همه چی تموم باشی! ما تو دانشگاه هم کلاسی هایی داشتیم که نمره های بالایی توی امتحاناتشون میاوردن اما توی کارگاه ها وقتی یه تمرین حل میکردن آدم دلش میخواست خودش رو از دستشون بکشه چون ابتدایی ترین نکات گرامری که برای دروس راهنمایی هست رو بلد نبودن توی اسپیکینگشون پیاده کنن!

ما یه استاد داشتیم دکترای زبان شناسی بود. لیسانس و فوق لیسانسش هم ادبیات زبان انگلیسی بود. این خانم مدیر گروه رشته ی ما هم بود و بار علمیشون هم خیلی بالا بود. اما به شدت توی speaking ضعف داشت. به حدی که میومد به ما میگفت بچه ها بیاین با من حرف بزنین که یکم تقویت بشم. تازه چند ماهی هم لندن زندگی کرده بود!

خلاصه این که رشته ی دوست داشتنی ای هست ولی بازار کارش رو خودت باید زرنگ باشی و ایجاد کنی و میتونی درآمد خوبی هم ازش کسب کنی.

موفق باشی

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      Purple NarSiS عزیز
      ببخشید شما ترم چندی؟
      وقتی شما رفتی دانشگاه اسپیکینگ و لیسنینگت قوی بود؟
      اگه اینا ضعیف باشه و بری دانشگاه امکان موفقیت تو اون رشته و تقویت اونا تو دانشگاه هست؟
      اگه ضعیف باشه خیلی به مشکل میخوریم؟
      میشه اینم بگی که مثلا تو کلاس شما وقتی وارد دانشگاه شدن زبانشون قوی بوده؟
      ممنون

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mariz
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط fereshteh71 نمایش پست ها
      Purple NarSiS عزیز
      ببخشید شما ترم چندی؟
      وقتی شما رفتی دانشگاه اسپیکینگ و لیسنینگت قوی بود؟
      اگه اینا ضعیف باشه و بری دانشگاه امکان موفقیت تو اون رشته و تقویت اونا تو دانشگاه هست؟
      اگه ضعیف باشه خیلی به مشکل میخوریم؟
      میشه اینم بگی که مثلا تو کلاس شما وقتی وارد دانشگاه شدن زبانشون قوی بوده؟
      ممنون
      عزیزم من فارغ التحصیلم و لیسانس دارم.
      آره من هیچ مشکلی نداشتم فقط کمی توی رایتینگ ضعف داشتم که اونم برای آیلتس تقویتش کردم و مشکلم برطرف شد.
      توی دانشگاه شاید فقط کمی مهارت هات تقویت بشه. چون اصلا تاکیدی روی مهارت آموزی نمیشه. مثلا ما ترم اول و دوم فقط دو تا کارگاه داشتیم. اسم درس هاش هم گفت و شنود بود. اما اینقدر استاد ضعیف بود و سیستم مسخره و دانشجو ها هم ضعیف تر که کل کلاس فقط حول محور 2-3 نفر میچرخید.
      اگه ضعیف باشی مطمئنا به مشکل میخوری چون این بین بالاخره یکی دوتا استاد درست و حسابی پیدا میشه که به زبان انگلیسی تدریس میکنن و همچنین خیلی از دانشجو ها (مخصوصا اگه دانشگاه خوبی قبول بشی) مهارت های بالایی دارن که شما وقتی ضعف خودت رو در مقابل اونا ببینی احساس سرخوردگی و ضعف میکنی.
      متوجه سوال آخرت نشدم.

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Purple NarSiS نمایش پست ها
      عزیزم من فارغ التحصیلم و لیسانس دارم.
      آره من هیچ مشکلی نداشتم فقط کمی توی رایتینگ ضعف داشتم که اونم برای آیلتس تقویتش کردم و مشکلم برطرف شد.
      توی دانشگاه شاید فقط کمی مهارت هات تقویت بشه. چون اصلا تاکیدی روی مهارت آموزی نمیشه. مثلا ما ترم اول و دوم فقط دو تا کارگاه داشتیم. اسم درس هاش هم گفت و شنود بود. اما اینقدر استاد ضعیف بود و سیستم مسخره و دانشجو ها هم ضعیف تر که کل کلاس فقط حول محور 2-3 نفر میچرخید.
      اگه ضعیف باشی مطمئنا به مشکل میخوری چون این بین بالاخره یکی دوتا استاد درست و حسابی پیدا میشه که به زبان انگلیسی تدریس میکنن و همچنین خیلی از دانشجو ها (مخصوصا اگه دانشگاه خوبی قبول بشی) مهارت های بالایی دارن که شما وقتی ضعف خودت رو در مقابل اونا ببینی احساس سرخوردگی و ضعف میکنی.
      متوجه سوال آخرت نشدم.
      ممنون جوابمو گرفتم. سوال اخرو اشتباه نوشتم.

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن