خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
    نمایش نتایج: از 16 به 26 از 26
    1. Top | #16
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط memo96 نمایش پست ها
      من تا 60 کلمه رو خیلی راحت تونستم حفظ کنم! (چون 30 تا ایستگاه بیشنر تو خونمون جور نشد دیگه نتونستم بیشتر از این رو جا کنم:yahoo (4)
      خیلی راحت میشه کلملت رو اینطوری حفظ کرد.
      فقط نمیشه کلماتی رو حفظ کرد ک معنیشونو ندونی!(چون اگه معنیشو ندونی نمیتونی ازش تصویر بسازی!)
      اسم های انسان رو هم چون معنی خاصی ندارند نمی تونی پشت سر هم حفظشون کنی.(من یکی دو تا از اسم انسان رو فقط تو کلماتم استفاده کردم!)
      فعلا تا الان کلمات بیهوده رو حفظ کردم
      ببینم تو درس خوندن می تونه برام فایده کنه یا نه!
      حفظ ارقام هم با این روشه؟
      ممنون
      هر کلمه ای رو میشه با این روش حفظ کرد، فقط باید خلاقیت خودتون رو تقویت کنید و این کار هم با تمرین میسر میشه
      برای حفظ کردن اسم افراد( اگه می خواید اسم کسی رو به خاطر بسپارید) باید از این روش استفاده کنید: حفظ کردن اسامی و چهره ها

شاید بیهوده به نظر برسن ولی تمرین خیلی خوبیه برای تقویت خلاقیت ( و البته الان قدرت حافظه تون رو هم متوجه شدید :yahoo (3): )

برای حفظ اعداد شما باید برای اعداد 00 تا 99 تصویر بسازید ( می تونید این کار رو با سیستم دومینیک انجام بدید: سیستم حفظ اعداد DOMINIC | قدم سوم )
      به این ترتیب هروقت عددی رو دیدید به راحتی تصویرش رو به خاطر میارید و دیگه لازم نیست وقتتون رو صرف تصویرسازی بکنید

پیشنهاد می کنم به بخش حافظه در سایت ما سر بزنید و تمام مطالب رو بخونید تا به خوبی با تکنیک های مختلف آشنا بشید.

سوالی بود در خدمتم

2. Top | #17
      کاربر باسابقه
      کاربر برتر

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      من که چیزی حالیم نشد

3. Top | #18
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط talentstudent نمایش پست ها
      من که چیزی حالیم نشد
      کجا رو متوجه نشدید که بیشتر توضیح بدم؟

4. Top | #19
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط masood2013 نمایش پست ها
      از یکی از دانشمندان (فکر کنم انیشتین باشه) پرسیدن که مطالب رو چجوری حفظ می کنی؟ جواب داده که: مگه عقلم رو از دست دادم که چیزهایی رو که تو کتاب و ... هستن حفظ بکنم، ما این وسایل رو ساختیم که خودمون راحتتر باشیم، اگه قرار بود بازم همه مطالب رو حفظ بکنیم که دیگه نیازی به ساختن این وسایل نبود.
      ولی متاسفانه تو ایران یه جوری شده که باید مثل کتاب همه مطالب رو حفظ باشی، درحالی که میتونستی این همه وقت و انژی که برای حفظ کردن گذاشتی، برای تحقیق و کشف جدید بزاری، همون طور که انیشتین به مدرسه نرفت و خودش به تنهایی به تحقیق پرداخت و با سلیقه خودش تونست که بزرگترین دانشمند تاریخ بشه.
      واقعا با شما موافقمای کاش اینطوری بود خسته شدم از بس مطالبی رو حفظ کردم که به دردم نمیخوره:yahoo (19):

5. Top | #20
      کاربر اخراجی

Romantic
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadmo نمایش پست ها
      مدرسه ، خونه دوستان، اقوام و البته گوگل مپ
      گوگل مپ خوب اومدی الان از رو گوگل مپ دارم حفظ میکنم )))خراسان رضوی تموم شد ، رسیدم به تهران !)انصافا روش جالبیه اگر براش وقت بزاریم ! ولی این کارو باید از 2-3 سال پیش شروع میکردیم که حرفه ای شیم یادمه اول راهنمایی که بودم داشتم برای امتحان عربی تو حیاط خونمون درس میخوندم ، تو حفظ چند تا کلمه مشکل داشتم یکی از اون کلمه ها "الفراشته" بود که معنیش میشه پروانه . بعد یه پروانه دیدم رو گوشه باقچه ! از همون موقع تا الان هم معنیش یادمه هم تصویر گوشه باقچه

6. Top | #21
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط The KonT نمایش پست ها
      گوگل مپ خوب اومدی الان از رو گوگل مپ دارم حفظ میکنم )))خراسان رضوی تموم شد ، رسیدم به تهران !)انصافا روش جالبیه اگر براش وقت بزاریم ! ولی این کارو باید از 2-3 سال پیش شروع میکردیم که حرفه ای شیم یادمه اول راهنمایی که بودم داشتم برای امتحان عربی تو حیاط خونمون درس میخوندم ، تو حفظ چند تا کلمه مشکل داشتم یکی از اون کلمه ها "الفراشته" بود که معنیش میشه پروانه . بعد یه پروانه دیدم رو گوشه باقچه ! از همون موقع تا الان هم معنیش یادمه هم تصویر گوشه باقچه
      خوبه پس کشورای دیگه هم امتحان کن
      اگه روزانه تمرین کنی یه ماهه به تسلط مناسب می رسی. چون ما که قرار نیست در حد قهرمانان حافظه حرفه ای بشیم فعلا همین قدر کافیه
      این قدرت ذهن ما رو می رسونه و اینکه تصویر به اضافه ی مکان چه ابزار فوق العاده ایه

- - - - - - پست ادغام شده - - - - - -

دوستان اگه علاقه داشتین می تونین ویدئوهایی از کاربرد این تکنیک ها توسط قهرمانان جهانی مسابقات حافظه رو اینجا ببینید:

ویدئوهای نمونه از تکنیک های حافظه

7. Top | #22
      کاربر انجمن

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام من تو چندین سایت این قصرذهن رو خوندم وبرای شما خب کامل تربود اما من نمیتونم قشنگ وکامل خودموتوی اتاقم تصور کنم مِثل یه چشم روی دیوار اووم یا مثل یه تابلوی اویخته به دیوار که کل اتاق رو ببینه
      چکارکنم؟

8. Top | #23
      کاربر فعال

Maghror
      نمایش مشخصات

9. Top | #24
      کاربر انجمن

نمایش مشخصات
      سلام به نویسنده ی محترم
      من یه کنکوری هستم و قاعدتا فقط اسم حفظ نمیکنم
      بلکه کلی فرمول فیزیک و ریاضیات و هندسه و...دارم که
      حفظ کنم .میخاستم بگم با تکنیک قصر حافظه میشه این فرمول هارو هم حفظ کرد یا خیر؟؟؟؟؟
      اگه میشه لطفا توضیح بدید و مثال بزنید !!!
      خیلی ممنونم.

10. Top | #25
      کاربر فعال

bache-mosbat
      نمایش مشخصات
      up داخل هستوریم پیداش کردم، مال سه سال پیش بود

11. Top | #26
      کاربر نیمه فعال

Mehrabon
      نمایش مشخصات
      من متوجه نشدم.
      لطفا یکی با مثال درسی بگه....
      و اینکه چطور مرور کنیم؟باید بریم همون مکان

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن