خانه شیمی

X
  • آخرین ارسالات انجمن

•  

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 15 از 32
    1. Top | #1
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات

Red face نکره ومعرفه...بچه هایاری کنید...

سلام من این هفته ازمون کانون دارم وبودجه اش درس 1عربی هست کمه میدونم اماهمونم معلممون هنو درس نداده وتوی یاداوری گیریده....درنتیجه من خودم خوندم .....اماحس میکنم هنویه چی هست توش که بلدنیسم ازهمگی خواستارم(!!!)اگه نکته ای چیزمهمی کلا چیزی درموردمبحثمعرفه نکره میدوننن منو یاری کنن....قربون همه/...
      خودت باش.....
      کسی هم خوشش نیامدبه جهنم...
      اینجاکه مجسمه سازی نیست.....

2. Top | #2
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      قوائد کامل معرفه و نکره

نكره اسمي كه بر شخص وشيء شناخته شده دلالت نكند . مثل رجلٌ - كتابٍ

تذكر: تنويني كه بر سر اسامي عام مي ايد نشانه نكره است . مدرسة ً- قلمٌ
      انواع معارف : معرفه ها به 6 دسته تقسيم مي شود عبارتند از :
      معارف شش بود مضمر، اضافه علم ، ذواللام ، موصول ،اشاره
      1- معرفه به علم : اسامي خاص انسانها، شهرها ، كشور ها ، استانها ، قاره ها ، كوهها ، رودها ، كتب آسماني وهر مورد خاص معرفه به علم هستند .محمد- رامسر – ايران – القران – البرز
      2- معرفه به ضمير : تمامي ضمائر (چه منفصل چه متصل ) معرفه هستند . ضماير به دو دسته كلي تقسيم مي شوند 1- منفصل (جدا)2-متصل (پيوسته)
      1- ضماير منفصل : به ضمايري گفته مي شود گه در جمله به تنهايي ومستقل بكارمي روند و خود به دو دسته تقسيم مي شوند
      الف- منفصل مرفوع –مانند (هو –هما-هم-هي -...)اين ضماير در جمله معمولا ً نقش مبتدا را دارند چون مبتدا پيوسته مرفوع است به همين دليل به اين ضماير منفصل مرفوع گفته مي شود .
      تذكر: ضماير منفصل مرفوع اگر مر جع آن غير عاقل باشد بصورت اسم اشاره اين وآن ترجمه مي شود . ب- منفصل منصوب : عبارتند از : (ايّاه – ايّاهما- ايّاهم-و.....) اين ضماير در جمله معمولا نقش مفعول را دارد وچون مفعول پيوسته منصوب است به همين دليل به اين ضماير منفصل منصوب گفته مي شود. ايّاك نعبد
      2- ضماير متصل : به ضمايري گفته مي شود كه در جمله به كلمات ديگري چسبيده باشد وبردو دسته تقسيم مي شود
      الف- متصل مرفوع عبارتند از(ا ــ وــ ن / ي / -تَ- تما- تم-تِ-تما –تنّ ت- نا)
      ماضي- مضارع – امر / مضارع –امر/ مخصوص ماضي
      تذكر :اين ضماير هرگاه به فعل معلوم متصل شوند نقش فاعل را دارند واگر به فعل مجهول متصل شوند نقش نائب فاعل را دارند واگر به افعال ناقصه متصل شوند نقش اسم فعل ناقصه را دارند چون فاعل ونائب فاعل و اسم افعال ناقصه پيوسته مرفوع هستند به همين دليل به اين ضماير متصل مرفوع گفته مي شود . كتبتم الدرس (تم ) فاعل ومرفوع ضُربنا (نا) نائب فاعل كنتم مومنين (تم) اسم فعل ناقصه
      ب- متصل منصوب ومجرور عبارتند از (ه- هما- هم- ها – هما..) اين ضماير به هر سه قسم كلمه(اسم- فعل –حرف) متصل مي شود اگر به فعل متصل شوند نقش مفعول را دارند واگر به اسم متصل شوند نقش مضاف اليه را دارند ومجرور هسند و اگر به حرف جر متصل شوند مجرور به حرف جر هستند واگر به حرف مشبهه متصل شوند نقش اسم حرف مشبهه ومنصوب هستند .

مثال : كتبه سعيد انّهم غالبون السلام عليكم هذا كتابك

نكره اسمي كه بر شخص وشيء شناخته شده دلالت نكند . مثل رجلٌ - كتابٍ
      تذكر: تنويني كه بر سر اسامي عام مي ايد نشانه نكره است . مدرسة ً- قلمٌ
      ۳-معرفه به موصول : تمامي موصولات معرفه هست
      اسم موصول: اسمي است كه قسمتي از جمله را به قسمت ديگر وصل مي كند وبر دو قسمت تقسيم مي شود
      الف – موصول خاص :

جنس مفرد معني مثنی معني جمع معني
      مذكر

الّذي
      كسي كه، كه
      اللذان- اللذين
      كساني كه ، كه
      الذين
      كساني كه ،كه
      مؤنث التي
      كسي كه ، كه
      اللتان – اللتين
      كساني كه ، كه
      اللاتي كساني كه ،كه

ب- موصول عام (مشترك)عبارتنداز :

من كسي كه ، كساني كه ما آن چيزي كه ، آن چيز هايي كه ( آنچه)

من (كسي كه- كساني كه) ما (آن چيزي كه ، آن چيزهايي كه)
      نكته : موصول خاص به اين دليل مو صول خا ص ناميده مي شود كه براي مفرد – مثني – وجمع وهمچنين براي مذكر ومؤنث با لفظ مخصوصي بكار مي رود .اما موصول عام براي براي مفردومثنی وجمع ومذكر ومونث بصورت يكسان بكار مي رود.اما من براي عاقل(انسان) و ما براي غير عاقل(حيوان واشياء)بكار ميرود
      صله موصول:جمله يا شبه جمله (جارومجرور يا ظرف )كه بعد از اسم موصول مي آيند ومعناي آنرا كامل مي كند صله نام دارد مثال :نجح التلميذ الذي يقرأ الدرس
      نكته: موصول خاص در وسط جمله(بعد از اسم ال دار) بمعناي كه مي باشد
      4- معرفه به اسم اشاره:تمامي اسمهاي اشاره معرفه اند
      اشاره به نزديك مفرد مثنی جمع
      مذكر هذا(اين) هذان – هذين(اينها) هؤلاء(اينها)
      مؤنث هذه(اين) هاتان ـ هاتين(اينها) هؤلاء(اينها)

اشاره به دور مفرد مثنی جمع
      مذكر ذلك(آن) ذانك – ذينك (انها) اولئك(آنها)
      مؤنث تلك (آن) تانك- تينك (انها) اؤلئك(انها)

تذكر 1- هؤلاء واولئك براي مذكر ومونث يكسان بكار مي رود هؤلاء النساء هولاء الرجال

تذكر 2- هرگاه بعد از اسم اشاره اسم ال دار بيايد اسم اشاره بصورت مفرد ترجمه مي شود . هولاءالتلاميذ محترمون اين دانش آموزان محترم هستند. اما اگر بعد از آن اسم ال دار نيايد ، اسم اشاره طبق صيغه خودش ترجمه مي شود .مثل : هؤلاء تلاميذ اينها دانش آموزانند

تذكر 3- هنا وهناك (اسم اشاره به مكان مي باشند )اولي براي مكان نزديك ودومي براي مكان دور بكار مي رود .
      تذكر 4- هنا وهناك اگر در نقش خبر باشد بمعناي (وجود دارد ) مي باشد . هناك اسئلة سؤلاتي وجود دارد .

تذكر 5- براي جمع هاي غير عاقل اسم اشاره بصورت مفرد مؤنث بكار مي رود . تلك الكتب مفيده
      5- معرفه به ذو اللام (معرفه به ال) : هر اسم نكره اي كه ال بگيرد معرفه ال گفته مي شود .مسجدٌ / المسجد تذكر : تنويني كه بر اسامي علم مي آيد نشانه نكره نيست بلكه نشانه زينت وزيبايي كلمه مي باشد .مثل علي ٌ و همچنين حرف ال كه بر سر اسم هاي علم مي آيد نشانه معرفه بودن ان نيست مثل القرآن الحسين معرفه به علم
      6- معرفه به اضافه : هرگاه اسم نكره اي به يكي از 5 معرفه فوق اضافه شود ،آن اسم نكره نيز معرفه مي گردد . كه به آن معرفه به اضافه گويند مثال تلميذ المدرسه ِ

تذكر 1- اسم مضاف به معرفه معرفه است واسم مضاف به نكره ،نكره است .كتاب عليٍ ٍ(كتاب معرفه به اضافه ) كتاب معلم ٍ (كتاب نكره مي باشد ) سيدا شباب اهل الجنة(همه كلمات معرفه مي باشند )
      تذكر 2- معرفه ونكره مخصوص اسم هستند پس بنا براين فعلها وحروف جزء معرفه ونكره به حساب نمي آيند.
      تذكر3- اگر اسمي جزء شش معرفه فوق نباشد نكره است .هر چند تنوين نداشته باشد . مثل اسامي شرط واستفهام ( كيف – اين – من- و...)
      تذكر 4- اسم هاي جمع مذكر سالم و اسم مثنی ،اگر ال نگيرد و مضاف معرفه واقع نشوند ،نكره هستند
      متال: معلمون / معلمان / مسلمين نكره هستند

3. Top | #3
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      اگه همیناکافی باشه،پس خوب خوندما...ممنون اقاtakfir(!)...
      خودت باش.....

4. Top | #4
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط صفا7196 نمایش پست ها
      اگه همیناکافی باشه،پس خوب خوندما...ممنون اقاtakfir(!)...
      اینم بگم اگه نرسیدی زیاد خودتو خسته نکن! ترجمه بزن با تجزیه به جاش یه عمومی رو 100 بزنی ترازت میترکه! مخصوصا اگه زبانو صد بزنی

یدونم اختصاصی صد بزنی که....

5. Top | #5
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      نه بابا خوندنشون یه زنگ تفریح کافیه یایه چیزی مثلا...ازدم کلاس تادم بوفه(!)... البت ایناروخوندمشون...میخواسم مطمئن شم ...ممنون ازراهنمایی ت....
      خودت باش.....

6. Top | #6
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط Takfir نمایش پست ها
      اینم بگم اگه نرسیدی زیاد خودتو خسته نکن! ترجمه بزن با تجزیه به جاش یه عمومی رو 100 بزنی ترازت میترکه! مخصوصا اگه زبانو صد بزنی

یدونم اختصاصی صد بزنی که....
      من عربیم صفره درسیه که هیچوقت نخوندمش
      ولی درصدای عمومیه دیگم خوبه ولی بازم باید عربیم بخونم به خاطر همین میخوام فقط ترجمه رو بخونم به نظرت چیکار باس بکنم که نتیجه بگیرم؟!

7. Top | #7
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      درس بخونی(!!!!)
      خودت باش.....

8. Top | #8
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط صفا7196 نمایش پست ها
      درس بخونی(!!!!)
      من از یکی که وارده پرسیدم
      شوما که خودتون لنگه عربی تشریف دارین

9. Top | #9
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      واقعن من لنگه عربی ام؟حالا به هم میایم/؟؟؟؟؟
      خودت باش.....

10. Top | #10
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      نقل قول نوشته اصلی توسط na3r!n نمایش پست ها
      من از یکی که وارده پرسیدم
      شوما که خودتون لنگه عربی تشریف دارین
      شما باید روی مبحث ترجمه و درک مطلب کار کنید! اگه خوب کار کنید 40 درصد میتونید بزنید!

ولی باید با یه درصد بالای 80 90 توی عمومی ها جبران کنید!

یعنی وقتی که برای عربی میخواید بزارید رو برای دینی یا ادبیات ! یا زبان بزارید! دینی و زبان رو میشه صد زد! پس واسه یکیشون خیلی خوب سرمایه گذاری کن!

11. Top | #11
      کاربر نیمه فعال

Mamoli
      نمایش مشخصات
      البت راس گفتی ماکه خارجه ایم نمیتونیم جوابتو بدیم....شوماهم برای لباس شوییه....مووفق باشی
      خودت باش.....

12. Top | #12
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      شما باید روی مبحث ترجمه و درک مطلب کار کنید! اگه خوب کار کنید 40 درصد میتونید بزنید!

ولی باید با یه درصد بالای 80 90 توی عمومی ها جبران کنید!

یعنی وقتی که برای عربی میخواید بزارید رو برای دینی یا ادبیات ! یا زبان بزارید! دینی و زبان رو میشه صد زد! پس واسه یکیشون خیلی خوب سرمایه گذاری کن!
      زبانم نود به بالاس میتونه جبرانش کنه ولی بازم میخوام عربیم خیلی خوب شه و ترجمه ایم که میگم واسه چند ازمون اولمه به مرور زمان بقیه مطالبشم میخونم
      حالا ترجمه رو چه جوری باید بخونم؟

13. Top | #13
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      زبانم نود به بالاس میتونه جبرانش کنه ولی بازم میخوام عربیم خیلی خوب شه و ترجمه ایم که میگم واسه چند ازمون اولمه به مرور زمان بقیه مطالبشم میخونم
      حالا ترجمه رو چه جوری باید بخونم؟
      پیشنهاد میکنم برید قسمت ترجمه کتاب های جامع عربی! اون جا راهکارهای ترجمه رو گفته!

مثلا من هر شب دو پارتشو میخونم

مثلا دیروز میخونم لم+فعل مضارع=ماضی نفی ترجمه میشه!

یا کان+فعل ماضی ماضی نقلی ترجمه میشه!

با دونستن این نکته ها میتونید ترجمه رو بزنید

واسه درک مطلبم شبی یه دونه درک مطلب !

14. Top | #14
      کاربر باسابقه

AkhmooAsabani
      نمایش مشخصات
      پیشنهاد میکنم برید قسمت ترجمه کتاب های جامع عربی! اون جا راهکارهای ترجمه رو گفته!

مثلا من هر شب دو پارتشو میخونم

مثلا دیروز میخونم لم+فعل مضارع=ماضی نفی ترجمه میشه!

یا کان+فعل ماضی ماضی نقلی ترجمه میشه!

با دونستن این نکته ها میتونید ترجمه رو بزنید

واسه درک مطلبم شبی یه دونه درک مطلب !
      مرسی خودمم از قبل همین برنامه رو ریخته بودم براش
      حالا تا تموم اون مطالب ترجمه ایو نخونم نمیتونم تو این چند ازمون اولی یه درصدی بزنم؟

15. Top | #15
      کاربر اخراجی

Maghror
      نمایش مشخصات
      مرسی خودمم از قبل همین برنامه رو ریخته بودم براش
      حالا تا تموم اون مطالب ترجمه ایو نخونم نمیتونم تو این چند ازمون اولی یه درصدی بزنم؟
      چرا که نه!!! ترجمه خیلی راحته! مثل قرابت خودمونه! شما این آزمون یه 20 درصدی بزن! ایشالا از ازمونای بعد اوکی میشه!

ولی اگه زبانو 90 به بالا بزنی! قول میدم درصد کم عربی جبران شه!

من دوستانی داشتم که عربی رو فقط ترجمه زدن ولی با درسایی که بقیه کم میزنن جبران کرده!

صفحه 1 از 3 12 ... آخرینآخرین

افراد آنلاین در تاپیک

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربر و 1 مهمان)

کلمات کلیدی این موضوع

آخرین مطالب سایت کنکور

• تبلیغات متنی انجمن