خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات

تجمع دانشجویان علامه در اعتراض به اسید پاشی (+عکس)

به گزارش انصاف نیوز، دانشجویان با در دست داشتن عکس‌هایی از قربانیان و پلاکاردهایی در تقبیح و رد خشونت و اسید پاشی‌های اخیر، خواستار پیگیری وضعیت قربانیان این فاجعه‌ی ضد انسانی از جانب دولت شدند.

این تجمع با حضور جمعی از دانشجویان دانشگاه علامه در دانشکده‌ی علوم اجتماعی برگزار شد و شرکت کنندگان در آن به ایراد نظرات و مواضع خود در قبال این اتفاقات پرداختند. از جمله مسایل و دغدغه‌های مطرح شده، بررسی، پیگیری و ساختار شناسی ریشه‌های این وقایع ناگوار بود که از سوی یکی از دانشجویان اینچنین ابراز شد:
      "کوته نگری خواهد بود اگر صرفا خواهان رهگیری افراد و پیگیری پرونده‌های قضایی‌شان باشیم و ضرورت اهتمام جدی در مسیر اصلاح ساختارها و فوریت برخورد قاطع با کژسازه‌های درون زای اجتماعی را نادیده انگاریم.

سلامت حیات مدنی، اینک بیش از هر زمان دیگری به جا اندازی یک انسانیت از یاد رفته در سلوک یکان یکان شهروندان وابسته است.

ما به زبانی ملایم، بیانی خرد خیز، ساختاری مهرورز، نگاهی منشور وار، باورهایی انعطاف پذیر و ظرفیت هایی فراخ نیازمندیم"

همچنین مطالبه ی طیف دیگری از دانشجویان شرکت کننده لزوم شفاف سازی در مورد جزییات این حوادث از سوی مقامات و ارگان های مسوول بود:
      "با وجود شایعات مطرح پیرامون فاجعه‌ی اسید پاشی، جامعه نیاز به اطلاع از جوانب این حادثه واگاهی از اقدامات لحظه به لحظه‌ی دولت و سازمان های مسوول برای مرهم گذاشتن بر جراحات ناشی از این جنایات هولناک دارد.

تلخی مضاعف است اگر مسوولین به جای اطلاع رسانی صادقانه و صریح در مورد جوانب مختلف حادثه و شرح پیشرفت‌های خود برای دستگیری مرتکب یا مرتکبین این جنایت، از افکار عمومی توقع آداشته باشند ادعاهایشان را بپذیرند به طرفت العینی ارام شوند.

عجیب این که مسوولین محترم به جای اطلاع رسانی در مورد جنایتکار یا جنایتکاران در مورد دستگیری و برخورد با شایعه سازان اطلاع رسانی می کنند".

این تجمع در پایان با خواندن بیانیه ای خاتمه یافت. در بخش‌هایی از این بیانیه ضمن دفاع از آزادی و امنیت زنان، تاکید شده است که:
      "اینبار فقط زنان قربانی نفرت پاشی جاهلان نیستند، بلکه همه‌ی اقشار آزاده و روشن روان این مرز و بوم محکم و استوار ایستاده‌اند تا به کژ اندیشی و خشونت نه بگویند و دست در دست اعتراض خویش را پای بکوبند".

همچنین در ادامه با اشاره به وظیفه‌ی حمایتی دولت در قبال قربانیان آمده است:
      در آخر اینکه پیگیر وضعیت درمانی، روحی و اجتماعی قربانیان و وظایف حمایتی بدیهی و مسلمی که بر گردن دولت در این باره قرار دارد، هستیم و با نهایت جدیت و وسواس دقت داریم تا دولت از این وظیفه‌ی بدیهی خویش در پرداخت تمام و کمال هزینه‌های درمانی بازگرداندن سلامت و طراوت این قربانیان عدول نکند.

2. Top | #2
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      واقعا جای تاسفه
      وقتی نمیتونن حرف بزنن زور میگن
      اخه اسیدپاشی!!!!
      اگه بخاطر حجابه
      حجابی که با زور باشه هیچ ارزشی نداره
      همینان که باعث میشن مردم از دین فاصله بگیرن

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Daghon
      نمایش مشخصات
      دقيقا....

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اسیدپاشی غیرانسانی تره یا بی حجابی !!
      صد رحمت به داعش..
      هر چی فکر میکنم که چه تفکری پشت این ماجراست چیزی دستگیرم نمیشه
      ای کاش ! خوب بودنمون مختص فضای مجازی نباشه ..
      اینجا همه خوبیم ..چرا اون بیرون همین شکلی نیست ؟!!
      اون جای کار که میلنگه رو کسی میشناسه ؟!!

5. Top | #5
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ramin94 نمایش پست ها
      صد رحمت به داعش..

جوابتو تو پستت دادی داداش
      تفکر ندارن که این افراطیا ... افکارشون مثل اعراب ۱۵۰۰سال پیشه
      اینا به فکر حوریای بهشتن
      افکارشون در همین حد خلاصه میشه
      حوری و شر.اب بهشت...
      سر صبح یه نخ سیگار تا چشما باز شد ...
      روی میز تیکت با پول نقد و پاسپورت
      یه کبریت، یه بنزین، یه رویا، یه خونه
      یه کوله خاطره که باید جا بمونه...

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

divoone-shodam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط milad 22 نمایش پست ها
      جوابتو تو پستت دادی داداش
      تفکر ندارن که این افراطیا ... افکارشون مثل اعراب ۱۵۰۰سال پیشه
      اینا به فکر حوریای بهشتن
      افکارشون در همین حد خلاصه میشه
      حوری و شر.اب بهشت...
      منظورت چيه؟
      واضح تر حرف بزن

اون خانوداه هايي كه اسيد پاشي كردن روشون يكي از خانواده شهدا بوده
      يكيشون هم حجاب بسيار خوبي داشته
      اينها همش واسه تشويش اذهان عمومي هس

7. Top | #7
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      اقا احسان فکر کنم منظور اقا میلاد کسایی بود که اسید پاشی کردن نه کسی که مورد حمله قرار گرفتن
      ویرایش توسط Sky98 : 05 آبان 1393 در ساعت 14:29

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ramin94 نمایش پست ها
      صد رحمت به داعش..
      ببخشید
      اما چقدر دلتون خجسته اس
      کدوم تفکر؟؟؟این ادما اصلا عقل ندارن
      من با حجاب موافقم100درصد چون امنیته
      اما اینکه اینجوری بخوان کسی رو ملزم به داشتن حجاب کنن ا.حمقانه اس

9. Top | #9
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      واقعا برای کسایی که فک میکنند کسانی که برای خدا میگن حجاب روی افراد بی حجاب اسید پاشیدن متاسفم کسی که برای خدا حجاب داره اول از همه ترس از خدا داره پس غیر ممکن این کار و کنه چرا اینقد کوته فکرانه به این قضیه نگاه میکنید اینا کار دشمنان دین اونایی که میخوان ما اتحادمون و از دست بدیم پس لطفا دامن نزنید به این قضیه
      ما همه ایرانی و مسلمونیم اگه یک نفرمون زخم بخوریم شامل همه ما میشه حتی اون کسیم که بی حجاب هسش هم هموطن و مسلمون ما هست اونا میخوان که ایرانی نباشه که مسلمون مخصوصا شیعه نباشه برای اونا تک تک افراد این جامعه از هر قشری دشمنه و محکوم به مرگ .مسلمونا خودتون تو محرم میتونید خوب این موضوع و درک کنید که از هر قشری هسن از با حجاب و بد حجاب و بی حجاب دل همه برای امام حسین میتپه این وجه اشتراک ایرانیاست پس برای اونا از بین رفتن هر کسی از این جامعه یک امتیاز خواهشا عاقلانه تر فک کنید و منطقی تر جواب بگیرید ازار رساندن به هر یک از بندگان خدا چه مسلمان چه مسیحی و... اشکال داره و کسی که از خدا بترسه هیچ گاه به خلق خدا که صاحبشون خداست ازار نمیرسونه

من انجمن نیسم پس خواهشا پست و نقل قول نکنید

10. Top | #10
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ستاره72 نمایش پست ها
      ببخشید
      اما چقدر دلتون خجسته اس
      کدوم تفکر؟؟؟این ادما اصلا عقل ندارن
      من با حجاب موافقم100درصد چون امنیته
      اما اینکه اینجوری بخوان کسی رو ملزم به داشتن حجاب کنن ا.حمقانه اس
      بالاخره یه فکری یه تصمیمی یه باوری پشت این قضیه هست یا نه؟
      هر کی هستن باشن داخل یا خارج. ...من که نمیتونم احساساتمو نسبت به این قضیه با کلمات بگم..
      هر موقع بهش فکر میکنم عصبی میشم و خیس عرق..لعنت به این روزگار
      ای کاش ! خوب بودنمون مختص فضای مجازی نباشه ..
      اینجا همه خوبیم ..چرا اون بیرون همین شکلی نیست ؟!!
      اون جای کار که میلنگه رو کسی میشناسه ؟!!

