خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 26
    1. Top | #1
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات

قصر حافظه چیست؟| هرچیزی را حفظ کنید!

سلام خدمت دوستان کنکوری.
      راستش من سری مطالب قصر حافظه رو در انجمن پرشین بکس می ذارم اما چون می دونم چقدر ما که کنکوری هستیم به این موضوعات برای حفظ کردن نیاز داریم اینجا هم قرار میدم. امیدوارم که ازش استفاده کنید و قدرتش رو ببینید.
      معمولاً اگه اول نتیجه رو ببینیم بهتر با مطلب ارتباط برقرار می کنیم. توی این ویدئو من یک نمونه از کاربرد قصر حافظه رو نشون دادم :حفظ 70 رقم در یک دقیقه و نیم ( درواقع این ویدئوی برای یک مسابقه ست اما مهلتش تموم شده بنابراین مطمئن باشید قصد تبلیغ ندارم :yahoo (1): )

به هرحال، اگر علاقه پیدا کردید لطفا مطالب رو دنبال و البته تمرین کنید. مطلب زیر رو مستقیماً از سایت پرشین بکس کپی کردم که نوشته ی خودم هست.

این اولین قسمت از راهنمای شما برای تبدیل شدن به یک استاد حافظه است. پرشین بکس در راستای ارائه ی تکنیک های شگفت انگیزی که تمام ورزشکاران حافظه از آنها استفاده می کنند، کار خود را با قصر حافظه شروع خواهد کرد. ما پیش از این درباره ی قصر حافظه صحبت کردیم، اما بهتر است نگاهی دقیق تر به این موضوع داشته باشیم. در طی آموزش هایی که در انجمن پرشین بکس به شما ارائه می کنیم، می آموزید که چطور اعداد، کارت های بازی، اسامی و کلمات را حفظ کنید و به کشف جهان جذاب مسابقات حافظه بپردازید.

Method of Loci

این تکنیک قدمتی به اندازه ی دموکراسی کهن دارد. Method of loci، توسط سناتورهای رومی و یونانیان برای ارائه ی سخنرانی های مسحورکننده در مجلس سنا استفاده می شود. در آنجا استفاده از هرنوع یادداشتی ممنوع بود، لذا آنان با استفاده از این تکنیک بی نظیر حافظه ی خود را به طرز شگفت انگیزی بالا می بردند. نابغه های خطابه مانند سیسرو در قصرهای خود، باغ ها و دیگر مکان ها ( به لاتین: loci ) قدم می زدند و ترتیب هر چیزی را در این مسیر حفظ می کردند.

برای حفظ کردن یک سخرانی، آنها متن موردنظر را به چندتکه تقسیم می کردند و برای هر تکه نمادی در نظر می گرفتند. سپس نمادها را در جایگاه های مختلف قرار می دادند. سپس برای یادآوری، مسیر را تصور کرده و از یک جایگاه به جایگاه دیگر می رفتند، نمادها را به خاطر می آوردند و آنها را به متن اصلی تبدیل می کردند. به گفته ی سیسرو در «De Oratore»، قصر حافظه توسط شاعری یونانی به نام سیمونیدس در 500 سال پیش از میلاد اختراع شد:

آنطور که گفته می شود، از سیمونیدس دعوت شد که در یک مهمانی مجلل حضور پیدا کرده و برای حضار شعر بخواند. وی به آن جا رفت و شعر خود را خواند. سپس به او گفتند که در بیرون مهمانی دو مرد جوان می خواهند با او صحبت کنند. پس از اینکه سیمونیدس اتاق را ترک کرد، ناگهان ساختمان فروریخت و تمام مهمانان را دفن کرد. این یک فاجعه بود، اما فاجعه ی دیگر این بود که کسی قادر به شناسایی کشته شدگان نبود و افراد نمی توانستند خویشاوندان خود را تشخیص داده و برای خاکسپاری آنها اقدام کنند. در این زمان سیمونیدس که تنها بازمانده ی این واقعه بود، چشمان خود را بست و با تصور سالن مهمانی، محل نشستن هر یک از مهمانان را به خاطر آورد و توانست اجساد را شناسایی کنند.

ترجمه شده از ویکی پدیا، با اندکی تلخیص

کاری که سیمونیدس انجام داد قابل تعمیم است، از آنجایی که به یادآوردن یک مسیر ار «آ» تا «ب» با جزئیات آن زمانی بخشی از استراتژی بقای بشر بوده است. شما هم می توانید این را امتحان کنید: چشمان خود را ببنید و اشیای موجود در اتاق خود را به یاد آورید. خواهید دید که می دانید تخت شما، مبل، میز و کامپیوتر شما دقیقاً کجا هستند. تصور کنید که از اتاق خارج می شوید، می توانید راهرو و اتاق های دیگر را ببینید؟ آیا می توانید خانه را ترک کرده و در حیاط خانه قدم بزنید؟ حتی می توانید به محل کار خود بروید و اتاقتان را ببینید. اکنون شما روش loci را کشف کردید!

قدرت مسیر

چرا قصر حافظه تا این حد قدرتمند است؟ از طرفی این روش از حافظه ی طبیعی شما برای مکانها استفاده می کند. حتی اگر حس می کنید به راحتی جهت را گم می کنید، هنوز هم می توانید اتاق خود را به خوبی به یاد بیاورید. از طرف دیگر این روش یک ترتیب منطقی را ارائه می دهد. کافیست در اتاق خود درجهت عقربه های ساعت، یا خلاف جهت آن حرکت کنید و تمام اشیا را در ترتیب مشخصی خواهید دید.

قدم اول – مکان خود را انتخاب کنید

برای استفاده از این تکنیک و تبدیل شدن به یک ورزشکار حافظه، باید اولین مکان خود را انتخاب کنید. این مکان می تواند هرجایی که شما دوست دارید باشد، اما بهتر است برای بار اول مکانی را انتخاب کنید که به خوبی آن را می شناسید. به طور مثال اتاق خود، آپارتمان، خانه و یا محل کار می توانند گزینه ی مناسبی باشند.

قدم دوم – ایستگاه ها را مشخص کنید.

وقتی اولین مکان خود را انتخاب کردید، باید تمام اشیایی که می خواهید در طول مسیر به عنوان ایستگاه از آنها استفاده نمایید را مشخص کنید. ما از این ایستگاه ها برای حفظ کردن مطالب و بازیابی آن ها استفاده می کنیم. تعداد ایستگاه ها طول مسیر شما و میزان اطلاعاتی را که می توانید ذخیره کنید مشخص می کند. پیشنهاد می کنم اولین مسیر شما بین 10 تا 50 ایستگاه داشته باشد. اگر از قوانین خاصی پیروی کنید، مسیر شما موثرتر خواهد شد. اما به خاطر داشته باشید که این قوانین فقط نوعی راهنمایی هستند و اگر دوست داشتید می توانید آنها را بشکنید. چراکه هر شخص مغز و قرابت های متفاوتی دارد، در نتیجه احتمالاً لازم باشد بعضی از قوانین را به سلیقه ی خودتان تغییر دهید. در دنیای حافظه هرگز از امتحان کردن نترسید!

· ایستگاه های خود را با تمام جزئیات تصور کنید.

· اولین ایستگاه هایی را که به نظرتان می رسد انتخاب کنید. اولین ها معمولاً بهترین هستند.

· ترتیب مشخصی برای مسیر خود در نظر بگیرید.(مثلاً در جهت عقربه های ساعت)

· ایستگاه های خود را خیلی کوچک انتخاب کنید.( مثلاً یک مداد)

· ایستگاه های خود را خیلی بزرگ انتخاب نکنید( مثلا یک خانه)

· ایستگاه ها را خیلی نزدیک به هم انتخاب نکنید.

· ایستگاه ها نباید فاصله ی زیادی با هم داشته باشند.

· از ایستگاه های مشابه در یک مسیر استفاده نکنید.

باز هم تکرار می کنم که این قوانین سلیقه ای هستند، آنها را امتحان کنید؛ اگر به شما کمک کرد، نگهشان دارید، در غیر این صورت آنها را تغییر دهید!

قدم سوم – مسیر خود را حفظ کنید.

از آنجایی که مکان خود را به خوبی میشناسید و ایستگاه های آن را مشخص کردید، حفظ کردن آن بسیار ساده خواهد بود. فقط آن را تصور کنید. در مسیرتان قدم بزنید و تمام ایستگاه ها را ببینید. بعد از مدتی تمرین سرعتتان به طرز قابل توجهی بالا می رود و دیگر نیازی ندارید برای هر ایستگاه مکث کنید.

قدم چهارم – استفاده کنید!

با مسیر جدیدتان، قادر هستید هر اطلاعاتی را که دوست دارید ( مثلاً کلمات) با ایستگاه ها مرتبط کنید. این کار به شما کمک می کند ترتیب صحیح را به خاطر بسپارید و بارها و بارها از آن ها برای مقاصد مختلف استفاده کنید. این دلیل که اگر بعد از مدتی این ارتباطات را در ذهن خود مرور نکنید، به طور طبیعی آن ها را فراموش می کنید. این اتفاق در مدت کوتاهی می افتد و به حافظه ی شما بستگی دارد. بعضی از ورزشکاران حرفه ای حافظه، تصاویر خود را بدون تکرار تا دو هفته به خاطر دارند. بنابراین هرگاه چیزی را حفظ کردید و دیگر به آن نیازی نداشتید، می توانید به مغزتان اجازه دهید که آن را فراموش کند اگر می خواهید اطلاعاتی را برای تمام عمر خود به خاطر داشته باشید، احتمالاً یک مسیر کافی نخواهد بود، چراکه در این صورت دیگر نمی توانید از آن استفاده کنید.

حتما شما هم درباره ی قدرت تصویرسازی شنیدید، اما تا به حال نشنیدم جایی در ایران از تکنیک قصر حافظه صحبت کرده باشند. ( شایدم کردن و من نشنیدم )
      سوالی بود در خدمتم.

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      جالبه! اتفاقا من هم همین الان داشتم تمرین های دکتر کاواشیما رو انجام میدادم! فکر کنم با تمرینه شبانه یک ماه پیشرفت loadingمعزم بالا بره!

نظر شما چیه؟!

3. Top | #3
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Takfir نمایش پست ها
      جالبه! اتفاقا من هم همین الان داشتم تمرین های دکتر کاواشیما رو انجام میدادم! فکر کنم با تمرینه شبانه یک ماه پیشرفت loadingمعزم بالا بره!

نظر شما چیه؟!
      تمرین های دکتر کاواشیما خوبه و کارایی مغز رو بهبود می بخشه. اما در مورد حفظ کردن فقط با این روش هست که می تونید واقعا از پتانسیل مغزتون استفاده کنید

4. Top | #4
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      از یکی از دانشمندان (فکر کنم انیشتین باشه) پرسیدن که مطالب رو چجوری حفظ می کنی؟ جواب داده که: مگه عقلم رو از دست دادم که چیزهایی رو که تو کتاب و ... هستن حفظ بکنم، ما این وسایل رو ساختیم که خودمون راحتتر باشیم، اگه قرار بود بازم همه مطالب رو حفظ بکنیم که دیگه نیازی به ساختن این وسایل نبود.
      ولی متاسفانه تو ایران یه جوری شده که باید مثل کتاب همه مطالب رو حفظ باشی، درحالی که میتونستی این همه وقت و انژی که برای حفظ کردن گذاشتی، برای تحقیق و کشف جدید بزاری، همون طور که انیشتین به مدرسه نرفت و خودش به تنهایی به تحقیق پرداخت و با سلیقه خودش تونست که بزرگترین دانشمند تاریخ بشه.

5. Top | #5
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط masood2013 نمایش پست ها
      از یکی از دانشمندان (فکر کنم انیشتین باشه) پرسیدن که مطالب رو چجوری حفظ می کنی؟ جواب داده که: مگه عقلم رو از دست دادم که چیزهایی رو که تو کتاب و ... هستن حفظ بکنم، ما این وسایل رو ساختیم که خودمون راحتتر باشیم، اگه قرار بود بازم همه مطالب رو حفظ بکنیم که دیگه نیازی به ساختن این وسایل نبود.
      ولی متاسفانه تو ایران یه جوری شده که باید مثل کتاب همه مطالب رو حفظ باشی، درحالی که میتونستی این همه وقت و انژی که برای حفظ کردن گذاشتی، برای تحقیق و کشف جدید بزاری.
      به نظر من این طرز فکر اشتباهیه.
      صد در صد روش حفظ کردنی که ما از دوران ابتدایی یاد گرفتیم درست نیست، اما اگه با روش مناسب حفظ کردن رو انجام بدیم درواقع ذهن خودمون رو تقویت می کنیم. وقتی برای هرکاری به تکنولوژی متکی باشیم کمتر از توانایی های ذهنمون استفاده می کنیم. البته حفظ کردن مختص مدرسه نیست. ما در خیلی از کارها می تونیم با استفاده از توانایی های خودمون مهارت خیلی خوبی پیدا کنیم

6. Top | #6
      در انتظار تایید ایمیل

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadmo نمایش پست ها
      به نظر من این طرز فکر اشتباهیه.
      صد در صد روش حفظ کردنی که ما از دوران ابتدایی یاد گرفتیم درست نیست، اما اگه با روش مناسب حفظ کردن رو انجام بدیم درواقع ذهن خودمون رو تقویت می کنیم. وقتی برای هرکاری به تکنولوژی متکی باشیم کمتر از توانایی های ذهنمون استفاده می کنیم. البته حفظ کردن مختص مدرسه نیست. ما در خیلی از کارها می تونیم با استفاده از توانایی های خودمون مهارت خیلی خوبی پیدا کنیم
      دوست عزیز، منظور ایشون هم حفظ کردن بعضی مطالب مثل اسم باکتری و ویروس و انگل و معادله شیمیایی واکنش ها و آیات قرآن و تفسیر آیات و سال تولد و آثار شاعران و ... بوده.

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

daram-mimiram
      نمایش مشخصات
      برای یه فصل زیست کل محله امون رو حفظ کردم برای فصل دو چیکار کنم

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط masood2013 نمایش پست ها
      ولی متاسفانه تو ایران یه جوری شده که باید مثل کتاب همه مطالب رو حفظ باشی، درحالی که میتونستی این همه وقت و انژی که برای حفظ کردن گذاشتی، برای تحقیق و کشف جدید بزاری، همون طور که انیشتین به مدرسه نرفت و خودش به تنهایی به تحقیق پرداخت و با سلیقه خودش تونست که بزرگترین دانشمند تاریخ بشه.
      کاملا اشتباه میکنی

ما مطالب رو حفظ میکنیم که در انجام محاسبات و روابط راحتر باشیم و زمان بیخودی از دست ندیم !

هرروزی که بهترازروزهای قبلت باشه،تکه ای ازپازل رویاهای توست که سرجاش قرار میگیره، سعی کن هرروز بهترازروزقبل باشی تاپازل رویاهات روهرچه سریعتر کامل کنی

Sina
      CEO of Iramrich

by the way here's my channel : @MrRich

9. Top | #9
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Am7r نمایش پست ها
      برای یه فصل زیست کل محله امون رو حفظ کردم برای فصل دو چیکار کنم
      ببینید شما نباید متن رو کلمه به کلمه حفظ کنید
      این کار فقط وقت تلف کردنه
      بلکه باید کلمات کلیدی رو مشخص کنید و اونها رو حفظ کنید. در این صورت می بینید که وقتی در ذهنتون دارید مرور می کنید تمام مطلب یادتون میاد
      و اونقدر مکان وجود داره که هیچوقت تموم نمیشه
      مدرسه ، خونه دوستان، اقوام و البته گوگل مپ

10. Top | #10
      کاربر فعال

Khabalod
      نمایش مشخصات
      میشه یه مثال بزنید ؟؟؟ من خوب متوجه نشدم
      من و خدا ...تو و همه

حاصل عشق مترسک به کلاغ....مرگ یک مزرعه است

11. Top | #11
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      منظور ایشون کلماتی هست که با نگاه کردن به اونا کل مطلب تداعی میشه!

مثلا من اگه بخوام جمله

با استفاده از قدرت اقتصادی و نهاد و ساختار های بین المملی راه استعمار سیاسی که شامل استعمار نظامی هم میشود برای استعمارگران هموار میشود!

رو میتونیم با اینا بفهمیم

با استفاده از قدرت اقتصادی و نهاد و ساختار های بین المملی راه استعمار سیاسی که شامل استعمار نظامی هم میشود برای استعمارگران هموار میشود!

مبنای بولد کردن کلمات توی درسنامه ها هم همینه!

12. Top | #12
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط helix نمایش پست ها
      میشه یه مثال بزنید ؟؟؟ من خوب متوجه نشدم
      برای شروع بهترین کار حفظ کلمه هست.
      شما اطراف خودتون رو نگاه کنید و پنج وسیله ی مشخص اتاق رو در نظر بگیرید با این قوانین:
      وسیله ها خیلی نزدیک به هم نباشند. مثلا اگر میز کامپیوتر رو انتخاب می کنید موس رو دیگه انتخاب نکنید.
      وسیله ها کوچیک نباشن. یه خودکار رو نباید انتخاب کنید.
      وسیله ها شبیه به هم نباشن. دوتا صندلی مشابه رو انتخاب نکنید.
      و یک ترتیب منطقی رو رعایت کنید( مثلا در جهت عقربه های ساعت یا خلافش).

(بعد از اینکه مهارت پیدا کردید می تونید قوانین رو مطابق میلتون تغییر بدید)

حالا فرض می کنیم که وسایل به ترتیب به این صورت هستن:

تخت، میز مطالعه، میز کامپیوتر، صندلی، پنجره

مثلا می خواید ده کلمه ی زیر رو حفظ کنین:

شیر، سیب، چمن، نامه، دایناسور، کتاب، میخ، آمبولانس، طوفان، درخت

حالا برای اینکه اینها رو حفظ کنید باید تصویر سازی کنید و تصاویر رو به مکان ها ربط بدید مثلا:
      یک شیر رو می بینید که روی تخت نشسته، و داره سیب می خوره
      میرید سمت میز مطالعه، با کمال تعجب می بینید که میزتون چمن شده و یه پاکت نامه روش هست. نامه رو باز می کنید و می خونید و می بینید که رئیس جمهور شما رو به شام دعوت کرده.

به سمت میز کامپیوتر می ***. می بینید دایناسوری روی میز نشسته، عینک روی چشمشه و داره کتاب مطالعه می کنه
      بعد از اون می *** و روی صندلی میشینید اما چون میخ روی صندلی بود و شما ندیدید می پرید و جیغ می زنید. در همین حال آمبولانس وارد خونه تون میشه و میاد سراغ شما.
      می *** کنار پنجره و می بینید که بیرون طوفان شدیدی اومده که تمام درخت ها رو قطع کرده و همشون به پرواز در اومدن.

به همین ترتیب می تونید صدها کلمه رو حفظ کنید.
      اما خیلی مهمه که تصاویرتون رو خنده دار، غیرمنطقی، مضحک، در حین انجام یک کار و ترجیحا رنگی تصور کنید.
      پیشنهاد می کنم این مطلب رو بخونید تا متوجه منظورم از خط آخر بشید
      ارتباط سازی بی نقص | قدم دوم

13. Top | #13
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadmo نمایش پست ها
      برای شروع بهترین کار حفظ کلمه هست.
      شما اطراف خودتون رو نگاه کنید و پنج وسیله ی مشخص اتاق رو در نظر بگیرید با این قوانین:
      وسیله ها خیلی نزدیک به هم نباشند. مثلا اگر میز کامپیوتر رو انتخاب می کنید موس رو دیگه انتخاب نکنید.
      وسیله ها کوچیک نباشن. یه خودکار رو نباید انتخاب کنید.
      وسیله ها شبیه به هم نباشن. دوتا صندلی مشابه رو انتخاب نکنید.
      و یک ترتیب منطقی رو رعایت کنید( مثلا در جهت عقربه های ساعت یا خلافش).

(بعد از اینکه مهارت پیدا کردید می تونید قوانین رو مطابق میلتون تغییر بدید)

حالا فرض می کنیم که وسایل به ترتیب به این صورت هستن:

تخت، میز مطالعه، میز کامپیوتر، صندلی، پنجره

مثلا می خواید ده کلمه ی زیر رو حفظ کنین:

شیر، سیب، چمن، نامه، دایناسور، کتاب، میخ، آمبولانس، طوفان، درخت

حالا برای اینکه اینها رو حفظ کنید باید تصویر سازی کنید و تصاویر رو به مکان ها ربط بدید مثلا:
      یک شیر رو می بینید که روی تخت نشسته، و داره سیب می خوره
      میرید سمت میز مطالعه، با کمال تعجب می بینید که میزتون چمن شده و یه پاکت نامه روش هست. نامه رو باز می کنید و می خونید و می بینید که رئیس جمهور شما رو به شام دعوت کرده.

به سمت میز کامپیوتر می ***. می بینید دایناسوری روی میز نشسته، عینک روی چشمشه و داره کتاب مطالعه می کنه
      بعد از اون می *** و روی صندلی میشینید اما چون میخ روی صندلی بود و شما ندیدید می پرید و جیغ می زنید. در همین حال آمبولانس وارد خونه تون میشه و میاد سراغ شما.
      می *** کنار پنجره و می بینید که بیرون طوفان شدیدی اومده که تمام درخت ها رو قطع کرده و همشون به پرواز در اومدن.

