خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: دوستان شما کدوم یکی از این هارو ترجیح میدین؟؟؟اولویت ا

رأی دهندگان
    30. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
    • مهندسی نرم افزار(وارد)

6 20.00%
    • مهندسی سخت افزار

0 0%
    • رادیولوژیست

0 0%
    • فیزیوتراپیست

4 13.33%
    • داروسازی

20 66.67%
    صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 50
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات

Question درخواست راهنمایی از دوستان با تجربه

1-آیا امکان ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر توسط فارغ التحصیلان تجربی وجود داره؟؟؟
      2-دوستانی که کارشناسی نرم افزار وبالاتر هستن لطفا درمورد شرایط کاری خود کمی توضیح بدن
      3-من قصدم این بود که دوباره کنکورتجربی بدم(برای رشته های مهندسی پزشکی وفیزیوتراپیو ...)ولی الان میخوام کنکورفنی شرکت کنم وسراسری کامپیوتر بخونم(اصلا امکان داره؟؟؟؟؟؟

2. Top | #2
      کاربر فعال

Geryeh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط S4N4Z نمایش پست ها
      2-دوستانی که کارشناسی نرم افزار وبالاتر هستن لطفا درمورد شرایط کاری خود کمی توضیح بدن
      3-من قصدم این بود که دوباره کنکورتجربی بدم(برای رشته های مهندسی پزشکی وفیزیوتراپیو ...)ولی الان میخوام کنکورفنی شرکت کنم وسراسری کامپیوتر بخونم(اصلا امکان داره؟؟؟؟؟؟
      امکانش هست
      فقط شما باید کنکور رشته ریاضی رو شرکت کنی
      رشته کامپیوتر بازار کار خوبی هم داره
      مخصوصا برای خانم ها

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      آخه من اگه کنکور ریاضی شرکت کنم از دروس اختصاصی ریاضی چیزی بلد نیستم
      درمورد سوال دوم هم توضیح بدین

4. Top | #4
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      بله دوست عزیز شما میتونین در گروه ریاضی کنکور بدین و در رشته مورد نظر قبول بشید .
      شرایط کاری در رشته کامپیوتر متفاوت هست اگر بازه درآمد مد نظر شما باشه اگه واقعا تو این رشته مهارت کافی داشته باشین میتونین درآمد خوبی هم داشته باشین
      .

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

درباره سوال شما من یه بار توضیح دادم که متاسفانه تعدادی از خود بسیار راضی افکار کهنه خودشون رو نشون دادن اگه خواستین پ خ بدین توضیح میدم .
      موفق باشین
      الهی در شب فقرم بسوزان
      ولی محتاج نامردان مگردان
      عطا کن دست بخشش همتم را
      خجل از روی محتاجان مگردان

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات

6. Top | #6
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      خوب بايد بلد باشيد! البته آزاد و علمي كاربردي مي تونيد بدون كنكور شركت كنيد.

در مورد بازار كار هم كامپيوتر از رشته هاي تاپ مي باشد و اگر قابليت و توانايي و علاقه و پشتكار داشته باشيد كار هم پيدا ميشه!!

7. Top | #7
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      شما مگه نگفتی تجربی بودی؟
      پس دیگه جمله ی "از دروس اختصاصی ریاضی چیزی بلد نیستم" برا چیه؟!
      شیمی و فیزیک که همونه ، اکثر مباحث ریاضیمون هم که مشترکه
      حد و پیوستگی ، تابع ، مثلثات ، آمار ، هندسه ، احتمال ، مشتق ، کاربرد مشتق ، انتگرال ، معادلات ، لگاریتم ، تصاعد ها و.....
      درسته برخی مباحث ریاضیات تو رشته ریاضی از عمق بیشتری برخوردارن ، ولی شما که نمیخای رتبه 1 بشی. همین ریاضیات تجربی رو هم بخونی میتونی درصد قابل قبولی توی درس ریاضی برای قبولی تو رشته کامپیوتر بدست بیاری.

ضمنا راه دیگه برای شما که میخوواید کامپیوتر بخونید ، اخذ دیپلم کاردانش و شرکت در کنکور رشته فنی هست که از این طریق میتونید وارد دانشکده فنی بشید

اما در مورد اصل انتخاب رشته کامپیوتر برای ادامه تحصیل ، اگه در برنامه نویسی سر رشته ندارید به هیچ عنوان توصیه نمیکنم ، بر خلاف چیزی که دوستان میگن ، بازار کار رشته کامپیوتر برای کسانی که فقط مدرک کامپیوتر دارن و برنامه نویس ماهری نیستن اصلا خوب نیست. مخصوصا برای پسر ها ، برای دختر ها اندکی شرایط بهتره چون شرکت ها و ادارات بعضا با مدرک مهندسی کامپیوتر استخدام میکنن و اولویت در این مورد با خانم هاست.

و آخر این که رشته "مهندسی پزشکی" جزو رشته های کنکور ریاضی هست ، از طریق کنکور تجربی نمیتونید این رشته رو بخونید.

8. Top | #8
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط idealist نمایش پست ها
      حد و پیوستگی ، تابع ، مثلثات ، آمار ، هندسه ، احتمال ، مشتق ، کاربرد مشتق ، انتگرال ، معادلات ، لگاریتم ، تصاعد ها و.....
      درسته برخی مباحث ریاضیات تو رشته ریاضی از عمق بیشتری برخوردارن ، ولی شما که نمیخای رتبه 1 بشی. همین ریاضیات تجربی رو هم بخونی میتونی درصد قابل قبولی توی درس ریاضی برای قبولی تو رشته کامپیوتر بدست بیاری.

ضمنا راه دیگه برای شما که میخوواید کامپیوتر بخونید ، اخذ دیپلم کاردانش و شرکت در کنکور رشته فنی هست که از این طریق میتونید وارد دانشکده فنی بشید

اما در مورد اصل انتخاب رشته کامپیوتر برای ادامه تحصیل ، اگه در برنامه نویسی سر رشته ندارید به هیچ عنوان توصیه نمیکنم ، بر خلاف چیزی که دوستان میگن ، بازار کار رشته کامپیوتر برای کسانی که فقط مدرک کامپیوتر دارن و برنامه نویس ماهری نیستن اصلا خوب نیست. مخصوصا برای پسر ها ، برای دختر ها اندکی شرایط بهتره چون شرکت ها و ادارات بعضا با مدرک مهندسی کامپیوتر استخدام میکنن و اولویت در این مورد با خانم هاست.

و آخر این که رشته "مهندسی پزشکی" جزو رشته های کنکور ریاضی هست ، از طریق کنکور تجربی نمیتونید این رشته رو بخونید.

دوست عزیزشما که میگین اکثر مباحث ریاضی مشترکه میشه توضیح بدین که در کنکور رشته ریاضی که :
      4تا سوالی که از هندسه دو میاد
      6 سوالی که از جبر احتمال میاد
      8
      سوالی از هندسه تحلیلی میاد
      9 سوالی که از گسسته میاد
      2 سوالی که از بخش هایی از مشتق که تو تجربی نیست
      میاد
      ( جمعا 49 الی 53 درصد درس ریاضی رشته ریاضی در کنکور)
      تو کدوم کتاب درسی رشته تجربی تدریس میشه که اکثر مباحث ریاضی رو یکی حساب کردین ؟

و اینکه در فیزیک :
      3 سوال ترمودینامیک
      1 یا 2 سوال حرکت پرتابی
      1 سوال از بخش دینامیک (مربوط به شیب جاده و ... )
      1 سوال اثر دوپلر بخش صوت
      1 سوال از بخش حالت جامد
      ( جمعا 13 الی 17 درصد درس فیزیک رشته ریاضی )
      تو کدوم کتاب فیزیک رشته تجربی هست ؟

بله در شیمی کاملا یکی هست .

و اینکه دوست عزیز چه کسی گفته کسی که تو برنامه نویسی سر رشته نداره وارد رشته کامپیوتر نشه کسی که وارد رشته برق میشه آیا تو دبیرستان از برق سر رشته داره ؟ یا وارد معماری میشه کدوم درس از دوران دانش آموزی ما مربوط به دروس تخصصی معماری میشه ؟
      طبق نظر شما نباید هیچ مهندس موفقی
      داشته باشیم .
      واقعا نمیدونم چرا درباره چیزی که اطلاعی نداریم دیگران رو راهنمایی میکنیم !
      الهی در شب فقرم بسوزان
      ولی محتاج نامردان مگردان
      عطا کن دست بخشش همتم را

9. Top | #9
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط blue نمایش پست ها

دوست عزیزشما که میگین اکثر مباحث ریاضی مشترکه میشه توضیح بدین که در کنکور رشته ریاضی که :
      8
      9 سوالی که از گسسته میاد
      میاد

و اینکه در فیزیک :
      3 سوال ترمودینامیک
      1 یا 2 سوال حرکت پرتابی
      1 سوال اثر دوپلر بخش صوت
      1 سوال از بخش حالت جامد
      بله در شیمی کاملا یکی هست .

