خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    1. Top | #1
      کاربر فعال

نمایش مشخصات

دانشمند شدن ؟ چگونه ؟

سلام دوستان شاید این حرف من کمی تعجب برانگیز باشد نمیدونم اما دوست دارم بدونم چطور دانشمند میشن ؟ چطور میتونم یک شخصی مثل ریچارد داوکینز بشم ؟؟ رشته ام تجربی هست . میتونم برم رشته ی فیزیک ؟ از طریقه تجربی ؟ دوست دارم برم درمورد فیزیک کوانتوم مطالعه کنم یا نظریه ریسمان ها ؟ رشته ی اخترفیزیک ! کار خاصی هست که باید بکنم ؟ و یک سوال دیگر رشته ی تحقیقاتی تجربی چی داریم ؟ بیوتکنولوژی ؟

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      باید برادی دانشمند شدن سواد داشت ...

ادم هرانچه که یاد داره رو تلیق میکنه ی چیزی میده بیرون ی چیزی ک نواور باشه بعد به طرف میگن دانشمند به همین راحتی

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      باید اول علاقه تو تشخیص بدی و بعد در اون راستا حرکت کنی... حالا تو هر رشته ای...... باید سعی کن در رشته ای که انتخاب می کنی بهترین باشی.

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      مطالعه زیاد رفرنس ها

هرروزی که بهترازروزهای قبلت باشه،تکه ای ازپازل رویاهای توست که سرجاش قرار میگیره، سعی کن هرروز بهترازروزقبل باشی تاپازل رویاهات روهرچه سریعتر کامل کنی

Sina
      CEO of Iramrich

by the way here's my channel : @MrRich

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Mamoli
      نمایش مشخصات
      بستر این طور فعالیت های علمی- تحقیقاتی تو کشور ما هنوز به خوبی جا نیفتاده .
      اگر واقعا" علاقه مند به این طور مباحثی هستی ، علوم پایه (مثل بیوتک ، بیوشیمی و علوم آزمایشگاهی) میتونه برات مناسب باشه .

اینکه از تجربی میشه فیزیک خوند رو نمیدونم ولی اگه به این موضوعات علاقه داری میتونی کم کم از کتاب های ترجمه شده استیون هاوکینگ استفاده کنی و به مرور

که سطحت بالاتر رفت از کتاب های معتبرتر هم مطالعه داشته باشی.
      به راهِ بادیه رفتن به از نشستنِ باطل

اگر مُراد نیابم ، به قدر وُسع بکوشم

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      دوستان از جواب هاي بالايي نشد جوابمو بگيرم
      من تجربي ام
      كسي اطلاع داره چجوري بايد تو اين رشته دانشمند و كاشف شد ؟ ايا براي انتخاب رشته دانشگاهي بايد رشته خاصيو مد نظر داشته باشيم براي دانشمند شدن؟
      کرم ورزد آن سر که مغزی در اوست
      که دون همتانند بی مغز و پوست
      کسی نیک بیند به هر دو سرای
      که نیکی رساند به خلق خدا

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Seyed Chester نمایش پست ها
      دوستان از جواب هاي بالايي نشد جوابمو بگيرم
      من تجربي ام
      كسي اطلاع داره چجوري بايد تو اين رشته دانشمند و كاشف شد ؟ ايا براي انتخاب رشته دانشگاهي بايد رشته خاصيو مد نظر داشته باشيم براي دانشمند شدن؟
      تو دانشگاه نیاز نیست حتما یه رشته خاص بخونی
      با هر رشته ای میشه
      هر رشته ای ناشناخته ها خودشو داره که میشه کشف کرد
      یا وسایلی رو اختراع کرد به درد اون رشته بخوره
      همین
      میتونی یه پزشک دانشمند باشی که روش های نوین درمانو کشف کرده
      یا یه پرستار یا یه فیزیو تراپ یا دندانپزشک یا حتی رشته های علوم پایه مثل زیست و شیمی و ....
      اکتشاف و اختراع به هیچ زمینه خاصی محدود نمیشه
      مهم اینه که در چهارچوب حرکت نکنه مثلا به کتاب های دانشگاهی بسنده نکنه و شروع کنه به خوندن و تحقیق کردن و توقف ناپذیر باشه
      باید کتاب های کتابخونه های مختلفو خونده باشه و از جاهای مهم هر کتاب نکته برداری کرده باشه یه ذهن خلاق داشته باشه تا ایده های جدید به ذهنش بیاد

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Romantic
      نمایش مشخصات
      چیزی به اسم دانشمند که تو فیلما و سریالا و حتی کارتون ها (مقل ریک‌ اند مورتی!) هست توی دنیای واقعی امروز وجود نداره.
      شرایط قرن ۲۱ با گذشته خیلی فرق کرده. الان فرصت تحصیل برای خیلی از انسان ها وجود داره و البته تخصص گرایی فوق العاده ای هم توی علوم شکل گرفته.
      برای همین الان پژوهشگر و محقق داریم. یعنی کسی که توی زمینه تخصصی خودش (از علوم انسانی تا ریاضی و پزشکی؛ علم پایه و کاربردی و ... ) پژوهش انجام میده. مقاله میده و سعی می کنه یه قدم بسیار کوچیک توی اون علم برداره.
      هرگز فراموش نکن که «چه‌کسی» هستی؛ چون"دنیا" فراموش نمی‌کنه. /

«رندی» دیدم نشسته بر خنگ زمین
      نه کفر و نه اسلام، نه دنیا و نه دین
      نه حق، نه حقیقت، نه شریعت نه یقین
      اندر دو جهان که را بود زهره این

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن