خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 11 از 23 نخستنخست ... 10111221 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 151 به 165 از 342
    1. Top | #151
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Destiny hope نمایش پست ها
      اینجوری؟
      فایل پیوست 83108
      اخه الان دیگه خطی به جز y=0 وجود نداره برا رسم تابع براکت از رو این شکل؟!
      خط y = 0 و y = 1 و y = -1 رو برای رسم این نمودار لازم داری درسته قطع نمی کنه ولی چون باید هر قسمت از نمودار که بین دو خط صحیح متوالی هست روی خط زیری تصویر بشه بهشون نیاز هست

2. Top | #152
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط MatinM_M نمایش پست ها
      خط y = 0 و y = 1 و y = -1 رو برای رسم این نمودار لازم داری درسته قطع نمی کنه ولی چون باید هر قسمت از نمودار که بین دو خط صحیح متوالی هست روی خط زیری تصویر بشه بهشون نیاز هست
      میشه یکم واضح تر توضیح بدی ؟میشه یه جوری با استفاده از خواص براکت از شر 1/2 خلاص شد؟!کلا چجوری حل میکنی اینو تشریحی ؟!

اینجوری؟
      فایل پیوست 83108
      اخه الان دیگه خطی به جز y=0 وجود نداره برا رسم تابع براکت از رو این شکل؟!
      من فقط سوالتون رو که رسم sinxcosx بود بلد بودم.راستش خیلی یادم نیست [(f(x] رو . واسه چهارشنبه برنامه ریختم واسه براکت

3. Top | #153
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _StuBBorN_ نمایش پست ها
      میشه یکم واضح تر توضیح بدی ؟میشه یه جوری با استفاده از خواص براکت از شر 1/2 خلاص شد؟!کلا چجوری حل میکنی اینو تشریحی ؟!
      نیازی نیست که از شر 1/2 خلاص بشی و شما همون 1/2sin2x را رسم کن و خطوط y=0 و y=1 و y=-1 را رسم کن ... حالا نقاط برخورد این خطوط با نمودار را توپر کن و بعد قسمت هایی از نمودار رو که بین دو خط قرار دارند روی خط پایینی تصویر کن
      img_0913.jpg
      تو یه دوره تناوبش رو رسم کن مابقی هم تکرار میشه دیگه و نیاز به رسم نداره ( ولی در کل این سوالات رو نظر خودم روی امتحان کردن گزینه هاست چون خیلی سریع تر جواب میده )
      ویرایش توسط Dmz.official : 07 آبان 1397 در ساعت 23:55

4. Top | #154
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      نیازی نیست که از شر 1/2 خلاص بشی و شما همون 1/2sin2x را رسم کن و خطوط y=0 و y=1 و y=-1 را رسم کن ... حالا نقاط برخورد این خطوط با نمودار را توپر کن و بعد قسمت هایی از نمودار رو که بین دو خط قرار دارند روی خط پایینی تصویر کن
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_0913.jpg
مشاهده: 87
حجم: 80.1 کیلو بایت
      تو یه دوره تناوبش رو رسم کن مابقی هم تکرار میشه دیگه و نیاز به رسم نداره ( ولی در کل این سوالات رو نظر خودم روی امتحان کردن گزینه هاست چون خیلی سریع تر جواب میده )
      آره گزینه هاش تابلوئه . از صفر تا پی دوم فقط گزینه ی 4 درست رسم کرده ! مشکل اینجاس که مینیمم برد تابع 0.5 - هست ! در حالی که براکتش 1- میشه ! فکر میکردم بشه گفت از 0.5- تا 1- تو برد تابع تعریف نمیشه
      خیلی ممنون
      ویرایش توسط _StuBBorN_ : 08 آبان 1397 در ساعت 00:13

5. Top | #155
      کاربر اخراجی

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط _StuBBorN_ نمایش پست ها
      آره گزینه هاش تابلوئه . از صفر تا پی دوم فقط گزینه ی 4 درست رسم کرده ! مشکل اینجاس که مینیمم برد تابع 0.5 - هست ! در حالی که براکتش 1- میشه ! فکر میکردم بشه گفت از 0 تا 0.5 - تو برد تابع تعریف نمیشه
      خیلی ممنون
      تا حالا ندیدم برد تابع جزء صحیح سوال بشه اینجوری ( که مثلا بگه در کدام بازه تعریف نشده ) غیر از همون نمودار های معروفش مثل اره ای (x - [x] ) اگر هم بشه باید از روی نمودار بررسی کرد یا چند ضابطه ای کنیم و بررسی بشه
      در کل خیلی پیچیدش نکن حل کن بره
      در ضمن نمودار های جزء صحیح یک روش پایه ای تر هم داره برای رسم که برای تست خیلی کاربرد نداره ( ولی باز هم تست داره ) و تشریحی هست اون هم اینه که بیای و معادله رو به یک تابع چند ضابطه ای تبدیل کنی و بعد تابع چند ضابطه ای رو رسم کنی ...
      مثلا برای رسم نمودار هایی مثل 1- به توان جزء صحیح x ضربدر x^2 به علاوه ی [x] و امثال اینها این روش کاربرد داره یا مثلا رسم نمودار x + [x]
      ویرایش توسط Dmz.official : 08 آبان 1397 در ساعت 00:39

6. Top | #156
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      تا حالا ندیدم برد تابع جزء صحیح سوال بشه اینجوری غیر از همون نمودار های معروفش مثل اره ای اگر هم بشه باید از روی نمودار بررسی کرد یا چند ضابطه ای کنیم و بررسی بشه
      در کل خیلی پیچیدش نکن حل کن بره
      در ضمن نمودار های جزء صحیح یک روش پایه ای تر هم داره برای رسم که برای تست خیلی کاربرد نداره ( ولی باز هم تست داره ) و تشریحی هست اون هم اینه که بیای و معادله رو به یک تابع چند ضابطه ای تبدیل کنی و بعد تابع چند ضابطه ای رو رسم کنی ...
      مثلا برای رسم نمودار هایی مثل 1- به توان جزء صحیح x ضربدر x^2 به علاوه ی [x] و امثال اینها این روش کاربرد داره
      آره خب.به هر حال وقتی تو نمودار 1- و 1 هست مجبوریم حل کنیم بره
      حالا یه مرورش کنم شاید این قضیه ی برد هم حل شد

7. Top | #157
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      این معادله مثلثاتی چجوری حل میشه؟(اخه همیشه این جوری بود که کمان یا یه چیزxدار بود یا یه عدد ؛ ولی این جا سمت راست هم عدد داره همx !)
      img_20181123_192518%7E2.jpg
      Don't be afraid to fail
      ...Be afraid not to try

8. Top | #158
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      از حل معادله ی tana = tanb نتیجه میشه a - b = k.Pi. اگه این لم رو برای حل این مسله بکار ببریم.
      5x - (2x + Pi/4) = k.Pi
      بقیشم بگم؟ ی معادله جبری سادس.
      Destiny hope
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace

9. Top | #159
      همکار سابق انجمن
      کاربر باسابقه
      مدیر برتر

نمایش مشخصات
      سلام.میشه تو این سوال بگین که از کجا فهمیدیم تو بازه ی صفر تا پی چهارم کسینوس از سینوس بیشتره؟
      فایل پیوست 82975
      چون تو بازه ای ک گفتی تانژانت نابزرگتر از واحده و تانژانت هر زاویه هم، نسبت سینوس ب کوسینوس اون زاویه س پس کوسینوس هر زاویه حاده ی کوچکتر از ربع نیم صفحه ناکوچکتر از سینوس همون زاویه س.
      سلام.این اولین سوال قلم چیه.من متوجه نمیشم دقیقا چی کار کرده.اصن دلتاش چرا باید بزرگتر مساوی صفر باشه؟
      این سوال:
      فایل پیوست 83074
      اینم جواب:
      فایل پیوست 83075[
      شما میدونی معادله بالایی جواب داره (نا سلامتی داره ی تابع رو تعریف میکنه ب صورت ضمنی) پس شرط جواب داشتن ی معادله جبری درجه دو رو بررسی میکنی ک همون دلتای نامنفیه.
      There is No Need for God as a Hypothesis

Pierre-Simon, marquis de Laplace
      ویرایش توسط Phenotype_2 : 19 آذر 1397 در ساعت 23:06

10. Top | #160
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط BlackWhyte نمایش پست ها
      از حل معادله ی tana = tanb نتیجه میشه a - b = k.Pi. اگه این لم رو برای حل این مسله بکار ببریم.
      5x - (2x + Pi/4) = k.Pi
      بقیشم بگم؟ ی معادله جبری سادس.
      Destiny hope
      ببخشید ولی من متوجه نشدم
      من تا همین حد میدونم که وفتی تانژانت aبا تانژانتbبرابره مینویسیم: a مساوی کاپی به اضافه b.
      Don't be afraid to fail
      ...Be afraid not to try

11. Top | #161
      کاربر فعال

نمایش مشخصات
      ببخشید ولی من متوجه نشدم
      من تا همین حد میدونم که وفتی تانژانت aبا تانژانتbبرابره مینویسیم: a مساوی کاپی به اضافه b.
      خب همینه دیگه ! فقط ایشون 2x+pi/4 رو آورده سمت چپ ! همونه ! x=k.pi/3+pi/12 باید به دست بیاد
      Fear Lies Beneath Your Facade
      In Panic Scream For Your God
      In The Moment of Visceral Haze
      The Last Thing You See Are My Crazed , Eyes
      ^_^

12. Top | #162
      کاربر باسابقه

bi-tafavot
      نمایش مشخصات
      سلام.
      لطفا این سوالو توضیح بدین.مخصوصا از جایی که خط کشیدم به بعد که کلا نمیدونم چی میگه!
      img_20181210_174038%7E2.jpg
      Don't be afraid to fail
      ...Be afraid not to try

13. Top | #163
      کاربر انجمن

Khoshhalam
      نمایش مشخصات
      سلام
      فهمیدیم که جواب آخر میشه مشتق راست تابع در نقطه یک، ضربدر منفی دو. در قسمت اول تابع ( ایکس در براکت ایکس) چون یک مثبت داریم (مثلا 1.1) جواب براکت، یک مطلق میشه و تابع ما در آخر بصورت x+x^2 میشه، حالا که ضابطه تابع رو داریم ازش مشتق میگیریم که میشه 2x+1 و یک رو توش میندازیم میشه 3 و در آخر هم در منفی دو ضرب میکنیم میشه -6

14. Top | #164
      کاربر نیمه فعال

نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Arziya نمایش پست ها
      سلام
      فهمیدیم که جواب آخر میشه مشتق راست تابع در نقطه یک، ضربدر منفی دو. در قسمت اول تابع ( ایکس در براکت ایکس) چون یک مثبت داریم (مثلا 1.1) جواب براکت، یک مطلق میشه و تابع ما در آخر بصورت x+x^2 میشه، حالا که ضابطه تابع رو داریم ازش مشتق میگیریم که میشه 2x+1 و یک رو توش میندازیم میشه 3 و در آخر هم در منفی دو ضرب میکنیم میشه -6
      توضیحات ایشون کاملاً درست هستند.
      فقط یک نکته هم اضافه کنم که فرمول ذکز شده در پاسخ تشریحی برحسب m,n نیاز به حفظ نیست. کافیه فقط از اون حدی که توی سوال مشخص شده هوپیتال بگیرید.

15. Top | #165
      نفر برتر کنکور
      کاربر باسابقه

نمایش مشخصات
      سلام.
      لطفا این سوالو توضیح بدین.مخصوصا از جایی که خط کشیدم به بعد که کلا نمیدونم چی میگه!
      برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_20181210_174038~2.jpg
مشاهده: 53
حجم: 197.4 کیلو بایت
      یکی از ریاضیدانای معروف ؛ جمله ای داره که میگه:
      مشتق و انتگرال چیستند؟ یک‌ حد
      و حد چیست؟ یک عدد

و اینطوری حساب دیفرانسیل و انتگرال را به ریاضیات مقدماتی مربوط میکنه. از اونجا که مشتق یک حده ؛ میتونی مقدار براکت را پیدا کنی و بعد مشتق بگیری

صفحه 11 از 23 نخستنخست ... 10111221 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

فقط، فهمم، فکر، فردا، فعلا، قبل، قرار، كليدي، كنيد، كه، لطفا، ممنون، مورد، می، میپرسم، میخوام، میخواد، میخوره، میدن، میشه، مگه، مبحث، مجموعه، مسائل، مطرح، نفر، نميتونم، نمی، چه، نهایی، نوشتم، چیه، نیست، نزدیک، هم، هممون، همه، همون، ها، های، هر، هرچه، هستن، هستند، ولي، ولی، واسه، يه، یه، یک، یکی، کنم، کنند، کنیم، کنید، کنکور، که، کتاب، کدام، کردم، کسی، کسایی، گنگ، گیرند، گذاری، گرفتم، گسسته، پنج، پیش، پاسخنامه، پس، پست، پسر، yahoo، آن، انتخاب، اي، اين، اينجا، ای، این، اینجا، اگه، احتمال، ادغام، از، اشكال، بلد، بنویسید، به، بيست، بین، بیاید، بکشید، بگم، بپرسید، باید، باشه، باشد، بدن، بده، بدین، بدید، برام، برد، برسم، بزنم، تقویت، تقویت حافظه، تقریبا، توی، توضیح، تگ، تا، تاپيك، تاپیک، تابع، تجربي، تجربی، تر، تصمیم، تصادف، جواب، جور، جوری، جامع، حل، حافظه، حداقل، حساب، خوبه، خودم، خودتون، خودشون، خیلی، دنباله، دو، دوستان، دوستانی، دوستانش، دوستاتون، ديف، دیگر، دیدم، دامنه، دارم، داره، داشته، داشتید، دختر، در، دروس، درد، درس، رفع، رو، روی، رياضي، رياضيات، ریاضی، را، راه، رسم، رسیدم، رشته، رضا، زوج، زود، زیاده، زده، سه، سوم، سوال، سوالي، سوالی، سوالام، سوالای، سوالات، سي، سریع، شماره، شود، شکل، شامل، شد، شده، شش، صندلی، ضروریه، علی، عجله

نمایش برچسب‌ها

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن