خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 32
    1. Top | #1
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات

شایان پور میربابایی:چطور توانستم زیست را در کنکور 100 بزنم؟

شایان پور میربابایی علاوه بر آنکه رتبه 1 کشور در رشته ی تجربی را به دست آورد یک رکورد منحصر به فرد دیگر هم برجا
      گذاشت . درصد زیست او در کنکور 100 شد. دانش آموزان زیادی می خواستند بدانند که روش مطالعه شایان برای این درس چگونه بوده که به این موفقیت رسیده است. با او گپی در مورد روش مطالعه ی زیست داشتم .البته همان طور که خود شایان هم در مصاحبه اشاره کرده روش مطالعه هر کس مخصوص به خودش است و دانش آموزان با آشنایی با روش های مطالعه ی دیگران می توانند به روش مطالعه مطلوب خود دست پیدا کنند.

یک سری از دانش آموزان هستند که فکر می کنند حتما دبیر خصوصی برای زیست داشتید . برای آنها چه جوابی دارید ؟
      من دبیر خصوصی نداشتم اما دبیرهای خیلی خوبی داشتم که از آنها بهترین استفاده را بردم. آقای میر محمدی در سال دوم و آقای همتی در سال های سوم و چهارم دبیرهای زیستم بودند. در اینجا از آنها تشکر ویژه می کنم . هم به لحاظ درس دادن و امتحان گرفتن و هم به لحاظ ارتباط دوستانه ای که با دانش آموزان داشتند.

مهم ترین منبع مطالعه ی زیست شما چه بود ؟
      مهم ترین منبع من ، کتاب درسی ام بود و نکات مهم از تست ها را هم در کتاب درسی ام یادداشت می کردم.

روش مطالعه ی شما برای درس زیست چگونه بود که اینقدر خوب جواب داد؟
      روش مطالعه هر کس مخصوص به خودش است . من از این روش استفاده کردم و از آن نتیجه گرفتم. در ابتدا متن کتاب درسی را کامل می خواندم . خیلی با دقت این کار را انجام می دادم . اگر نکته ای وجود داشت که با مطالب قبلی ارتباط داشت ، استنتاج خود را یادداشت می کردم . شکل های کتاب را هم بررسی می کردم و نکات آن را یادداشت می کردم . این یادداشت برداری های من در خود کتاب درسی و گوشه های آن بود. بعد از آنکه چند دور مطالعه می کردم و به تسلط نسبی می رسیدم سراغ تست زدن می رفتم .

اولویت شما برای تست زدن چگونه بود ؟ و بعد از تست زدن چه می کردید ؟
      در کل تست های کنکور را برای خودم در اولویت قرار می دادم.کنارتست هایی که غلط جواب داده بودم یا جواب نداده بودم، برای خودم علامت می زدم تا بعدا به این تست ها توجه کنم. به جواب همه ی تست ها - حتی تست هایی که درست جواب داده بودم - نگاه می کردم تا اگر نکته یا استدلال بهتری وجود دارد از آن استفاده کنم . نکات تست ها را هم در خود کتاب درسی می نوشتم .

شما در 64 آزمون برنامه ای کانون شرکت کردید . آیا در آزمون ها درصد زیست شما صد بود ؟ بعد از آزمون چه می کردید؟
      من به ندرت زیست را در آزمون ها 100 می زدم . بعد از آزمون همان کارهایی که بعد از تست زدن انجام می دادم می کردم . همه ی جواب ها را نگاه می کردم . نکات را برای خودم در کتاب درسی می نوشتم . اما اینجا یک کار دیگر هم انجام می دادم و اینکه خود تست های غلط جواب داده را در کتاب خود آموز یادداشت می کردم تا در آزمون های جمع بندی یا دوره ای بتوانم آن را مرور کنم.

احتمالا کتاب درسی شما باید پر از نوشته و نکته باشد؟
      بله
      در هفته چقدر برای زیست وقت می گذاشتی ؟
      در سال چهارم به طور میانگین 12 ساعت در هفته وقت می گذاشتم البته دوستانی داشتم که بیشتر هم وقت می گذاشتند و این زمان مخصوص به هر فرد است.

با توجه به اینکه درصدهای دیگر شما هم در کنکور خوب بوده ، چگونه غرق در مطالعه ی زیست نمی شدید و به درس های دیگر هم توجه می کردید ؟
      با تکمیل دفتر برنامه ریزی و برنامه ریزی خودم این کار را انجام می دادم . دفتر برنامه ریزیبهتعادل کمک می کند تا به همه ی درس ها توجه کنی.

آیا روش دیگری هم برای مطالعه زیست داشتید که بخواهید به آن اشاره کنید
      ؟
      گاهی اوقات برای خودم تست طراحی می کردم . سعی می کردم پیش بینی کنم کدام قسمت ها و کدام نکته ها می تواند مورد توجه طراحان باشد. برای قسمت های حفظی و فرار زیست از خلاصه برداری هم استفاده می کردم .فصل چرخه ها را برای خودم خلاصه کردم . برای نکات سه فصل آخر زیست پیش 2هم جدول درست کرده بودم تا مطالب را بهتر به یاد بسپارم.

منبـــع : کانـــون

2. Top | #2
      در انتظار تایید ایمیل

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      والا ما هم همینجور میخونیم ولی نمی دونم چرا نمی تونم هیچی استنتاج بکنم !!:yahoo (4):

3. Top | #3
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      والا این بیشتر تبلیغ واسه کانون کرده بود ( کتاب خو آموز , دفتر برنامه ریزی , آزمون های کانون ) تا بیان روشهای موفقیتش در زیست ... خوب همه کتاب رو میخونن و نکته هاش رو تا جایی که بتونن در میارن تازه در کنارش از جزوه ها و کتاب های دیگه هم استفاده میکنن ... من به شخصه باورم نمیشه که یک نفر فقط با خوندن کتاب درسی زیست رو 100 بزنه ...
      کسی که میخواهد زنده بماند
      باید مبارزه کند
      و کسی که دست از مبارزه بردارد
      آن هم در جهانی که هستی آن وابسته به مبارزه کردن است لایق زنده ماندن نیست .
      " آدولف هیتلر "

4. Top | #4
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      دقت کردین اینا تو سایت کانون میگن فقط کتاب درسی بعد تو انجمنی سایتی جایی میبینیشون 10 تا منبع واسه هر درس میگن : |||

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Khabalod
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط سامان آیرملو نمایش پست ها
      والا این بیشتر تبلیغ واسه کانون کرده بود ( کتاب خو آموز , دفتر برنامه ریزی , آزمون های کانون ) تا بیان روشهای موفقیتش در زیست ... خوب همه کتاب رو میخونن و نکته هاش رو تا جایی که بتونن در میارن تازه در کنارش از جزوه ها و کتاب های دیگه هم استفاده میکنن ... من به شخصه باورم نمیشه که یک نفر فقط با خوندن کتاب درسی زیست رو 100 بزنه ...
      کاملا موافقم . البته چون مصاحبه ی کانون بود منبع ها رو کامل نمیگه
      اگه کتابای کانون رو بخوری استدلالم داشته باشی کنکور شاید 20 در صد بزنی
      .

من از آینده ی کشور می ترسم...

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      این اقا اومد تو یکی از آموزشکاهای رشت صحبت کرد اصلا اسم قلم چیو نیاورد گفت برا زیست تستای گاج و سبزو کامل کار کرده..

7. Top | #7
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      کانون همش دروغه و فقط بازیهای تبلیغاتیه
      من نه معلم داشتم نه هیچی فقط کتاب ابی کانون و کتاب برنامه ریزی مدادچی میخوندم
      لول

منم حتما رتبم میشه یک
      چون کتاب ابی زیست دارم

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Nav!d نمایش پست ها
      کانون همش دروغه و فقط بازیهای تبلیغاتیه من نه معلم داشتم نه هیچی فقط کتاب ابی کانون و کتاب برنامه ریزی مدادچی میخوندم لول منم حتما رتبم میشه یک چون کتاب ابی زیست دارم
      عاااااالللللیییییی بود : )))))))))

9. Top | #9
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من رتبه ی 19 منطقه 2 که اونم زیست رو صد زد (فقط همین دو نفر زیست رو صد زدن) بیشتر قبول دارم حتی!

10. Top | #10
      کاربر فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      پیرو حرف دوست عزیزم )) خانم زهرا کلاه چی با رتبه ای 19 منطقه ی 2 که اتفاقا کانونی هم بوده تونسته زیست رو 100 بزنه که جای بسی تعجبه بعد از 6 سال همزمان تو 1 کنکور 2 نفر 100 میزنن زیست رو که البته نباید برای این موضوع به نبوغ این دو فرد شکی داشت !
      1- دل دنیا رو خون کردی ؛ که اینجوری تو رفتی

2- نرووووو ؛ تو هم نمیتونی مثه من دووم بیاری رنووووو

3- بعد از دلیجه هیچی دیگه برام نمونده .....

4- به اسم تو قسم به جون تو

( حامد دلیجه جان ، ای مهندس والا مقام ! تورو خدا برگرد ! بی تو برام سخته نفس ! )
      :yahoo (19)::yahoo (19)::yahoo (19):
      الکی مثلا من عاشقشم

11. Top | #11
      کاربر باسابقه

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط eli94 نمایش پست ها
      این اقا اومد تو یکی از آموزشکاهای رشت صحبت کرد اصلا اسم قلم چیو نیاورد گفت برا زیست تستای گاج و سبزو کامل کار کرده..
      گاج که سه هفته مونده به کنکور کتاب تستش بدون پاسخ تشریحی اومد!!!!!!!!
      یعنی 8000 گاج و خیلی سبز رو کار کرده زیست صد آورده؟!!!!
      هر شـــــب... دلم دریــــای آتیـــــشه
      از این بدتر مگه میـــــــــــــــــــــشه ؟؟
      حــــال هیچکی تو دنـــــــــــــــــــــــ یا
      بدتر از حـــــال مــــــــن نــــــــــیست
      درد رو زمین، بدتر از همیــــــــــــــــن
      درد تنها شدن نیســــــت..............

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

Ashegh
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadj07 نمایش پست ها
      اون پاسخ تشریحیش بود که اومد...تستش بهمن اومده بود..نفر دومم که فقط گاج زده به گفته خودش
      ویرایش توسط eli94 : 04 آبان 1393 در ساعت 09:53

13. Top | #13
      کاربر باسابقه

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadj07 نمایش پست ها
      اگه اون گاج جدیده رو هم در نظر نگیریم باز همینا خیلیه!! گاج نکات عالی و خیلی سبز تستای صعب الحل(خخخ) داره!!! ترکیبشون که دیگه زشته آدم 100 نشه!!!
      فرگشت!

یا رب عزت به سگان دادی و نعمت به خران _____________ نکند ما به تماشای جهان آمده ایم؟؟

معاشرت بر دانایی می افزاید , اما تنهایی مکتب نبوغ است .

"گیبون"

14. Top | #14

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام بچه ها چرا به بنده خدا تهمت می زنید ؟؟!! این آقا پسر گفته که منبع اصلیش کتاب بوده . نگفته که تنها منبعش! اینم خیلی واضحه . همه باید منبع اصلیشون کتاب باشه.

راستی تو مقدمه ی یکی از کتاب های لقمه مهر و ماه خوندم که نوشته بود امسال 3 نف زیست رو 100 زدن. حالا اون یکیش کی بوده ؟ خدا می دونه.

15. Top | #15
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Masood11 نمایش پست ها
      اگه اون گاج جدیده رو هم در نظر نگیریم باز همینا خیلیه!! گاج نکات عالی و خیلی سبز تستای صعب الحل(خخخ) داره!!! ترکیبشون که دیگه زشته آدم 100 نشه!!!
      داداش خیلی سبز سوالاش سخته؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      گاج 8000من داشتم والا هیچ چیز خاصی نبود
      کلا از درسنامه های کتابای گاج بدم میاد

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)