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط e.beheshti نمایش پست ها
      منظورت چيه؟
      واضح تر حرف بزن

اون خانوداه هايي كه اسيد پاشي كردن روشون يكي از خانواده شهدا بوده
      يكيشون هم حجاب بسيار خوبي داشته
      اينها همش واسه تشويش اذهان عمومي هس

گفتم دیگه .. منظورم افراط گراهای دینی بودن. اونایی که فکر میکنن فقط اسلام دینه و احترامی به بقیه دین ها نمیذارن. اوناییی که از ازادی هیچ چی هالیشون نمیشه ... منظورم اسید پاشا بودن احسان نه این دخترا...

اینا تفکراتشون مثل داعشه منتها ازادی عمل داشته باشن از داعش خیییییلی خیییلی بدتر خواهند بود
      کدومش حجاب خییییلی خوبی داشته دقیقا؟
      سر صبح یه نخ سیگار تا چشما باز شد ...
      روی میز تیکت با پول نقد و پاسپورت
      یه کبریت، یه بنزین، یه رویا، یه خونه
      یه کوله خاطره که باید جا بمونه...

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط milad 22 نمایش پست ها
      گفتم دیگه .. منظورم افراط گراهای دینی بودن. اونایی که فکر میکنن فقط اسلام دینه و احترامی به بقیه دین ها نمیذارن. اوناییی که از ازادی هیچ چی هالیشون نمیشه ... منظورم اسید پاشا بودن احسان نه این دخترا...

اینا تفکراتشون مثل داعشه منتها ازادی عمل داشته باشن از داعش خیییییلی خیییلی بدتر خواهند بود
      کدومش حجاب خییییلی خوبی داشته دقیقا؟
      من که فکر میکنم اینا اصلا اسلام رو قبول ندارن و دارن با این کارا فقط ذهن مردم رو نسبت به دین خراب میکنن
      یا اگه اسلام رو قبول دارن هیچی از دین حالیشون نیست

13. Top | #13
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      فک نمیکنم1کشور (حالا هر جا) به خاطر حجاب زوری حاضر به انقد شلوغ بازی بشه!!!!
      نظر منه البته!!قضاوت نکنیم کار کیه وقتی هیچی نمیدونیم!
      بسته

ویرایش توسط M o h a m m a d : 05 آبان 1393 در ساعت 15:49

14. Top | #14
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      هرچقدر فکر میکنم نمیدونم عاملای اینکار به چه حقی به خودشون اجازه دادن که زندگی ی دختر رو تا اخر عمرش نابود کنن که هرکدومشون چه نقشه ها و چه ارزوهایی واسه ایندشون نداشتن! با اسید نابووود شد...با عقل جور در نمیاد.چرا اخه؟؟
      وقتشه که ی تجدید نظری بکنیم تو طرز فکر و دیدمون نسبت به جنس مخالف.. واقعا نااامرد شدیم و بی غیرت! این بی غیرتی و بدبینی رو تو همه جا میشه دید... واقعا که!واااقعا ناراحت کننده اس! پسرا و دخترای امروز همین پدرا و مادرای ایندن که قراره صاحب بچه بشن! واقعا دوست داریم با بچه هامون اینطور رفتارای بشه که ...؟؟
      دیگه وقتشه یکم آدم شیم! (با خودمم هستم)
      این روزا همش شده استرس و ترس اینکه هرماشین و موتوری که رد میشه اتفاقی واست نیفته..بااینکه اصفهان نیستیم ولی ی سری ادم بی فرهنگ باید از هرفرصتی واسه شوخی و مسخره بازی استفاده کنن و رو صورت دخترا اب میپاشن... یکیش خودم! اون لحظه هیچکاری نمیتونی بکنی جز اینکه ی لحظه خودت جای اون دختر بذاری ک چه استرسی تحمل کرده.. شورش دراوردیم.. واااقعا متاسفم..

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن