پرستار اسپانیایی ابولا را شکست داد و به خانه بازگشت

۱۳۹۳/۰۸/۱۵ - ۱۰:۲۴ - کد خبر: 126351

سلامت نیوز: سرم تولید شده از پادتن یک قربانی ابولا پرستار اسپانیایی را از مرگ نجات داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرآنلاین،ترزا رومرو پرستار اسپانیایی که به ابولا مبتلا بود، روز چهارشنبه از بیمارستان مرخص شد. به گفته مقامات بیمارستان کارلوس سوم در مادرید، خانم رومرو کاملا درمان شده است. در روزهای اخیر چهار آزمایش ابولا بر روی این پرستار ۴۴ ساله انجام شده که هر چهار تا منفی بوده اند.

ترزا رومرو که در همین بیمارستان از یک کشیش مبتلا به ابولا پرستاری می کرد، نخستین فردی بود که در خارج از آفریقا به ابولا مبتلا شد.

مقامات بهداشت اسپانیا گفتند که خانم رومرو مقصر بوده چرا که صورتش را با دستکش محافظ آلوده شده لمس کرده است.

اما خانم رومرو پیش از خروج از بیمارستان در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «نمی دانم چه اشتباهی رخ داد. حتی نمی دانم آیا واقعا اشتباهی صورت گرفت یا نه. تنها چیزی که می دانم این است که هیچگونه خشمی در من نیست. اگر عفونتی که من داشتم می تواند برای تحقیق در مورد این بیماری و پیدا کردن واکسن کمک کند یا اگر خون من می تواند برای درمان شخص دیگری استفاده شود، کاملا آماده ام.»

خود خانم رومرو، به کمک سرم تولید شده از پادتن یک فرد جان باخته از ابولا معالجه شده است.

ترزا رومرو، از سی روز پیش در بیمارستان کارلوس سوم تحت معالجه بود.

منبع: یورو نیوز