خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

آیا در روند تکامل نخستین اتوتروف‌ها، سیانوباکتری‌ها بودند؟

آیا در روند تکامل نخستین اتوتروف‌ها(اتوتروف‌ها به صورت کلی نه فتواتوتروف‌ها)، سیانوباکتری‌ها بودند؟

2. Top | #2
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      کسی نیست جواب بده؟

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      ترتیب پیدایش اولین سلولها : پروکاریوت هتروتروف و بی هوازی > پروکاریوت اتوتروف (فتوسنتز کننده) و بی هوازی (سیانوباکتری ها نخستین سلول های اتوتروف و فتوسنتز کننده بودند که با انجام فتوسنتز گاز اکسیژن رو به درون اقیانوس ها و جو آزاد کردند.)> پروکاریوت هتروتروف یا اتوتروف ولی هوازی
      تو همه چیت تکمیله !

منم میکنم فقط به آدمای "تک" پیله !

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      ممنون ولی تو ترتیب پیدایش جای شیمواتوتروف‌ها کجاست؟!

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MRMReady نمایش پست ها
      ممنون ولی تو ترتیب پیدایش جای شیمواتوتروف‌ها کجاست؟!
      شیمواتوتروف ها همگی بجز هالوفیل بی هوازی هستند پس در رده اتوتروف و بی هوازی قرار میگیرن و هالوفیل در رده اتوتروف یا هتروتروف ولی هوازی قرار میگیره
      تو همه چیت تکمیله !

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      در حقیقت بیش‌تر سوال من اینه که آیا اول فتواتوتروف‌ها پیدا شدند یا اول شیمواتوتروف‌ها؟ اگه امکان داره با دلیل یا منبع

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      اول فتواتوتروف ها چون خود کتاب میگه سیانوباکتری ها اولین سلول های اتوتروف بودند پس اول فتواتوتروف ها بودن بعد شیمیو اتوتروف ها
      تو همه چیت تکمیله !

8. Top | #8
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      «به نظر می‌رسد سیانوباکتری‌ها اولین سلول‌های فتوسنتزکننده (نه اتوتروف!) بوده‌اند» ص۵۶
      از این متن کتاب صحبت شما استنباط نمی‌شود.
      جمله‌ی قبلش هم می‌گه :«به دنبال كاهش غلظت مواد آلي اقيانوس‌ها, انواع از سلول‌ها توانايي توليد مولكول‌هاي آلي مورد نياز خود را از تركيبات غير آلي, به دست آوردند. به اين ترتيب نخستين سلول‌هاي اتوتروف (نه فتواتوتروف) پديد آمدند.» همان صفحه
      حالا چه نتیجه‌ای می‌شه گرفت؟!

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      من گیاهی رو از کتاب زیست گیاهی به زبون ادمیزاد مهروماه میخونم
      اونجا گفته: بدنبال افزایش تعداد باکتری های هتروتروف و کاهش مواد الی در اقیانوس ها به تدریج انواعی از سلول ها پدیدار شدند که می توانستند با استفاده از ترکیبات غیرآلی مولکول های آلی بسازند،این سلول ها که میتوانستند مواد آلی بسازند نخستین سلول های اتوتروف بودند. سیانوباکتری ها نخستین سلول های اتوتروف و فتوسنتز کننده بودند که با انجام فتوسنتز گاز اکسیژن را بدرون اقیانوس ها و جو ازاد کردند ، سیانوباکتری ها توانایی تثبیت نیتروژن رو دارند.

پس طبق این سیانوباکترها نخستین اتوتروف بودند
      تو همه چیت تکمیله !

10. Top | #10
      کاربر نیمه فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      منبع درست متن کتاب درسی ...

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Sarkhosh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MRMReady نمایش پست ها
      «به نظر می‌رسد سیانوباکتری‌ها اولین سلول‌های فتوسنتزکننده (نه اتوتروف!) بوده‌اند» ص۵۶
      از این متن کتاب صحبت شما استنباط نمی‌شود.
      جمله‌ی قبلش هم می‌گه :«به دنبال كاهش غلظت مواد آلي اقيانوس‌ها, انواع از سلول‌ها توانايي توليد مولكول‌هاي آلي مورد نياز خود را از تركيبات غير آلي, به دست آوردند. به اين ترتيب نخستين سلول‌هاي اتوتروف (نه فتواتوتروف) پديد آمدند.» همان صفحه
      حالا چه نتیجه‌ای می‌شه گرفت؟!
      خب شما اتوتروف رو چی تعریف میکنید ؟؟؟

البته شما باید سوالتون رو در تاپیک سوالات زیست شناسی مطرح میکردید که ناظر این بخش پاسخگو شما باشن، من از ایشون خواهش کردم هروقت آنلاین شدند پاسخ شمارو بدن.من تا جاییکه بلد بودم و خوندم گفتم دیگه شرمنده! موفق باشید
      تو همه چیت تکمیله !

ویرایش توسط nitah : 07 آذر 1393 در ساعت 18:08

12. Top | #12
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      چیزی که مشخصه اینه اولین سری پروکاریوت بوجود اومده هتروتروف بی هوازی بوده که در اثر مصرف مواد الی دچار کمبود مواد غذایی میشن و به همین خاطر پروکاریوت های اتوتروف بی هوازی بوجود میان که موجب انجام فتوسنتز و تولید اکسیژن میشن و بدنبال اونها هتروتروف های هوازی (مواد غذای و اکسیژن زیاد میشه)
      در ضمن هیچ جای کتاب اشاره نشده که ایا این اتوتروف های اولیه فتواتوتروف بودن یا شیمیو اتوتروف ایا در اقیانوس های اولیه نوری تا محل زندگی اونها بوده یا نه

در کل با ریز شدن تو این مسایل خودتون را گیج نکنید ... اینها نکاتی خیلی خارج از کتابن
      مهم اینه که بدونین سیانوباکتری اولین پروکاریوت فتوسنتز کنندست اونم احتمالا نه قطعا

اینها همه احتماله و نتنها تو کتاب تو هیچ منبعی نمیتونین چنین چیزی را متوجه بشین
      ممکنه تقسیم بندی باکتریها در دوره های بعدی زمین شناسی بوده و یا خیلی چیزهای دیگه

you come to me in friendship, your enemies would become my enemies
      and then
      THEY WOULD FEAR YOU

ویرایش توسط N a v i d : 07 آذر 1393 در ساعت 18:24

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن