خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 19
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Romantic
      نمایش مشخصات

Question فرق فیزیک پیش تجربی و ریاضی چیه ؟؟

سلام بچه ها سوال دارم باز!!! من دارم پیش تجربی و با میکروگاج می خونم با یه سری از تستای سراسری ریاضی که گل آویز می شم ضعف اعصاب می گیرم به نظرتون طبیعیه ؟؟ اصلا پیش ریاضی و تجربی فرق داره ؟؟؟ اصلا فیزیک و چه مدلی بخونیم ؟؟؟ من رفتم اول کتاب درسی و بخونم و بعدش درس نامه های میکرو و تمرینای کتاب و بعدش تست ؟؟؟ به نظرتون این فصل و باید چند ساعت یا چند روز به طور تقریبی و به طور معمول بخونیم ؟؟؟ وقتی میکرو میخونیم لازمه کتاب درسی هم بخونیم ؟؟؟
      تمـآم دنیـآ محلـه ی کوچکی ـست کـه تـو در آن متـولد میـشَوی و من میـان بـآزی ِ بچه هآی محلـه به عشـق ِ تـو پیــر میشـوم !

2. Top | #2
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط khnomgol نمایش پست ها
      سلام بچه ها سوال دارم باز!!! من دارم پیش تجربی و با میکروگاج می خونم با یه سری از تستای سراسری ریاضی که گل آویز می شم ضعف اعصاب می گیرم به نظرتون طبیعیه ؟؟ اصلا پیش ریاضی و تجربی فرق داره ؟؟؟ اصلا فیزیک و چه مدلی بخونیم ؟؟؟ من رفتم اول کتاب درسی و بخونم و بعدش درس نامه های میکرو و تمرینای کتاب و بعدش تست ؟؟؟ به نظرتون این فصل و باید چند ساعت یا چند روز به طور تقریبی و به طور معمول بخونیم ؟؟؟ وقتی میکرو میخونیم لازمه کتاب درسی هم بخونیم ؟؟؟
      طبیعتا سطح سوالات فیزیک تجربی و ریاضی کمی متفاوته
      باید کاملا بصورت تحلیلی بخونید ومبحث رو بطور کامل درک کنید جزوه نویسی بهترین روش خوندن فیزیکه
      همچنین کتاب درسی رو هیچوقت نباید حذف کنید

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      کتاب گاج خودش جدا کرده و درسنامه های خوبی داره
      فرق ریاضی و تجربی هم توش هست ولی میشه ترمودینامیک و بخش های از حرکت شناسی و پیش دو رو گفت ریاضیا زیاد دارن
      خوندنتم گاج و خوب بخون ولی به یه روش دقیق علمی مثا pq5r
      خلاف قوانین
      ویرایش شده.

4. Top | #4
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      فیزیک تجربی و ریاضی توی پیش ریاضیا حرکت پرتاپی رو دارن ولی تجربی نداره در کل فیزیک ریاضی خیلی مفهومیه حتی بعضیاش لا مفهومه!!!! ولی تجربی باد هواست مخصوصا فیزیک 93 اصن یه وضع تخیلی تو کنکور بود
      روزی شیخی به خانه ای وارد شد و از در دیگر خارج شد...

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      فقط یه کم تو فقل حرکت متفاوته
      اصلا این ریاضیا هیچی ندارن ۹۵ درصد فیزیک ریاضی و تجربی عین همه
      تازه تجربیا زیست و شیمی و زمین فاجعه اس اما اونا الکی الکی بخدا

6. Top | #6
      کاربر انجمن

Romantic
      نمایش مشخصات
      جدیدا دارم با فیزیک رفیق می شم نمیدونم اوایل فصل حرکت شناسی آسونه یا گاج کتاب معرکه اییه ولی بعضی تستای ریاضی رو اعصابمه !!! سوالات سراسری فیزیک ِ ریاضی و هم بخونم ؟؟فصل حرکت شناسی ؟؟؟

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

جدیدا دارم با فیزیک رفیق می شم نمیدونم اوایل فصل حرکت شناسی آسونه یا گاج کتاب معرکه اییه ولی بعضی تستای ریاضی رو اعصابمه !!! سوالات سراسری فیزیک ِ ریاضی و هم بخونم ؟؟فصل حرکت شناسی ؟؟؟
      تمـآم دنیـآ محلـه ی کوچکی ـست کـه تـو در آن متـولد میـشَوی و من میـان بـآزی ِ بچه هآی محلـه به عشـق ِ تـو پیــر میشـوم !

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sam-n نمایش پست ها
      فقط یه کم تو فقل حرکت متفاوته
      اصلا این ریاضیا هیچی ندارن ۹۵ درصد فیزیک ریاضی و تجربی عین همه
      تازه تجربیا زیست و شیمی و زمین فاجعه اس اما اونا الکی الکی بخدا
      بله درسته بیشتر فصلهای فیزیک عین همه ولی درجه سختی سوالاتش هم واقعا عین همه ؟! هر کی اینو به شما گفته یا رشتش تجربی بوده و یا اصلا سوالات رشته ریاضی رو ندیده! نمیگم خیلی فرق دارن نه! ولی عین هم ، هم نیستن!
      خب رشته ریاضی هم در مقابل زیست تجربی: گسسته، هندسه تحلیلی ،جبر احتمال ،هندسه 2 زیاد داره + یکی دو فصل فیزیک بیشتر داره ( ترمودینامیک ، یه کم تو بخش صوت ، چن صفحه ای تو بخش حرکت و ...)
      زمین هم که تقریبا 95 درصد تجربی ها خالی میدن و زمان زمین رو به دروس دیگه پخش میکنن ولی تو رشته ریاضی درسی با ضریب صفر وجود نداره تا زمانشو به دیگر دروس اختصاص بدن .
      در مورد شیمی هم باید عرض کنم با اینکه از دروس تخصصی تجربی حساب میشه ولی چن سالی میشه برا رشته ریاضی سختر از تجربی طراحی میکنن میتونین سوالات شیمی تجربی و ریاضی امسال رو خودتون بررسی کنین و یا به صفحه اول کتابهای شیمی بهمن بازرگان مراجعه کنین تا واقعیت روشن شه !

جدیدا دارم با فیزیک رفیق می شم نمیدونم اوایل فصل حرکت شناسی آسونه یا گاج کتاب معرکه اییه ولی بعضی تستای ریاضی رو اعصابمه !!! سوالات سراسری فیزیک ِ ریاضی و هم بخونم ؟؟فصل حرکت شناسی ؟؟؟[/quote]

بله سعی کنین به جز آزاد همه سراسری های تجربی و ریاضی از سال 80 به بعد رو حل کنین تفاوت فیزیک رشته ریاضی و تجربی طوری هم نیست که مثلا فیزیک ریاضی رو نتونین حل کنین فقط طراحان کمی مفهومی تر به سوالات رشته ریاضی نگاه میکنن .

الهی در شب فقرم بسوزان
      ولی محتاج نامردان مگردان
      عطا کن دست بخشش همتم را
      خجل از روی محتاجان مگردان

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط blue نمایش پست ها
      بله درسته بیشتر فصلهای فیزیک عین همه ولی درجه سختی سوالاتش هم واقعا عین همه ؟! هر کی اینو به شما گفته یا رشتش تجربی بوده و یا اصلا سوالات رشته ریاضی رو ندیده! نمیگم خیلی فرق دارن نه! ولی عین هم ، هم نیستن!
      خب رشته ریاضی هم در مقابل زیست تجربی: گسسته، هندسه تحلیلی ،جبر احتمال ،هندسه 2 زیاد داره + یکی دو فصل فیزیک بیشتر داره ( ترمودینامیک ، یه کم تو بخش صوت ، چن صفحه ای تو بخش حرکت و ...)
      زمین هم که تقریبا 95 درصد تجربی ها خالی میدن و زمان زمین رو به دروس دیگه پخش میکنن ولی تو رشته ریاضی درسی با ضریب صفر وجود نداره تا زمانشو به دیگر دروس اختصاص بدن .
      در مورد شیمی هم باید عرض کنم با اینکه از دروس تخصصی تجربی حساب میشه ولی چن سالی میشه برا رشته ریاضی سختر از تجربی طراحی میکنن میتونین سوالات شیمی تجربی و ریاضی امسال رو خودتون بررسی کنین و یا به صفحه اول کتابهای شیمی بهمن بازرگان مراجعه کنین تا واقعیت روشن شه !

بله سعی کنین به جز آزاد همه سراسری های تجربی و ریاضی از سال 80 به بعد رو حل کنین تفاوت فیزیک رشته ریاضی و تجربی طوری هم نیست که مثلا فیزیک ریاضی رو نتونین حل کنین فقط طراحان کمی مفهومی تر به سوالات رشته ریاضی نگاه میکنن .

[/quote]

دیگه نمی خواد بررسی کنم
      هر کتابی بگیری سراسری ریاضی و تجربی روآورده و کاملا عین همن ما که ندیدیم سختیشو
      اصلا اون کتبی که شما گفتی قابل قیاس بازیست نیستن
      زیست حجم فوق العاده زیاد مطالب حفظی مفهمومی و ترکیبی و در بعضی از فصولش رابطه های ریاضی سختی داره که واقعا فاجعه اس
      در واقعا این از عدم اطلاعات شما درباره درس زمین شناسیه این درس در زیر گروه پزشکی صفره ولی برای دارو خیلی هم مهمه و سخته

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط sam-n نمایش پست ها

دیگه نمی خواد بررسی کنم
      هر کتابی بگیری سراسری ریاضی و تجربی روآورده و کاملا عین همن ما که ندیدیم سختیشو
      اصلا اون کتبی که شما گفتی قابل قیاس بازیست نیستن
      زیست حجم فوق العاده زیاد مطالب حفظی مفهمومی و ترکیبی و در بعضی از فصولش رابطه های ریاضی سختی داره که واقعا فاجعه اس
      در واقعا این از عدم اطلاعات شما درباره درس زمین شناسیه این درس در زیر گروه پزشکی صفره ولی برای دارو خیلی هم مهمه و سخته[/quote]

فقط کسی که گسسته رو ندیده میتونه همچین حرفی بزنه !
      با اینکه تو رشته داروسازی ضریبش صفر نیست ولی کارنامه قبولین داروسازی رو نگاه کنیم بیشتر از 70 درصد زمین رو صفر یا در حد چهار پنج درصد زدن !
      الهی در شب فقرم بسوزان
      ولی محتاج نامردان مگردان
      عطا کن دست بخشش همتم را

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      تو فیزیک ریاضی یه فصل حرکت پرتابی اضافه تر هست...
      هر شـــــب... دلم دریــــای آتیـــــشه
      از این بدتر مگه میـــــــــــــــــــــشه ؟؟
      حــــال هیچکی تو دنـــــــــــــــــــــــ یا
      بدتر از حـــــال مــــــــن نــــــــــیست
      درد رو زمین، بدتر از همیــــــــــــــــن
      درد تنها شدن نیســــــت..............

11. Top | #11
      کاربر انجمن

Romantic
      نمایش مشخصات

نقل قول نوشته اصلی توسط blue نمایش پست ها
      بله درسته بیشتر فصلهای فیزیک عین همه ولی درجه سختی سوالاتش هم واقعا عین همه ؟! هر کی اینو به شما گفته یا رشتش تجربی بوده و یا اصلا سوالات رشته ریاضی رو ندیده! نمیگم خیلی فرق دارن نه! ولی عین هم ، هم نیستن! خب رشته ریاضی هم در مقابل زیست تجربی: گسسته، هندسه تحلیلی ،جبر احتمال ،هندسه 2 زیاد داره + یکی دو فصل فیزیک بیشتر داره ( ترمودینامیک ، یه کم تو بخش صوت ، چن صفحه ای تو بخش حرکت و ...) زمین هم که تقریبا 95 درصد تجربی ها خالی میدن و زمان زمین رو به دروس دیگه پخش میکنن ولی تو رشته ریاضی درسی با ضریب صفر وجود نداره تا زمانشو به دیگر دروس اختصاص بدن . در مورد شیمی هم باید عرض کنم با اینکه از دروس تخصصی تجربی حساب میشه ولی چن سالی میشه برا رشته ریاضی سختر از تجربی طراحی میکنن میتونین سوالات شیمی تجربی و ریاضی امسال رو خودتون بررسی کنین و یا به صفحه اول کتابهای شیمی بهمن بازرگان مراجعه کنین تا واقعیت روشن شه ! - - - - - - پست ادغام شده - - - - - - جدیدا دارم با فیزیک رفیق می شم نمیدونم اوایل فصل حرکت شناسی آسونه یا گاج کتاب معرکه اییه ولی بعضی تستای ریاضی رو اعصابمه !!! سوالات سراسری فیزیک ِ ریاضی و هم بخونم ؟؟فصل حرکت شناسی ؟؟؟
      بله سعی کنین به جز آزاد همه سراسری های تجربی و ریاضی از سال 80 به بعد رو حل کنین تفاوت فیزیک رشته ریاضی و تجربی طوری هم نیست که مثلا فیزیک ریاضی رو نتونین حل کنین فقط طراحان کمی مفهومی تر به سوالات رشته ریاضی نگاه میکنن . [/QUOTE] بله منم موافقم ریــــآضی یه سری از درساش فراتر از فاجعه اس به خصوص برای من من خودم سال دومم ریـــآضی بودم و صمیمی ترین دوستم تجربی باور کنید سطح سوالـــآت امتحانی فیزیکـــــ . . ریـــآضی . . شیمــــی . . خیلی خیلی بـــآلاتر از تجربیـــآ بود خصوصـآ فیزیک و ریــــآضی . . من به همین عشق تغییر رشته دادم و اومدم تجربی ((: بـــآور کنید خوندن زیست می ارزه به تمــآم سختی هایی که ریـــآضیـآ می کشن تجربی و ریـــآضی اصلا قآبل ِ قیـــآس نیستن به نظر من فیزیک و ریــآضی تو تجربی در یه حد نسبیه ولی در ریــآضی بله موافقم مفهومیه !!!! آخه من یــآدم نمی یاد مثلا تو پیش فیزیکمون vmax داشته بـــآشیم ؟؟؟ داشتیم ؟؟؟

12. Top | #12
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      ببینید این بحثای بین تجربی و ریاضی واقعا کلیشه ای شده
      سال دوم ما اون زیست گنگومیخوندیم شما امار و میخوندین
      سوم زیست و ژنتیک و زمین اضافه شد شما حسابان و...
      اگه زیستو ما بالای 50 بزنیم واقعا شاهکار کردیم
      جمعیت ریاضیا یک هفتم تجربیاست ینی رقابت بین خوده تجربیاصدم درصده...ماشالله همه هم پزشکی و دندون و دارو میخوان اما به ریاضیا بگی چی میخوان بخونن هر کی یه چیزی میگه
      انصاف نیست کسی بگه ما وقت زمینو میزاریم برای درسای دیگه...شما 55تاسوال ریاضی دارید ما هم50 تاسوال زیست داریم:yahoo (3):زیستو میخوای اینقد فول باشی و خونده باشی که سوالای دام دارو تشخیص بدی چندتا درست و غلطه رو بتونی درست جواب بدی..پس برابریم
      اما اگه ریاضی محاسباتت قوی باشه بقیش حله...زیست یه نیستو بخونی هست درصدت فنا میشه کلی میکشونت پایینریاضی هم همونه اما میشه ادم تو ریاضی خطاشو اورد پایین
      من و خدا ...تو و همه

حاصل عشق مترسک به کلاغ....مرگ یک مزرعه است

13. Top | #13
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط khnomgol نمایش پست ها
      بله منم موافقم ریــــآضی یه سری از درساش فراتر از فاجعه اس به خصوص برای من من خودم سال دومم ریـــآضی بودم و صمیمی ترین دوستم تجربی باور کنید سطح سوالـــآت امتحانی فیزیکـــــ . . ریـــآضی . . شیمــــی . . خیلی خیلی بـــآلاتر از تجربیـــآ بود خصوصـآ فیزیک و ریــــآضی . . من به همین عشق تغییر رشته دادم و اومدم تجربی ((: بـــآور کنید خوندن زیست می ارزه به تمــآم سختی هایی که ریـــآضیـآ می کشن تجربی و ریـــآضی اصلا قآبل ِ قیـــآس نیستن به نظر من فیزیک و ریــآضی تو تجربی در یه حد نسبیه ولی در ریــآضی بله موافقم مفهومیه !!!! آخه من یــآدم نمی یاد مثلا تو پیش فیزیکمون vmax داشته بـــآشیم ؟؟؟ داشتیم ؟؟؟[/QUOTE]

بابا خیلی به دوم ریاضی سخت گرفته باشن هندسش بوده....والا که من تغییری حس نمیکردم تمام سوالای امتحانامون با هم یکی بود...
      چرا v maxداشتیم ولی برا کدوم فصله نمیدونم
      من و خدا ...تو و همه

حاصل عشق مترسک به کلاغ....مرگ یک مزرعه است

14. Top | #14
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط helix نمایش پست ها
      ببینید این بحثای بین تجربی و ریاضی واقعا کلیشه ای شده
      سال دوم ما اون زیست گنگومیخوندیم شما امار و میخوندین
      سوم زیست و ژنتیک و زمین اضافه شد شما حسابان و...
      اگه زیستو ما بالای 50 بزنیم واقعا شاهکار کردیم
      جمعیت ریاضیا یک هفتم تجربیاست ینی رقابت بین خوده تجربیاصدم درصده...ماشالله همه هم پزشکی و دندون و دارو میخوان اما به ریاضیا بگی چی میخوان بخونن هر کی یه چیزی میگه
      انصاف نیست کسی بگه ما وقت زمینو میزاریم برای درسای دیگه...شما 55تاسوال ریاضی دارید ما هم50 تاسوال زیست داریم:yahoo (3):زیستو میخوای اینقد فول باشی و خونده باشی که سوالای دام دارو تشخیص بدی چندتا درست و غلطه رو بتونی درست جواب بدی..پس برابریم
      اما اگه ریاضی محاسباتت قوی باشه بقیش حله...زیست یه نیستو بخونی هست درصدت فنا میشه کلی میکشونت پایینریاضی هم همونه اما میشه ادم تو ریاضی خطاشو اورد پایین
      واقعا حرفایی میزنید که اصلا نمیخوره که کنکوری باشید !
      نمیدونم شما ریاضیتون اینقد ضعیفه که تعداد داوطلبان تجربی( 524.006 ) رو تقسیم بر تعداد داوطلبان ریاضی (223.401 ) کردین 7 اومد !!! خب با این وضعیت بایدم زیست رو حداکثر 50 بزنین .
      برای رشته ریاضی سال سوم حسابان هندسه 2 و جبراحتمال اضافه شد !

خواهش میکنم دیگه بحث تموم شه واقعا آدم زجر میکشه وقتی با کسایی بحث میکنه که هنوز تو ضرب و تقسیم موندن . من دیگه جواب جر و بحث رو نمیدم تمام /
      الهی در شب فقرم بسوزان
      ولی محتاج نامردان مگردان
      عطا کن دست بخشش همتم را

15. Top | #15
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      آقا جان الکی با این ریاضیا بحث نکنین چه میفهمن زیست چیه
      هی گسسته گسسته میکنن
      شیمی که خیلی درس سختیه واسه ما حیاتیه
      اما فیزیک که هم تجربی هم ریاضی عین همه ۹۰درصدش واس ما تاثیرش کمتره واسه اونا بیشتر ریاضی تجربی هم خیلی سخته
      زمینم که دیگه فاجعه اس

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)