و اینکه دوست عزیز چه کسی گفته کسی که تو برنامه نویسی سر رشته نداره وارد رشته کامپیوتر نشه کسی که وارد رشته برق میشه آیا تو دبیرستان از برق سر رشته داره ؟ یا وارد معماری میشه کدوم درس از دوران دانش آموزی ما مربوط به دروس تخصصی معماری میشه ؟
      طبق نظر شما نباید هیچ مهندس موفقی
      داشته باشیم .
      واقعا نمیدونم چرا درباره چیزی که نمیدونیم دیگران رو راهنمایی میکنیم ؟
      1 - باز هم رو حرف خوردم هستم که بیشتر مباحث مشترک هستن. ضمنا به اون قسمت حرفم توجه کنید که گفتم ایشون نمیخاد رتبه یک بشه ، اگه ریاضی تجربی رو بخونه میتونه درصد قابل قبولی در درس ریاضیات برای قبولی تو رشته کامپیوتر بدست بیاره !

2 - شما در قسمت دوم دست به صفصته زدین و اون مقایسه رشته نرم افزار با رشته هایی مثل معماری و برق هست. شما از هر کسی که نرم افزار خونده بپرسین ، میفهمین که صرف پاس کردن دروس رشته نرم افزار با نمره بالا و اخذ مدرک ، باعث بهبود شرایط درامدی شما نمیشه ، در رشته نرم افزار این "حرفه ای بودن" و داشتن مهارت بالا هست که به کمک شما میاد ، چیزی که تحصیلات آکادمیکش حداقل تو ایران ، کمک چندانی به بالا بردنش نمیکنه.

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      1 - باز هم رو حرف خوردم هستم که بیشتر مباحث مشترک هستن. ضمنا به اون قسمت حرفم توجه کنید که گفتم ایشون نمیخاد رتبه یک بشه ، اگه ریاضی تجربی رو بخونه میتونه درصد قابل قبولی در درس ریاضیات برای قبولی تو رشته کامپیوتر بدست بیاره !

2 - شما در قسمت دوم دست به صفصته زدین و اون مقایسه رشته نرم افزار با رشته هایی مثل معماری و برق هست. شما از هر کسی که نرم افزار خونده بپرسین ، میفهمین که صرف پاس کردن دروس رشته نرم افزار با نمره بالا و اخذ مدرک ، باعث بهبود شرایط درامدی شما نمیشه ، در رشته نرم افزار این "حرفه ای بودن" و داشتن مهارت بالا هست که به کمک شما میاد ، چیزی که تحصیلات آکادمیکش حداقل تو ایران ، کمک چندانی به بالا بردنش نمیکنه.

اخه شما حرفی میزنید که کاملا برخلاف واقعیت هست شما حرف خود یا دیگران رو بیخیال شید حرف زیاده اگه دارین مثه بنده از رو آمارو ارقام حرف بزنید .
      50درصد مطالب و سوالات ریاضی کنکور صرف نظر از درجه سختی ! یکی هست آیا واقعا 50 درصد اکثر مباحث حساب میشه ؟؟ بیخیال دوست عزیز

آخه حرفی از نمره شد که شما بحث معدل رو پیش میکشید ؟ چه ربطی داشت ؟ من گفتم معدل زیاد باشه درآمد زیاده ؟ کسی که درس یه رشته رو نخونده چه طور از قبل حرفه ای باشه یا سررشته داشته باشه ؟

با نهایت احترام ، از عزیزانم چه ریاضی چه تجربی خواهش میکنم درباره چیزی که اطلاع کافی نداریم دیگران رو راهنمایی نکنیم البته منظورم اصلاااا این نیست که من اطلاعات کافی دارم خیر اطلاعات بنده هم محدود و در حد رشته ریاضی هست و نمیتونم درباره زیست تجربی نظری بدم چون شاید کسی که یه روزنه امید به چیزی داره با اطلاعات غلط بنده گمراه و ناامید بشه .
      ممنونم

الهی در شب فقرم بسوزان
      ولی محتاج نامردان مگردان
      عطا کن دست بخشش همتم را

11. Top | #11
      کاربر انجمن

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      درمورد سوال دوم هم که پرسیدم انگار کسی منظورمو نگرفته شایدم...؟
      خیلی ساده و رک میگم
      آقا یا خانومی که الان مثلا لیسانس نرم افزار گرفتی چیکارمیکنی؟؟آیا دنبال کار میگردی یاوضعت توپه؟؟؟همین

12. Top | #12
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      جرا کنکور تجربی ندی؟
      ببین الان چیزی که زیاده لیسانسه...من داداش خودم لیسانس کامپیوتر داره برا فوق میخواد بخونه...اطلاعاتم کامل نیست اما میدونم برای لیسانس هم شغل هست درحد800-1تومن ولی باید ازمون و مصاحبه بدی
      ببین تو خودت تجربی ای میدونی چی میگم...الان هذلولی و..ما خوندیم پس فرمولشو بلدیم فقط ریاضیا کامل تر خوندن
      دیدی هیچی نتونی جواب بدی!حداقل2سوال از احتمال وامار و هندسه پایه (همون هندسه2 ای که کاربرblue میگن برای ریاضیاست و4سوال ازش میاد)رو که میتونی:yahoo (3):خوبه10%ریاضی بزنی بهتر ازینه که سفید بزاریش
      به حرف بعضیا هم توجه نکن...فکر میکنن همه چی دانن
      فیزیک هم 70-80درصد با ریاضیا مشترکه...تو50 بزنی کم چیزی نیست
      بقیه درساتوبالا بزن تا درصد کمه ریاضی جبران شه
      خواستن توانستن است...:yahoo (3):

یه چیز دیگه که هست دقیق نمیدونم باید برا فنی مدرک بگیری یانه اما میدونم توهنرستان یه سری کتاب برا کامپیوتردارن و ریاضی در حد ریاضی 2 و3 میخونن ینی ریاضیتو قوی کنی رتبه ی خوبی میاری
      من و خدا ...تو و همه

حاصل عشق مترسک به کلاغ....مرگ یک مزرعه است
      ویرایش توسط helix : 14 آبان 1393 در ساعت 02:08

13. Top | #13
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط blue نمایش پست ها

8
      9 سوالی که از گسسته میاد
      میاد

و اینکه در فیزیک :
      3 سوال ترمودینامیک
      1 یا 2 سوال حرکت پرتابی
      1 سوال اثر دوپلر بخش صوت
      1 سوال از بخش حالت جامد

خوشم میاد یه چیزی میپرونی
      اقای محترم شما میگین ما هندسه2 نداشتیم؟فقط شما خوندی؟؟؟؟خب 4تاسوال اینجا پرررر
      کلا از جبر واحتمال6 سوال میاد؟؟؟؟
      من و خدا ...تو و همه

حاصل عشق مترسک به کلاغ....مرگ یک مزرعه است

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      شما ليسانس شريف هم بگيري بازم ميري دنبال كار! كار نمياد دنبالت البته فكر كنم همه جاي دنيا اينطور باشه
      بعد هم يه يهويي توپ شدن هم حداقل راهش اين نيست كه درس بخوني يا شايدم جز آخرين راههاست!

يكي از هم محلي ها كه در كار خودش خبره بود و سال 80 از دانشگاه علم و صنعت ليسانس كامپيوتر گرفته و بعد
      هم فوق رو آزاد خونده بوده به خاطر مدرك و دانشگاهي كه داشته جايي كه كارآموزي مي رفت(ليسانس) تا الان مونده و الانش
      مدير آيتي هست(پاك وش!) ايشون توپ توپ نيست وضعش مجرد يه آپارتمان داره و 3 و خورده اي درآمد و البته در يكي از دانشگاههاي آزاد
      اطراف كرج فعال مي باشند!

ضمنا يه چيزي هم بگم البته كه اينجا هدف فقط راهنمايي هست وگرنه كسي با كسي دشمني نداره يا قصد
      و غرضي نداره هركس اختيارش دست خودشه!! معلومه كه اگه شما بخواي بخوني هيچ تفاوتي بين خودت با يك
      داوطلب رياضي نيست چون فرصت خيلي هست. در مورد اشتراك تا حالا رياضي تجربي رو نديدم ولي اختلاف
      فكر نكنم به حدي باشه كه در اين مدت باقي مانده نشه تلافي كرد.

در مورد هنرستان هم اصلا سمت نرو خواهشا! حتي گفتن بيا بدون كنكور برو دانشگاه(آموزشكده) فني و حرفه اي
      سمتش نرو يك توصيه برادرانه!

يه ضميمه ديگه هم اين كه به نظر من داروسازي حتي از كامپيوترم بهتر است))))))))) البته آوردن اين سه تا(پزشكي و دندان و داروسازي)

خيلي خيلي سخت تر است حتي شمايي كه تجربي خوندي آوردن كامپيوتر فكر كنم آسونتر باشه برات البته در شهرهاي درجه 2!

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط helix نمایش پست ها
      خوشم میاد یه چیزی میپرونی
      اقای محترم شما میگین ما هندسه2 نداشتیم؟فقط شما خوندی؟؟؟؟خب 4تاسوال اینجا پرررر
      کلا از جبر واحتمال6 سوال میاد؟؟؟؟

نظر دادن شما مثه دفعه قبل مایه تفریح بنده شد هیچ کس مجبورت نکرده درباره چیزی که نمیدونی حرف بزنی !
      سر و ته سوالت معلومه چی پرسیدی ؟ یعنی چی 4 تا سوال پر ؟ اینم شد تقسیم تعداد داوطلبان تجربی بر ریاضی ؟!
      نه 6 تا نمیاد ! هر چن تا که شما بگین اونا طراحی میکنن !

نقل قول نوشته اصلی توسط helix نمایش پست ها
      جرا کنکور تجربی ندی؟
      ببین الان چیزی که زیاده لیسانسه...من داداش خودم لیسانس کامپیوتر داره برا فوق میخواد بخونه...اطلاعاتم کامل نیست اما میدونم برای لیسانس هم شغل هست درحد800-1تومن ولی باید ازمون و مصاحبه بدی
      ببین تو خودت تجربی ای میدونی چی میگم...الان هذلولی و..ما خوندیم پس فرمولشو بلدیم فقط ریاضیا کامل تر خوندن
      دیدی هیچی نتونی جواب بدی!حداقل2سوال از احتمال وامار و هندسه پایه (همون هندسه2 ای که کاربرblue میگن برای ریاضیاست و4سوال ازش میاد)رو که میتونی:yahoo (3):خوبه10%ریاضی بزنی بهتر ازینه که سفید بزاریش
      به حرف بعضیا هم توجه نکن...فکر میکنن همه چی دانن
      فیزیک هم 70-80درصد با ریاضیا مشترکه...تو50 بزنی کم چیزی نیست
      بقیه درساتوبالا بزن تا درصد کمه ریاضی جبران شه
      خواستن توانستن است...:yahoo (3):

یه چیز دیگه که هست دقیق نمیدونم باید برا فنی مدرک بگیری یانه اما میدونم توهنرستان یه سری کتاب برا کامپیوتردارن و ریاضی در حد ریاضی 2 و3 میخونن ینی ریاضیتو قوی کنی رتبه ی خوبی میاری
      -----------------------------------
      یعنی چی ایشون 4 تا سوال هندسه 2 رو میتونه جواب بده ؟؟؟ هندسه 2 خوندن تجربیاا ؟؟
      آهااا شما کلا هندسه2 رو با هندسه1 دوم دبیرستان اشتباه گرفتی دوست عزیز همه چی دان ! وجدانن شما که الان نمیدونی هندسه 1 چیه هندسه 2 چیه چه طور داری راهنمایی میکنی ؟!
      خب ندانستن که عیب نیست ولی از رو نرفتن عیب است ! شما که هندسه پایه رو فقط هندسه 1 (دوم دبیرستان) میدونی باید بگم که هندسه پایه = هندسه 1 + هندسه 2 که جمعا ازش 8 تا سوال میاد بالا که گفتم ریاضی رشته ریاضی با رشته تجربی فقط 50 درصد یکی هست اونم نه کاملا یکیه یکی ! سوالات هندسه 1 و آمار و ... هم جز اون 50 درصدی هست که گفتم یکیه .
      متاسفانه تعدادی فک میکنن طراحان سوال طبق نظر اینا سوال طرح میکنن ! خب آرزو که عیب نیست !
      یکی میگه 50 درصد ، بیشتر سوالات هست یکی میگه هندسه 2 رو هم خوندیم نمیدونم واقعا این اعتماد به سقف بعضیا نبود چه تفریحی میتونستیم داشته باشیم!
      حالا خنده دارترین قسمتش اینه که میگه تعداد سوالات درسی که تو خوندی رو نمیدونی من میدونم !
      الهی در شب فقرم بسوزان
      ولی محتاج نامردان مگردان
      عطا کن دست بخشش همتم را

صفحه 1 از 4 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)