به همین ترتیب می تونید صدها کلمه رو حفظ کنید.
      اما خیلی مهمه که تصاویرتون رو خنده دار، غیرمنطقی، مضحک، در حین انجام یک کار و ترجیحا رنگی تصور کنید.
      پیشنهاد می کنم این مطلب رو بخونید تا متوجه منظورم از خط آخر بشید
      ارتباط سازی بی نقص | قدم دوم
      من این کلماتی ک تو اون تاپیک رو حفظیدم.

1. صابون

2. آتش

3. پدر

4. مبلمان

5. حمام

6. طعمه

7. رئیس جمهور

8. زندان

9. گیلاس

10. غذا

11. جعبه

12. خرگوش

13. برف

14. توپ

15. جرقه

16. بادبان

17. دایناسور

18. روزنامه

19. رستوران

20. عمه
      .........................
      زمانی ک دارم تصویر سازی می کنم مهمه چه قدر باشه؟
      مشکلی ک هست چون من این کلمات رو هر 2 تاش رو روی یک ایستگاه در نظر میگیرمت ....ترتیب همون 2 تا کلمه رو نمی تونم بهمم چیه!
      بین این کلمات من بین بادبان و جرقه....روزنامه و دایناسور ...ترتیبشو اشتب گفتم!

14. Top | #14
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط memo96 نمایش پست ها
      من این کلماتی ک تو اون تاپیک رو حفظیدم.

1. صابون

2. آتش

3. پدر

4. مبلمان

5. حمام

6. طعمه

7. رئیس جمهور

8. زندان

9. گیلاس

10. غذا

11. جعبه

12. خرگوش

13. برف

14. توپ

15. جرقه

16. بادبان

17. دایناسور

18. روزنامه

19. رستوران

20. عمه
      .........................
      زمانی ک دارم تصویر سازی می کنم مهمه چه قدر باشه؟
      مشکلی ک هست چون من این کلمات رو هر 2 تاش رو روی یک ایستگاه در نظر میگیرمت ....ترتیب همون 2 تا کلمه رو نمی تونم بهمم چیه!
      بین این کلمات من بین بادبان و جرقه....روزنامه و دایناسور ...ترتیبشو اشتب گفتم!
      نه مهم نیست
      شما باید برای خودتون یه قانونی تعیین کنید که ترتیب کلمات رو بهتون نشون بده. مثلا بگید تصاویر رو از بالا به پایین می خونم. مثلا اگه تصویرتون برای دایناسور و روزنامه این هست که یه دایناسور داره روزنامه می خونه، باید تصویر رو از بالا به پایین در نظر بگیرید: دایناسور و روزنامه ( نه روزنامه و دایناسور). یا می تونید از چپ به راست در نظر بگیرید. و اینکه به داستانتون توجه کنید. برای همین مثال دایناسور و روزنامه، دایناسور داره روزنامه می خونه. پس قطعا اولین کلمه دایناسور هست.
      اگه بازم احساس مشکل کردید؛ در هر ایستگاه یک کلمه قرار بدید و وقتی مهارت پیدا کردید می تونید کلمات رو بیشتر کنید.

15. Top | #15
      کاربر نیمه فعال

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      من تا 60 کلمه رو خیلی راحت تونستم حفظ کنم! (چون 30 تا ایستگاه بیشنر تو خونمون جور نشد دیگه نتونستم بیشتر از این رو جا کنم:yahoo (4)
      خیلی راحت میشه کلملت رو اینطوری حفظ کرد.
      فقط نمیشه کلماتی رو حفظ کرد ک معنیشونو ندونی!(چون اگه معنیشو ندونی نمیتونی ازش تصویر بسازی!)
      اسم های انسان رو هم چون معنی خاصی ندارند نمی تونی پشت سر هم حفظشون کنی.(من یکی دو تا از اسم انسان رو فقط تو کلماتم استفاده کردم!)
      فعلا تا الان کلمات بیهوده رو حفظ کردم
      ببینم تو درس خوندن می تونه برام فایده کنه یا نه!
      حفظ ارقام هم با این روشه؟
      ممنون

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن